Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

@panaroyak, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

@Ping-PONG senin taliban üyesi olduğunu düşünüp tutuklarında ki salladın elden mi bahsediyorsun

Ahhaaaa kin nefret ve ırkçılık içeren bir söylem.
    Bittin sen 🤣🤣🤣

• Yasaklı

• @Ping-PONG şair bu iletisiyle ne anlatmak istemiş¿ 😃
    ufacık da zavallımı şimdiden oyuncak etmişler..

• ⭐⭐

kaldık mı yine bekleme odasına

• Biden' ın dediği gibi bu yıldan itibaren kota 80 bin'e çıkarsa ve Türkiye'nin göçmen yüzdesi de 4 lerden %7'lere çıkarılırsa (ki böyle bir durum da konuşuluyordu) o zaman ülkemizden yaklaşık 5600 kişiye GC çıkacak demektir.
    Ama 250 bin kişinin başvurduğunu ve 5600 kişiye GC çıkacağını varsayarsak da şans yüzdesi gene %2,24 olacak diyebiliriz.
    Başvuru sayısının her geçen gün arttığı greencard'ın ülkemizde de popüler hale gelmesi sebebi ile kotaların artması da maalesef pek etki etmeyecek gibi.
    68 yaşındaki annesine başvuru yapıp çıkınca da kara kara düşünen ve gitmeyeceği neredeyse kesin olan arkadaşların yerine sadece gerçekten hem ekonomik olarak hem de kafa olarak bu sürece hazır olanların başvurduğu bir çekiliş daha başka olacaktır diye düşünüyorum.
    Hayırlısı bakalım...

• ⭐⭐⭐

@gariban, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

kaldık mı yine bekleme odasına

Kader utansın 😃

• ⭐⭐⭐

@istanbuladami, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

Biden' ın dediği gibi bu yıldan itibaren kota 80 bin'e çıkarsa ve Türkiye'nin göçmen yüzdesi de 4 lerden %7'lere çıkarılırsa (ki böyle bir durum da konuşuluyordu) o zaman ülkemizden yaklaşık 5600 kişiye GC çıkacak demektir.
    Ama 250 bin kişinin başvurduğunu ve 5600 kişiye GC çıkacağını varsayarsak da şans yüzdesi gene %2,24 olacak diyebiliriz.
    Başvuru sayısının her geçen gün arttığı greencard'ın ülkemizde de popüler hale gelmesi sebebi ile kotaların artması da maalesef pek etki etmeyecek gibi.
    68 yaşındaki annesine başvuru yapıp çıkınca da kara kara düşünen ve gitmeyeceği neredeyse kesin olan arkadaşların yerine sadece gerçekten hem ekonomik olarak hem de kafa olarak bu sürece hazır olanların başvurduğu bir çekiliş daha başka olacaktır diye düşünüyorum.
    Hayırlısı bakalım...

bununla ilgili görüş öneri falan sunulabiliyor mu acaba KCC ye

• Kriter para falan bir şey istesinler puanlama sistemi de olabilir işte o zaman gerçekten isteyen yapabileceğine inanan insanlar başvurur

• Peki ihtiyaç var bu sene acaba ek çekiliş gibi bı durum olur mu 😕

• @tolgasatir zannetmiyorum. Contact kurulsa bile ne derece kaale alırlar o da var

• @justm katılıyorum hatta başvuran herkesi önce bir ön elemeye tabi tutsalar çok güzel olur. en azından başvuran herkesi bir ön görüşmeye alıp ona göre çekiliş havuzuna atmak mesela. tabi bu çok çok zor ve konsolosluk binlerce kişi için böyle bir görüşme planlaması hayatta yapmaz

• @istanbuladami, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

Biden' ın dediği gibi bu yıldan itibaren kota 80 bin'e çıkarsa ve Türkiye'nin göçmen yüzdesi de 4 lerden %7'lere çıkarılırsa (ki böyle bir durum da konuşuluyordu) o zaman ülkemizden yaklaşık 5600 kişiye GC çıkacak demektir.
    Hayırlısı bakalım...
    Maalesef insanlar araştırmadan-soruşturmadan başvuruyorlar. Geçen gün de yazdım dosya numarasından bihaber çıkmış. Umarım öğrenir de giderler:) Bir de ilk başvurusunda çıkanlar çooooookk şanslılar vallahi. Şu hayal kırıklığı bekleyiş kaç oldu ama boğuyor ve yoruyor

• ⭐⭐

Ben de bu sene ilk başvurumu yapmayı planlıyorum. Temmuzda Hukuk fakültesinden mezun olacağım ama ABD'de işe yaramayacağı için yazılım öğrenmeye başladım 1 senedir. Ama hukuk için de LLM programıyla 1 sene içinde denklik alıp baro sınavına girebileceğim bilgisi var. Ama tabi bunlar hayal şimdilik. Önce vizeyi almak lazım 🙂

• @deniz16 ilk başvurusunda çıkanlar bu hayata her anlamda şanslı olarak gelmiş winner kişilerdir bunu hep söylüyorum. ben bu forumda 8 yıldır başvuran biliyorum. Adam yıllarca para biriktirmiş, burada kariyer yapmamış ama gidiyor hiç gitmeyecek, ilk kez başvuran birine çıkıyor. işte bu noktada konsolosluklarda bir ön görüşme olsa, bir algoritma olsa çok çok güzel olacak

• Ağır konuşmak istemiyorum ama bide böyle tuttuğuna başvuru yapmak isteyen kendini sevgi kelebeği sanan her şirkette böyle bı embesil vardır bütün arkadaşları akrabaları adına başvuru yapan, başvurduğu kişinin çıksa bile gidip gitmeyeceğini bilmeyen senelerdir bekleyen insanların hakkına giren insan müsfettelerinide Allah'a havale ediyorum.

• ⭐⭐

İlk başvurusunda çıkanlar kadir gecesinde doğmuşlar diye düşünüyorum. Bizde şans yok 🙂

Bu gidişle 20 kere başvururum hiçbirinde çıkmaz.

• ⭐⭐⭐

@justm katılıyorum hatta başvuran herkesi önce bir ön elemeye tabi tutsalar çok güzel olur. en azından başvuran herkesi bir ön görüşmeye alıp ona göre çekiliş havuzuna atmak mesela. tabi bu çok çok zor ve konsolosluk binlerce kişi için böyle bir görüşme planlaması hayatta yapmaz

Ya çok basit bir sistem kuracaklar başvurular 330 dolar olan vize başvury ücreti olacak, %70 %80 azalır başvurular. Sırf başvuru için bu parayı veremeyecekler zaten mülakatlarda da maddiyattan gol yerler o yüzden en mantıklııs bu olur

• @tolgasatir, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

@justm katılıyorum hatta başvuran herkesi önce bir ön elemeye tabi tutsalar çok güzel olur. en azından başvuran herkesi bir ön görüşmeye alıp ona göre çekiliş havuzuna atmak mesela. tabi bu çok çok zor ve konsolosluk binlerce kişi için böyle bir görüşme planlaması hayatta yapmaz

Ya çok basit bir sistem kuracaklar başvurular 330 dolar olan vize başvury ücreti olacak, %70 %80 azalır başvurular. Sırf başvuru için bu parayı veremeyecekler zaten mülakatlarda da maddiyattan gol yerler o yüzden en mantıklııs bu olur

şu ortamda %80 bile bence iyimser min 10 kişiden 9u başvurmaz veya başvuramaz hele ilkinde çıkmayan daha sonra imkanı olsa da kaptırmıyayım paramı der. hee kafaya koyan için farketmez

• Valla bence de çok iyi sistem başvuru ücreti 250 dolar başvuru ekranında belirtilen hesaba para yollacak ona göre başvuru yapacak başvurular rahat %60 azalır.

• @tolgasatir gerçekten de ücretli başvurular çözüm olabilir. Bunu aslında konsolosluğa yakın olan kişilerden sormak lazım. Yazı mı yazmalı, başvuru mu yapmalı. aslında alınacak başvuru parası ABD için bir bakıma da gelir. yapabilirler bence

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

114

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |