DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gucarslan

Amerikalı iş verenler bu konuda hiç esnek değiller
    Orada yaşayan -oturum almış iş başvurularına bile 5 ayda dönüyorlar
    Amerika dışından bir sürü insan iş başvurusunda bulunuyor ve iş veren de CV lere filtre koyuyor
    Türkiyeden iş başvuru yapıp , ben green card aldım diyen ve başvuru sonrasında görüşmeye çağırılan kimse duymadım .Benim arkadaşlarım oraya gitti ve 1 sene içinde ancak beyaz yakalı olarak iş buldular .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@smartcells estağfurullah, özürlük bir durum yok efendim 🙂

• Arkadaşlar merhabalar tekrardan,
    Eşimin formunu submit ettik ve ona mail gelmiş. Bu Ds-260 doldurduğumuz sistemde ki yazdırmamız gereken belgeleri(Immigrant Visa and Alien Registration Application Confirmation ve Consular Electronic Application Center - Print Application) göndermişler . Fakat bana böyle bir mail gelmemişti. Ben kendim direkt indirdim. Bir problem mi var acaba? Mailimi kontrol ettim doğru bana göndermemişler ama. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. İyi günler dilerim cümleten.

• Yurtdisinda univeristede okurken kaldigim adresleri hatirlamiyorum dolayisiyla adres kismina universitenin adini ve adresini yazdim, sorun olur mu sizce?

• @cem1

Bu sorunun cevabini ben de çok merak ediyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Burak-Çalışkan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar merhabalar tekrardan,
    Eşimin formunu submit ettik ve ona mail gelmiş. Bu Ds-260 doldurduğumuz sistemde ki yazdırmamız gereken belgeleri(Immigrant Visa and Alien Registration Application Confirmation ve Consular Electronic Application Center - Print Application) göndermişler . Fakat bana böyle bir mail gelmemişti. Ben kendim direkt indirdim. Bir problem mi var acaba? Mailimi kontrol ettim doğru bana göndermemişler ama. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. İyi günler dilerim cümleten.

O emaili onlar degil siz kendinize gonderiyorsunuz. DS-260 formunun son sayfasinda email gonder dediginiz icin gonderildi... Demek ki siz o kismi isaretlememissiniz o nedenle size gelmedi...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cem1, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Yurtdisinda univeristede okurken kaldigim adresleri hatirlamiyorum dolayisiyla adres kismina universitenin adini ve adresini yazdim, sorun olur mu sizce?

Sorun olmaz, eger hicbir sey hatirlayamiyorsaniz bu sekilde en yakin tahminle doldurabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mehmet48 arkadaslarin dedigi gibi gocmenlik sureci icin problem yaratmaz, ama ortalama bir Amerikali ne DV'yi ne de Green Card cekilisini bilmez, bilginize 🙂 Hatta insan kaynaklarindaki pek cok calisanin bile bilmedigine eminim 🙂

• ⭐⭐⭐

@crazycells @mehmet48 @smartcells Kendi tecrubem olarak, vizem elimde ama hala giris yapmamisken is aradigimda, su anda USA icinde degilim 2 hafta sonra geliyorum dedigimde bile recruiter'larin ses tonu direkt dusuyordu. Gelmeden is arayin yine de, aramayin demiyorum ama bu tarz durumlara da hazirlikli olun.

• @crazycells Öncelikle çok teşekkür ederim. Yani bir problem yok değil mi bir önem arz etmiyor aslında bu olay ?

• @keysnambır

O zaman müthiş , vizen elimdeyse artik gitme vakti de gelmiş şuan sadece indeed den vs sen zaten biliyosun nerelerden başvuracağini . Gittiğinde adresini kesinleştir , işte geldim burdayim demelisin , bir IK ciya göre memleket değiştiren eleman hep risklidir ama sen oraya gidip ben burdayim heran başlaya bilirim dersen o zaman işler değiştir . Burada stres girme - içini ferah tut oraya gidince herşeyin daha iyi olacağina inanmalisin .

• ⭐⭐⭐

@ertevl ben su an Austin'de yasiyorum zaten. Sadece deneyimimi paylasmak istemistim. Yine de iyi dilekleriniz icin tesekkurler. 😃

• @keysnambır

Benim 2 arkadaşim green cardla gittiler
    Oraya gittiklerinde iş başvuru yaptilar ancak 1 sene içinde akli başinda dönen olmadi bu arkadaşlarim beyaz yakali . İlk gittileri bu 1 sene içinde uber eats - doordash - amazon flex yaptilar ayda 6000 usd kazandilar sonra başvurduklari yerlerden dönüşler gelmeye başlayinca biri amazonda diğeri de bir şirketde muhasebeci olarak çalişmaya başladi . Muhasebeci olarak çalişan işi birakti şuan Tır şoförü oldu , amazonda çalişan da işi birakmak üzere sebebiyse sürekli ofis ortamindan bikmiş dişarda kendi işini yaparak hem çalişmak hem de gezmek istiyormuş . Benim fikrim , bunlar uber vs yaparken ağizlarina patronsuz çalişma ve tiko para şekeri bulaşti o yüzden ofis gibi işler artik sarmiyor . Bana anlattiklarinda da dediler ki burada kendi işini yapmadiğin sürece iyi paralar kazanamazsin dediler .

• Herkese merhaba,inşallah güzel bir süreç geçiriyorsunuzdur. Ben 2 kere mail attım Kcc'ye ilkinde formumu açmalarını ve eşimede bir form eklemelerini rica ettim. Eşime form açıldı fakat benim formum açılmadı. İkinci mailide attım hala geri dönüt alamadım. Yaklaşık 20-25 gün oldu ilk maili atalı. Numarasından ise ulaşamıyorum. Formu submit edip açtıran biri var mı acaba? Eğer varsa ne kadar sürdü açılması? Şimdiden teşekkür ediyorum. İyi forumlar dilerim.

• Merhaba arkadaşlar herkese bol şans ve hayırlısını diliyorum bilgisi olan arkadaşlardan yardımsdirham ediyorum ben 2022 ds260 formunu doldurdum ve kayıt ettim fakat aile bireyleri kısmını doldurmalı mıyım yoksa sadece gidecek olan larmı doldurmak gerekiyor ailem benimle birlikte gitmeyecek ler sonra gelecekler yinede doldurmak mecburimi saygılar

• ⭐⭐⭐

@Burak-Çalışkan,
    İmzanızda case no 2020 ile başlıyor. 2022 talihlisi olabilir misiniz?

• Evet 2022 talihlisiyim imzanın frkında değilim kusura bakmayın özür dilerim

• ⭐⭐⭐

@mesut-kutlu, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Evet 2022 talihlisiyim imzanın frkında değilim kusura bakmayın özür dilerim

Rica edrim, özür dieyecek bir durum yok.
    İmzanızı aşağıdaki linkte anlatıldığı gibi düzenlerseniz sorularınız ve yardım taleplerinizde size daha hızlı ve verimli cevaplar gelir
    https://bit.ly/3cIMFIw

• @smartcells kusura bakmayın evet 2022 talihlisiyim copu paste yaptığım için problem olmuş düzeltiyorum hemen uyardığınız için teşekkür ederim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

56

42.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.4k

| | | |