Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ayvalik10 çok teşekkür ederim

• @ayvalik10 çok teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@artem, içinde söyledi: Employment Based Green Card (Is sponsorlugu ile yesil kart basvurulari)

Merhabalar
    Türkiyede Airbrush ressamlığı yapıyorum pek bilinmeyen bir meslek olduğu için kısaca açıklayayım motosikletlerin, kaskların, araçların üzerine oto boyası kullanarak airbrush tabancası ile tasarladığım deseni çiziyorum. Türkiyede birçok iş yaptım gazete, tv dergi röportajlarım var. Amacım işime amerikada devam etmek. O1 ve EB1 vize türünü araştırıyorum. O1 vizesinde bir iş teklifi yada sponsorluk isteniyor. EB1 de öyle bir durum yok ama zor bir vize türü diye geçiyor. Tabi mesleğe göre fark ettiğide söyleniyor. Göçmenlik avukatından bilgi alıp çalışmayı düşünüyorum, çalıştığınız, tavsiye edebileceğiniz göçmenlik avukatı varsa, yönlendirebilirsiniz çok sevinirim. Avukata danışacağım fakat yine de mesleğim ve başvuracağım vize türüm ile ilgili bilginiz veya yorumunuza da açığım. Şimdiden çok teşekkürler..

Dediginiz gibi O-1'e uygun olabilirsiniz. Ilgili baslik surada:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/105/o-olağanüstü-yetenekli-kişiler-vizesi

Fakat direkt Muslu Hukuk Burosu'na ulasabilirsiniz bence, cunku karari dogru verebilmek icin durumunuzu bir avukatin ayrintili incelemesi gerekecek diye dusunuyorum...

• @crazycells teşekkür ederim evet o iletiyi okumuştum. Meslekten mesleğe fark olduğu için avukatla çalışmam şart, görüşeceğim.
    Çok teşekkürler ilginize..

• Bu basligi gormek guzel!
    Ben de NIW EB-2 basvurusu yaptim, I-140 icin receipt notice tarihi 31 Agustos 2020. Simdi risk alip I-485'i baslatiyorum, bakalim ne olacak.

• Arkadaşlar merhaba,
    EB 1A sürecinde yaşadıklarım daha önce amlatmaya çalışmıştım. 2020 Mart ayından itibaren EB 1A konsolosluktan görüşme için randevu beklemekteyim.

Turist vizesi ile ABD ye gidip konsoloslukta yapacağımız görüşmeleri ABD'de bulunan bir kuruma aktarıp görüşmeyi orda yapmak mümkün mü?

Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aydinbuyuktas, içinde söyledi: Employment Based Green Card (Is sponsorlugu ile yesil kart basvurulari)

Arkadaşlar merhaba,
    EB 1A sürecinde yaşadıklarım daha önce amlatmaya çalışmıştım. 2020 Mart ayından itibaren EB 1A konsolosluktan görüşme için randevu beklemekteyim.

Turist vizesi ile ABD ye gidip konsoloslukta yapacağımız görüşmeleri ABD'de bulunan bir kuruma aktarıp görüşmeyi orda yapmak mümkün mü?

Teşekkürler.

Turist vizesini sadece bu amacla ABD'ye girmek icin kullanamiyorsunuz maalesef, problem yasayabilirsiniz. Ama eger ABD'ye girebilirseniz su an EB-1 sureci icin bulten "Current" gorunuyor:

• @crazycells İnşallah konsolosluklar kısa sürede açılır. Çok teşekkür ederim.

• merhabalar,
    EB3 kategorisinde surecim devam ediyor, i-140 onayimdam sonra(yaklasik 2 ay) NVC mektubu elime ulasdi, gerekli belgeleri hazirladim bu hafta , DS260 formunuda gonderince artık konsolsukdan mulaakt gunu beklemeye baslıyacagım , tabi acılırsa,:)
    Ama danısman bır kac fırmadan yılbasından sonra, bır kımıldanma olacagı, konsolslukda toplatılar yapılmaya baslandıgı dedıkodularını işittim , insallah bir an once randevu tarihleri verilmeye baslanır.
    Sayin @crazycells size bir sorum olucakdi , biraz komik olabilir ama tereddutte kalmakdansa sormak istedim.
    Sorumu sormadan kendı iş durumumu izah etmek ıstıyorum, Ben kendi firmam altinda dıs ticaret danismanlik isi yapiyorum ve firmamın altında bırde franchise restoranım var. tum fatura ıslerı restoran uzerınden donuyor ve acıkcası danısmanlık ıslerınde sadece musterılerın vercegı is deneyim yazısı var baska kayıt yok dıyebılırım konsolsluga acıklayabılecegım.
    DS-260 formunu dolduruken bıraz tereddut yasadım. Work /Edducation bolumunde , Occupation altinda (other) secip ''I HAVE MY OWN BUSINESS FROM 2007 WHICH IS AN INTERNATIONAL TRADE CONSULTING COMPANY OFFERING CONSULTATION SERVICE TO THE INTERNATIONAL TRADE WILLING FIRMS, IN ADDITION COMPANY HAS A FRANCHISE RESTAURANT'' yazdim. Hemen altinda ''Does this job require at least 2 years of training or experience'' kisminda No isaretledim. '' Do you have other occupation ''ada hayir isaretledim.Sizce bu mantıklımı?
    Yoksa Primary Occupationu basitce Bussiness secip , Ardindan gelen do you have other occupation da Restaurant managment seklinde bisimi yazsam.
    Ayrica Primary Occupation altındakı''Does this job require at least 2 years of training or experience'' kismina ne yazmaliki? ,kendi firmam sonucda 2 yillik bır is tecrubesi istemiyor elbette:), biraz kafa karistrdi anliyacagınız. yada daha once dıs tıcaret ısımle ılgılı baska bır fırmada 2 yıllık ıstecrubemımı yazmam lazım, tabı var ama 12 yıl once(formdada 10 yıllık soruyor zaten).
    Kusra bakmayın bıraz karısık durum, tabı herkezın durmumu bambaska. Sayet anlatabıldıysem durumu. ne onerirsiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Cagdas-Kilic, içinde söyledi: Employment Based Green Card (Is sponsorlugu ile yesil kart basvurulari)

merhabalar,
    EB3 kategorisinde surecim devam ediyor, i-140 onayimdam sonra(yaklasik 2 ay) NVC mektubu elime ulasdi, gerekli belgeleri hazirladim bu hafta , DS260 formunuda gonderince artık konsolsukdan mulaakt gunu beklemeye baslıyacagım , tabi acılırsa,:)
    Ama danısman bır kac fırmadan yılbasından sonra, bır kımıldanma olacagı, konsolslukda toplatılar yapılmaya baslandıgı dedıkodularını işittim , insallah bir an once randevu tarihleri verilmeye baslanır.
    Sayin @crazycells size bir sorum olucakdi , biraz komik olabilir ama tereddutte kalmakdansa sormak istedim.
    Sorumu sormadan kendı iş durumumu izah etmek ıstıyorum, Ben kendi firmam altinda dıs ticaret danismanlik isi yapiyorum ve firmamın altında bırde franchise restoranım var. tum fatura ıslerı restoran uzerınden donuyor ve acıkcası danısmanlık ıslerınde sadece musterılerın vercegı is deneyim yazısı var baska kayıt yok dıyebılırım konsolsluga acıklayabılecegım.
    DS-260 formunu dolduruken bıraz tereddut yasadım. Work /Edducation bolumunde , Occupation altinda (other) secip ''I HAVE MY OWN BUSINESS FROM 2007 WHICH IS AN INTERNATIONAL TRADE CONSULTING COMPANY OFFERING CONSULTATION SERVICE TO THE INTERNATIONAL TRADE WILLING FIRMS, IN ADDITION COMPANY HAS A FRANCHISE RESTAURANT'' yazdim. Hemen altinda ''Does this job require at least 2 years of training or experience'' kisminda No isaretledim. '' Do you have other occupation ''ada hayir isaretledim.Sizce bu mantıklımı?
    Yoksa Primary Occupationu basitce Bussiness secip , Ardindan gelen do you have other occupation da Restaurant managment seklinde bisimi yazsam.
    Ayrica Primary Occupation altındakı''Does this job require at least 2 years of training or experience'' kismina ne yazmaliki? ,kendi firmam sonucda 2 yillik bır is tecrubesi istemiyor elbette:), biraz kafa karistrdi anliyacagınız. yada daha once dıs tıcaret ısımle ılgılı baska bır fırmada 2 yıllık ıstecrubemımı yazmam lazım, tabı var ama 12 yıl once(formdada 10 yıllık soruyor zaten).
    Kusra bakmayın bıraz karısık durum, tabı herkezın durmumu bambaska. Sayet anlatabıldıysem durumu. ne onerirsiniz?

"trade willing firms" ne demek?

Eger DS-260 formunu gonderdiyseniz actirip daha kapsamli yazin. 2 yillik on egitime "YES" diye cevap verin. Siz is sponsorlu gocmen vize alacaginiz icin isle ilgili ne kadar cok kapsamli yazarsaniz isiniz o kadar kolaylasir.

Eger ne yazacaginizi bilmiyorsaniz, onetonline'dan kendi mesleginizi bulup kurulan cumlelere bakabilirsiniz. Gorev tanimlari ve sorumluluklar tum sayfalarda yaziyor: https://www.onetonline.org/

• @crazycells, içinde söyledi: Employment Based Green Card (Is sponsorlugu ile yesil kart basvurulari)

Eger DS-260 formunu gonderdiyseniz actirip daha kapsamli yazin. 2 yillik on egitime "YES" diye cevap verin. Siz is sponsorlu gocmen vize alacaginiz icin isle ilgili ne kadar cok kapsamli yazarsaniz isiniz o kadar kolaylasir.
    Eger ne yazacaginizi bilmiyorsaniz, onetonline'dan kendi mesleginizi b

Sayin @crazycells demek istedigim ; dıs ticaret danısmanlık istegi olan firmalara danısmanlıkdı .
    DS260 formu daha gondermedım bu arada.
    Fakat Sunu fark ettım, İş Veren bazlı Ds 260 formu ile Sitenin youtubeda ornek olarak verdgı DS260 formu arasında farklılıklar varmıs. Mesela Primary Occupation bolumun altında ''Does this job require at least 2 years of training or experience'' diye bir eklenti yok.
    Previous Work bolumunde ise 4,5 yil freelance olarak danısmalık verdıgım bır fırmayı yazabılıyorum cunku sadece 10 yıllık gecmısı belırtın demıs usttarafda, (son 10yıldır hep kendı fırmam vardı) ( ABD dekı avukat en basda yola cıkarken 2006-08 tarıhlerı arasındakı tam zamanlı bır dıs tıcaret tecrubesını temel alarak yola cıkmısdı yanı ETA ve i-140 formları bu tecrubeye gore kabul edıldı ve ben bu tecrubelerı DS260 da gosteremedım 12-14 yıl oncesı oldugundan. Sanırım bunu mulakkatta belırtmek gerekıcek.)
    Asil merak ettigim Present Work, Primary Occupationda, Other secip acıklama yapmak mantıklı olmusmu benım yaptıgım gibi(I HAVE MY OWN TRADE COMPANY WHICH IS AN INTERNATIONAL TRADE CONSULTING FIRM IN ADDITION IT HAS A FRANCHISE RESTAURANT), Cunku orda basitce meslek sormus.Gereksızce uzatmısmıyım yoksa acıklama mantıklımı? Alttarafda baska meslegınız varmı kısımına no isaretledim bu arada,yanı demek ıstedıgım Basitce Busıness ısarteleyıp baska meslek varmıya restoran vs mı desem? Siz ne onderıyorsunuz?
    Kusra bakmayın lutfen cok basıt bısı ama , bır turlu kurgulayamadım olayı,kucuk bır hatadanda okadar emek bos gıderse cok uzucu olur.Cok tesekurler.Selamlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Cagdas-Kilic, içinde söyledi: Employment Based Green Card (Is sponsorlugu ile yesil kart basvurulari)

@crazycells, içinde söyledi: Employment Based Green Card (Is sponsorlugu ile yesil kart basvurulari)

Eger ne yazacaginizi bilmiyorsaniz, onetonline'dan kendi mesleginizi b

Sayin @crazycells demek istedigim ; dıs ticaret danısmanlık istegi olan firmalara danısmanlıkdı .
    DS260 formu daha gondermedım bu arada.
    Fakat Sunu fark ettım, İş Veren bazlı Ds 260 formu ile Sitenin youtubeda ornek olarak verdgı DS260 formu arasında farklılıklar varmıs. Mesela Primary Occupation bolumun altında ''Does this job require at least 2 years of training or experience'' diye bir eklenti yok.
    Previous Work bolumunde ise 4,5 yil freelance olarak danısmalık verdıgım bır fırmayı yazabılıyorum cunku sadece 10 yıllık gecmısı belırtın demıs usttarafda, (son 10yıldır hep kendı fırmam vardı) ( ABD dekı avukat en basda yola cıkarken 2006-08 tarıhlerı arasındakı tam zamanlı bır dıs tıcaret tecrubesını temel alarak yola cıkmısdı yanı ETA ve i-140 formları bu tecrubeye gore kabul edıldı ve ben bu tecrubelerı DS260 da gosteremedım 12-14 yıl oncesı oldugundan. Sanırım bunu mulakkatta belırtmek gerekıcek.)
    Asil merak ettigim Present Work, Primary Occupationda, Other secip acıklama yapmak mantıklı olmusmu benım yaptıgım gibi(I HAVE MY OWN TRADE COMPANY WHICH IS AN INTERNATIONAL TRADE CONSULTING FIRM IN ADDITION IT HAS A FRANCHISE RESTAURANT), Cunku orda basitce meslek sormus.Gereksızce uzatmısmıyım yoksa acıklama mantıklımı? Alttarafda baska meslegınız varmı kısımına no isaretledim bu arada,yanı demek ıstedıgım Basitce Busıness ısarteleyıp baska meslek varmıya restoran vs mı desem? Siz ne onderıyorsunuz?
    Kusra bakmayın lutfen cok basıt bısı ama , bır turlu kurgulayamadım olayı,kucuk bır hatadanda okadar emek bos gıderse cok uzucu olur.Cok tesekurler.Selamlar.

Iki turlu de yapabilirsiniz bence, konsolos anlayacaktir ne demek istediginizi.

Sizin durumunuzda mumkun oldugu kadar ayrintili ve kapsamli cevap vermenizi tavsiye ederim. Bence cumle olarak kalsin 🙂

• Cok tesekurler,Iyı gunler

• Anladığım kadarıyla EB3'ün vasıfsız kişileri de kapsayan bir bölümü varmış. Bu kısım hakkında detaylı bilgisi olan var mı?

Bu link'ten Unskilled Workers kısmına baktım ama çok detay yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Haliax, içinde söyledi: Employment Based Green Card (Is sponsorlugu ile yesil kart basvurulari)

Anladığım kadarıyla EB3'ün vasıfsız kişileri de kapsayan bir bölümü varmış. Bu kısım hakkında detaylı bilgisi olan var mı?

Bu link'ten Unskilled Workers kısmına baktım ama çok detay yok.

Su baslikta yazilanlari okumanizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2375/h1b-vizesi-ilgili-olarak-videodaki-bilgiler-ne-kadar-doğru

• Merhabalar,
    Öncelikle böyle bir platformu oluşturduğunuz için çok teşekkür ederim.
    Durumumu kısaca özetlemeye çalışayım.
    Amerika’da ki işverenim employment based greencard (EB-3) sürecini başlattı.
    İşverenim arada hiçbir göçmenlik avukatı olmadan süreci yönetmeye çalışıyor. İlk başta flagdol sisteminden Eylül 2020 tarihinde Wage Determination başvurusunda bulundu.
    PWD başvurusuna onay 16 Şubat 2021 tarihinde geldi.
    Ancak Wage Determination belgesinde anlamlandıramadığımız bir farklılık söz konusu.
    Hakim ücret belirleme bölümünde Marketing Manager pozisyonu için OES Level-3 166,000 $ yıllık ücret yazıyor.
    Ancak belgenin “Ücretle İlgili Ek Bilgiler” kısmında şu ifade yer alıyor:
    “This wage is equal to or greater than $100 per hour/$208,000 per year”
    Şimdi Marketing Manager pozisyonu için prevailing wage (hakim ücret) 166,000 $ mı?
    Yoksa ek bilgiler kısmında belirtilen 208,000$ mı?
    Araştırmalarımda Trump yönetiminin gitmeden önce Amerikan iş gücü piyasasını gözetmek için wage miktarlarını yükseltmek için bir yasa çıkarmış.
    Ve bu durumda PWD belirlemerinde yüksek miktarlar ile karşılaşılmış.
    Ayrıca o ilgili bölümün ekran görüntüsünü bu platformda paylaşacağım.
    Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.!78DC0BC2-DB4D-4BDE-8861-B61A9A05BFD2.jpeg

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@honourozdemir, içinde söyledi: Employment Based Green Card (Is sponsorlugu ile yesil kart basvurulari)

Merhabalar,
    Öncelikle böyle bir platformu oluşturduğunuz için çok teşekkür ederim.
    Durumumu kısaca özetlemeye çalışayım.
    Amerika’da ki işverenim ve ben employment based greencard (EB-3) sürecini başlattık.
    Arada hiçbir göçmenlik avukatı olmadan süreci yönetmeye çalışıyoruz. İlk başta flagdol sisteminden Eylül 2020 tarihinde Wage Determination başvurusunda bulunduk.
    PWD başvurusuna onay 16 Şubat 2021 tarihinde geldi.
    Ancak Wage Determination belgesinde anlamlandıramadığımız bir farklılık söz konusu.
    Hakim ücret belirleme bölümünde Marketing Manager pozisyonu için OES Level-3 166,000 $ yıllık ücret yazıldı.
    Ancak belgenin “Ücretle İlgili Ek Bilgiler” kısmında şu ifade yer alıyor:
    “This wage is equal to or greater than $100 per hour/$208,000 per year”
    Şimdi Marketing Manager pozisyonu için prevailing wage (hakim ücret) 166,000 $ mı?
    Yoksa ek bilgiler kısmında belirtilen 208,000$ mı?
    Araştırmalarımda Trump yönetiminin gitmeden önce Amerikan iş gücü piyasasını gözetmek için wage miktarlarını yükseltmek için bir yasa çıkarmış.
    Ve bu durumda PWD belirlemerinde yüksek miktarlar ile karşılaşılmış.
    Ayrıca o ilgili bölümün ekran görüntüsünü bu platformda paylaşacağım.
    Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.!

Tam emin degilim ama sanirim 4 nolu kutucuktaki rakami dikkate alacaksiniz, diger kisim sadece not amacli yazilmis. Dilerseniz bu konudaki sorunuzu suradan Muslu Hukuk Burosu'na sorun:

https://yesilkartforum.com/forum/category/120/muslu-hukuk-bürosu-sorularınızı-cevaplıyor

• @crazycells çok teşekkürler cevabınız için.
    Ben inanın emin olamadım.
    Recruitment sürecini işverenim başlatacak ancak bu önemli ayrıntıyı netleştirmemiz gerekiyor.
    Muslu Hukuk Bürosu bu tarz sorulara hemen dönebiliyor mu?
    Malumunuz PWD’nin belli bir expire date’i mevcut.
    Saygılar

• @honourozdemir, içinde söyledi: Employment Based Green Card (Is sponsorlugu ile yesil kart basvurulari)

@crazycells çok teşekkürler cevabınız için.
    Ben inanın emin olamadım.
    Recruitment sürecini başlatacağım ancak bu önemli ayrıntıyı netleştirmem gerekiyor.
    Muslu Hukuk Bürosu bu tarz sorulara hemen dönebiliyor mu?
    Malumunuz PWD’nin belli bir expire date’i mevcut.
    Saygılar

"recruitment surecini baslatacagim" derken umarim bu sureci yonetmeye calismiyorsunuzdur. recruitment kesinlikle sizin mudahil olmamaniz gereken, isverenin tamamlamasi gereken bir surec. bu surece karistiginiz tespit edilirse sikinti cikar.

• @Zekai-Oguz-Ozalp Bey buradaki ifademi yanlış kullandım. Malumunuz recruitment process işverenin gerçekleştirmesi gereken bir süreç. Benim mantıken bu sürece müdahil olma olasılığım dahi yok. İşverenim ile süreci başlattık derken şunu kastettim.
    İşverenim arada avukat olmadan kendisi işlemleri yürütüyor. Benim müdahil olacağım aşama olan Labor Certification süreci olacak. Çünkü benim bir takım bilgilerimin sisteme girilmesi gerekiyor.
    Ayrıca şunu da belirteyim ki recruitment sürecine çalışanın müdahil olması vize kurallarının ihlalidir.
    Yinede uyarınız için teşekkürler.

Benzer Başlıklar

• 4
  • 923
  • 25
  • 35
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

136

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |