Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar.

Benim sorum şu şekilde olacak. Forumda detaylı arama yapmama rağmen bulamadım bu konu ile ilgili bir yazı. Eğer ki var ise yönlendirme de yapabilirsiniz.

Ben hali hazırda KKTC'de çalışmaktayım ve yaklaşık 2 yıldır burada ikamet etmekteyim. Eşim de aynı durumda ve çalışmaktadır. Ayrıca Bir bebeğimiz olacak Allah nasip ederse. Türkiye'ye gidip başvuru ve mülakat şansım bulunmamaktadır. Bu vizeyi sadece ben alacağım. Çok eski arkadaşım Şu an Amerika'da ve New Orleans'da. Onun bir bebeği oldu ve onu hem kutlamak için hem de 15 günlük kısa bir gezi yapmak için bu vizeyi almak istiyorum. Forumda KKTC'de yaşayan insanlar gördüm fakat buradaki başvurular hakkında nasıl bir yol izlemem gerektiği hakkında bir bilgi edinemedim.

Bu konuda yardımcı olacak kişiler var ise yardımlarını bekliyorum..

İyi forumlar ve iyi günler dilerim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vulture, içinde söyledi: KKTC'den USA için B1/B2 Başvurusu

Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar.

Benim sorum şu şekilde olacak. Forumda detaylı arama yapmama rağmen bulamadım bu konu ile ilgili bir yazı. Eğer ki var ise yönlendirme de yapabilirsiniz.

Ben hali hazırda KKTC'de çalışmaktayım ve yaklaşık 2 yıldır burada ikamet etmekteyim. Eşim de aynı durumda ve çalışmaktadır. Ayrıca Bir bebeğimiz olacak Allah nasip ederse. Türkiye'ye gidip başvuru ve mülakat şansım bulunmamaktadır. Bu vizeyi sadece ben alacağım. Çok eski arkadaşım Şu an Amerika'da ve New Orleans'da. Onun bir bebeği oldu ve onu hem kutlamak için hem de 15 günlük kısa bir gezi yapmak için bu vizeyi almak istiyorum. Forumda KKTC'de yaşayan insanlar gördüm fakat buradaki başvurular hakkında nasıl bir yol izlemem gerektiği hakkında bir bilgi edinemedim.

Bu konuda yardımcı olacak kişiler var ise yardımlarını bekliyorum..

İyi forumlar ve iyi günler dilerim.

Eger Kuzey Kibris'ta yasiyorsaniz, o durumda Guney Kibris'taki ABD Konsoloslugu'ndan vize basvurusu yapabiliyorsunuz.

Site surada:

Direkt kendileri ile iletisime gecin isterseniz, sizin de bildiginiz gibi pandemiden dolayi pek cok konsolosluk yakin zamana randevu tarihi vermiyor. Dolayisiyla yakin zamanda vize alamayabilirsiniz.

• @crazycells hayır, KKTC’de ABD temsilciliği var. Belirli günler geliyorlar. İnternetten randevu alınıp gidiliyor. Bilenler için söylüyorum Meclis tarafından dereboyundaki çemberden sola dönüyorsunuz. Hemen ileride sağda.

Residence of British High Commissioner
    Müftü Dana Efendi Sk, Lefkoşa 99010
    https://goo.gl/maps/YwrnUuLTZJFtxBjH9

Ayrıca Türkiye kökenliler kktc üzerinden Rum tarafına geçemez.

• @omondoles Cevabınız için teşekkürler. Randevu alma kısmı vs hakkında bilgi verebilir misiniz acaba? Evet ofis var köşklüçiftlik tarafında galiba.

• @crazycells Cevabınız için çok teşekkürler. Bir ara Türkiye’de vize kısıtlaması olmuştu. İnsanlar KKTC ye gelip buradan başvuru yapmıştı. Bu işlemler nasıl oluyor onu öğrenmek amacım aslında. Arkadaşın da dediği gibi biz maalesef Rum kesimine geçemiyoruzz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@omondoles, içinde söyledi: KKTC'den USA için B1/B2 Başvurusu

@crazycells hayır, KKTC’de ABD temsilciliği var. Belirli günler geliyorlar. İnternetten randevu alınıp gidiliyor. Bilenler için söylüyorum Meclis tarafından dereboyundaki çemberden sola dönüyorsunuz. Hemen ileride sağda.

Residence of British High Commissioner
    Müftü Dana Efendi Sk, Lefkoşa 99010
    https://goo.gl/maps/YwrnUuLTZJFtxBjH9

Ayrıca Türkiye kökenliler kktc üzerinden Rum tarafına geçemez.

Bilgilendirme icin tesekkurler, sitesini biliyor musunuz? Ya da su an vize verip vermediklerini?

Internetten sitesini bulmaya calistim, ama Guney Kibris'taki ABD konsoloslugu'na yonlendiriyor. Ayni konsolosluga bagli olarak mi calisiyor acaba?

• @vulture çok detaylı olarak bilmiyorum ama benim arkadaş turist vizesi aldı. Demin kendisine sordum, randevu yerine geldiğinizde (netten), north nicosia seçiyorsun dedi bana.

• @crazycells aynı konsolosluk. Belirli günler Kıbrıs’lı Türklere hizmet vermek için kuzeye geçiyorlar. Sitesini inanın bilmiyorum ama benim arkadaş geçen yıl (pandemiden önce) turist vizesi almıştı. Arkadaşa sordum netten kuzeyi seçiyorsun dedi.

Bu arada KKTC’de Alman, İngiliz, Amerikan vb ülkelerin temsilcilikleri var. Vize işlemleri güneye geçmeden bir şekilde hallediliyor. Ben yaklaşık 10 yıl evvel anama Alman vizesi almıştım.

• @vulture Merhaba ayni problemden biz de beklemekteyiz.Güncel bilgi paylasir misin?

• @vulture Merhaba,basvuru yapabildiniz mi hangi asamadasiniz?

• @vejetaryensivrisinek Merhaba başvurunuzu eklediğim sayfadan oluşturup Lokasyonu Cyprus seçip ilerliyorsunuz. Ds160 formunu doldurup yanlış hatırlamıyorsam sonuna doğru görüşme yeri sorduğunda iki seçenek çıkıyordu biri rum tarafında diğeri ise Köşklüçiflik siz onu seçiyorsunuz. Mülakat orada gerçekleşiyor. Kolay gelsin.

• ⭐⭐⭐⭐

acaba biz de Türkiye den başvuru yapsak, randevu günü kıbrıs a gidip mülakata girsek turist vizesi alabilir miyiz?? yoksa sadece kıbrıs ta ikamet edenlere mi hizmet veriyorlar??

• @denizci10 Acikcasi pek emin degilim. Vize krizi yasandigi donem boyle bir aciklama yapilmisti. Turk vatandaslari komsu ulkelerden vize alabilirler diye ama bunun bir ornegini duymadim. Bildigim kadariyla oturum yada calisma izninizin olmasi gerekiyor. Belki konsolosluga konu ile ilgili bir mail atarsaniz size bilgi verirler. Kusura bakmayin fazla yardimci olamadim.

• ⭐⭐⭐⭐

@Famel estağfurullah çok teşekkür ederim.

• Benim bildiğime göre Oturum veya çalışma izni olanlar alabiliyor. Geçmişte gelip günübirlik alanlar oldu. Fakat o zaman durum farklı idi. ABD izin vermişti. Daha sonra sonlandırdılar. Ben de bekliyorum bakalım ne zaman açılacak.?

• @vulture, içinde söyledi: KKTC'den USA için B1/B2 Başvurusu

Benim bildiğime göre Oturum veya çalışma izni olanlar alabiliyor. Geçmişte gelip günübirlik alanlar oldu. Fakat o zaman durum farklı idi. ABD izin vermişti. Daha sonra sonlandırdılar. Ben de bekliyorum bakalım ne zaman açılacak.?

Kıbrısta danısmanlık firması buldum vize işleriyle ilgilenen . Aynen sizin verdiğinizi cevabı verdiler.

• Kıbrıs ile ilgili güncel bilgi alan var mı acaba ? son durum nedir

• Tum Kibrislilara yeni saray ve millet bahcesi simdiden hayirli olsun! 🙂

• @mst2163 Merhaba bildiğim kadarı ile şu anda vize yenileme yapıyorlar. İlk kez B1-B2 vizesi başvurularını kabul etmiyorlar diye biliyorum. Yine de Amerika Kıbrıs Konsolosluğu Köşlüçiftlik den bilgi almak daha sağlıklı olur.

• @Famel tesekkur ederim. İrtibata gecip, olumluysa bilgi veririm herkese

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |