Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @mehmetkonuklu merhaba, mülakat tarihinize daha var görüyorum, bekleyebilirsiniz, benimki mülakata 1 hafta kala açıldı, bol şans.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kubilay-Kahriman, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Arkadaşlar case number 12xxx olan birisi olarak ümidimizi keselim mi bu işten.

Yapacak bir şey var mı mülakat için mail gelmedi halen

bu case number'ı umudumu kesmek mi? 🙂
    ben nazar değmesin diye kurban keserdim sanırım..

içinizi rahat tutun, eylül mülakatları hiç beklenmedik şekilde güzel olacak.
    tıpkı aniden gelen ağustos mülakatları gibi..

• Arkadaşlar selam. Banka dökümü gösterme konusunda bir sorum olacak...gösterilecek paranın çoğu esas talihlinin banka hesabında olmak zorunda mı? yoksa esas talihli ve eşinin ayrı ayrı hesaplarındaki parayı beyan etmeleri de kabul edilebilir mi?

• Saglik muayenesinde covid aşısı Olmayanlara aşı yapılıyor mu, yoksa dıışarda mı yaptırmak gerekli veya aşı zorunlu değil mi . Aşı konusunda kafam karışık , yardım.

• @Masda teşekkürler efendim😊 bu gidişle de olmayacak gibi 😂 hayırlısı olsun.

• @Kubilay-Kahriman evrak onayi almamışsınız daha değil mi ? onay alinca yazabilir misiniz ? bizde onay bekliyoruz.Tesekkurler.

• @gucarslan Merhaba, size bundan sonraki süreçle ilgili birkaç sorum olacak:

1-Biz Green Card çekilişinden sonra evlenmiştik. DS260 formu açtırarak geçen yıl güncellemer yapıldı. Evrak onayı ve mülakat tarihi de aldık. Forumda geçmiş yıllardaki deneyimleri okuduğumda, vize sürecindeki evliliğin fake olmadığına dair birtakım belgeler götürmenin öneminden bahsediliyor. Evlilik öncesi de birkaç yıl beraber oturduğumuzdan yanımızda ikametgah senedi, ortak banka hesaplarının dökümlerini ve birkaç A4 sayfasına mekan ve tarih yazarak oluşturacağımız farklı mekanlarda, farklı insanlarla çekilmiş fotoğrafları ve evlilik fotoğraflarını içeren bir mini albüm hazırlayacağız. Evliliğimize kanıt olacak bu belgeleri mülakatta ne zaman vermeliyiz? Daha ilk girişte tüm belgeleri teslim ederken - ortada bunla ilgili bir soru işareti olmadığı halde - bu hazırladığımız ekstra dokümanları da verelim mi? Yoksa mülakat sırasında bunla ilgili bir şüpheleri olursa mı çıkarıp gösterelim? Evliliğimizle ilgili daha ilk andan gereksiz bir savunma durumuna düşmek istemiyorum açıkcası.

2-Asıl talihli ve eşi olarak bizim tüm banka hesaplarımız ortak. Bu bir sakınca yaratır mı? Yoksa ille de asıl talihlinin tek başına sahip olduğu bir banka hesabını göstermek mi etkili olur? (Ayrıca sponsorumuz olduğundan, sponsorun doldurduğu I-134 formunu ve kefilin vereceği iki ekstra belgeyi de yanımızda götüreceğiz.)

3- Yine eşimle beraber yıllardır ortağı olduğumuz bir şirketimiz var. Görüşmeye bu şirketle ilgili ticari sicil gazetesi, vergi levhası, şirket banka hesap dökümünü götürelim mi? Yoksa gereksiz bir belge mi olur?

4- Biz Charles Kuck davasına katılmıştık. Vize mülakat tarihi alanların bu durumu avukatlarına yazması gerekir mi yoksa hiç ses etmeyelim mi dersiniz?

Yanıtlarınız için şimdiden çok teşekkür ederiz.

• @İpek-Dedemen-Erdur, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@Masda teşekkürler efendim😊 bu gidişle de olmayacak gibi 😂 hayırlısı olsun.

Estağfirullah. Bir şey değil. Dosya numaranız iyi bence. Umudunuzu kayb etmeyin👍

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Fethi-Çağlar, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Arkadaşlar selam. Banka dökümü gösterme konusunda bir sorum olacak...gösterilecek paranın çoğu esas talihlinin banka hesabında olmak zorunda mı? yoksa esas talihli ve eşinin ayrı ayrı hesaplarındaki parayı beyan etmeleri de kabul edilebilir mi?

eşlerin hesaplarında olmasında sorun olmaz, bu şekilde de beyan edebilirsiniz.
    ama eğer zamanınız varsa eşinizin hesabını da ortak hesap yapıp o hesapta da asıl talihlinin adının geçmesini sağlayabilirsiniz.

• @gucarslan Çok teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ucakci, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Saglik muayenesinde covid aşısı Olmayanlara aşı yapılıyor mu, yoksa dıışarda mı yaptırmak gerekli veya aşı zorunlu değil mi . Aşı konusunda kafam karışık , yardım.

covid aşısı zorunluluğu yok. eğer aşı olduysanız aşı kartınızı götürün..
    unganlarda covid aşısı olmuyorsunuz.

• @mehmetkonuklu ben mail attım ertesi gün cevap geldi ve sistem açıldı.

• Muayene randevusunu mulakattan 1 hafta oncesine alsak fakat sonuclarini ertesi gun almasak da mulakattan bir gun once almak istesek oluyor mu? Kaybolma veya zarfin acilmasi gibi bir sey mumkun mudur?

• @TR35 teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@msener, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@gucarslan Merhaba, size bundan sonraki süreçle ilgili birkaç sorum olacak:

1-Biz Green Card çekilişinden sonra evlenmiştik. DS260 formu açtırarak geçen yıl güncellemer yapıldı. Evrak onayı ve mülakat tarihi de aldık. Forumda geçmiş yıllardaki deneyimleri okuduğumda, vize sürecindeki evliliğin fake olmadığına dair birtakım belgeler götürmenin öneminden bahsediliyor. Evlilik öncesi de birkaç yıl beraber oturduğumuzdan yanımızda ikametgah senedi, ortak banka hesaplarının dökümlerini ve birkaç A4 sayfasına mekan ve tarih yazarak oluşturacağımız farklı mekanlarda, farklı insanlarla çekilmiş fotoğrafları ve evlilik fotoğraflarını içeren bir mini albüm hazırlayacağız. Evliliğimize kanıt olacak bu belgeleri mülakatta ne zaman vermeliyiz? Daha ilk girişte tüm belgeleri teslim ederken - ortada bunla ilgili bir soru işareti olmadığı halde - bu hazırladığımız ekstra dokümanları da verelim mi? Yoksa mülakat sırasında bunla ilgili bir şüpheleri olursa mı çıkarıp gösterelim? Evliliğimizle ilgili daha ilk andan gereksiz bir savunma durumuna düşmek istemiyorum açıkcası.

2-Asıl talihli ve eşi olarak bizim tüm banka hesaplarımız ortak. Bu bir sakınca yaratır mı? Yoksa ille de asıl talihlinin tek başına sahip olduğu bir banka hesabını göstermek mi etkili olur? (Ayrıca sponsorumuz olduğundan, sponsorun doldurduğu I-134 formunu ve kefilin vereceği iki ekstra belgeyi de yanımızda götüreceğiz.)

3- Yine eşimle beraber yıllardır ortağı olduğumuz bir şirketimiz var. Görüşmeye bu şirketle ilgili ticari sicil gazetesi, vergi levhası, şirket banka hesap dökümünü götürelim mi? Yoksa gereksiz bir belge mi olur?

4- Biz Charles Kuck davasına katılmıştık. Vize mülakat tarihi alanların bu durumu avukatlarına yazması gerekir mi yoksa hiç ses etmeyelim mi dersiniz?

Yanıtlarınız için şimdiden çok teşekkür ederiz.

1- onların sormadığı hiçbir belgeyi vermeyin. talep edilirse verirsiniz.. ama evlilik için vereceğiniz cevaplar net ve aynı olsun. hikayenizi iyi oluşturun ve netleştirin.
    2- ortak hesap olabilir, sorun yok.
    3- götürün ama talep edilmez ise vermenize gerek yok.
    4- kesinlkle mail ile bilgi verin. zaten vizeniz basıldığında sizi davadan çıkartmaları gerek.

bol şans..

• @gucarslan Tekrar çok teşekkür ederim hızlı geri dönüşünüz için.

• @Masda çok sağolun 😊

• Arkadaşlar merhaba öncelikle mülakat alan arkadaşları tebrik ediyorum ve bundan sonraki süreçte vizelerini almalarını temenni ediyorum.Mülakat alan arkadaşlar ve daha sonra mülakat alacak olanlar için mülakat maili aldıktan sonra malumunuz AİS kaydı oluşturmak gerekiyor ve ais kaydınızı hemen oluşturamıyorsunuz sistem buna izin vermiyor size case numaranız aktif değildir şeklinde bir uyarı veriyor. Sakın telaş yapmayın ortalama numaranız 7-10 gün arasında aktif hale geliyor eğer siz hemen ais kaydınızı yapmak istiyorsanız;

[email protected] adresine

Konu Kısmına:Dosya Numarası randevu planlamaya hazır değil

yazıyoruz.

Mail içeriğine;

Ad Soyad
    Dogum tarihi(aa/gg/yyyy)
    Case Number(ds260 formundaki gibi)
    bilgileri yazdıktan sonra size gelen mülakat tarihinizi öğrendiğiniz sayfanın kısmını PDF Olarak ekleyerek gönderiyorsunuz ve size;

Dear Applicant
    Your case# has been updated in the system.
    Thanks

⬆️ mail geliyor ve case numaranız aktif oluyor bundan sonra ais kaydınızı tamamlayabiliyorsunuz.

Herkese başarılar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ucakci, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Saglik muayenesinde covid aşısı Olmayanlara aşı yapılıyor mu, yoksa dıışarda mı yaptırmak gerekli veya aşı zorunlu değil mi . Aşı konusunda kafam karışık , yardım.

su an icin COVID asisi zorunlu asilar arasinda yer almiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tolgahansahin, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Muayene randevusunu mulakattan 1 hafta oncesine alsak fakat sonuclarini ertesi gun almasak da mulakattan bir gun once almak istesek oluyor mu? Kaybolma veya zarfin acilmasi gibi bir sey mumkun mudur?

dediginiz sekilde yapabilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |