Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @bolatmali Hayırlı olsun .Esininki de umarım gelir. Eger gelmezse 90 günün sonrası bu bölümün başında yazılı USCIS account web sayfasindan case acmanizi tavsiye ederim. Ben bu şekilde Gc teslim aldım. Sorumlu kişi sistemdeki sorunları çözdü ve işleme koydu. 117 gün ben teslim aldım.

• ⭐⭐⭐

@redsat2000, içinde söyledi: Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz?

@bolatmali Hayırlı olsun .Esininki de umarım gelir. Eger gelmezse 90 günün sonrası bu bölümün başında yazılı USCIS account web sayfasindan case acmanizi tavsiye ederim. Ben bu şekilde Gc teslim aldım. Sorumlu kişi sistemdeki sorunları çözdü ve işleme koydu. 117 gün ben teslim aldım.

Teşekkür ederim bilgilendirmeniz için eğer bir süre daha gelmezse öyle yapacağım.

• @yapay-zeka orada tanıdık yoksa nasıl adres verebiliyoruz green kart teslim işlemi için?

• @Mustafa34 mesaj attim. Tanıdık ve güvenilir bir adres mutlaka bulmak durumundasin.Gc ve Ssn kaybolma riski var.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mustafa34, içinde söyledi: Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz?

@yapay-zeka orada tanıdık yoksa nasıl adres verebiliyoruz green kart teslim işlemi için?

Su basligi inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/717/green-card-ile-abd-ye-giriş-yapmadan-ev-kiralamak-adres-belirlemek/

• @redsat2000 tamam abi teşekkür ederim selam ve saygılarımla

• Merhabalar, sizlere durumumu danışmak isterim, zira 1 yıla yakın zamandır green card'ım üretilemiyor, ödeme alındı aşamasında taklı kalmış durumda. İlk girişimden 120 gün geçtikten sonra inquiry açtım, birkaç ay sonra cevabı mektup olarak geldi, durum şöyleydi: "it appears that USCIS has not received your Department of State issued IV Packet, which should have been submitted by the Port of Entry (POE) when you entered the United States. USCIS requires a completed Immigrant Visa Packet in order to process your Permanent Resident Card (PRC). To have your IV Packet recreated you must visit your local USCIS Field Office.
    You will need to take the following to your Field Office appointment:

1. A copy of this letter
    2. Proof of identity (This would be a passport or national photo identification issued by your country, driver's license, military photo identification or a state-issued photo identification)
    3. A copy of your birth certificate with translation, if applicable
    4. Two passport photos

Your local Field Office will reconstruct the IV Packet and either complete an I-89, Card Data Collection Form, with photos or send you to an Application Support Center to have biometrics taken. The full packet with all information will then be mailed by the Field Office to the Office of Intake and Document Production (OIDP) to the following address:
    USCIS
    Attn: IV
    2501 S State Highway 121 Business
    Suite 400 Lewisville, TX 75067"

Bu arada mektubu gönderen adres:
    US Departmant of Homeland Security
    USCIS - Intake Operations Division
    124 Leroy Road
    Williston, VT 05295

Zar zor da 1 buçuk ayda USCIS'tan randevu alabildim. Direk aradığınızda randevu vermiyolar 5 gün içinde geri arayacaklarını söylüyorlar. İlk seferde dönüş yapmadılar. İkinci kez arayıp talep bıraktıktan sonra dönüş yapabildiler, randevu bekleme süreleri de uzun tabi.
    Neyse ben kasım başında field office'a gittim. Verdiğim belgeleri paket yapıp mektuptaki adrese göndereceğini söyledi yetkili. Birth Certificate olarak Vukuatlı nüfus kayıt örneği götürdüm, hiç birth'le ilgili bir şey yazmaması yetkilinin garibine gitti, DV sürecinde KCC için bu belgeyi gönderdiğimi söyledim. Zaten birşey gerekirse onlar bilgilendirir dedi aldı belgelerimi. Bir de GC yerine geçen vize damgam da dolmak üzereydi Ocakta bitecekti, pasaport damgası da istedim ama greencard gelir diye sadece Şubata kadar geçerli damga verdi. Şimdiyse 2 ay geçti ama hala hiç ses seda yok. Acaba doğum belgesi için formül a mı götürmeliydim? Bu durumun sebebi sizce ne olabilir, nasıl bir yol izlememi tavsiye ederseniz? Tesekkurlerimle.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@padawan, içinde söyledi: Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz?

Merhabalar, sizlere durumumu danışmak isterim, zira 1 yıla yakın zamandır green card'ım üretilemiyor, ödeme alındı aşamasında taklı kalmış durumda. İlk girişimden 120 gün geçtikten sonra inquiry açtım, birkaç ay sonra cevabı mektup olarak geldi, durum şöyleydi: "it appears that USCIS has not received your Department of State issued IV Packet, which should have been submitted by the Port of Entry (POE) when you entered the United States. USCIS requires a completed Immigrant Visa Packet in order to process your Permanent Resident Card (PRC). To have your IV Packet recreated you must visit your local USCIS Field Office.
    You will need to take the following to your Field Office appointment:

1. A copy of this letter
    2. Proof of identity (This would be a passport or national photo identification issued by your country, driver's license, military photo identification or a state-issued photo identification)
    3. A copy of your birth certificate with translation, if applicable
    4. Two passport photos

Your local Field Office will reconstruct the IV Packet and either complete an I-89, Card Data Collection Form, with photos or send you to an Application Support Center to have biometrics taken. The full packet with all information will then be mailed by the Field Office to the Office of Intake and Document Production (OIDP) to the following address:
    USCIS
    Attn: IV
    2501 S State Highway 121 Business
    Suite 400 Lewisville, TX 75067"

Bu arada mektubu gönderen adres:
    US Departmant of Homeland Security
    USCIS - Intake Operations Division
    124 Leroy Road
    Williston, VT 05295

Zar zor da 1 buçuk ayda USCIS'tan randevu alabildim. Direk aradığınızda randevu vermiyolar 5 gün içinde geri arayacaklarını söylüyorlar. İlk seferde dönüş yapmadılar. İkinci kez arayıp talep bıraktıktan sonra dönüş yapabildiler, randevu bekleme süreleri de uzun tabi.
    Neyse ben kasım başında field office'a gittim. Verdiğim belgeleri paket yapıp mektuptaki adrese göndereceğini söyledi yetkili. Birth Certificate olarak Vukuatlı nüfus kayıt örneği götürdüm, hiç birth'le ilgili bir şey yazmaması yetkilinin garibine gitti, DV sürecinde KCC için bu belgeyi gönderdiğimi söyledim. Zaten birşey gerekirse onlar bilgilendirir dedi aldı belgelerimi. Bir de GC yerine geçen vize damgam da dolmak üzereydi Ocakta bitecekti, pasaport damgası da istedim ama greencard gelir diye sadece Şubata kadar geçerli damga verdi. Şimdiyse 2 ay geçti ama hala hiç ses seda yok. Acaba doğum belgesi için formül a mı götürmeliydim? Bu durumun sebebi sizce ne olabilir, nasıl bir yol izlememi tavsiye ederseniz? Tesekkurlerimle.

Gecmis olsun, buyuk sanssizlik yasamissiniz.

ilk paket, CBP'de veya CBP'den USCIS'e gecerken kaybolmus gibi gorunuyor. Siz, yapabileceginiz her seyi yapmissiniz; maalesef ekstra yapacak bir sey yok gibi gorunuyor. Belgeler de dogru... ingilizce cevirisini de eklediniz, degil mi? USCIS customer service'i arayip durumun ne asamada oldugunu sorgulayabilirsiniz isterseniz. Sabahin en erken saatlerinde ararsaniz telefonda bekleme surenizi ciddi sekilde dusurebilirsiniz.

• @crazycells Cok sagolun crazycells. Mektupta certified gibi bir sey demediği için kendim çevirerek eklemiştim bir de çeviri mezunu olduğum için de. Dediğiniz gibi USCIS ile tekrar iletişime geçmeye çalışacağım, teşekkürler.

• Güncelleme: En sonunda dosyam green card üretiliyor şeklinde güncellendi ve postaya verildiği bilgisi geldi 🙂 Bundan bir ay kadar önce https://www.dhs.gov/case-assistance linkinden de yardım için başvuruda bulunmuştum, etki etmiş olabilir.

• @padawan Ne mutlu size hayırlı olsun darısı bizim başımıza.

• Uscis ucretini 1 yil gecti giris yapali, yeni odedim. Ucreti odemeden Uscis ve USPS den adres degisikligi yaptim. Sorum, USPS P.O. Box kiraladim ve greencard fiziksel adrese mi gider, P.O. Box a mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tiberius, içinde söyledi: Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz?

Uscis ucretini 1 yil gecti giris yapali, yeni odedim. Ucreti odemeden Uscis ve USPS den adres degisikligi yaptim. Sorum, USPS P.O. Box kiraladim ve greencard fiziksel adrese mi gider, P.O. Box a mi?

Eger adres degisikligini yeni yaptiysaniz ikisine de gidebilir. Bu tur durumlarda onceden degisiklikleri yapip tum kayitlarin guncellenmesini beklemek daha iyi bir yontem olur.

• @Murat-Yılmaz Mwerhabalar pasaporttaki bir yıllık damgadan kastınız ilk girişte vurdukları damga mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@okan-uslu, içinde söyledi: Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz?

@Murat-Yılmaz Mwerhabalar pasaporttaki bir yıllık damgadan kastınız ilk girişte vurdukları damga mı?

Evet, ilk girişte vurulan damga "endorsement" olarak kabul edildiği için vizenin süresi geçse bile (çoğu yerde) green card yerine geçen bir belge olarak kabul ediliyor.

• Arkadaşlar selam

Mart ayında gc20 talihlisi olarak ulkeye giris yaptik. Giris yapmadan 1 gun once kart paralarıni ödedik. Kartlarin teslim edilecegi yer bir tanidigimizin eviydi ancak onlarda oturduklari evden tasindilar ve 2 kere uscis ten adresi degistirdim fakat gc ler eski adrese gitmeden geri uscis ofise iade oldu. Arkadaşimiz evden tasinirken bizim postalarimizi yeni adrese forward yaptı 6 ayligina ancak gcler gelmedi.

En son gecen gün Uscis ten adres değişikliği tekrar yaptım bu 3. Oldu ve adres degisikligi yaparken fark ettim ki sanirim postaneden de adresi degistirmek gerekiyormus (forward islemi degil) bunun içinde online yaparsaniz kisi basi 1.05 dolar istedi ve yaptik.

Peki bundan sonraki adim ne olacak? Yani kartlari suanki oturdugumuz adrese tekrar nasil talep edebiliriz?

Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yigitsagun, içinde söyledi: Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz?

Arkadaşlar selam

Mart ayında gc20 talihlisi olarak ulkeye giris yaptik. Giris yapmadan 1 gun once kart paralarıni ödedik. Kartlarin teslim edilecegi yer bir tanidigimizin eviydi ancak onlarda oturduklari evden tasindilar ve 2 kere uscis ten adresi degistirdim fakat gc ler eski adrese gitmeden geri uscis ofise iade oldu. Arkadaşimiz evden tasinirken bizim postalarimizi yeni adrese forward yaptı 6 ayligina ancak gcler gelmedi.

En son gecen gün Uscis ten adres değişikliği tekrar yaptım bu 3. Oldu ve adres degisikligi yaparken fark ettim ki sanirim postaneden de adresi degistirmek gerekiyormus (forward islemi degil) bunun içinde online yaparsaniz kisi basi 1.05 dolar istedi ve yaptik.

Peki bundan sonraki adim ne olacak? Yani kartlari suanki oturdugumuz adrese tekrar nasil talep edebiliriz?

Teşekkürler

Su an ABD'de misiniz? Ve en son adresiniz olarak kendi su an yasadiginiz adresi mi verdiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yigitsagun ayrica adres degisikligi yaptiktan sonra, USCIS'ten karti tekrar gondermesi icin talepte bulundunuz mu?

• @crazycells evet california dayim ve suan adresim hem postahane de hem uscis te güncel postahane için online olarak 1 dolar gibi bir ücret odeyerek adresi degistirmistim

• @crazycells e request sayfasinda form tipi olarak neyi secmem gerekiyor?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

115

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |