Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@pexa
    1- Önemli olan evrak tarihinden sonra tekrar orada yaşamamak.
    2- Bankadan ıslak imzalı döküm ve imza sirküsü alabilecekseniz onu da değerlendireceklerdir.

• @goblis, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@yuppi Her iki sorunuz için de, evet yazabilirsiniz, sorun olmaz.

Employer name için: sole proprietership (şahıs şirketinin ingilizcedeki esas karşılığı bu sanırım)
    Job title için: sole proprietor (tek mal sahibi)

Bu şekilde daha doğru olur sanırım değil mi?

• Arkadaşlar merhaba, ben DS-260 formunu doldururken şu şekilde bir problem yaşadım; Are you likely to become a public charge after you are admitted to the United States? şeklinde bir anket sorusu var, benim ingilizcem var ama mükemmel değil, tabii ki google çeviriden yararlandım biraz ve google bu sorunun tercümesini şu şekilde yaptı; ''Amerika Birleşik Devletleri'ne kabul edildikten sonra kamu görevlisi olma ihtimaliniz var mı?'' - ben de tabii ki evet diye cevapladım, açıklamasına da, amerikayı seviyorum, vatandaş olmak isterim yazdım. Ama bu sorunun asıl anlamı tamamen farklıymış, ''kamuya açık bir suçlama olma olasılığınız var mı?'' şeklindeymiş. Bu durumla karışılaşan var mı hiç, durumu nasıl düzeltebilirim, yardımcı olabilecek var mı? Ya da çok önemli birşey değil mi?

• @Mert-Karayılan benim düşüncem süreç başlamadan case numberi 1xxx olan içinde 20xxx olan için de konuşmak yanlış olur.Tek temennimiz konsolosluk görüşmelerinin sorunsuz geçip, hem 2021 talihlileri hem de 2022 talihlilerinin hedeflerini gerçekleştirebilmesi

• Merhaba, DS-260 formunda
    Have you belonged to, contributed to, or worked for any professional, social, or charitable organization?
    (Hic bir mesleki, sosyal ya da yardim kurulusuna ait misiniz ya da buralarda calistiniz mi , katki sagladiniz mi?)
    sorusu için derneklerde geçerli mi ? bir dernek üyesiyim bunu belirtmem gerekir mi?

• Merhaba ds260 formuna eski çalıştığım şirketleri yazdım mülakkatta çalışma belgesi istiyorlar mı?

• @mehmet48, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba ds260 formuna eski çalıştığım şirketleri yazdım mülakkatta çalışma belgesi istiyorlar mı?

Hayır.
    Şu konunun ilk mesajını incelebilirsin: https://yesilkartforum.com/forum/topic/4299/dv2022-mülakat-deneyimleri

• merhaba arkadaşlar,9 yıl önce yurtdışında bir firmada iki hafta kadar bir çalışmam olmuştu,yerin ismini adresini bile hatırlamıyorum.forma yazmasam sorun olur mu?

• DS-260 formunda Instagram dışında sosyal medya hesaplarımı yazmadım. Şimdi de formu düzenleyemiyorum. Sorun olur mu?

• ⭐⭐⭐

@samet-tr Detayları hatırlamıyorsanız yazmayabilirsiniz, herhangi bir sorun olmaz.

• ⭐⭐⭐

@farukcavdar_ Şimdilik böyle bırakabilirsiniz. Farklı bir sebeple formu açtırmanız gerekirse, o zaman aktif kullandığınız diğer sosyal medyaları da eklersiniz.

• Merhaba bir kaç sorum olacak öncelikle abd'ye work and travel ile j1 vizesi almıştım vize numaramı soruyor fakat pasaportta visa number diye bir şey göremedim bilmiyorum olarak işaretlesem sorun olur mu ya da pasaporttaki vizede nerde hangi ibare ile görebilirim onu 2. sorum şu an son sınıf son dönem öğrencisiyim aynı zamanda da bir otelde çalışıyorum yaptığım mesleğe öğrenci mi girmeliyim yoksa yaptığım işi mi öğrenci gireceksem üniversite adını türkçe mi yoksa university olarak mı girmeliyim teşekkürler.

• ⭐⭐

@yuppi Önemli olan kastettiğinizin anlaşılması. Bu şekilde de olur.

• ⭐⭐

@power, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba, DS-260 formunda
    Have you belonged to, contributed to, or worked for any professional, social, or charitable organization?
    (Hic bir mesleki, sosyal ya da yardim kurulusuna ait misiniz ya da buralarda calistiniz mi , katki sagladiniz mi?)
    sorusu için derneklerde geçerli mi ? bir dernek üyesiyim bunu belirtmem gerekir mi?

Evet soru dernekleri de kapsıyor.

• Merhaba, 2012 yılında 8 ay boyunca aile şirketinde sigortalı olabilmek için iş girişim yapılmıştı. 8 ay boyunca aslında hiç çalışmadım. E-devlet sgk döküm kayıtlarımda meslek kodu alanı boş görünüyor. Bu durumda DS260 formundaki job title kısmına ne yazabilirim. Ayrıca, 2018 yılında girmiş olduğum başka bir iş için "Does this job require at least 2 years of training or experience?" sorusu için forumda paylaşılan rehber pdf'sindeki siteden baktığım zaman büro memuru için "These occupations usually require a high school diploma." ifadesi kullanılmış. Bu soru için yes cevabı mı vermeliyim? Yani sormak istediğim burada eğitimden kastedilen şey o iş tanımına özel bir eğitim mi? 4 yıllık lisans eğitimi gibi.

• @goblis teşekkür ederim

• Merhaba
    Email adresi girdikten sonra kullandığınız başka email var mı sorusunda çalıştığımız şirketteki email adresini yazmaya gerek var mı?
    Tesekkürler

• Merhaba, 1 yasında bir bebeğimiz var mail adresi olarak kazanan talihli eşim kendi maıl adresini, ben kendi mail adresimi giriyorum bebeğimize de benim mail adresimizi ekledik doğrumu ilerliyoruz. Bilginizi rica ederiz.

• @crazycells Hocam size bir konuda soru sormak istiyorum. Kazanan talihli benim ve benim eşim Belarus vatandaşı . Onların pasaportunda kendi dilinde olan kısımda ortanca isim var ama pasaportun İngilizce sayfasında ortanca isim yok. Ben green card başvurusu yaparken İngilizce sayfasını baz aldığım için eşimin bilgilerini girerken Middle Name kısmını doldurmamıştım. Bu durum bir sıkıntı yaratır mı? Değerli görüşlerinizi bekliyorum.

• ⭐⭐⭐

@Bilgehan-Şeref

Hayır sıkıntı yaratmayacaktır. Pasaporttaki sadece latin harflerle yazılmış ad-soyadı yazarak doğru yapmışsınız. Slav ülkelerinde pasaportlarında baba isimleri de ikinci isim gibi yazılmaktadır ve bunu kullanmıyorlar.

DS-260 formunu doldururken:

• ad-soyad: aynen pasaportta yazıldığı gibi latin harfleri ile yazılan ad-soyad yazılr
    • diğer satırda native alfabede ad-soyad yazılır (kiril alfabesi ile)
    • sonra "alias" kutucuğunu işaretleyip açılacak yeni satırda pasaporttaki kiril alfabesi ile yazılan full ismi (yine latin harfleri ile yazarsın.

örnek:
    ad-soyad: alina takarov
    alias: alina vladimirovna takarov

Benim eşim de rus ve hem eşimin hem de çocuklarımın pasaportunda baba isimleri ikinci isim olarak yazılmış.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

54

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |