Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@Aziza-Tagiyeva ama Eylül ayı bitmiş ekim 4 ü inceliyorlar şuan

• ⭐⭐

@BugraCan uscisin resmî sitesinden hesap oluşturup online olarak değiştirebilirsiniz

• @emirgenco
    Evet haklısın, resmi verilere göre öyle
    ama gerçekte, her şey farklı. Amerikan grubu, Eylül davalarının ancak 8 hafta sonra kapanacağını yazıyor. Biz hala bekliyoruz, noa1 21.09.2020

• ⭐⭐

@Aziza-Tagiyeva evet sende haklısın çünkü. Geçenlerde baktığımda 10 ekime kadar gelmişlerdi ama bir gün sonra yine baktım Eylül 26 ya geri dönmüşler yani ne yaptıkları belli değil şimdide 5 ekim yazıyor

• @Güven-Carmen-Tek kisinin durumuna gore degisir tabi redde olabilir

• @Hasan33 eyvallah kral bu kadar sıtresli bir süreç beklerken birde red almak çok ağır gelir

• @Semra-Haliloglu
    Umudunu kaybetme, yalnız değilsin. biz 9 ay bekliyoruz. Hala cevap yok.

• Herkese merhaba. İnternette göçmen vizelerin durumuyla ilgili State Department'tan yetkili kişiyle yapılan soru-cevap videosu yayınlanmış. Videoda özet olarak;
    NVC'de 481,965 göçmen vize dosyasının hazır olarak beklediği
    NVC'de bekleyen dosyaların %800 oranında arttığı
    Göçmen vizelerin dört gruba ayrıldığı ve önceliğin ilk iki gruba verileceği,

1. grup yakın aile üyeleri için yakın zamanda alınmazsa geçerliliğini yitirecek başvurular
    2. grup K1 ve diğer yakın aile vizeleri.
      Bu iki grup içinden de öncelik birinci gruba verilecek. Videonun linki
  • ⭐⭐

500 bin dosya nasıl sıra gelecek Allah bilir

• Bugun kontrol ettiğimde ( https://egov.uscis.gov/processing-times/ websitesinden) Texas'ında K1-K2 dosyaları için süre belirttiğini gördüm. Daha önceden almıyorlardı. Suanda almaya baslamıslar sanırım. Demek ki K1 süreçlerini hızlandırmak adına gerçekten daha fazla aile temelli göçmen vizeleri kabul edip işlemeye başlıyorlar. Dilerim kategorize ederek de belirttikleri gibi bu süreci herkes için hızlandırırlar...

• @suleo merhaba bende baktım da k1 ve K2 yazmıyor k3 ve k4 var siz nereden baktınız acaba

• ⭐⭐

@suleo sanırım yanlış gördünüz baktım ama ben de sadece k3 k4 ü işlediklerini görüyorum ama buna el atmaları gerekiyor dünya genelinde toplamda usciste 482 bin dosya birikmiş göçmenlik vizeleri adına

• Herkese selam. 5 nisanda K1 vizesi için Noa1'imizi aldık. Ancak planlar biraz değişecek gibi gözüküyor. Ben Türkiye'de iyi bir iş sahibi olabilir ve nişanlıma burada iyi bir hayat sunabilirim. Düşündüğüm gibi gerçekleşmesi durumunda K1 vizesinden vazgeçip, nişanlımla Türkiye'de evlenip onun burada kalmasını sağlamak istersem nasıl bir süreç gerekir ve bu ortalama ne kadar zaman alır? Bildiğimiz üzere K1 vizesi için 8-10 ay (belki daha fazla) bir işlem süreci var. Türkiye'de de böyle bir süreç var mı yoksa Türkiye'ye vize alıp gelmesi ve burada evlenmemiz halinde kolaylıkla oturum iznine başvurabilir miyiz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@BugraCan, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Herkese selam. 5 nisanda K1 vizesi için Noa1'imizi aldık. Ancak planlar biraz değişecek gibi gözüküyor. Ben Türkiye'de iyi bir iş sahibi olabilir ve nişanlıma burada iyi bir hayat sunabilirim. Düşündüğüm gibi gerçekleşmesi durumunda K1 vizesinden vazgeçip, nişanlımla Türkiye'de evlenip onun burada kalmasını sağlamak istersem nasıl bir süreç gerekir ve bu ortalama ne kadar zaman alır? Bildiğimiz üzere K1 vizesi için 8-10 ay (belki daha fazla) bir işlem süreci var. Türkiye'de de böyle bir süreç var mı yoksa Türkiye'ye vize alıp gelmesi ve burada evlenmemiz halinde kolaylıkla oturum iznine başvurabilir miyiz?

Bu konuyu surada tartismak daha iyi olur:

https://yesilkartforum.com/forum/category/104/türkiye-cumhuriyeti

isterseniz oradaki basliklari inceleyin, sonra da konusunu acalim...

• @Güven-Carmen-Tek @emirgenco hayir hayir cok eminim kontrol ettim 10-15 defa k1-k2 gordum texas icin ☺️ Ancak suan bunu yazarken kontrol ettigimde malesef suan gorunmuyor 🤔

• @suleo inşallah kardeşim valla bizde umutla bunu bekliyoruz

• @runaslan nvc den dosya numarası alabildin mi? Dosyan ne durumda, biz 12 mayıstan beri dosya numarası alamadık. Uscis elinde tutuyormuş evrakları o şekilde bilgi aldık yani dosyam 12 mayıstan beri nvc ye gönderilmemiş. Sizde durumlar ne merak ettim

• @Yeliz-Saray Merhaba, evet case number aldım kusura bakmayın yazamadım. Telefonda uzun beklemelerden(1 saatten fazla) sonra case durumuzu sorduk ve numaramızı aldık. Ankara şuan dosya kabul etmiyor kabul ederse elimizdeki dosyaları göndereceğiz dediler.

• Herkese iyi akşamlar bir yabancı gurupta paylaşılan linki burda paylaşmak istedim , Aylık Göçmen Olmayan Vize Verme İstatistikleri yazıyor. 🙂

• Merhaba, hazırlamış olduğumuz 129F evraklarını sizce hangi eyalete direk gönderim yapılmalı ?
    California merkez olarak görünüyormuş sanırım.

Benzer Başlıklar

• 1234
  • 4816
  • 50
  • 114
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |