Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

William Shakespeare: “beklemek cehennemdir.” der ve sonuna şunu ekler; “ama beklerim seni.”

• Terry Eagleton

• Tüik yine aklımızla dalga geçiyor

• Yasaklı

• ⭐⭐⭐⭐

üstüne alınan alınabilir önden belirteyim. bizim polisimiz ya da en azından Kadirli'nin polisi sığır yarın duruşma var duruşmadan sonra bunları şikayet edeceğim maganda gibi havaya ateş açtılar araç kovalarken evin dibinde patladı tabanca bize ateş ediyorlar sandık. magandalardan ne farkları var bunların.

• @Ryback, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

@caner92, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

@ayvalik10, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

@caner92 turist vizesi gitmek insanı çok daha fazla bunalıma sokmaz mı sonuçta dolaştığın yerlerde daimi olarak yaşamak varken bir çekiliş yüzünden geri dönüyorsun.

wat zamanı kalma imkanım vardı. dil kursuna yazılıp uzatabiliyordum. yapmadım şimdi gc deniyorum. aklımda soru işaretleride oldu tabi. gittiğiniz bölge çok önemli. ben 2014 de texasa yazlık bir yere gitmiştim. öyle evsizler, suç olayları gibi olumsuz şeylere denk gelmedim. diğer şehirlerinide beğenmiştim. Austin vs. olsun akşamları çok güzeldi. californiyayı gezdim yakın eyaletleri vs. oralarıda beğendim. fakat geçen sene atlanta'ya gittim dayım orada yaşadığından. açıkcası sıkıcı bir yer. metro bindim 1 tane beyaz yok. merkezinde akşam gezemiyorsun siyahlara denk gelirsen vs. öğlen gezerken her yerini bilmediğimizden siyahilerin mahalleye denk geldik korkudan taxi çağırıp gittik. gelen taxicide siyahi di hatta neden bu mahalleye geldiniz tehlikeli bir daha gelmenizi tavsiye etmem falan dedi. Gerçektende geçen seneki georgia eyaleti beni biraz abd den soğuttu gerçekten. New york'da keza öyle. Beğenmemiştim gittiğimde 2014'de. Çıkarsa eğer green card, abd'de çok iyi bir seçim yapmanız lazım. Ben rahat rahat dolaşamayacaksam, aklımda sürekli güvenlik sorunu olacaksa orada yaşamımı sürdüremem malesef. Abd'ye hepimiz ekonomik ve imkan açısından bakıyoruz. Yoksa gerçektende olumsuz yanlarıda çok fazla benim gözümde.

Kafama takmıyım diyorumda. Ne kadar kolay koca bir eyaleti kelle koltukta geziyorlar gibi anlatmak. Sizin yaşadığınız yer hakkında böyle yazsalar hoşunuza gidermi? Georgia eyaletinde bir çok Türk öğrenci var, akademisten var, çalışan var, iş insanı var. “Hepimiz ekonomik ve imkan açısından bakıyoruz” derken, buradaki insanlar can güvenliği, huzuru olmadanmı yaşıyor? Türkiye’den gelip, okula yıllık 20.000-30.000 usd ödeyen öğrenciler var burada. “Siyahiler” deyip durmuşsunuz birde sürekli. Siyahi biri okusa şu mesajınızı ne düşünür acaba?

Kaç kere bulundunuz Georgia'da? Ben 3 ay kaldım. Gidip bir Metrosuna binin sadece anlamanız için yeterli. Hele birde havalimanı durağından önceki collage park, east point stationlardan geçin anlarsınız. 50 kisi varsa metroda sadece eşim ve ben beyazdık. Laf atanlarda oldu. Ayrıca lyft ile çağırdığımız taxi sürücüsü siyahi birisi idi o bile dedi bu mahalleye niye geldiniz çok tehlikeli diye. Kendi insanı bile bunu söylüyor. 3 ay texas houston yakınlarında galveston island'da kaldım. Benim 2014'de yaşadığım bu 3 ay ile georgia'da yaşadığım 3 ay tamamen farklı abd profili bıraktı kafamda. Üstelik kızımın kimliğindede doğum yeri georgia yazıyor. Gördüğüm şeyler kendi yorumlarım değil gördüklerim. Keşke sizin görmek istediğiniz gibi şeyler yazabilseydim.

buda atlantadan 7 günlük bir crimemap

alt metni

• ⭐⭐ Yasaklı

Amerikanın belli yerleri var öyle nefret edersinizki abi çorum sungurludaki dayınızın yanında sac gözleme ayran A haber izleme ihtiyacı duyarsınız.
    Deselerki green card cıkacak sana ama marylandde 15 katlı ghettoda yaşayacaksın otoparkta mızrak jant pıstırılmış kadillak da verioz ma turf nigga diye gezecen deseler gitmem billaha gitmem.

Ben hayallerimi yaşıyorum zaten burada 90 model sleeper opel kadetle vosvagen audi concon gurubunun alayına saplıyorum ama sosyokültürel durum kötü.
    Çayı közde mutlulugu azda sevgiyi gözde tebessümü yüzde aramak lazım ama hiçbiri yok burda klsgjşrkhrkweke

• ⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐⭐

@nevzatyildizz bence doğrudur. Memnum olmayıp ne yapacaklar. Çok şükür işimiz var deyip memnunuz demişlerdir. Zaten bir çoğu aman başıma bela gelmesin diye memnunum demiştir.

• ⭐⭐ Yasaklı

Türkiye ve araplar kadar araba konusunda görgüsüzü yok birde biti yeni kanlanmıs almanyadan 1 2 yaşında bmw alan romen ve Bulgarlar
    Ne kaliteli yedek parça ve tuning kültürleri var ne araba sürmeyi biliyorlar..Türkiyede modifiye çinden Jant ve sahte 4 lü egzos şeklinde tampon ekini 20 liralık Dayson silikonla yapıştırmaktan ibaret.

Araba 2 trilyon 18 jantı 22 ye çevirmiş ama altında çakma markasız lastik alıyor oradan tasarruf ediyor aklısıra
    Türkiyede golfe seat leona binenin artistligi almanyada 911 cilerde yok.Sanki spor arabaya biniyor.

Son zamanlarda birde eski arabaların selektörünü veya kornasını s..klememe sallamama kültürü oldu türkiyede farkında olan varmı

Bizim millet Jet akıtı parasına şahininie lpg alsın Cacık olmaz buradan

• @denizci10 O yolun sonu da Silivri'ye çıkıyor doğru 😃 Ama dediğin bir bakıma doğru henüz okul bitmedi arkadaşlarım mezun olunca nasıl iş bulacağız diye kara kara düşünüyorlar.

• @Calibraturbo, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

Türkiyede golfe seat leona binenin artistligi almanyada 911 cilerde yok.Sanki spor arabaya biniyor.

Basık, koltuğu iyice geriye yatmış, kasise çapraz giren doğan slx binen insanın üstüne artist tanımam. Sanki milyon dolarlık spor araba sürüyor havaları 🙂

• @Calibraturbo benim aracı paylaşayım söyle o zaman 🦌

alt metni

alt metni

• ⭐⭐⭐⭐

@caner92 teksas da hangi şehirde Wat yaptınız? İşiniz neydi?

• @caner92, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

@Ryback, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

@caner92 turist vizesi gitmek insanı çok daha fazla bunalıma sokmaz mı sonuçta dolaştığın yerlerde daimi olarak yaşamak varken bir çekiliş yüzünden geri dönüyorsun.

wat zamanı kalma imkanım vardı. dil kursuna yazılıp uzatabiliyordum. yapmadım şimdi gc deniyorum. aklımda soru işaretleride oldu tabi. gittiğiniz bölge çok önemli. ben 2014 de texasa yazlık bir yere gitmiştim. öyle evsizler, suç olayları gibi olumsuz şeylere denk gelmedim. diğer şehirlerinide beğenmiştim. Austin vs. olsun akşamları çok güzeldi. californiyayı gezdim yakın eyaletleri vs. oralarıda beğendim. fakat geçen sene atlanta'ya gittim dayım orada yaşadığından. açıkcası sıkıcı bir yer. metro bindim 1 tane beyaz yok. merkezinde akşam gezemiyorsun siyahlara denk gelirsen vs. öğlen gezerken her yerini bilmediğimizden siyahilerin mahalleye denk geldik korkudan taxi çağırıp gittik. gelen taxicide siyahi di hatta neden bu mahalleye geldiniz tehlikeli bir daha gelmenizi tavsiye etmem falan dedi. Gerçektende geçen seneki georgia eyaleti beni biraz abd den soğuttu gerçekten. New york'da keza öyle. Beğenmemiştim gittiğimde 2014'de. Çıkarsa eğer green card, abd'de çok iyi bir seçim yapmanız lazım. Ben rahat rahat dolaşamayacaksam, aklımda sürekli güvenlik sorunu olacaksa orada yaşamımı sürdüremem malesef. Abd'ye hepimiz ekonomik ve imkan açısından bakıyoruz. Yoksa gerçektende olumsuz yanlarıda çok fazla benim gözümde.

Kafama takmıyım diyorumda. Ne kadar kolay koca bir eyaleti kelle koltukta geziyorlar gibi anlatmak. Sizin yaşadığınız yer hakkında böyle yazsalar hoşunuza gidermi? Georgia eyaletinde bir çok Türk öğrenci var, akademisten var, çalışan var, iş insanı var. “Hepimiz ekonomik ve imkan açısından bakıyoruz” derken, buradaki insanlar can güvenliği, huzuru olmadanmı yaşıyor? Türkiye’den gelip, okula yıllık 20.000-30.000 usd ödeyen öğrenciler var burada. “Siyahiler” deyip durmuşsunuz birde sürekli. Siyahi biri okusa şu mesajınızı ne düşünür acaba?

Kaç kere bulundunuz Georgia'da? Ben 3 ay kaldım. Gidip bir Metrosuna binin sadece anlamanız için yeterli. Hele birde havalimanı durağından önceki collage park, east point stationlardan geçin anlarsınız. 50 kisi varsa metroda sadece eşim ve ben beyazdık. Laf atanlarda oldu. Ayrıca lyft ile çağırdığımız taxi sürücüsü siyahi birisi idi o bile dedi bu mahalleye niye geldiniz çok tehlikeli diye. Kendi insanı bile bunu söylüyor. Bakın ben amerikanın geneli için bahsetmiyorum. 3 ay texas houston yakınlarında galveston island'da kaldım. Benim 2014'de yaşadığım bu 3 ay ile georgia'da yaşadığım 3 ay tamamen farklı abd profili bıraktı kafamda. Üstelik kızımın kimliğindede doğum yeri georgia yazıyor. Gördüğüm şeyler kendi yorumlarım değil gördüklerim. Keşke sizin görmek istediğiniz gibi şeyler yazabilseydim.

alt metni

5 yıldır Georgia’da yaşıyorum. Collage park, East Pointte çok bulundum. Siz hala ırkçılık yapıyorsunuz. Siyahi birini görünce korkuyorsanız, burada yaşayamazsınız.

• Yasaklı

Kaç kere bulundunuz Georgia'da? Ben 3 ay kaldım. Gidip bir Metrosuna binin sadece anlamanız için yeterli. Hele birde havalimanı durağından önceki collage park, east point stationlardan geçin anlarsınız. 50 kisi varsa metroda sadece eşim ve ben beyazdık. Laf atanlarda oldu. Ayrıca lyft ile çağırdığımız taxi sürücüsü siyahi birisi idi o bile dedi bu mahalleye niye geldiniz çok tehlikeli diye. Kendi insanı bile bunu söylüyor. Bakın ben amerikanın geneli için bahsetmiyorum. 3 ay texas houston yakınlarında galveston island'da kaldım. Benim 2014'de yaşadığım bu 3 ay ile georgia'da yaşadığım 3 ay tamamen farklı abd profili bıraktı kafamda. Üstelik kızımın kimliğindede doğum yeri georgia yazıyor. Gördüğüm şeyler kendi yorumlarım değil gördüklerim. Keşke sizin görmek istediğiniz gibi şeyler yazabilseydim.

alt metni

5 yıldır Georgia’da yaşıyorum. Collage park, East Pointte çok bulundum. Siz hala ırkçılık yapıyorsunuz. Siyahi birini görünce korkuyorsanız, burada yaşayamazsınız.

Sorunun ne olduğunu ben söyleyeyim. Eğer biri bana dışlayıcı, iğrenerek, korkarak vesaire farklı bakıyorsa saniyesinde hissederim. Olan bu! Adamlar kimin kendilerine nasıl baktıklarını anlıyorlar 😉

İşim gereği 1.5 ay bulunduğum bir tropik adada kapıdaki siyahi bodyguard a (kolları 55cm vardı abartısız) sen büyüksün ama benimde kalbim büyük dedim yarım yamalak ingilizcemle sonra güzel bi tebessüm ettim. Easy bro go in and calm down little bit gibi bişey dedi. Gecenin ilerleyen saatlerinde çıkan bir kavgada taraf oldum ve beni çekip arkasına aldı sahip çıktı.

Ben hala aynı düşüncedeyim. Ne verirsen onu alırsın. İstisnalar kaideyi bozmaz. 🙃

• @Ryback, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

alt metni

Siz yorumunuzu katıyorsunuz ben ise yaşadığımı anlatıyorum. Irkçı biri olduğumu düsünmüyorum ki wat programı ile geldiğimde bir çok siyahi arkadaşım oldu teksasta. Metroda laf atmaları, lyftteki taksicinin dedikleri, metroya binerken bastığım breeze card dan sonra benimle beraber bedava geçmeye çalışıp bana yapışan ve atlayan siyahi arkadaş. Sizin için bu tip durumlar normal olabilir ama türkiye’de yaşayan biri için normal değil. Ben istanbulda gezerken crime maple bakıpta ona göre gezmiyorum. Ama atlantada gezerken mape baka baka gezdim. bunlar benim yorumlarım değil yaşadıklarım. Texasda, california’da, vegasta vs bu tip durumlar yaşamadım ama tabi oralardada yine belirli yerlerde bu tip sorunlar olabilir

• @denizci10 galveston island’da eğlence parkında ride operator olarak calıstım

• @Ping-PONG size normal gelebilir. ben georgiaya gelmeden önce youtube’da videoları izliyordum. Ghetto başlıklı videolara denk geldim. Söyle bir markete girince videoda, market işleten kişinin tamamen kapalı bir yüzey arkasında yer aldığını ve sadece para uzatılabilen bir boşluk olduğu gördüm. Demekki birşeyler oluyor ki bu koruma alanını oluşturmuşlar. Ya da onlarca siyahi insanın bastığı ve yağmaladığı walmart videosunu izlemiştim. Bu tip bir cok örnek var. Sadece siyahi olarak güvenlik probleminden bahsetmiyorum. Genel bir güvenlik problemi var. bir kaç mesaj önce @ayvalik10 un paylaştığı linklere girince, bir çok cinsel suç suçlusu olan beyazlarıda gördüm. ben georgia da güvende hissetmedim ama abd nin bir cok yerinde bu böyle güvenlik sorunları var. Herkesin beklentisi farklı yaşadığı yeri seçme konusunda. Mesala Ben bir austindeki gece yaşantısı ile atlantanın bir olduğunu düsünmüyorum. Austin’de gayet rahat gezmiştik ki internette okuyunca en yaşanabilir şehirlerden biri olarak okumuştum. Ama Atlanta icin aynı şeyi söyleyemeyeceğim. He bana gc cıkmış olsa ilk geleceğim yer georgia tanıdıkların olması nedeniyle. Ama imkanım oluştuğunda bir an öncede ayrılmaya bakardım 🙂

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐

büyük gün 😃 birazdan adliyeye doğru yola çıkıyorum öğlen olmadan biter duruşma herhalde öğlen haber almazsanız bilin ki ben aslında yohum

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

74

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |