Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba Sayın @Claudia-J-Muslu @Yusuf-Saraçoğlu

Eşim DV2022 talihlisi ve bu süreçte doğru ilerlemek için mümkün ise size danışmak istediğim bir konu var.

Amerika'daki vergi sistemi hakkında çok bilgim olmadığımdan dolayı, farkında olmadan yasal olmayan bir işlem yapmış olmamak ve bu süreçte tamamiyle "yasal" , kurallara uygun ilerlemek istiyorum.

2019 yılında Amazon.com üzerinden e-ticaret yapmak için "Registered Agent" aracılığı ile bir "Single Member LLC" şirket kurulumu gerçekleştirdim ve şirketime ait Bank Of America hesabı açıldı ve "EIN Numarası" 'da alındı. Amazon.com seller hesabım da LLC şirketim üzerinden açıldı.

Her ay, Bank Of America hesabımdan hesap işletim ücreti olarak 16$ ve Amazon.com'un 39.99$ subscription ücreti kesildi ancak bugüne kadar hiç satış yapmadım ve işe başlamadım.

Eksi bakiyeye düşmemek için; Türkiye'deki banka hesabımdan Transferwise aracılığı ile BOA hesabıma belirli aralıklarla para gönderdim. 2019 yılından bu yana her yıl "Wyoming Eyalet Vergisi" olan 50$ vergimi ödüyorum.

Greencard kazandığımız için, sizce bu işlemler bizim için bir sorun teşkil eder mi, yapılması gereken herhangi birşey var mı diye size danışmak istedim.

Saygılarımla,

Teşekkür ederim.

• @kronos tam olarak cevabı bilmemekle beraber kendimi sizin yerinize koyarak düşünmeye çalışıyorum. Öncelikle DV süreciniz hayırlı olsun bol şans diliyorum. Şirket işine gelince;

• Eğer Amerika'da şirket için verdiğiniz adres mailbox ise mesela, gittikten sonra şirketimin adresini, kiraladığım evin adresi olarak değiştirirdim. Hem gelen postaları kendim alırım hem aracı kurumlara adres için, gelen evrakların scan edilip gönderilmesi için ekstra para ödemezdim. (ABD'de yaşamak istediğiniz eyalet ile şirketinizi kurduğunuz eyalet aynı ise)

• Telefon hattı yine aynı şekilde çeşitli aplikasyonlar aracılığı ile numara aldıysam, Amerika'ya girdiğimde almış olduğum hattı şirket hattı olarak fiili kullanırdım.

• Hemen Bank of Amerika'ya gidip şirketime ait kredi kartı çıkartır ve harcamalarımı vergiden düşebilmek için o karttan yapardım. Hatta ve hatta (eğer mümkünse) kiraladığım evi şirket adına kiralardım yine aynı şekilde vergiden düşebilmek adına.

• ITIN yoksa SSN sahibi olacağım için onu da kolayca edinebilirdim.

Ben ilk etap olarak bunları yapardım FAKAT benim ABD'de bir şirketim yok ve halihazırda ABD'de yaşamıyorum. Sadece Florida'da yaşamak ve orada şirket kurmak isteyen biriyim. Yani yazdıklarımda yanlışlıklar / eksiklikler olabilir. Ben sadece sizin yerinize kendimi koyup "ben ne yapardım?" diye düşündüm ve aklıma bunlar geldi. Eminim sizin de gelmiştir.

Ayrıca şuan halihazırda green card talihlisi olmanız, ABD'de bulunan şirketinizi olumsuz anlamda etkileyeceğini zannetmiyorum.

Bol şanslar.

• ⭐⭐⭐⭐

@Ghost cevabın için teşekkür ederiz ama bu bölümdeki sorulara sadece Muslu Hukuk Bürosu cevap veriyor. lütfen tekrar yanıtlamayın 🙂

• Muslu Law Firm

@kronos, içinde söyledi: Registered Agent ile LLC Şirket Kurulumu Sonrası Greencard Kazanılması Hk.

Merhaba Sayın @Claudia-J-Muslu @Yusuf-Saraçoğlu

Eşim DV2022 talihlisi ve bu süreçte doğru ilerlemek için mümkün ise size danışmak istediğim bir konu var.

Amerika'daki vergi sistemi hakkında çok bilgim olmadığımdan dolayı, farkında olmadan yasal olmayan bir işlem yapmış olmamak ve bu süreçte tamamiyle "yasal" , kurallara uygun ilerlemek istiyorum.

2019 yılında Amazon.com üzerinden e-ticaret yapmak için "Registered Agent" aracılığı ile bir "Single Member LLC" şirket kurulumu gerçekleştirdim ve şirketime ait Bank Of America hesabı açıldı ve "EIN Numarası" 'da alındı. Amazon.com seller hesabım da LLC şirketim üzerinden açıldı.

Her ay, Bank Of America hesabımdan hesap işletim ücreti olarak 16$ ve Amazon.com'un 39.99$ subscription ücreti kesildi ancak bugüne kadar hiç satış yapmadım ve işe başlamadım.

Eksi bakiyeye düşmemek için; Türkiye'deki banka hesabımdan Transferwise aracılığı ile BOA hesabıma belirli aralıklarla para gönderdim. 2019 yılından bu yana her yıl "Wyoming Eyalet Vergisi" olan 50$ vergimi ödüyorum.

Greencard kazandığımız için, sizce bu işlemler bizim için bir sorun teşkil eder mi, yapılması gereken herhangi birşey var mı diye size danışmak istedim.

Saygılarımla,

Teşekkür ederim.

Sayın @kronos ,
    Anlattıklarınızda genel olarak problem yaratacak bir şey göremiyorum. Bütün vergilerinizi ödediğinize emin olun hem eyalet hem de federal vergiler buna dahildir. Federal verginin ödenmiş olması federal bir hakka başvurduğunuz için (vatandaşlık ve göçmenlik federal hukuktur) çok önemlidir. Federal vergi yükümlülüğünüz henüz satış yapmadığınız için olmamış olabilir. Ancak vergi durumunuzu bir vergi uzmanı ile kontrol etmenizde yarar olabilir. Ayrıca şirketlerin kurulusu eyalet bazında farklı kurallara tabi oluyor. Wymoning’de vergi yükümlüsü iseniz şirketiniz sanırım Wyomingde kuruldu. Öyle ise şirketiniz Wyoming şirketidir. Bu nedenle Wyoming eyaleti ile ilgili şirket hukuku konularında ben görüş bildirmiyorum. Bilginiz olsun.
    Teşekkürler.

Benzer Başlıklar

• 2
  • 7
  • 2
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |