Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@b1whsj58 tebrik ederim. Ailenizle mutluluklar dilerim 🙏

• @didemb, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Herkese merhaba bende 23 şubatta sağlık muayenesine gittim. Sabah 9.30da randevum vardı önce laboratuvar testlerimi verdim ardından yeniden aynı gün 14.30a doktor için randevu verildi. Doktor muayenesi aynen diğer arkadaşların anlattığı gibi sorunsuz şekilde ilerledi. Sadece bir aşı oldum. Laboratuvar için 117 muayene için 250 dolar ödedim. Ertesi gün raporumu teslim aldım. 25 şubatta konsolosluk randevum vardı. Çok gergindim ama içeriye girince gerginliğim geçti çünkü herkes çok Güler yüzlüydü. Evraklarımı teslim ettikten sonra mülakatım için çağırıldım. Yemin edip parmak izi verdikten sonra sorulara geçtik
    Nasıl tanıştınız?
    Ne zaman nişanlandınız yıl ve ay?
    Nerede yaşayacaksınız?
    Nişanlınız 2019 yılında kaç kez Türkiye’ye geldi?
    Günde kaç kez telefonda konuşuyorsunuz?
    Buraya gelmeden en son ne söyledi size?
    Daha sonra beni tebrik edip yasal haklarımın olduğu bir kağıt verdi. Hazırladığım dosyaya bile bakmadı. Çok düşünerek kendime stres yapmıştım ama stres yapacak hiçbir şey olmadığını içerde anladım. 4 gün sonra dosyam ve vizemi teslim aldım. Benim dosyam koruyucu naylon içindeydi bu yüzden herhangi bir yıpranma söz konusu değildi.
    Umarım birilerine yardımcı olabilir yazdıklarım ☺

Çok tebrik ederim yeni hayatında mutluluklar 🙂

• Arkadaşlar bu “Birth Certificate” dedikleri aile nüfus kaydı değil mi? NY eyaletinde Marriage Licence için şart mı almak? E devletten alıp tercüme ettirsem olur mu illa TC konsolosluğundan mı almak lazım?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Jossie, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Arkadaşlar bu “Birth Certificate” dedikleri aile nüfus kaydı değil mi? NY eyaletinde Marriage Licence için şart mı almak? E devletten alıp tercüme ettirsem olur mu illa TC konsolosluğundan mı almak lazım?

Su basligi incelemenizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/1683/amerika-da-evlilik-yapmak-evlilik-islemleri

• 2/2/2021 de yolladım belgeleri ve 3/16/2021 tarihinde telefonuma mesaj olarak belgelerimin alındığı konusunda bilgilendirildim . Bakalım NOA2 nekadar sürecek

• @Richmond hayırlısı olsun Noa1 biraz geç gelmiş, biz de Noa2 nin 6. ayındayız bekliyoruz.

• @runaslan bende anlamadım neden öyle olduğunu açıkcası

• ⭐⭐

Ben noa1 e 26 ocakta başvurdum. Ama hala işleme alınmıştır diye bir mail yada mesaj almadım sizce bu normal mi !?

• @runaslan sizinle aramızda 1 ay var biz de 5. aydayız bekliyoruz. Umarım burada bekleyen herkes bir an önce kavuşur ☺

• Eylül dosyalarının NOA2 onayı eli kulağındadır diye umuyorum 15-30 gün içerisinde onaylanır gibime geliyor:) Az kaldı arkadaşlar biraz daha sabır 🙂

• @emirgenco normal değil çok olmuş
    @tugb-ylmz umarım 🙂
    @Yeliz-Saray biraz iyimser geliyor bana 15-30 gün tabi umudumuz o yönde.

• @runaslan istatistiksel olarak 1 aya kadar onaylanır bence, bazı yabancı sitelerde de 1- 8 eylül arasındaki dosyaların noa2 onaylarının gelmeye başladığını okudum çünkü 😏 Bu yüzden umutlarım tekrar yeşerdi, bizim sınavımız uscis ile değil, büyükelçilikle olacak gibi duruyor 😆 Hepimize sabırlı bekleyişler 🙏
    Ekran Alıntısı.JPG

• Herkese merhabalar
    Ben de birkaç gün önce Los Angeles Havalimanı’ndan giriş yapmış bulunmaktayım. Sorularımı cevaplayan, paylaşımlarıyla yardımcı olan herkese çok çok teşekkür ederim. Uzun bir süreç oldu ama çok şükür güzel bitti. Sınır tecrübelerimi aktarmak istedim. Açıkçası biraz yapımdan dolayı tüm uçak yolculuğu boyunca sınır memurunun soracaklarıyla ilgili stres yaptım. Nişanlımla birlikte geldiğim için vize sırasına beraber girdik ama bana neredeyse hiçbir şey sormadılar, direk vizeme mühür bastılar. Sadece nişanlım 8 aydır Türkiye’de benimle birlikte olduğu için neden bu kadar süre ülke dışındaydın diye sorguladılar. Sorgulanan kişinin ben değil de abd vatandaşı nişanlım olacağı aklıma gelmezdi 🤣 çok şükür kolay bir tecrübe oldu benim için. Bu arada LAX çok boştu ve immigration için hiç sıra beklemedik. Herkesin bir an önce vizesini alıp sevdiklerine kavuşmasını diliyorum.

• ⭐⭐

@zzzaaa19
    Yeni hayatınızda sevdikleriniz ile mutlu bir yaşam diliyorum

• @zzzaaa19 Tebrikler ve bol sanslar!

ABD vatandaslari uzun sure ulke disinda kaldiklarinda, geri donerken giriste hangi amacla bu kadar sure ulke disinda kaldiklarini soruyorlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zzzaaa19, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Herkese merhabalar
    Ben de birkaç gün önce Los Angeles Havalimanı’ndan giriş yapmış bulunmaktayım. Sorularımı cevaplayan, paylaşımlarıyla yardımcı olan herkese çok çok teşekkür ederim. Uzun bir süreç oldu ama çok şükür güzel bitti. Sınır tecrübelerimi aktarmak istedim. Açıkçası biraz yapımdan dolayı tüm uçak yolculuğu boyunca sınır memurunun soracaklarıyla ilgili stres yaptım. Nişanlımla birlikte geldiğim için vize sırasına beraber girdik ama bana neredeyse hiçbir şey sormadılar, direk vizeme mühür bastılar. Sadece nişanlım 8 aydır Türkiye’de benimle birlikte olduğu için neden bu kadar süre ülke dışındaydın diye sorguladılar. Sorgulanan kişinin ben değil de abd vatandaşı nişanlım olacağı aklıma gelmezdi 🤣 çok şükür kolay bir tecrübe oldu benim için. Bu arada LAX çok boştu ve immigration için hiç sıra beklemedik. Herkesin bir an önce vizesini alıp sevdiklerine kavuşmasını diliyorum.

Tebrikler, hayirli olsun simdiden 🙂

• Merhabalar. Ben de K1 vizemi aldım. Fakat sarı zarfın üstünde küçük bir iki tane yırtık var. Konsolosluğa mail gönderdim. Gelen cevapta zarfı onlara geri gönderebileceğimi söylüyorlar. Zarfı geri gönderirken nasıl bir yol izlemeliyim? Direkt olarak zarfı Konsolosluk adresine göndermeli miyim? Ptt kargo ücretini ben mi ödemeliyim? Ya da yapmam gereken herhangi bir işlem var mı? Şimdiden çok teşekkür ederim.

• Ben ve 4 yıllık birlikte olduğum nişanlım K1 vizesine başvurduk hiçbir sıkıntı olmadan fakat nişanlım I-129F formunda, yes ve no ile cevap verilen ve benimle alakalı olan bir soruya yanlış cevap vermiş. Soru; daha önce benim amerikada bulunup bulunmadığımı soruyordu ve nişanlım cevabı bildiği halde yanlış kutuyu işaretlemiş. Kısacası ben daha önce hiç amerikada bulunmadım fakat nişanlım checkbox kısmını yes diye işaretlemiş. Şu an NOA1 belgemizi aldık ve USCIS'a aradık ve onlara mektup yazmamızı istediler.
    Fakat çoğu kişi birçok kişinin onlara mektup gönderdiğini, o mektuplara bakmadıklarını söylüyorlar. Aramızda bunun gibi bir tecrübe edinen var mı?
    Mektup yazmak işe yarar mı yoksa RFE belgesini beklemek mi gerek?

Çok teşekkürler, şimdiden

• ⭐⭐⭐

@zzzaaa19 tebrik ederim hayırlı olsun. Yeni hayatınızda ailenizle mutluluklar dilerim 🙏

• @free41 Ben 2 kere geri gönderdim. Gelen zarf her seferinde daha da yırtılmış şekilde geçti elime. Gönderirken ücreti ben ödemiştim. Konsolosluğun webde yazan adresine postalayın. Tavsiyem postalarken koruyucu kaba koyun üzerine de not yazın bu kaba koyup tekrar postalar mısınız diye. Kabın içinde bir şey olmuyor o zaman sorunsuz elinize geçer.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

154

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.2k

| | | |