Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells @b1whsj58
    Cok tesekkur ederim

• Merhaba
    Ankara konsolosundan bize randevu almamız için mail geldi, fakat hiç boş yer bulunmuyor. Acaba özel bir zaman da kontrol etmem lazım mi ?

• Merhaba, her gün kontrol ediniz. 1 hafta veya 10 güne kadar açacaklardır size. Bana da öyle oldu. Bilginize

• K1 vizesi ile gelip, AOS için evrakları gönderdikten sonra mülakata henüz gitmeden, green card henüz almadan boşanılirsa oturum alma şansı var mıdır?

• @Kim bana kalirsa boyle bir ihtimal yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kim, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

K1 vizesi ile gelip, AOS için evrakları gönderdikten sonra mülakata henüz gitmeden, green card henüz almadan boşanılirsa oturum alma şansı var mıdır?

Hayir, maalesef o durumda gocmenlik sureci devam etmiyor. Eger siddet gorduyseniz veya baska bir suc kurbani olduysaniz durumunuza gore baska basvuru yollari acik olabilir; lakin bu bahsettiginiz AOS olumsuz sonuclanacaktir.

Ayrica olumlu sonuclansa bile, diyelim ki siz Green Card'i aldiktan hemen sonra bosandiniz (yani mulakattan sonra) o durumda zaten size verilen kosullu Green Card'i, tam Green Card'a ceviremiyorsunuz. Bunun icin evliligin gercekten de sevgi amacli gercek bir evlilik oldugunu kanitlamaniz lazim, ki birkac ay suren evlilik icin bunu yapmaniz oldukca zor olur.

• @crazycells şiddet gördüğüme dair polis raporum var. Şu an boşanma davası vs açılmadı. Hiç bir bilgim yok burada yeni olduğumdan dolayı. Onerebileceginiz bir şey var mı?

• @Kim üzgünüm yasadiklarin için fakat benim denk gelip okudugum kadari ile sartli greencard aldiktan sonra bosanma gerceklesirse ve gerekce önemli ise evet bir htimal 2 yillik sartli greencarti kaldirmak icin tek başına kuvvetli bir dosya ve gerekirse bir gocmenlik avukati ile basvurabiliyorsun ama senin durumun o asamada degil ne olur bilemiyorum.

• @esra-k esra hanım merhabalar, size sormam gereken sorular var , rica etsem bana yardımda bulunurmusunuz 🙏 şimiden çok teşekkür ederim efendim

• Herkese merhaba , öncelikle k1 vizesi ile ilgili böyle bir forum olduğunu bilmek yardıma ihtiyacın olduğu zaman bir elin uzanması kadar güzel görünüyor ve insanların (geçmiş sayfalarda) başvuru sürecleri ve sonrasında olan, yaşadıkları heyecanları ve mutlukuklarını paylaşmaları gerçekten çok hoş.
    Bir çok şeyi okudum burada aslında, biz kız arkadaşımla ( kız arkadasım amerikan vatandaşı ) türkiyede kilisede tanıştık yaklaşık 3 sene önce. Bende o da Hristiyanız. Evlilik kararı aldık ve şu an Türkiyenin içinde bulunduğu pandemi döneminden dolayı, ilk önce amerikada düğün yapmayı düşündük, sonrada Türkiye.
    Bunun için k1 vizesinin çözüm olacağını düşünüyoruz. Biraz araştırma yaptım süreç o kadar karışık gibi görünüyor ki 😀 eminim burada vizesini almış arkadaşlar var. Onlar cok kolay gibi görüyorlardır eminim, belkide öyledir. Bana yardımcı olacak herhangi bir arkadaş varmı ? Yani İstanbul’daysanız eğer tanışabiliriz. Kilisemizin ofisine davet edip kahve ikram bile edebilirim 🙏 bana sürec hakkında yardımcı olabilecek birilerinin olduğuna eminim. Buradaki herkes aile gibi olmuş neredeyse. Şimdiden herkese çok teşekkür ederim 👋

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kim, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@crazycells şiddet gördüğüme dair polis raporum var. Şu an boşanma davası vs açılmadı. Hiç bir bilgim yok burada yeni olduğumdan dolayı. Onerebileceginiz bir şey var mı?

cok gecmis olsun, bu durumda K1 ile degil ama U vizesi veya VAWA ile Green Card alma ihtimaliniz olabilir. Size tavsiyem bu vizeler konusunda bilgi sahibi avukatlara durumunuzu ayrintili olarak danisip, basvuruya uygun olup olmadiginizi tespit ettirmeniz yonunde... ama sizin durumunuza en uygun sureci bulmak onemli, o nedenle birden fazla avukata danisin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kim Ayrica U vizesi icin su basligi da inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/110/u-suç-faaliyeti-mağduru-vizesi

Maalesef forumda henuz VAWA (Violence Against Women Act) basligini olusturmadik, ama bunu direkt avukata danisabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Cenk-Yağmur-Saygılı, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Herkese merhaba , öncelikle k1 vizesi ile ilgili böyle bir forum olduğunu bilmek yardıma ihtiyacın olduğu zaman bir elin uzanması kadar güzel görünüyor ve insanların (geçmiş sayfalarda) başvuru sürecleri ve sonrasında olan, yaşadıkları heyecanları ve mutlukuklarını paylaşmaları gerçekten çok hoş.
    Bir çok şeyi okudum burada aslında, biz kız arkadaşımla ( kız arkadasım amerikan vatandaşı ) türkiyede kilisede tanıştık yaklaşık 3 sene önce. Bende o da Hristiyanız. Evlilik kararı aldık ve şu an Türkiyenin içinde bulunduğu pandemi döneminden dolayı, ilk önce amerikada düğün yapmayı düşündük, sonrada Türkiye.
    Bunun için k1 vizesinin çözüm olacağını düşünüyoruz. Biraz araştırma yaptım süreç o kadar karışık gibi görünüyor ki 😀 eminim burada vizesini almış arkadaşlar var. Onlar cok kolay gibi görüyorlardır eminim, belkide öyledir. Bana yardımcı olacak herhangi bir arkadaş varmı ? Yani İstanbul’daysanız eğer tanışabiliriz. Kilisemizin ofisine davet edip kahve ikram bile edebilirim 🙏 bana sürec hakkında yardımcı olabilecek birilerinin olduğuna eminim. Buradaki herkes aile gibi olmuş neredeyse. Şimdiden herkese çok teşekkür ederim 👋

Su iletiyi inceleyin isterseniz:

https://yesilkartforum.com/forum/post/3067

I-129F 'yi USCIS'e gondererek sureci baslatabilirsiniz.

• @Cenk-Yağmur-Saygılı Merhaba, sürecin başındasınız şimdiden başarılar 🙂 önceki sayfaları belli ki okumuşsunuz. bir word dosyasına veya yazı ile aşamaları, gerekenleri yazmanızı tavsiye ediyorum(ben öyle yaptım). Benim durumum da aslında başlangıçta, dosyamızı ilettik 2. bildiriyi bekliyoruz. Yardıma gelirsek takıldığınız kısımları yazarsanız direkt olarak cevaba ulaşabiliriz. Bol şans.

• @Ali-Naci-Okay, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Zarfi geri gondermemi soylediler onlar tekrar paketleyip bana gondericeklermis.

Merhaba
    Benim yeğenimin zarfı da biraz yırtılmış vaziyette geldi. Biz de konsolosluğa fotoğraflarını gösteren bir e-mail gönderdik. Sizin ikinci paket kısa sürede ulaştı mı elinize? Hangi ildesiniz? Bir de acaba yırtık paketi elden götürüp hemen zarfı değiştirip bize elden verirler mi yeni zarfı?

• @mümine Ben giris yaptim yaklasik 2 hafta kadar once konsolosluk sadece cuma gunleri yolluyor diye biliyorum daha sonra 2-3 gun surdu bana gelmesi .Zarfi elden vermeleri konsolosluga kalmis aciliyet bildirirseniz ucak biletinizin falan sureci doluyor diye muhtemelen ucak bilet ciktisi isterler anca o sekilde sizin elden almaniza izin veriyorlar diye biliyorum

@mümine Ben giris yaptim yaklasik 2 hafta kadar once konsolosluk sadece cuma gunleri yolluyor diye biliyorum daha sonra 2-3 gun surdu bana gelmesi .Zarfi elden vermeleri konsolosluga kalmis aciliyet bildirirseniz ucak biletinizin falan sureci doluyor diye muhtemelen ucak bilet ciktisi isterler anca o sekilde sizin elden almaniza izin veriyorlar diye biliyorum

Çok teşekkür ederim... biz de yine PTT kargoya verdik inşallah bu defa yırtık gelmez sarı zarfımız..

• @mümine Rica ederim umarim hersey yolunda gider.

@mümine Rica ederim umarim hersey yolunda gider.

Umarım.
    Size de yeni hayatınızda mutluluk ve sağlıklı günler diliyorum

• ⭐⭐

@b1whsj58 abi hayırlı olsun

Benzer Başlıklar

• 116
  • 57
  • 858
  • 644
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |