Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Burooo07, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

1-İşyerinin telefon numaraları yazarken başına birşey getiriyormuyuz?
    2-Üniversite bölümümün ismini türkçe mi ingilizce mi yazıyım?
    3-İkamet ettiğim yere 2009da taşındım adres ismim 2010 da değişti güncel adres ismini yazıp tarihi 2009 yazsam sakıncası olurmu? 2 ayrı adres gibi gözüktüğü için yanlış beyan yazmaktan korkuyorum.

1- 0090 ya da +90 yazabilirsiniz.
    2- ingilizce yazabilirsiniz.
    3- sorun olmaz, son halini yazabilirsiniz.

• @gucarslan başvutduğumuzda 20 idi şimdi 21

• @crazycells

Çok teşekkürler. Peki bir sorum daha olacak 🙈

2022 için benim case numberıma sıra gelmez veya ben DV sürecini herhangi bir aşamadan sonra ilerletmezsem, bu durumlarda turist vizesini kullanmam bana sıkıntı yaratır mı? Size çok soru sordum çok teşekkür ederim .

• Formu gönderdim Arkadaşlar bugün; herkese başarılar, yukarıda fees bölümü var herhangi bir ödeme yapamayacağız değil mi henüz ?

• @Fıratsky Aynı sorun bende de GERMANY yazıyor doğum yerim olduğu için mi bilmiyorum, konsolosluk seçemiyorum ben sadece normal devam ediyor.

• @crazycells vermiş olduğunuz cevaplar için çok teşekkür ederim.

netleştirebilmek adına soruyorum, gereksiz ise kusura bakmayın lütfen.

1 hafta 10 günlük turistik avrupa seyahatlerini oraya yazmamıza gerek yok o zaman öyle mi? ya da yazacağız ancak polis belgesi mi almamıza gerek yok? bu arada polis belgesi nedir adli sicil kaydı mı? ve her ülkenin kendi konsolosluğunda mı alına bir belge?

• Selam arkadaşlar, benim sorum sosyal medya platformları bilgisi istenen bölümle ilgili. Biliyorum biraz garip bir soru ama yine de emin olmak istedim. Örneğin, Twitter'da adım soyadım Xxxxx xxxx ve kullanıcı adım yyyyyyy username ve handle ile tam olarak istedikleri kullanıcı adım değil mi? Ayrıca Youtube'da kullanıcı adı yok, youtube için sadece adımı soyadımı mı yazmalıyım? Teşekkürler...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@isoceylan99 evet, kullanıcı adınızı yazın yeterli. YouTube icin de kullanıcı adınızı ne ise (isim, soyisim) onu yazabilirsiniz.

• @gucarslan başvuru yapıldığında 20 yaşındaydı.Bu yıl 21.(2000 doğumlu)

• son bir sorum olacak görüşlerinizi paylaşabilirseniz sevinirim.

daha önce hiç vize başvurunuz reddedildi mi gibi bir soru var formda. Evet benim 2 sefer turist vize başvurum reddedildi.2017 yılı idi yanlış hatırlamıyorsam, gerekçe olarak ilk seferde evlilik cüzdanını götürmediğim ve hemen evlenir evlenmez başvurduğum için reddedildiğimi düşünmüştüm ikinci seferde ise hemen arkasına başvurdum ve nedeni bilmediğim bir şekilde yine red aldım. ancak 2018 yılında bir daha başvurdum 3. seferde 10 yıllık turist vizemi 10 saniye de sorunsuz bir şekilde aldım.

bu durum da formdaki ilgili soruya 2 kez red yediğimi yazmalı mıyım, bu bir olumsuzluk doğururur mu gerekçe olarak sonuçta kendi yorumlarım var kesin bir bilgim yok, gerekçe olarak ne yazmalıyım. daha önce yaşandı mı acaba tecrübeleriniz ne der bu durum için?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sinecan sizden istenen doğru bilgileri vermeniz. eger red yediğiniz bir vize varsa yazmanız gerek. zaten onlar biliyorlar bunu, siz belirtmediğiniz takdirde hatalı bilgi vermiş olursunuz. eger red sebebiniz size açıklanmadiysa açıklamasına "No information was given by the consular officer" yazabilirsiniz.

• @crazycells Çok teşekkürler.

• @crazycells Teşekkür Ederim..

• @gucarslan sayın güçarslan biryerde 2019 öncesi ay ay mülakata çağrılma listesi gibi bi tablo vardı linki atabilir misin acaba

• Ds 260 formunu doldururken kızım pasaport süresinin geçmiş olduğunu fark ettim .Formdaki tüm verilerimi doldurdum gönderilmeye hazır .Kızıma yeni pasaport pasaport çıkartana kadar formu bekletmeli miyim, pasaport çıkartana kadar vakit mi kaybederim ne yapmalıyım sizce ? Saygılar

• Daha önceki yıllarda muhtelif tarihlerde 2 yıl, 3 yıl gibi farklı farklı yıllarda çalıştım..
    Daha önce çalıştınız mı kısmında müdür ismi var..kesinlikle hatırlamıyorum..
    Birde calistigim yerler başka başka yerlere taşındılar ve ya kapandılar.. dolayısıyla telefon numarası ve ya adresleri geçerli olmayacaktır..
    Yine de o tarihte olduğum adresleri mi yazacağım..
    Hatırlamıyorum yazabilir miyim?

• ⭐⭐

@semra-karababa Hatırladığınız kadarıyla mümkün olduğunca doğruya yakın yazmaya çalışın. Artık mevcut olmayan firmaların eski adres ve telefonlarını yazabilirsiniz. Adresi bilmiyorsanız Google Maps kullanarak en azından mahalle sokak bulmaya çalışın. İsimlere ulaşma imkanı yoksa “do not remember” yazabilirsiniz.
    Bol şans!

• @goblis, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@semra-karababa Hatırladığınız kadarıyla mümkün olduğunca doğruya yakın yazmaya çalışın. Artık mevcut olmayan firmaların eski adres ve telefonlarını yazabilirsiniz. Adresi bilmiyorsanız Google Maps kullanarak en azından mahalle sokak bulmaya çalışın. İsimlere ulaşma imkanı yoksa “do not remember” yazabilirsiniz.
    Bol şans!

Şimdi iş arkadaşıma sordum..is yeri taşındıktan bir kaç yıl sonra satılmış.. ki ben yeni yerinde çalışmamıştım.. eski adresi buldum..tum bilgiler eskiye ait..
    Yeni yerin adresi yerine benim o tarihlerde çalışmış olduğum şimdi kapalı olan eski adresi yazmam gerekiyor değil mi?
    Ve i tarihlerde benim müdürüm olan kişilerin isimleri

• Merhaba arkadaşlar,

Biz de 5. başvurumuzda adaylar arasına girdik. Umarım hepimiz için sürecin sonu mutlu biter.

Formla ilgili bir kaç sorum var, vaktiniz olur da yanıtlarsanız çok mutlu olurum.

1 - Adres bilgilerinde nüfusta yazdığı hali mi yoksa gerçekte oturduğumuz yer ve süreler mi önemli?
    Örneğin ben annemle yaşadığım adresten şu anda oturduğum adrese kaydımı 2018'de taşıdım (aynı semtte olduğu için, tembellikten). Halbuki 2012'de evlendiğimizde şu anki adreste oturmaya başlamıştık eşimle. Dolayısıyla eşim de 2012-2018 arasında annemle oturduğumuz evde yaşamış görünüyor. Sizce gerçekte olduğu gibi 2012 ve sonrası oturduğumuz yeri mi yazmalıyız yoksa nüfusta nasıl kayıtlı görünüyorsa o şekilde mi yazmalıyız?

2 - Şu an oturduğumuz bina 3-4 ay içinde yıkılacak ve dolayısıyla başka adrese taşınacağız. Posta'lık bir durum var mı bilmiyorum ama "Is your Mailing Address the same as your Present Address?" sorusuna garanti olsun diye annemin yaşadığı evi yazsam nasıl olur?

3 - Eşim, Türkçe Öğretmeni ve evden özel ders veriyor. Yani bir kurumda çalışmıyor. Employer kısmına "Self Employed" deyip ev adresini yazmamızı mı, yoksa "Not Employed" seçeneğini mi işaretlememizi önerirsiniz?

4 - 4 yaşındaki çocuğumuzun buradaki tüm aşılarını yaptırdık ve doğduğu hastanenin verdiği ve sağlık ocağındaki hemşirenin tüm aşıları not ettiği bir defterimiz var. Ama aşı kartı gibi bir şey değil. Acaba bu, "Do you have documentation.." sorusuna "Yes" dememiz için yeterli mi yoksa yine kendimizde olduğu gibi "No, I do not.." mı yazmalıyız? "No, I do not.." dersek bu durumda çocuk, olduğu tüm aşıları muayenede tekrar olmak durumunda mı kalacak?

• ⭐⭐

@semra-karababa Evet çalıştığınız zamana ait bilgileri girebilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

59

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |