Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu arada turk marketi icin troyfinefoods.com i ziyaret etmenizi siddetle oneririm.Nj de olanlar icin, benim siparisim 3 saatte geldi diger eyaletlere kargoluyorlarlar.Turkiyedeki startuplarin urunleri de var.

• ⭐⭐⭐

@aliarmgn Istanbul Cafe and Restauranta da gittik. İskender söylemiştik ama pek açıkçası sarmadı. Keşke lahmacun deneseymişiz o halde 🙂 Bir sonraki sefere artık..

• @FreeWoRLD iskenderi ben de beyti de yedim, begenmedim 🙂

• Afiyet olsun. Benim arkadasim da Park Pide yi ovuyor ama geldigimden beri bi turlu Paterson a gitme firsatim olmadi.

• Ordulu var mi 🙂

• merhaba New Jersey de oturan var ıse net bır sey soylermı turkıyedekı ehlıyetımız avr ıse yanımzıda sadece yazılı sınava gırerek orada yenı ehlıyetımızı alabılıyormusuz dıreksıyon sınavı yokmus sanırımbır surede turk ehlıyetımız gercerlı ımıs dogrumu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bitkicel sadece new jersey özel bir şey değil tüm eyaletlerde belli bir süre Türk ehliyeti geçerli dediğin gibi sadece sınava giriyorsun

• herkese selamlar, henüz gc talihlisi olamadım :)fakat nj hakkında merak ettiğim bir kaç soru vardı yardımcı olabilirseniz sevinirim.öncelikle yeni mezun inşaat mühendisiyim ve gider gitmez mühendislik yapabileceğimi düşünmüyorum, başlangıçta vasıfsız işçi olarak çalışsam dahi ev-araç konusunu halledebilir miyim? diğer eyaletlere göre kiralar nasıl? şuan da fazla bir birikimim yok tek başıma sıfırdan bir hayat kuracağım. inşaat sektöründe bir tanıdığı olan var ise bana 7/24 ulaşabilir. 🙂 teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@quikless, içinde söyledi: New Jersey

herkese selamlar, henüz gc talihlisi olamadım :)fakat nj hakkında merak ettiğim bir kaç soru vardı yardımcı olabilirseniz sevinirim.öncelikle yeni mezun inşaat mühendisiyim ve gider gitmez mühendislik yapabileceğimi düşünmüyorum, başlangıçta vasıfsız işçi olarak çalışsam dahi ev-araç konusunu halledebilir miyim? diğer eyaletlere göre kiralar nasıl? şuan da fazla bir birikimim yok tek başıma sıfırdan bir hayat kuracağım. inşaat sektöründe bir tanıdığı olan var ise bana 7/24 ulaşabilir. 🙂 teşekkürler.

calisma vizesi alarak mi gitmeyi planliyorsunuz?

• @crazycells gc çıkmaz ise öyle düşünüyorum. doğrudan iş bulamama ihtimalime karşılık 6 aylık dil kurslarıyla network edinip o bağlantılar sayesinde çalışma izni ayarlamayı düşünüyorum. dil kursu veya gc bile olsa şuan türkiyeden sadece belli konularda bilgi edinebiliyorum. Nj için kira-gelir gider dengesi nasıl diye merak ettim. belki forumdan inşaat ile ilgili çevresi-ihtiyacı olan birisi olursa çalışma izni konusunda da yardım bulmuş olurum. 🙂

• @quikless beraber gidelim 🗽😂

• @Emtee onlar da kabul ediyorsa geceye eşyaları toplarım 😁

• @quikless eşyaları bırak napcan ya yenilerini alırız 😂🗽

• @quikless anlattiklarina gore yerinde olsam amerika macerama nj den baslamazdim. Burada kiralar cok yuksek one bedroom icin 1250 plus amenities oduyorum. Bunun yaninda MA de iken 1100 olan auto insurance burada 2400 oldu. NJ cok pahali bir eyalet. Vergiler de asiri yuksek.

• @hasbelkader başlangıç için kuzeyde nereyi önerirsiniz, amacım ny gibi canlı bir eyalete yakın olmak? bir de merak ettiğim önce güney eyaletlerde başlayıp 2-3 sene sonra kuzeye temelli taşınmak zorlayıcı mı olur sizce?

• Bu ileti silindi!

• NJ cok pahalı bir eyalet degil. Orta kararda diyelim. Ev kiralari bolgesel olarak farklilik gosterebilir. Ben 1+1 eve geldigim eyalette 1100$ oduyordum ve yukaridaki arkadasin belirttigi 1+1 1250$ gayet normal,NJ de 1750$ oduyorum 2+1 e. Manhattan a trafik olmasa 15 dk uzakliktayim.Geldigim eyalet Amerikanin en yuksek tax i 9.25 mi neydi. NJ de 6.6 bazi marketlerde 3.3 tax aliniyor. Sigorta icinde 1 arabam full digeri karsi odemeli toplam geico ya 150$ oduyorum ki, diger eyalette toplam 260$ oduyordum. NJ baslangic icin bekar veya cocuksuzsan bence uygun, isin icine cocuk girerse, okul puaniydi,evin bolgesiydi vs... maliyetler artabilir.

• @wunsolay Bildigim kadariyla okullarin puani genel olarak iyi NJ de.Bence de baslangic icin guzel eyalet.Ben Chicagoya gitmistim ilk 4 ay sonra tasindim. 🙂

• nj iyidir abicim kim ne derse desin.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |