Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahsenaydgdu, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@crazycells vize merkezini aradım kendileri konsolosluğun açılacağı tarihi bilmiyoruz dedi ali bey 31 martta ne olacak şimdi net bi şekilde izah edebilir misiniz kafam karıştı 🙏🏼

31 Mart, gocmen vizeler ve calisma vizeleri icin yasagin kalktigi gun oluyor... Ayrintili bilgi icin su basliga bakabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3987/trump-ın-göçmenlik-ve-çalışma-vizelerini-31-mart-2021-e-kadar-durdurma-kararı-1-ocak-2021

Konsoloslugun calismasina yonelik bir yasak yok, konsolosluk su an pandemi nedeniyle islemleri yapmiyor, fakat bahara dogru asilanmalarin da etkisiyle islemlere baslayacagini dusunuyoruz. Konsolosluk henuz tarihler konusunda bir aciklama yapmadi.

NY Times'a gore Turkiye'deki asilanma orani su an icin %4.8; listede cok iyi bir yerde degiliz, ama kotu bir yerde de degiliz. Ben baharda islemlerin yavas yavas da olsa baslayacagi konusunda olumlu dusunuyorum.

Screen Shot 2021-02-17 at 11.07.39 AM.png

(kaynak)

• @crazycells, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@MuRtY, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhaba,

Bugün itibariyle DS-160 formunu doldurup vize harcını da ödeyerek Amerika turist vizesi için başvurdum. Sormak istediğim soru şu. Aynı durumu yaşamış arkadaşlar bilgi verebilirse çok sevinirim. Randevu olarak 2022 Şubat tarihinde bir gün müsaitlik verdi ve ilerleyebilmek için bu tarihi seçtim. Bu durum normal mi? Yoksa yasaklar kalktığında randevu tarihini güncelleyebiliyor muyuz? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Evet, normal... Su an icin sisteme bir tarih alarak kaydolun. Daha sonra konsoloslugun vize islemleri takvimine bagli olarak ya direkt mulakat tarihiniz one alinacak, ya da siz degisiklik yapacaksiniz. Sadece beklemeniz gerekiyor maalesef...

Çok teşekkür ederim bilgilendirmeniz için 🙂

• Yasaklı

Turist vizesi olanların şu an ABD'ye girebilme durumu nedir?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@katafalk, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Turkiye'den direkt ucusla hala girebiliyorsunuz. Fakat Avrupa uzerinden turist vize sahipleri hala yasakli.

• Yasaklı

@crazycells, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Turkiye'den direkt ucusla hala girebiliyorsunuz. Fakat Avrupa uzerinden turist vize sahipleri hala yasakli.

Çok teşekkür ederim. Varışta karantina durumu nedir peki?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Çok teşekkür ederim. Varışta karantina durumu nedir peki?

Giris icin negatif COVID testi gerekiyor, daha sonra gittiginiz eyaletin kurallarina gore 14 gun karantina sureci gerekebilir.

• ⭐⭐⭐⭐

Biden reis in bugün aldığı PP leri kaldırma kararı turist vizeleri açısından nasıl bir faydası olur acaba?

• ⭐⭐⭐

@denizci10 turist ve f1lere bişey yok galiba ben öyle anladım 😞

• @denizci10, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Biden reis in bugün aldığı PP leri kaldırma kararı turist vizeleri açısından nasıl bir faydası olur acaba?

faydası yok sadece green cardlıları ilgilendiriyor kaldırılan yasak.

• @MuRtY, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhaba,

Bugün itibariyle DS-160 formunu doldurup vize harcını da ödeyerek Amerika turist vizesi için başvurdum. Sormak istediğim soru şu. Aynı durumu yaşamış arkadaşlar bilgi verebilirse çok sevinirim. Randevu olarak 2022 Şubat tarihinde bir gün müsaitlik verdi ve ilerleyebilmek için bu tarihi seçtim. Bu durum normal mi? Yoksa yasaklar kalktığında randevu tarihini güncelleyebiliyor muyuz? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Vize tarihini güncelleyerek 6 Ocak 2022 olarak belirledim. Adım adım yaklaşıyoruz 2021 yılı vize tarihlerine 🙂 Muhtemelen 31 Mart itibariyle çok daha öne alabiliriz bu tarihleri.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

merhaba arkadaşlar..
    dünyanın bir çok yerinde nisan ayı için B1/B2 randevusu alabilmiş kişilerden iptal edildiğine dair bilgiler geliyor.
    biliyorum, ankara yılsonu hatta gelecek yıla kadar sarkan tarihlere veriyor şuan ama içinizde nisan ayında randevusu olan arkadaşlar var mıdır?

• Merhaba B1 B2 vizesi sahibiyim . 2020 yılında 5 ay abd de bulundum ve temmuz ayında çıkış yaptım.
    Tekrar gitmek istiyorum gümrükten geçişte hangi neden geçerli olur, ben tatil gezi için gitmek istiyorum.

Bunu sormamın sebebi çevremde amerikaya giriş ile ilgili pandemi nedeni ile sorun yaşayan ve geri çevrilen
    insanlar olduğu ile ilgili.
    Girişte gümrükte hangi neden geçerli olabilir, tecrübeli arkadaşlardan yardım lütfen..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AhmetHoward, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhaba B1 B2 vizesi sahibiyim . 2020 yılında 5 ay abd de bulundum ve temmuz ayında çıkış yaptım.
    Tekrar gitmek istiyorum gümrükten geçişte hangi neden geçerli olur, ben tatil gezi için gitmek istiyorum.

Bunu sormamın sebebi çevremde amerikaya giriş ile ilgili pandemi nedeni ile sorun yaşayan ve geri çevrilen
    insanlar olduğu ile ilgili.
    Girişte gümrükte hangi neden geçerli olabilir, tecrübeli arkadaşlardan yardım lütfen..

ABD artik pandemiyi yeni yonetimle daha cok ciddiye aliyor. O nedenle giris amacinizin makul olmasi gerekiyor. Sizin bunu kendi hayatiniza, yasam tarziniza, isinize gore tartmaniz lazim. Su an ABD'de tatil yapmak ya da ABD'yi gezmek makul bir plan mi diye...

Bir kisinin kullandigi giris nedeni, sizin icin o kadar da mantikli olmayabilir.

• @crazycells daha önceki gidişimde tatil için gitmiştim. pandemiye denk geldim ve uçuş yasaklarından dolayı orada kalmak zorundaydım.
    Bu süreç içersindede çok fazla insanla olmasada birkaç kişi ile tanışma fırsatı buldum, yani pek gezme fırsatım olmadı. Hem geçen gittiğimde yaşadığım-yaşadığımız pandeminin ilk safhasındaki panik olmadan hemde belki bir işyeri açmak yada olan bir işyerine ortak olabilme düşüncesi ile gidiyorum. Bu sebeple uçak bileti alıp oraya kadar gidip geri çevrilmek istemiyrum açıkçası. Açıkçası gümrükte neyle karşılaşacağımı bilemediğim için geçerli bir sebep burada yazdıklarım olabilir ve buda yeterli olurmu bilemediğimden sizlerin yardımınızı rica etmiştim, bilgi bilgidir, teşekkürler..

• Merhaba arkadaşlar, konsolosluk açıldığında toplantı ve fuar ziyareti amaçlı b1 vize başvurusu yapacağım. Almanya’da yüksek lisans yaptım, süresi bitmiş 5 adet Schengenim var. Şimdiki firmada 3 yıldır ihracat satışta çalışıyorum. Genel profil olarak sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum fakat en son çocukken gördüğüm kuzenim amerikaya iltica etmiş ve ds160 formunda ‘other relatives’ kısmında orada kuzenimin olduğunu belirtmem gerekir mi? Soyadlarımız maalesef ki aynı ama hakkında başka bir bilgim de yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@portakal, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhaba arkadaşlar, konsolosluk açıldığında toplantı ve fuar ziyareti amaçlı b1 vize başvurusu yapacağım. Almanya’da yüksek lisans yaptım, süresi bitmiş 5 adet Schengenim var. Şimdiki firmada 3 yıldır ihracat satışta çalışıyorum. Genel profil olarak sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum fakat en son çocukken gördüğüm kuzenim amerikaya iltica etmiş ve ds160 formunda ‘other relatives’ kısmında orada kuzenimin olduğunu belirtmem gerekir mi? Soyadlarımız maalesef ki aynı ama hakkında başka bir bilgim de yok.

Soyisimleriniz ayni oldugu icin (buyuk ihtimal baska kimlik/kutuk bilgileri de benzerdir) siz belirtmeseniz de kuzeninizin iltica basvurusu yapmis oldugunu gorme ihtimalleri var. Eger kendileri bunu sistemlerinde gorurlerse bu durum sizin alehinize calisabilir maalesef. Kendisini uzun sure once gordugunuz ve cok da tanimadiginiz icin eger sorarlarsa durumu aciklayabilirsiniz diye dusunuyorum.

Ama bu durumun disinda bence de oldukca kabul edilebilir bir durumunuz var, gezmek yerine fuara katilacaginiz icin ve geri donup is yerinizde calismaya devam edeceginiz icin (buna dair is yerinden belge almanizi tavsiye ederim) turist vizesi konusunda ikna edici olabilirsiniz bence.

• @crazycells
    Çok teşekkürler cevap için. Satış direktörümle birlikte gideceğiz, gerekli evrakları da işyerimden alacağım. Umarım bir problem yaşamam.

• Merhaba, bir yakınım Aralık 2020'de ds-160 dolurup vize ücretini ödeyerek sistemin verdiği uzak bir tarihe randevu oluşturdu. Fakat mayıs ayı içerisinde nikahı var ve evleniyor. bu yüzden hem soyadı değişikliği hem de ds-160'daki planlamada haliyle farklılık olacak. Sistem üzerinden randevuyu iptal edip yeni bir ds-160 doldurulabilip tekrar randevu alınabilir mi? Yeni bir ücret ödemek gerekiyor mu? Soyadı değişikliği olması bir sorun teşkil etmez ise bu şekilde mi devam edilmeli? Şimdiden teşekkürler, iyi günler dilerim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Allan-Paw, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhaba, bir yakınım Aralık 2020'de ds-160 dolurup vize ücretini ödeyerek sistemin verdiği uzak bir tarihe randevu oluşturdu. Fakat mayıs ayı içerisinde nikahı var ve evleniyor. bu yüzden hem soyadı değişikliği hem de ds-160'daki planlamada haliyle farklılık olacak. Sistem üzerinden randevuyu iptal edip yeni bir ds-160 doldurulabilip tekrar randevu alınabilir mi? Yeni bir ücret ödemek gerekiyor mu? Soyadı değişikliği olması bir sorun teşkil etmez ise bu şekilde mi devam edilmeli? Şimdiden teşekkürler, iyi günler dilerim.

Yeni bir randevu tarihi almaniza gerek yok. Resmi islemler tamamlaninca yeni bir DS-160 formu doldurup bu formun numarasini randevunuza eklemeye calisin. Once AIS'e yazin, eger AIS yapmazsa bile konsolosluga guncellenmis form ve bu formun numarasiyla gidebilirsiniz.

• merhaba online biri var ise cevap verirse sevinirim turistik vize almak istiyoruz öncelikle başvuru süreci nasıl işliyor ds160 https://ceac.state.gov/genniv/ bu adresten doldurup gün mü beklememiz lazım ayrıca pandemide covid testi ne zaman isteniyor kız kardeşimi önce turistik sonrada orada dil okuluyla anlaşıp öğrenci olarak gitmek istiyor hukuk son sınıf mayısa mezun inşallah ben yinede @crazycells senin engin bilgilerinden ötürü seni etiketliyeyim aslında heyecan yaptık kız kardeşimi göndermeye şuan bilgi kaarmaşasında aklım aptala anlatır gibi yazarsanız sevinirim teşekkürler 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

73

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |