Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @el-nino-9, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Merhabalar. K-1 vizesiyle amerikaya giris yaptim ve green card basvurusu icin belgeleri topluyorum.

Copy of the Form I-797, Approval Notice for the Form I-129F filed on your behalf. Bu kismi tam anlamadim. Form I-797 yi nereden dolduracagiz bulamadim acikcasi formun ne oldugunu da anlamadim.

Birde yanlis hatirlamiyorsam form I-129 F yi ilk basvuruda yollamistik onu mu istiyor yoksa tekrar doldurup mu yollamak lazim?

Son olarak istenen belgelerde I-765 gorunmuyor ama calisma izin icin gerekli diye biliyorum onu da ekleyeyim mi? Kusura bakmayin destan gibi oldu 🙂

@el-nino-9 I-797(Approval Notice )belgesi doldurmanız gereken bir form değil , doldurmuş olduğunuz I-129F formunun karşılığın da gelen onay belgesi.Sadece bu belgenin fotokopisini koymanız yeterli.

Evet çalışma izni için I-765 formunu doldurmanız gerek tabi ki ekleyin ayrıca seyahat izni için de
    I-131 formunu doldurup eklemeyi unutmayın bu başvurular için ekstra bir ödeme yapmanız gerekmiyor.

Kusura bakılacak her hangi bir durum yok daha ne destanlar yazacaksınız hem soru hem de sonradan yardıma ihtiyacı olan arkadaşlara cevap için o yüzden içiniz rahat olsun ne gerekiyorsa sorun elbet cevabını bilen müsait bi zaman da yardımcı olacaktır.Şimdiden hayırlısı olsun bol şans.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@el-nino-9, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Merhabalar. K-1 vizesiyle amerikaya giris yaptim ve green card basvurusu icin belgeleri topluyorum.

Copy of the Form I-797, Approval Notice for the Form I-129F filed on your behalf. Bu kismi tam anlamadim. Form I-797 yi nereden dolduracagiz bulamadim acikcasi formun ne oldugunu da anlamadim.

Birde yanlis hatirlamiyorsam form I-129 F yi ilk basvuruda yollamistik onu mu istiyor yoksa tekrar doldurup mu yollamak lazim?

Son olarak istenen belgelerde I-765 gorunmuyor ama calisma izin icin gerekli diye biliyorum onu da ekleyeyim mi? Kusura bakmayin destan gibi oldu 🙂

Su basligi da incelemeyi unutmayin:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/510/abd-vatandasi-ile-amerika-da-evlenip-green-card-almak

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Bu baslik altinda siklikla konustugumuz bir durum zaten ama yine de vurgulamak icin tekrarlamis olalim:

• Selam arkadaslar ingilizce kalvye ile yaziyorum oyuzden kusura bakmayin aos sureci icin asla sira gelmez derken current olduk.simdi erteledigim sorularla basinizi agirtayim 😉
    1-Gecen sene baska statu icin zaten biometrik vermistik yeniden isterlermi?
    2-$1140 +$85 hala guncelmi? Ve makbuzu i-485 ve digerleri ile beraber ayni zarftami gondermeliyim?
    3-Banka bilgileri icin esimin bilgilerini vercegim hesap isleri onda sorun olurmu?
    4-Eve gelen kazandigimiza dair belge olmadi hangi belgeyi gondercegiz anlamadim online kazandigimizi gosteren sayfayi mi acaba?FORM I 1145 Nedir anlamadim bunla ilgili birsey mi acaba?
    5-Turkiye`den ve burdan sabika kaydi mi almamiz gerekiyor ?
    6-birth cer. hala konsolusluktan mi almamiz gerekiyor?yoksa e devletten oluyormu bu konuda degisiklik oldumu?(ilk mesajlarda cevabi va ama degisiklik anlaminda)
    7 -Ve sonuncu olarak bunlari hangi adrese gondercegim? Chicago olana mi?
    biliyorum cok soru sordum ama heyecanima verin lutfen 🙂

• Son bir soru daha ,olur ya mulakat sirasi gelmezse yatirdigimiz paralar yaniyor mu?

• Bu ileti silindi!

• @Rookie, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@el-nino-9, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@el-nino-9 I-797(Approval Notice )belgesi doldurmanız gereken bir form değil , doldurmuş olduğunuz I-129F formunun karşılığın da gelen onay belgesi.Sadece bu belgenin fotokopisini koymanız yeterli.

Evet çalışma izni için I-765 formunu doldurmanız gerek tabi ki ekleyin ayrıca seyahat izni için de
    I-131 formunu doldurup eklemeyi unutmayın bu başvurular için ekstra bir ödeme yapmanız gerekmiyor.

Kusura bakılacak her hangi bir durum yok daha ne destanlar yazacaksınız hem soru hem de sonradan yardıma ihtiyacı olan arkadaşlara cevap için o yüzden içiniz rahat olsun ne gerekiyorsa sorun elbet cevabını bilen müsait bi zaman da yardımcı olacaktır.Şimdiden hayırlısı olsun bol şans.

Tesekkur ederim. Bizde soyle bir sikinti var maalesefa esim kendisine gelen onay belgesini kaybetmis ve bulamiyoruz. Bunun online olarak kopyasini alabilir miyim diye bakiyorum ama pek bir cozum bulamadim. Bir yolu var midir bilen bir arkadas varsa harika olur

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eda-nur, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Selam arkadaslar ingilizce kalvye ile yaziyorum oyuzden kusura bakmayin aos sureci icin asla sira gelmez derken current olduk.simdi erteledigim sorularla basinizi agirtayim 😉
    1-Gecen sene baska statu icin zaten biometrik vermistik yeniden isterlermi?
    2-$1140 +$85 hala guncelmi? Ve makbuzu i-485 ve digerleri ile beraber ayni zarftami gondermeliyim?
    3-Banka bilgileri icin esimin bilgilerini vercegim hesap isleri onda sorun olurmu?
    4-Eve gelen kazandigimiza dair belge olmadi hangi belgeyi gondercegiz anlamadim online kazandigimizi gosteren sayfayi mi acaba?FORM I 1145 Nedir anlamadim bunla ilgili birsey mi acaba?
    5-Turkiye`den ve burdan sabika kaydi mi almamiz gerekiyor ?
    6-birth cer. hala konsolusluktan mi almamiz gerekiyor?yoksa e devletten oluyormu bu konuda degisiklik oldumu?(ilk mesajlarda cevabi va ama degisiklik anlaminda)
    7 -Ve sonuncu olarak bunlari hangi adrese gondercegim? Chicago olana mi?
    biliyorum cok soru sordum ama heyecanima verin lutfen 🙂

1. Yakin tarihte aldiklari icin istememe ihtimalleri var.

2. Dogru gorunuyor, suradan bakabilirsiniz: https://www.uscis.gov/feecalculator
      Ayni postada gonderebilirsiniz.

3. Sorun olmaz.

4. dvlottery sayfanizdaki mektubu kullanabilirsiniz. Form I-1145 ne icindi hatirlatir misiniz? Eger online bildirim icinse doldurmaniz gereken form g-1145 https://www.uscis.gov/g-1145

5. ABD'den almaniza gerek yok.

6. E-devlet belgesi kabul ediliyor.

7. suradaki ilk sirada yer alan chicago adresine gonderebilirsiniz:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Son bir soru daha ,olur ya mulakat sirasi gelmezse yatirdigimiz paralar yaniyor mu?

paralari geri alabileceginizi sanmiyorum maalesef.

• Tesekkur ederim crazycells
    .Evet G-1145 olacakti.G -1145 i de mi doldurmam gerek?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Tesekkur ederim crazycells
    .Evet G-1145 olacakti.G -1145 i de mi doldurmam gerek?

Evet, G-1145'i de doldurun.

• @crazycells yardimlarin icin mutesekkim.Iyiki varsiniz.
    Yanliz bende soru bitmez 🙂
    Su kismi anlamadim Money Order i herhangi bir bankadan yapip bankanin bize verdigi kocanimi i-485 ve digerleri ile gondermeliyim yoksa money order in kocanini ayri bir adrerse gonderip ,ordan gelen makbuzu bekleyip ,onumu i 485 paketiyle gonderyim.
    Ikincisi de 4 kisilik bir aileyiz;Vukuatli nufus kayit ornegini herkes icin ayrimi cikaralim yoksa toplu olarakmi?(AILE CIKTISI VAR)Cunku e devlet`ten cikaracagimiz icin cocuklarin siffresi yok o yuzde konsolosluga gitmem gerekmez umarim.
    Bagislayin cok soru sordum yine ...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells yardimlarin icin mutesekkim.Iyiki varsiniz.
    Yanliz bende soru bitmez 🙂
    Su kismi anlamadim Money Order i herhangi bir bankadan yapip bankanin bize verdigi kocanimi i-485 ve digerleri ile gondermeliyim yoksa money order in kocanini ayri bir adrerse gonderip ,ordan gelen makbuzu bekleyip ,onumu i 485 paketiyle gonderyim.
    Ikincisi de 4 kisilik bir aileyiz;Vukuatli nufus kayit ornegini herkes icin ayrimi cikaralim yoksa toplu olarakmi?(AILE CIKTISI VAR)Cunku e devlet`ten cikaracagimiz icin cocuklarin siffresi yok o yuzde konsolosluga gitmem gerekmez umarim.
    Bagislayin cok soru sordum yine ...

Money order'i tum belgelerle birlikte pakete koyabilirsiniz.

Cocuklarinizin bilgilerini iceren nufus kayit ornegini onlar icin kullanabilirsiniz. Isterseniz elinizdekilerin kopyasini yapip ayri ayri isimlendirin, eksik olarak degerlendirmesinler.

• @crazycells Cok tesekkur ederim :))))

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Haziran ayinda tum numaralarin aktiflesmesine dayanarak DV kategorisinde AOS yapacak arkadaslarin dikkatine! @Yasin-B-Akalan Bey son video'sunda gecikmelerin onune gecmek icin Haziran'i beklemeden AOS belgelerini gondermenizi tavsiye etmis. Bu sekilde hareket edebilirsiniz, kafasi karisanlar direkt kendisine ulasabilir.

• Merhabalar, Ben Agustos ayinda DS-260'i CP olarak gondermistim. KCC'den hala cevap almadim, gectigimiz sali gunu KCC mail adresine AOS'e cevirmek icin email gonderdim. AOS basvurusunu baslatmadan, ya da I-485'i gondermeden once KCC'nin onayini beklemem gerekir mi?

Anladigim kadariyla DS-260, AOS icin opsiyonel ama daha onceden gondermis oldugum icin ne yapmam gerektigini bilemedim.

• @eda-nur Hangi konsolosluga baglisiniz bilmiyorum fakat Chicago dilekce, nufus cuzdanlari, vukuatli nufus cuzdani icin gereken ucretin money order'i ve size belgeleri gondermeleri icin odenmis bir posta zarfini adreslerine gonderdiginizde, posta ile istediginiz belgeleri gonderiyor. Ben ilk olarak vukuatli aile ciktisi istemistim fakat beni arayip, eger USCIS icin kullanacaksam herkes icin tek tek almami tavisye ettiklerini ilettiler.

• @eda-nur

1. Benim az once elime mulakat mektubu gecti, oysaki ben biometric bekliyordum. Ekim 2018'de L1 vizesi ile giris yapmistik, o zaman alinan parmak izini mi kabul ettiler yoksa bir yanlislik mi var mulakat sonrasi gorecegiz. Ama sizin her halukarda biometrics ucretini odemeniz gerekir.
    2. 1225$ dogru gorunuyor, Cocugunuz varsa ucret 750$
    3. sorun olacagini sanmiyorum ama bankalar checking/saving accountlari cok rahatlikla iki esin adina yapabiliyorlar, dilerseniz onu da yaptirabilirsiniz boylece ikinizin de adi bank statementlarda gorunur.
    4. Ben asagidaki belgeleri ekledim:

Copy of DV2021 Submission Confirmation
    Copy of DV2021 Selectee Notification Letter
    Copy of Form DS-260 Confirmation Page
    Copy of Adjustment Letter from KCC
    Copy of Diversity Processing Fee Payment Receipt of $330 for each applicant

1. Sadece e-devletten ingilizce olarak aldik. Esimin ABD'de trafik cezasi oldugu icin de onunla ilgili belgeleri ekledik, eger boyle bir durumunuz yoksa ABD'den bir sey eklemenize gerek yok.

2. e-devletten alirsaniz certified translation yaptirmaniz gerekecek o yuzden dogrudan konsolosluktan ingilizce vukuatli nufus cuzdani orgeni isteyebilirsiniz.

3. DV ise chicago'dur fakat gondereceginiz adres, kullanacaginiz kargoya gore bile degisiyor o yuzden internet sayfasindan dikkatlice bakmaniz lazim.

Bol sans!

• @eda-nur eger o formu doldurursaniz, cep telefonunuza receipt number'lar geliyor. Eger doldurmazsaniz, yaklasik ondan 1 hafta sonra evinize posta geliyor. Form sadece 2 satirdan olusuyor o yuzden doldurup herbir formun onune eklemenizi tavsiye ederim.

• @eda-nur evet maalesef

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

106

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |