Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @malymoris başladıkları bir ayı kac günde bitiriyorlar acaba bilginiz var mı bu konuda

• @Güven-Carmen-Tek
    biz de 10 ayimiza giriyoruz ayın 21sinde ve hala no2 bekliyoruz 😕

• @Aziza-Tagiyeva gerçekten bu çok üzücü bir olay bu kadar uzun bekleyişler insanı çok üzüyor ve sıtrese sokuyor 😒

• @Aziza-Tagiyeva Canım senin için çok üzgünüm, seninkinin bu kadar uzaması hiç normal değil, uscis ile görüştünüz mü? bir çok dosya onaylandı hatta kasım aralık onayları bile var. Sizinki süreyi çoktan aştı. Sana tüm iyi dileklerimi gönderiyorum 🙏 benimki de 12 mayısta onaylandı, 3 haziranda nvc nin eline geçti, hala nvcde dosyam. Onaylansa da onaylanmasa da hiçbir aksiyon olmuyor 😕 Daha ne kadar bekleyeceğiz bilmiyorum, bir sürü öğrenci vizesi, hatta dil okulu için bile öğrenci vizesi için haziranda temmuzda konsolosluk görüşmesi olan var, dv2021 bile görüşme almaya başlamış öncelikli olduğumuz halde bizi bu kadar bekletmelerine anlam veremiyorum. Ama sabredeceğiz, yapacak hiçbir şey yok. Sonu çok güzel olacak herkes için inşallah 🙏

• Nisandan beri dosya nvc de, konsolosluğa dosyamızı nvc den istemeleri icin mail attık fakat henüz cevap gelmedi. Öncelikli grup olayi iyice yılan hikayesine döndü.

• 4haziranda nvc ye gitti bizim dosyada hala numara vermediler kontrol edemiyorum ankara konsolosluğunu taciz edip duruyorum bizim yapacak bir şey yok bilmiyoruz diyorlar

• @runaslan Nasıl bir mail attın ben de atmayı düşünüyorum bu hafta.

• @Semra-Haliloglu 4 haziranda noa 2 olduysa, hemen nvc ye gitmiyor. Senin daha nvcye gitmemiş olabilir dosyan. Benim noa 2 onayım 12 mayıs, nvc nin eline geçtiği tarih 3 haziran, 10 haziranda da anca case number alabildik.
    Sen nvc yi arayıp case number iste önce, ellerine hangi tarihte geçtiğini öğren istersen, sonra nvc nin sitesindeki processing time a göre ankaraya mail atarsın.

• ⭐⭐

@Güven-Carmen-Tek benim takibime göre Güne gün gidiyorlar dostum

• @runaslan dosyamız şubat ayından beri NVC'de. Her ay bu sefer sıra bize gelecek diye case status kontrol edip her seferinde at NVC yazısı görmek artık çok moralimi bozmaya başladı. En son haziran başında ocak ayının sonuna kadar olan başvurular Ankara'ya gönderildi ama diğer vizelerde mülakat sayılarını arttırırken K1 neden bu kadar yavaş ilerliyor anlayamıyorum.

• @basakd Maalesef aynı durumdayız haftaiçi her gün kontrol ediyorum ''at NVC'' yazısı görmekten bıktık. Dosyalarını Ankara'ya bekleyen diğer arkadaşlar da konsolosluğa mail atarsa belki etki olur şansımızı denemek lazım.

• @emirgenco eyvallah kardeşim

• @runaslan @basakd Benim teorim şu yönde, Ankara’daki konsolosluğa Orta Doğu ülkelerinden çok fazla başvuru oluyor ve konsolosluk dosyaların türk vatandaşlarının mı yoksa diğer ülke vatandaşlarının mı olduğunu araştırana kadar çok fazla vakit kaybı oluyor. Bana gelen mailde eğer tc vatandaşıysak önceliğimiz olduğu, değilsek tcde oturduğumuzu/resident olduğumuzu kanıtlayan dökümanları yollamamız gerektiği söylendi.
    Bence biz Türk vatandaşları olarak mailde vatandaş olduğumuzu belirtirsek ve tc fotokopimizi atarsak dosyalar hemen NVC’den istenecek. Yani umarım böyle olur

• @Güven-Carmen-Tek vallahi kasımın 2sinden beri bekleyenler var dün kasımın 16-19-20sinden kabul alanlar da oldu. Biraz karısık gidiyorlar bir ay icinde bitiriyorlar cogunu ama daha yeni basladılar kasıma

• Bu ileti silindi!

• @malymoris bu durum gerçekten çok can sıkıcı olmaya başladı pandemiden önce 6 ay içinde vize veriyorlardi şimdi vize almak hayal oldu

• Arkadaşlar k1 sponsor olayını başvuranlar detaylı olarak açıklayabilir mi? Ya da iletişim bilgilerini verebilir mi çok yardiminiz dokunur bana.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@redwine, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Arkadaşlar k1 sponsor olayını başvuranlar detaylı olarak açıklayabilir mi? Ya da iletişim bilgilerini verebilir mi çok yardiminiz dokunur bana.

Su basligi incelemenizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/255/sponsorluk-islemleri-ve-yapilmasi-gerekenler-i-134-ve-i-864

• Arkadaşlar merhaba nişanlım ile toplam 7 aydır birlikteyim mayıs ayında Türkiye ye geldi ve birlikte tatil yaptık ondan önce birbirimize hediye vs göndermiştik k1 vizesi başvurusu amerikaya gittikten sonra yaptı. Ve amerika bunu onayladı ona bir takip numarası gönderip california da onaylandığını söyleyen mesaj geldi şimdi bundan sonra olacak süreç nedir benim yapmam gereken şey nedir ve ne kadar süre içinde vize mülakatı olur bilgi almak istiyorum

• ⭐⭐

@karani125 bundan sonra sadece bekleyip. Başvuru yaptığınız günü baz alıp noa2 gelmesini bekleyeceksiniz bu süre zarfında size tavsiyem bol bol birlikte vakit geçirip yeterli derecede resim otel rezervasyonları yazışmalar uçak biletlerini saklayın Ankara’daki konsolosluğa ibraz etmenizi isteyecekler ama şuanlık noa2 yi bekleyeceksiniz Buda takribi 5 buçuk ile 7 buçuk ay sürüyor hayırlı olsun

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |