Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaslar aos basvurusu icin nufus kayit orneginin tarihi 2018 yilindan bu sorun olurmu yenisinimi almam gerekiyor belge gecerlilik tarihi yok alindigi tarih yaziyor sadece

• AOS yapacak olanlar DS-260 belgesini doldurması gerekli mi? Teşekkürler.

• @erika kusura bakmayin yeni gordum. Nufus kayit ornegimi vukuatli sekilde bir tercumana $50 karsiliginda translate yaptirdim. RFE almadim. Orjinalini gondermeyin copy sini gonderin orjinali elinizde bulunsun daha sonra interviewda lazim olabilir.
    Bol sans.

• @erdpin zorunluluk yok , doldurmasanız da olur .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hasan33, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Arkadaslar aos basvurusu icin nufus kayit orneginin tarihi 2018 yilindan bu sorun olurmu yenisinimi almam gerekiyor belge gecerlilik tarihi yok alindigi tarih yaziyor sadece

Guncel olani almak zor olmadigindan, yenisiyle basvuruya baslamanizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erdpin, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

AOS yapacak olanlar DS-260 belgesini doldurması gerekli mi? Teşekkürler.

Talihli oldugunuzu soyleyen mektupta da yazdigi gibi, tum DV talihlisi arkadaslarin DS-260 formunu doldurmasini tavsiye ediyoruz. AOS yapacaklarin da...

• @Minevra merhaba receipt noticeden sonra yaklasik 6-7 hafta sonra biometrics randevusuna gittik. Bizde aos yapiyoruz surec cok yavas ilerliyor malesef surda 30 Eylule sayili gun kaldi hala mulakat tarihi bekliyoruz. Mulakat tarihi almak icin yapabilecegimiz bir sey var mi? Telefonla uscise ulasmakta ulassak da herhangi bir ilerleme kaydemedik bu zaman icinde. Son asama mulakata da bir an evvel ulasiriz umarim. Aos surecindeki herkese basarilar dilerim.

• @crazycells e devletten alinan gecerli oluyormu peki turkiye konsoloslogundanmi almam gerekiyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@feyzaşener, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@Minevra merhaba receipt noticeden sonra yaklasik 6-7 hafta sonra biometrics randevusuna gittik. Bizde aos yapiyoruz surec cok yavas ilerliyor malesef surda 30 Eylule sayili gun kaldi hala mulakat tarihi bekliyoruz. Mulakat tarihi almak icin yapabilecegimiz bir sey var mi? Telefonla uscise ulasmakta ulassak da herhangi bir ilerleme kaydemedik bu zaman icinde. Son asama mulakata da bir an evvel ulasiriz umarim. Aos surecindeki herkese basarilar dilerim.

Maalesef ilgili USCIS ofisini arayip, mulakat tarihi icin israr etmekten baska yapabileceginiz bir sey yok. Bol sanslar dilerim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hasan33, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@crazycells e devletten alinan gecerli oluyormu peki turkiye konsoloslogundanmi almam gerekiyor

evet, e-devletten alinanlar da gecerli oluyor. Bazi durumlarda USCIS reddediyor yine de, bu reddin kaynagini henuz anlayabilmis degiliz, ama certified translation yapilan tum resmi evraklari kabul etmeleri gerekiyor.

• @feyzaşener Benim durumumda once mulakat oldu ama sonra bir turlu biometrics randevusu gelmedi.

Benim esimin calisma izni de bu surecte bittigi icin, ben onun calisamamasindan kaynakli maddi kaybimizi dile getirerek expedite requestte bulundum. Normalde biometrics olmadan expedite request yapamazsiniz yaziyor ama Emma chat uzerinden gorustugum live agent yapti. Expedite requestime 2-3 gun icerisinde red cevabi geldi ama gelen cevap ile beraber biometrics randevu mektubunu da gonderdiler 🙂 Ben de boylece amacima ulasmis oldum. Sizin de bu sekilde expedite request yapabileceginiz bir maddi sebebiniz varsa, bu yolu izleyebilirsiniz. Isteginiz red olsa bile, her istek icin case'e geri donup bakmalari gerektigi icin bir hatirlatma gibi oluyor. Bol sans.

• @erika, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@crazycells Evet yaptirmistim Pro Translate ile. Kizlik soyadim yaziyordu belki ondan dolayi kabul etmemislerdir ama yine de emin degilim konsolosluktan alip gonderdigime ne diyecekleri konusunda.

Bugun posta ile ASC appointment letter elime ulasti. Konsolosluktan aldigim nufus kayit ornegini kabul ettiler demek oluyor. Bu harika haberi paylasmak istedim. Diger arkadasin ayni konsolosluktan aldigi ayni belge neden kabul edilmedi halen anlamis degilim ama RFE den 1 ay sonra ASC ayarlanmis oldu.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erika gozunuz aydin. Evet, USCIS'in o karari nasil verdigini hala anlayamadik maalesef.

• @Ipek-Ozaydin hem # 9 hemde #2 yi ödememizin açıklaması nedir acaba ? bir bilginiz varmı ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Figen, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@Ipek-Ozaydin hem # 9 hemde #2 yi ödememizin açıklaması nedir acaba ? bir bilginiz varmı ?

$330 DV ucreti oluyor, cekilis ile GC alabilmeniz icin odemeniz gerekiyor...

diger ucretler ise (I-485 vs.) AOS formlarinin ucreti...

• @crazycells madem yaklaştınız bir ifadenizi alalım yani 🙂

• Sizce AOS sureci devam ederken AP ile seyahat etmek akil kari midir? Acil bir sey olmadi cok sukur ama senede bir ailemi ziyaret etmek istedigim icin AP geldigi gibi bir ziyaret etmek istiyorum. Dusuncelerinizi/tecrubelerinizi paylasabilirseniz sevinirim. Tesekkurler simdiden

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erika, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Sizce AOS sureci devam ederken AP ile seyahat etmek akil kari midir? Acil bir sey olmadi cok sukur ama senede bir ailemi ziyaret etmek istedigim icin AP geldigi gibi bir ziyaret etmek istiyorum. Dusuncelerinizi/tecrubelerinizi paylasabilirseniz sevinirim. Tesekkurler simdiden

Hayir, hicbir sorun olmaz. Zaten Advance Parole o amacla veriliyor... kart elinize ulasir ulasmaz ABD disina cikabilirsiniz ve AOS sureciniz iptal olmaz.

• Merhaba benden baska dv2021 talihlisi olarak aos yapan kimse yok galiba. Bugun aylar sonunda bekledigimiz mulakata girdik usciste. Memur I-485 formundaki sorulari sorup nufus kayit orneklerimizi ve diplomami aldi. kisa bir gorusme oldu. Posta yoluyla bilgilendirileceksiniz dedi ve bitti. Bende herhangi bir sorun olup olmadigini sordum. Su an icin bir sorun yok ama ekstra evrak istenirse size donus yapilacak dendi. Biz de sasirdik tabi. Sanki hemen tebrikler buyrun greencardiniz demelerini bekliyorduk. Bugunlerde mulakata girip boyle sonuclanan var mi acaba? Simdi eve ne yollayacaklar heyecanl bekliyoruz.

• @feyzaşener ben de dv21 talihlisiyim ve aos yapiyorum. Elinize bir kagit vermediler mi? Bizim eksikler vardi o yuzden officer in review yazan bir kagit verdi bize. USCIS online hesabiniza baktiniz mi? Bazen mulakattan iki saat sonra case approved yazisini gorenleri okuyorum. Ben bu Pazartesi biometrics yaptim, mayis’ta da mulakat ama hala ses yok. Pazartesi senator’e basvurmayi planliyorum.

Benzer Başlıklar

• 4816
  • 321
  • 1468
  • 6430
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |