Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu ileti silindi!

• Forumun Youtube sayfasına DS 260 formunun videosu ne zaman atılacak? Doldurdum ama videoyu bekliyorum, hata yapmaktan korkuyorum açıkçası.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ilight0196 Genelde hatalar acele etmekten oluyor. Formu bir ay içinde yollasanız da bir şey değişmeyecek. Doldurduktan sonra kaydedip forumu okumaya devam edin. Birkaç günde bir kontrol edin, ayrıca sizden başka birine de kontrol ettirin. Birkaç hafta sonra her şey düzgün görünüyorsa gönderebilirsiniz.

• Merhaba,

Kendiminkini kontrol etmedim ama beraber başvuru yaptığımız 4 kişininkini kontrol ettiğimde çıkmadığını gördüm. İşimiz gücümüz var çok şükür. Kısmetimizde varsa gideriz. Her sene başvuru yapmaya devam. Seçim yapısı değişirse ona göre denemeye de devam edeceğiz. Kazanan arkadaşları tebrik ediyorum. Kaybeden arkadaşlar denemeye devam edin. Sevgiler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ilight0196 DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Forumun Youtube sayfasına DS 260 formunun videosu ne zaman atılacak? Doldurdum ama videoyu bekliyorum, hata yapmaktan korkuyorum açıkçası.

Yuklendi:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@toprock DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@gözde
    Teşekkürler tekrar

Bu iki soru ile ilgili bilginiz var mı ?

1- başvurumuzu aşağıdaki görsele göre doğru yapmış mıyız ?

2- eşim değil ancak ben renk körü ve hepatit b taşıyıcıyım (allah kahretmesin beni 🙂 ) Bu durum GC için bir engel teşkil eder mi?

hepatit b de sorun olmaz.

• Bu ileti silindi!

• Merhaba,

Kiz kardesime bu sene green card cikti. Case number 273XX. Burdaki deneyimli arkadaslara sorum acaba sansi yuksekmidir?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yagmur_ DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Merhaba,

Kiz kardesime bu sene green card cikti. Case number 273XX. Burdaki deneyimli arkadaslara sorum acaba sansi yuksekmidir?

Buna karar vermek icin biraz erken.

Gecmis yillarin bultenlerine suradan bakabilirsiniz:
    http://yesilkartforum.com/bulten

• Arkadaşlar merhaba;
    DS260 formu ile ilgili bir kaç soru sormak istiyorum.

Durum:
    2019 Green kart talihlisi eşim Bulgaristan doğumlu. 1990 yılında Özal'ın kapıları açması ile beraber Türkiye'ye göç etmişler. 9 yaşından bu yana Türkiye'de yaşıyor.
    Eşim ve çocuğum şu an hem Türk hem de Bulgaristan vatandaşı. Benim de 2018 yılı sonuna kadar geçerli olan Oturum (TR'deki mavikart gibi) kartım var.
    Eşimin Bulgaristandaki ismi ve soyismi Bulgaristan vatandaşlığını alana kadar """XXXX YYYY ZZZZ""" idi. Bulgaristan vatandaşlığını alınca ismi """XXXX YYYY benimsoyadım""" şeklinde değişti. (yani Bulgaristan'da2016 yılı öncesine kadar geçerli olan soyismi 2016 yılında vatandaşlığı alınca değişti)

Sorular:
    1- Geçmiş kimlik bilgileri bölümüne toplamda 4 isim mi yazmam gerekiyor ? (Bulgaristan'dakigeçmiş ve güncel soyadı + Türkiye'deki evlenmeden önceki soyadı + şimdiki soyadı) (bence sadece TR'deki bilgilerini yazacağız. Dolayısıyla evlilik öncesi ve sonraki kimlik bilgisi)
    2- 16 Yaşından sonraki adresleri nokta atış hatırlamıyoruz. Geçmiş adreslerimizi görebileceğimiz bir sistemimiz var mı ? (böyle bir sistem yok. Hatırladıklarımızı yazsak yeterli)
    3- Personel 2 bölümünde bulunan uyruk kısmını TURKEY mi seçmeliyiz? (bence evet)
    4- Eşimin Bulgaristan'daki baba adı YYYY, Türkiye'deki baba FFFF aile bilgileri kısmında baba adı bölümüne FFFF mi yazmalıyız ?(bence FFFF yazmalıyız)

Dökümanlar ile alakalı;
    1- Evrak listesinde bulunan Pasaportları teslim ederken Bulgaristan pasaportlarını da ekleyelim mi ? (bence hayır)
    2- Adli sicil belgesi arşiv kayıtlı alınacak ancak, eşimin 9 yaşından önce TR'de kaydı olmadığı için 9 yaş öncesini Bulgaristandan isteyelim mi ? (bence hayır)

Şimdiden cevaplar için teşekkür ederim.
    Bu formdan dolayı elenmek istemiyoruz. Psikopat gibi saçma sapan sorularım için kusuruma bakmayın.

• @toprock

Dökümanlar ile alakalı sorularınıza cevap vermek istiyorum.

1- Bulgaristan pasaportlarını eklemenize gerek yok.
    2- Adli sicil belgesinin daha önce (tam hatırlayamadığım bir süre) T.C. sınırları dışında yaşadığınız ülkelerden alınması gerekiyor. Bu yüzden Bulgaristan'dan da almanız gerekecektir. Hoş 9 yaşına kadar yaşamış birisi için çıkacağından da değil ama eğer ki Case Numaranız biraz büyükse konsolosluk o belgeyi de görmek isteyebilir, bu da sizin canınızı sıkabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@toprock DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Arkadaşlar merhaba;
    DS260 formu ile ilgili bir kaç soru sormak istiyorum.

Durum:
    2019 Green kart talihlisi eşim Bulgaristan doğumlu. 1990 yılında Özal'ın kapıları açması ile beraber Türkiye'ye göç etmişler. 9 yaşından bu yana Türkiye'de yaşıyor.
    Eşim ve çocuğum şu an hem Türk hem de Bulgaristan vatandaşı. Benim de 2018 yılı sonuna kadar geçerli olan Oturum (TR'deki mavikart gibi) kartım var.
    Eşimin Bulgaristandaki ismi ve soyismi Bulgaristan vatandaşlığını alana kadar """XXXX YYYY ZZZZ""" idi. Bulgaristan vatandaşlığını alınca ismi """XXXX YYYY benimsoyadım""" şeklinde değişti. (yani Bulgaristan'da2016 yılı öncesine kadar geçerli olan soyismi 2016 yılında vatandaşlığı alınca değişti)

Sorular:
    1- Geçmiş kimlik bilgileri bölümüne toplamda 4 isim mi yazmam gerekiyor ? (Bulgaristan'dakigeçmiş ve güncel soyadı + Türkiye'deki evlenmeden önceki soyadı + şimdiki soyadı) (bence sadece TR'deki bilgilerini yazacağız. Dolayısıyla evlilik öncesi ve sonraki kimlik bilgisi)
    2- 16 Yaşından sonraki adresleri nokta atış hatırlamıyoruz. Geçmiş adreslerimizi görebileceğimiz bir sistemimiz var mı ? (böyle bir sistem yok. Hatırladıklarımızı yazsak yeterli)
    3- Personel 2 bölümünde bulunan uyruk kısmını TURKEY mi seçmeliyiz? (bence evet)
    4- Eşimin Bulgaristan'daki baba adı YYYY, Türkiye'deki baba FFFF aile bilgileri kısmında baba adı bölümüne FFFF mi yazmalıyız ?(bence FFFF yazmalıyız)

Dökümanlar ile alakalı;
    1- Evrak listesinde bulunan Pasaportları teslim ederken Bulgaristan pasaportlarını da ekleyelim mi ? (bence hayır)
    2- Adli sicil belgesi arşiv kayıtlı alınacak ancak, eşimin 9 yaşından önce TR'de kaydı olmadığı için 9 yaş öncesini Bulgaristandan isteyelim mi ? (bence hayır)

Şimdiden cevaplar için teşekkür ederim.
    Bu formdan dolayı elenmek istemiyoruz. Psikopat gibi saçma sapan sorularım için kusuruma bakmayın.

1. Hayir, Bulgaristan'daki isimleri de yazacaksiniz. Eger esinizin su anki ismi ile Bulgaristan'daki guncel ismi ayni degilse 4, eger ayniysa 3 isim yazmis olacaksiniz. Resmi belgelerde gecen butun isimlerinizi yazin bu kisma.Farkli ulkelerde farkli bir isme sahip olmak normal bir durum.

2. Hatirladiklarinizi, hatirladiginiz kadar yazmaniz yeterli.

3. Evet, zaten Turkey yazin, diger nationality kismi da var oraya da Bulgaristan yazabilirsiniz.

4. Konsolosluga gotureceginiz belgelerde (nufus kayit ornegi ve Bulgaristan'dan dogum belgesi) ismi nasil geciyorsa oyle yazin. Eger iki isim de varsa kayitlarda herhangi birini secebilirsiniz ya da Turkiye'de kullandigi ismi yazabilirsiniz.

sayin strangereister 'in yazdigina ek olarak, dogum yeri Bulgaristan oldugu icin oradan da polis belgesi isteyeceklerdir. Su konuyu inceleyebilirsiniz: https://yesilkartforum.com/forum/topic/150/türkiye-dışındaki-ülkelerden-adli-sicil-kaydı-almak/

• @strangereister ve @crazycells
    Çok teşekkürler geri dönüşleriniz için.
    Ekim ayında Bulgaristana gideceğiz. O arada da adli sicil belgesini "arşiv kayıtlı" olarak temin edeyim.

Genel olarak bu formla ilgili anladığım şu. İstenen bilgileri maksimum doğruluk ve iyi niyetle doldurmak. Sahte bilgilerle yanıltıcı olmamak.
    Hata olabilir ama yalan olmamalı gibi anlıyorum.

• Biz daha yeniyiz yaşım 21 30 a kadar inşallah çıkar tabi o zamana kadar iptal edilmezse 😃

• ⭐⭐

mezun forumdan sonra usa-turkde kapatılmış bügün girdiğimde gördüm

• @yapay-zeka DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

mezun

mezun forum kapandıysa houstona gidecek sayısı azalır 🙂 devamlı houston övülüyordu 🙂

• @yapay-zeka DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

mezun forumdan sonra usa-turkde kapatılmış bügün girdiğimde gördüm

Zaten atıl durumdaydı. Site sahibi hiç ilgilenmiyordu.
    Bence çok iyi olmuş oraya yazıp cevap bekleyen insanlar mağdur olmamış olur bu şekilde.

• @smesut unda dediği gibi site içerisinde hayaletler geziyordu. eskiden kalma yazılar cevaplanmayan sorular. yerinde karar olmus

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yapay-zeka @yekta @smesut @Takip bizbize kaldik o halde... 🙂

• @crazycells
    Biz bize ve bilgi bekleyenlere yeteriz
    Demirbaşlar a kaydet bizi ;))

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

64

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.3k

| | | |