Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @birhanakin ingilizce bilmiyorsanız ingilizceyi iyi bilen biri ile ilerlemenizi öneririm. Toplam 2 -3 saat sürüyor form doldurma işlemi. Bu forumda formun nasıl doldurulacağını anlatan bir rehber var. Onu indirip ona bakıp da yapabilirsiniz. Arada bazı kabul etmedigi harfler vs oluyor. Ya da uzun uzun adres bilgilerini ve aşamalarını gecerken kaydedip ilerlemeniz gerekiyor. Sizin veya size yardım edecek kişinin biraz bilgisayarla içli dışlı olması bu mantığı anlaması gerek. Emin değilseniz neyse parası verip profesyonel bir yardım almanız en doğrusu olacaktır.

• Merhaba, bu sene eşim çekilişi kazandı! Tüm kazananları da tebrik ederim 🙂

DS260 formunu doldurmaya başladık, ancak benim güncel pasaportum olmadığı için ben başvurumu tamamlayamıyorum. Eşim kendi formunu doldurup gönderebilir mi benim pasaportum gelene kadar? Bu bize sürede avantaj kazandırır mı diye emin olamadık. Yoksa iki form da aynı anda mı gönderilmeli?

Bir de DS260 formunu göndermekte geç kalmayın denilen o geç kalma süresi ne kadar? 2 gün mü? 2 ay mı? 🙂

• @gucarslan Çok teşekkürler. Yaptım oldu

• @gucarslan Teşekkürler bilgiler için

• @dedefaf DS260 formu için başka tarayıcıdan deneyin. Çerezleri silip deneyin. Sabah sakin saatlerde giriş yapmayı deneyin büyük ihtimalle girecektir. Formu dolduruken her sayfayı doldurduktan sonra kaydedin, site zaman aşımına uğradığında yazdığınız bilgiler kaybolmasın. Case numberınız mülakata çağrılma sıranızı belirleyecek ve önemli. Fakat case numberınız gayet güzel. Şimdilik sadece sürecin tadını çıkartın. Göstereceğiniz para miktarı genel olarak yazdığını miktarlar yeterli. Bunun kararını mülakatta konsolos verecektir. Eğer yeterli bulmazsa red yemezsiniz biraz daha para göstermenizi isteyecektir.

• ⭐⭐

@ilko, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar, çekiliş formu doldururken "city where you were born" kısmına İstanbul yazdım. DS 260'taki "city of birth" kısmına kimliğimde yazan Bahçelievler, "state/province of birth" kısmına İSTANBUL yazmam halinde problem çıkar mı acaba? Forumda DS 260 formuna bu şekilde yazmam gerektiğini gördüm ancak ilk başvurumu yaparken girdiğim bilgiye ters bir şey olsun istemem, yardımcı olursanız çok sevinirim.

DS260’ı doğru şekilde doldurun.
    City of Birth: E-devlette, eski kimliklerde vs doğum yeri olarak görünen ilçe
    State/Province of Birth: Üsttekinin bağlı olduğu il

• @smith17 Yeni pasaport çıkartıp DS260'a o pasaportun bilgilerinizi girmeniz sizin adınıza yararlı olacaktır. Mülakat tarihinden itibaren 6 ay geçerli pasaporta sahip olmanız gerekiyor. Case Numberınız gayet iyi. Neler olacağını süreç gösterecek. Keyfini çıkarın sadece. Bu arada eski pasaportunuzu kesinlikle kaybetmeyin, atmayın, polis memurunda kalmasın. Çekilişe giriş yaptığınız pasaportu evrak maili geldiği zaman göndereceksiniz. Dikkat edin bu duruma. Tebrikler.

• @goblis bu şekilde yapacağım teşekkürler, çekiliş başvurusunda sadece İstanbul yazdığı için umarım bir sorun yaratmaz ileriki süreçte.

• ⭐⭐

@Faviner, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba, bu sene eşim çekilişi kazandı! Tüm kazananları da tebrik ederim 🙂

DS260 formunu doldurmaya başladık, ancak benim güncel pasaportum olmadığı için ben başvurumu tamamlayamıyorum. Eşim kendi formunu doldurup gönderebilir mi benim pasaportum gelene kadar? Bu bize sürede avantaj kazandırır mı diye emin olamadık. Yoksa iki form da aynı anda mı gönderilmeli?

Bir de DS260 formunu göndermekte geç kalmayın denilen o geç kalma süresi ne kadar? 2 gün mü? 2 ay mı? 🙂

Aile bireyleri Other documents ile bu alanı geçebilir, ama pasaport olmadan evrak onayı alamayacağınız için benim tavsiyem en kısa sürede 10 yıllık pasaport alıp formu o şekilde doldurmanız.
    Numarası çok düşük olanlar bile Haziran ayında doldurabilir, bu kadar acele etmenize gerek yok. Ayrıca sürecinizi imzanıza taşırsanız daha doğru yanıtlar alabilirsiniz.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin

Bol şans!

• ⭐⭐

@ilko Endişeye gerek yok, bol şans 🙂

• @akifcalis danışmanlık şirketlerinden fazlasını sunuyor YeşilKartForum.. Emin olun buradaki admin arkadaşlar danışmanlık şirketlerinden daha tecrübeli ve bilgili. DS 260 formunu erken doldurmanızın eksisi artısı olmaz. Fakat geç kalmamanız iyi olur. En geç ağustosa kadar doldurmuş olun derim ben. Şimdilik sürecin tadını çıkarın. Tebrikler.

• @Ahmet-Kölüş en erken haftaya başvurabiliriz sanırım tam kapanma nedeniyle. Ds260 formunu hemen gönderin denildiği için panik yaptım. Ds260 formu en geç ne kadar sürede gönderilmeli acaba?

• Ds-260 formunda eğitim kısmında takıldım yardım edebilir misiniz? Ben lise mezunuyum üniversiteye yazıldım okuyorum. Mesleğiniz ne kısmına öğrenciyi seçip üniversitenin bilgilerini adresini vs yazdım. Ondan sonra ki sayfada highest level of educational completed yerine lise diploma seçtim. Okuduğunuz eğitim sayısı yerine lise ve üniversite olması için 2 yazıyorum ama daha üniversiteyi bitirmediğim için lise ve üniversite bilgilerini yazarken üniversite başlangıç ve mezun yerini dolduramıyorum kabul etmiyor. Ne yapmam gerekiyor? Lütfen yardımcı olur musunuz. Teşekkürler

• @WithNaz Ağustosa kadar göndermeniz iyi olabilir.

• Arkadaşlar amerika dan kiralık adres temini nasıl yapılıyor ? Denemediğimiz yer kalmadı siteler ya hata veriyor yada güvenilir değil? Bilgisi tecrübesi olan biri yardımcı olabilir mi?

• @crazycells Bir süre çalışmayı düşündüğüm iş yerinin yurdunda kalmayı düşünüyorum. Sonradan değiştirme şansım oluyor bir aksilik olursa, diye biliyorum. Doğru mudur?

• Merhaba Arkadaşlar,

Lise diplomam mevcut değil fakat bitmesine 1 ders kaldı.

Benim problemim başvuru esnasında lise mezunu olduğumu beyan etmekle başladı. Dün GreenCard kazandığımı öğrendim ve kısa süre sonra lise ile ilgili beyanımdan dolayı pişmanlık yaşadım.

Şu anda DS-260 formunu doldurmuş bulunmaktayım. Lise konusunda kararsız kaldım.

3-7 Temmuz arası yapılacak sınavların sonuçları 15 Temmuz tarihine kadar açıklacak. Açıkladıktan ez fazla 15 gün sonra diplomayı almayı umuyorum. Ortalama 80 gün var diyebiliriz.

Öğrendiğim kadarıyla lise diploması mülakat sırasında isteniyormuş. Konsolosluk göçmenlere yıl sonuna kadar hizmet vermeyi düşünmüyor gibi duruyor. Bu nedenden dolayı DS-260 formunu lise diplomalı bir şekilde gönderip bekliyeyim mi ? Yoksa bekleyip diplomamı aldığımda göndermem daha mı doğru olur ?

Erken DS-260 göndermenin ne faydası veya geç göndermenim ne zararı olur ?
    Case Number neyi temsil etmektedir ?
    Benim yerimde olsanız ne yapardınız ?
    Case Number 4000 *4500 arası
    Teşekkürler

• @sinecan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese merhaba öncelikle bu zamana kadar hak kazanmış arkadaşları tebrik eder, umutla bekleyen arkadaşlar için ise en kısa sürede hayırlısı ise kazanmalarını dilerim. Sanırım 3. senemizdi bu sene 26xxx sıralaması ile hak kazandım. Formu doldurmak için videoları izleyip belgeleri okudum. Destek olabilirseniz bir sorum olacak. Çekilişe başvurduğum pasaportumun süresinin az kalmasından dolayı yeni pasaport çıkartmıştım, formu doldururken yeni pasaport bilgilerimi mi yoksa çekilişe başvurduğum pasaport bilgilerimi mi girmeliyim? Şimdiden ilginiz için teşekkür ederim.

cevap verebilecek kimse var mı acaba?

• @sinecan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@sinecan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese merhaba öncelikle bu zamana kadar hak kazanmış arkadaşları tebrik eder, umutla bekleyen arkadaşlar için ise en kısa sürede hayırlısı ise kazanmalarını dilerim. Sanırım 3. senemizdi bu sene 26xxx sıralaması ile hak kazandım. Formu doldurmak için videoları izleyip belgeleri okudum. Destek olabilirseniz bir sorum olacak. Çekilişe başvurduğum pasaportumun süresinin az kalmasından dolayı yeni pasaport çıkartmıştım, formu doldururken yeni pasaport bilgilerimi mi yoksa çekilişe başvurduğum pasaport bilgilerimi mi girmeliyim? Şimdiden ilginiz için teşekkür ederim.

cevap verebilecek kimse var mı acaba?

Tebrik ederim hayırlı olsun. Yeni pasaport bilgileri ile dolduracaksınız ancak eski pasaportunuzu saklayın mülakat sırasında lazım olacak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MehmetArikan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba, 8. başvurumda, nihayet bende kazandım, 2021 verilerini incelediğimde CN 18.000 de current etmişler. benim CN im 188XX lerde, sizce 2022 için gelme ihtimali nedir? Teşekkürler.

"Current" tum sayilarin aktiflestigi anlamina geliyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

125

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |