Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar bu istenen belgeler arasında polis sertifikası diye bir belge isteniyor tam olarak nedir nereden almak gerekli? Her aile üyesi için almak gerekli mi? Yani 1 yalında çocuk içinde mi gerekiyor?

• Tekrar merhaba herkese. 16 yaşımızdan itibaren yaşadığımız adres bilgilerinde kafama takılan bir sorun var. Bilgisi olan ya da tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olursa minnettar olurum. Evlenmeden önce aile yanında kalıyordum. Evlendikten sonra başka bir adrese geçtik. 5 yıl kadar sonra benim bekarken kaldığım adres taşındık.( ikametgahımız hala bu adreste) daha sonra 3-4 yıl kadar sonra başka bir adrese taşındık ama o adreste kalmadık ikametgshı da aldıracak daha. Bu süreçte bir çocuğumuz oldu ve son bir yıldır eşimin ailesinin yanındayız. Şimdi formu doldururken adresleri ikametgahımız neredeyse onu mu yazmalıyız yoksa son bir yıldır eşimiz ailesinin yanında (ikametgahsız) kaldığımız adresi de yazmalı mıyız? Umarım çok karışık anlatmamışımdır:) şimdiden teşekkürler 🙏

• Arkadaşlar merhaba. Eşimden ayrıldım ve boşandığımı belirttiğimde formda eşimin isim ve soyismini soruyor. burada biz boşanırken evrak ve kayıtlarda şuan kontrol edemiyorum fakat benim soyadım yazdığını tahmin ediyorum. Bilgi sahibi bir arkadaşım yardımcı olabilir mi ? Boşandığım eşimin soy ismi kısmına kendi soy ismimi ? yoksa eşimin Anne kızlık soy ismini mi ? yazmalıyım.

Şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@ali-yılmaz, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar bu istenen belgeler arasında polis sertifikası diye bir belge isteniyor tam olarak nedir nereden almak gerekli? Her aile üyesi için almak gerekli mi? Yani 1 yalında çocuk içinde mi gerekiyor?

Bizdeki karşılığı Arşiv Kayıtlı Adli Sicil Kaydı oluyor. ABD dışında 6 aydan fazla yaşadığın yerlerde polis sertifikası/belgesi alman gerekiyor. Sadece Türkiye'de yaşadıysan Arşiv Kayıtlı Adli Sicil Kaydı yeterli. 16 yaşından büyük olanlar için alacaksınız.

• ⭐⭐⭐

@yildirim84, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar merhaba. Eşimden ayrıldım ve boşandığımı belirttiğimde formda eşimin isim ve soyismini soruyor. burada biz boşanırken evrak ve kayıtlarda şuan kontrol edemiyorum fakat benim soyadım yazdığını tahmin ediyorum. Bilgi sahibi bir arkadaşım yardımcı olabilir mi ? Boşandığım eşimin soy ismi kısmına kendi soy ismimi ? yoksa eşimin Anne kızlık soy ismini mi ? yazmalıyım.

Şimdiden teşekkürler.

Resmi olarak boşanmışsanız tabi ki eski eşinizin kızlık soyadını yazacaksınız. Çünkü artık sizin soyadınızı taşımıyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ali-yılmaz sen hiç uğraşma çünkü e devlet senin yerine yaptı arşiv kayıtlı adres sorgulama evrağını e devletten çekersen her adresin orada yazıyor
    Bu başlığı edevlete yaz kuruma ibraz seçip kcc yazarsın

Tarihçeli Yerleşim Yeri ve Diğer Adres Belgesi sorgulama

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yildirim84 herşey edevlette mevcut aşağıdaki başlığı edevlete yazıyorsun sonrada resimde ki gibi işaretliyorsun ondan sonra tüm bilgiler çıkacak bu arada boşanma mahkeme evrağını yeminli tercüme ingilizce çevirtmen gerekiyor

Nüfus Kayıt Örneği Sorgulama Formu

Screenshot_20210515-033738_Chrome.jpg

• @Programmer, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Resmi olarak boşanmışsanız tabi ki eski eşinizin kızlık soyadını yazacaksınız. Çünkü artık sizin soyadınızı taşımıyor

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Eşimin kızlık Soy isminde türkçe karakter mevcut. Native olarak türkçe karakterli mi yazmalıyım. Yoksa ingilizce karakter ile mi ? Tekrar teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Burooo07, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Şuanda öğrenci olarak başvurdum ds 260 formuna işe başlıcam sigortalı bilgi değişiklikleri olacak sorun teşkil edermi?

hiçbir sorun teşkil etmez merak etmeyin.

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Nüfus Kayıt Örneği Sorgulama Formu

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Bu çıktıyıda alıp boşanma evrağının yanında ibraz etmemiz gerekiyor anladığım kararıyla.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@halilpekuz, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba arkadaşlar, sizlere bir kaç sorum olacak. yardımlarınızı bekliyorum 🙂
    1-Amerikadaki vereceğimiz adrese telefon numarası vermesek sadece adres yeterlimi , iletişim açısından sıkıntı yaratır mı ?
    2-Daha önce WAT ile ABD ye gittim ama eski pasaportumu bulamıyorum.Bu yüzden o zamanki vize geçerlilik tarihini ve vize numarasını bilmiyorum. Vize tarihini Türkiye ye dönüş tarihini yazsam sıkıntı olur mu ?
    Ayrıca vize kayıp veya çalıntı kısmına YES işaretleyip açıklama olarak yazmalımıyım ?
    3-Eşimin formunu doldururken 'Highest Level of Education Completed' sekmesi çıkmamakta.Bunun için mail atmalımıyım , yoksa normal bir durum mu ?

1- eger bir telefon numarasına sahip değilseniz yazmayabilirsiniz.
    2- çıkan açıklama kısmına "kayıp" olarak açıklama yazabilirsiniz.
    3- her soru, her aile bireyi icin çıkmaz, bu cok normal. bir mail atmanıza gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@runozanrun, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar, sayın adminler telegram grubuna hala alınmadım ama yardımcı olur musunuz formu dün doldurdum

telegram kullanıcı ismi: runcattyrun

bununla ilgili yazdığım iletide gerekli açıklamayı yapmıştık, lütfen biraz sabır. en kisa sürede dahil edileceksiniz..

• @Programmer

kardeşim ayrıca vukuatli nüfus kayıt örneğinde eski eşi boşanmış olarak yazıyor fakat eşimin soy ismi benim soyismim gözüküyor orada. açıkcası hangisi yazacağımı bilmiyorum.

• Merhabalar. Amerika'daki adresi yazmayacak olanlar icin, videodaki gibi "not available" ve "none" mı yazmaliyiz yoksa bos mu birakmaliyiz?

• ⭐⭐⭐

@burcuburcu Videoda anlatıldığı gibi yapın.

• Herkese merhabalar,
    1- Amerika turist vizemin olduğu pasaportum 2025 e kadar geçerli fakat kızlık soyadım yazıyor o pasaportta. Ds260 doldururken soyadı kısmına kızlık soyadı mı mı yazmalıyım yoksa evlilik sonrasını mı
    2- Eşimin Ds 260 pasaport bilgisi için pasaportun geçerlilik süresi ekim e kadar. Yenisini alıp mı formu doldurmalıyız
    Şimdiden teşekkürler

• Merhaba herkese yardımcı olacak herkese şimdiden teşekkürler
    1 - green card başvurusunda istanbulda adres olmasını istediğimiz için
    akrabalarımın ev adresini gösterdim ama daha önce o adreste ikametgahım gözükümüyor ds 260 doldurmadan önce
    ikametgahımı o adrese alsam sorun olur mu yada gerek var mı böyle bir işleme
    soru 2- green card başvurduğumda pasaport süremin dolmasına son 8 ay vardı ancak şuan ağustos ayında doluyor ds 260 doldurmadan pasaport süresini uzatsam bir sorun olur mu
    soru 3 önümüzde ki ay askerlik tecilim son buluyor askerlik sürecini nasıl yönetebilirim

• arkadaslar merhaba ben gecen sene j1 vizesi ile amerikada bulundum 2 yil kuralina tabi oldugumu ogendim benimle ayni durumda olan biri varmi bu konuyu nasil cozebiliriz forumdaki nasligi okudum cok karisik gelsi yardim edermisiniz/

• Herkese merhaba, ds260 formunu doldururken denk geldiğim aşı ile alakalı olan soru kafamı çok karıştırdı. Sitede sunulan dosyaların ve başlıkların yardımı ile söylenilen şekilde "şu an belgem yok ama mülakat zamanında belgeyi edinmiş olacağım" kıvamlı cevabı da verdim ama işin aslı ben bu aşı kartını nereden nasıl elde edildiğini hala tam olarak anlamış değilim. Forumda çok fazla bilgi var bu konuda fakat bu bilgiler arasında bu soruyu tam olarak cevaplayan birini bulamadım. Yakın zamanda yeşilkart lotosu ile Amerika'ya giden bir tanıdığıma sorduğumda https://istanbulgreencard.com/green-card-saglik-raporu/ sitesinde çıkan 2 doktora yönlendirdi beni ve başka bir yerden alamayacağımı söyledi. Bu iş gerçekten bu derecede tekelleştirilmiş durumda mı? Başka herhangi bir alım şekli yok mu, illa ayarlanıp Ankara'dan mı alınması gerekiyor? Daha önce cevaplandıysa bu sorular kusura bakmayın forumda yeniyim ben bulamadım öncekileri. Saygılarımla.

• arkadaşlar ben kendi ds formumu doldurduktan bi kaç gün sonra kızımkini doldurup gönderdim bi sorun olur mu

Benzer Başlıklar

• 36
  • 12416
  • 11426
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

120

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |