Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Utah, ABD'nin batı eyaletlerinden birisidir. 4 Ocak 1896'da Birleşik Devletler'e eklenen 45. eyalettir. ABD'nin 50 eyaletinin içerisinde büyüklük açısından 13. sırada, nüfus açısından 34. sırada ve nüfus yoğunluğu açısından 41. sırada yer almaktadır. Utah ismi bölgede yaşayan Amerikan yerli kabilesi olan "Ute"den türetilmiş ve Ute dilinde "Dağların halkı" anlamına gelmektedir

Eyaleti NBA liginde Utah Jazz temsil etmektedir. ABD'deki mormonların en yoğun olarak yaşadığı eyalettir.

alt text

Bayrağı :

alt text

Kaynak: Wikipedia

• ⭐⭐⭐

Deneyimleri olan varsa bilgi bekliyoruz. İleride iş bulabilirsem yaşamayı düşündüğüm eyaletlerden biri.

• 7 gunluk shot isinize yararsa yazabilirim. Salt Lake City.
    Bir ucunda tuzlu devasa golu var diger ucunda kayak pistleri olan karli daglari. Ormani da var columsu kayaliklari da. Golunde marinalari var, balik tutulan golleri var. Sehir daglarin yamacina yakin kurulmus. Universite-endustri isbirligi cok iyi. Gece hayati epey sinirli, UTAH Jazz efsane guzel 🙂 (Sansima orada bulundugum hafta LA Lakers ve San Antonio Spurs maclari vardi, Energy Solutions Arena -ESA da oluyor maclar, sovdu resmen).
    Oldukca muhafazakar, sehrin simgesi Mormonlarin ari kovanlari...
    Kilise mevzu miktarda ama TX kadar cok gormedim. Ayni sokakta 3 kilise gordum Austinde.
    Oldukca temiz ve duzenli, sehrin her yerinde temiz dag havasi var gibi. Sehrin duzluklerinde gunes varken dagin eteklerine kar yagiyor.
    Ana arterlere paralel toplu tasima var (metro vb). Yayvan degil kompakt bir sehir.
    Maalesef orada da semtler hafif yollu kast sistemi edasiyla siniflara bolunmus gibi gorundu. SLC ile ilgili cok iyi bir blog postu vardi, WAT ile gitmis bir ogrencinin.
    Red Iguana yemeklerini ove ove bitirememislerdi, vasat.
    Gelismis bir yemek kulturu goremedim.
    Ilac sanayii ve er-ge baska yerlere gore iyi gelismis.
    Bakir madeni disinda boom olan bir kalkinma araci goremesemde, var biseyler demek ki. Nasil olup da refah seviyesi bu kadar yuksek anlamiyorum.
    Denetime gittigimiz firmanin calisanlarindan ogrendim epey bilgi. O yuzden yogun yoksa 2 gun disari ciktik geri kalan gunlerde ilac firmasinin uretim tesisindeydik 😕

• ⭐⭐⭐

@caglaror 7 gün için oldukça iyi tespitler, teşekkür ettim Çağlar hocam

• İleriye dönük planladığım bir eyalet .Sanırım çok fazla bilgi sahibi de görünmüyor forum da 😕 Benim araştırmalarım sonucu gayet nezih bir eyalet.

• Kısa bir süre yaklaşık 15 gün salt lake city'de bulundum, tabii bu 12 sene önceydi muhtemelen birçok şey değişmiştir fakat şehir olarak çok güzeldi... çok kalabalık bir yer olmasın ama şehir hayatını da yaşamak isterim derseniz ideal bi yer... mormon tarikatının merkezi şehirde bunu görebiliyorsunuz... dezavantajı farklı kültürlerden latin, siyahi, asyalı vs. insanlar çok azdı...

• Salt flats Utah

FB_IMG_1614556472267.jpg

FB_IMG_1614556481145.jpg

• FB_IMG_1617132606467.jpg

• FB_IMG_1617133219207.jpg

FB_IMG_1617133183374.jpg

• Gerçekten böyle bir eyalet ise beni kazandı diyebilirim 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |