Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar merhaba, haftaya İstanbul-New York uçuşum var, PCR testi isteniliyor, peki ben bu testi herhangi bir özel hastanede yaptırsam kabul olur mu?

• @cnpist merhaba geçmiş olsun, aileniz Türkiyeden çıkış yaparken görevliler Greencardlarını sormuşlarmı, yada Greencardı elinde olmayıp vizesiyle gidenlere zorluk çıkarıp çıkarmadıklarına şahit olmuşlar mı?
    Bu konudaki son uygulamayı merak ediyoruz, en son illa Greencardı görmek istediklerini söylüyorlardı, cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

• @e-sh07 konsolosluğun sitesinde KOVID-19 Testi Yapmakla Yetkilendirilmiş Tanı Laboratuvarları Listesi başlığı altında bu siteye yönlendiriyor, bu listede birçok devlet ve özel hastane listelenmiş⬇

https://hsgm.saglik.gov.tr/tr/haberler/yetkilendirilmis-covi-d-19-tani-laboratuvarlari.html

Ayrıca İstanbul airportda 260 TL karşılığında yaptırabiliyormuşsunuz, sonuçlar 2-4 saat arası çıkıyormuş, muhtemelen havalimanındaki testide kabul ediyorlardır

• sayin @Muhtaradana , greencard'i mutlaka gormek istiyorlar. İlk Gozen kontrol esnasinda bakiyor. C-in esnasinda TK kontuarindaki THY gorevlisi pasaporttaki ilk giris damgasini da sormus ama biz pasaportlari yenilemiştik, damgalar eski pasaportta idi ve kartlar da elinde oldugu icin ustelememis, onemli degil demis, devam etmisler. GC varsa pasaporttaki damgayi sormasi isguzarlik olabilir, zaten ustelememis. Ben 12 gun once LH ile gelmistim, GC olmadan almadiklarini bana soylemislerdi, ben ozellikle sormustum. Su aralar Biden br suru karar imzaliyor, sanirim kisa surede isler daha rahatlayacak .

• @fetihy @gucarslan tesekkur ederim 🙂

• @cnpist bilgiler için teşekkür ederim

• @ICu, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

##Bilgi##

Dün IST-JFK uçuşum vardı. Uçuştan önce test istenmedi. Uçakta NYC'nin CoVid takibi için talep ettiği formu doldurduk.

İndiğimizde otomatik pasaport kontrolüne ardından kontrol sonucumuza göre Custom Border polislerine yönlendirildik.

Polis şu an nerde yerleşik olduğumu, ne kadardır Türkiye'de olduğumu sordum. 11 ay olduğunu söyledim. Yanımda hangi yiyecekleri getirdiğimi sordu;

• kuru üzüm, kuru incir, çiğ fındık, antep fıstığı, tarhana, basma fistıklı kadayıf, balık yağı olduğunu söyledim.

Sorunsuz geçirdi.

Bu arada benim SSN gelmemişti. İşlemler bitince polise bunu sordum. 'İlk girişimde memur bey SSN için işlem yapmayı unutmuş olabilir, siz şimdi yapabilir misiniz?' dedim.

Böyle bir şeyi ilk defa duyduğunu söyledi. Ssn için bir işlem yapmadıklarını, bizlerin getirdiği dökümanları (sarı zarf) USCIS'e gönderdiklerini, işlemeyi onların yaptığını, Ssn için bizzat ofise gidip başvurmam gerektiğini söyledi. Hatta emin olmak için kendinden daha eski bir memura sordu. O da aynısını söyledi.

Uçakta doldurduğumuz sağlık belgesini de havalimanından çıkarken askerlere teslim ettik.

+++

Dün JFK-IST uçuşum vardı.

PCR testini siParadigm'e bağlı bir eczahanede bedavaya yaptırdım. Sonuç bir günde çıktı. Sigortam veya SSN numaram yoktu. Ayrıca bölgede testi yine bedavaya yapan başka yerler de vardı. Pasaportunuzu bile gösterseniz yeterli oluyordu. Yalnızca 'travel' amaçlı olunca ücret isteniyordu.

JFK epey boştu. Uçağa binerken körüklerde hiç CBP yoktu. Kimse bir şey sormadı.

Gümrükten 3 paketli bilgisayarım olduğu halde geçirdiler.

• @Muhtaradana cevabınız için çok teşekkür ederim.

• @Muhtaradana Amerikada test yaptırmadan uçağa binebiliyormuyuz ? Yani testi indiğimizde Türkiyede havaalanında yaptırabiliyormuyuz

• ⭐⭐⭐

@ahmetemre indiğinizde test yaptırabileceğiniz yerlerin hepsi girişten sonra yani testi gelmeden yaptırmanız lazım

• @ahmetemre test olmadan Türkiye uçuşlarına katılmanıza izin vermiyorlar

• ⭐⭐

Yanlış anlamadıysam buradan ABD uçuşlarında girişten sonra karantina yok. Çıkan yeni tasarı da böyle bir şey yok gibi.
    Sadece test zorunluluğu var.

• @arnblt test zorunluluğu var ama karantinadan emin değilim.

• ⭐⭐

7 gün ev karantinası mıdır? Kontrolü nasıl yapıyorlar acaba?

• @arnblt ev karantinası bildiğim kadarıyla, ayrıca kesin olmamakla beraber duyduğum kadarıyla karantinayı kabul etmezseniz eğer test yaptırıp karantinadan kurtulabiliyorsunuz ama süreç nasıl yapılıyor veya doğru mu emin değilim.

• ⭐⭐

Virginia için aşağıdaki bir bilgi var.

As of January 26, 2021: Consistent with CDC guidance, Virginia currently does not have any quarantine requirements for people arriving in the Commonwealth from other U.S. or international locations.

• @arnblt Anladığım kadarıyla karantina için zorunluluk yok.
    https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/travelers/testing-air-travel.html

• ⭐⭐

@Maggo evet yok gibi. Bu arada sizin giriş ne oldu. Yasak kalktı herhalde. Ya da kalkacak.

• @arnblt herkes gibi bizde beklemekteyiz, hiçbir gelişme yok... resmen hayalet gemiye binmiş gibiyiz, hiç bir haberde veya başka bir yerde adımız geçmiyor. 29 Ocak'ta Göçmen günü olacakmış Biden tarafından bakalım ne olacak göreceğiz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@arnblt, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

7 gün ev karantinası mıdır?

Zaten baska turlu bir karantina yok 🙂

Dunyada sadece Turkiye'de yasanan ve hacdan gelen kisilerin bir yurda kapatilip karantina altinda kalmasi sanirim sizi cok etkilemis 🙂 Ben baska bir ulkeden aksi bir karantina duymadim. Zaten bu kadar insani nerede nasil karantinaya alacaksiniz? Kim bu kisilerle ilgilenecek? Ya bir kisi hastaysa ve digerlerine bulastirirsa? 🙂

Benzer Başlıklar

• 8
  • 38
  • 1
  • 1
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |