Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@efeozgur35, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

@crazycells Çıktığı belli olduktan bir süreç sonra evlenmeyi düşünüyoruz. Bunun için çıkan kişi formunda sadece eşi için ekstra bir bölüm açıyor değil mi ? Sonraki süreç her iki kişi içinde aynı devam ediyor ?

Evet, esinizi daha sonra surece eklemek mumkun.

• Tekrar merhaba. @crazycells sizden bazı güncellemeler sonrası fikir almak isterim 🙂

Daha önceden DS260 formunu single olarak doldurduğumdan ve kendi evraklarımı gönderdiğimden bahsetmiştim. Bir hafta önce evlendik ve eşimin kimlik-pasaport yenileme işlemlerini tamamladık. Bu arada evrak onaylarım hala gelmedi.

Aklıma takılanlar şu şekilde;

• Artık eşim için add aplicant üzerinden ds-260 formunu doldurabilir miyiz?

• Bu formu doldurduktan sonra onun için evrak maili beklememize gerek var mıdır? Yoksa direkt evrakları da gönderebiliyor muyuz?

• Kendi formumu single olarak doldurmuştum. Bunu düzeltmek için formu açtırmaya gerek var mıdır yoksa konsoloslukta halledilebilecek bir şey midir?

• Aynı şekilde önceden gönderdiğim evrakların bazılarında bekâr olarak yazıyor bunun için tekrar evrak göndermem gerekli midir?

Şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@osahin4, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Tekrar merhaba. @crazycells sizden bazı güncellemeler sonrası fikir almak isterim 🙂

Daha önceden DS260 formunu single olarak doldurduğumdan ve kendi evraklarımı gönderdiğimden bahsetmiştim. Bir hafta önce evlendik ve eşimin kimlik-pasaport yenileme işlemlerini tamamladık. Bu arada evrak onaylarım hala gelmedi.

Aklıma takılanlar şu şekilde;

• Artık eşim için add aplicant üzerinden ds-260 formunu doldurabilir miyiz?

• Bu formu doldurduktan sonra onun için evrak maili beklememize gerek var mıdır? Yoksa direkt evrakları da gönderebiliyor muyuz?

• Kendi formumu single olarak doldurmuştum. Bunu düzeltmek için formu açtırmaya gerek var mıdır yoksa konsoloslukta halledilebilecek bir şey midir?

• Aynı şekilde önceden gönderdiğim evrakların bazılarında bekâr olarak yazıyor bunun için tekrar evrak göndermem gerekli midir?

Şimdiden teşekkürler.

Hayirli olsun.

1. Evet, Add Applicant'tan yeni form olusturmayi deneyin, eger olmazsa KCC'ye bilgileri gonderin, kendileri yeni bir form olustursunlar.

2. Yeni bir email beklemeden, DS-260 formlarini gonderdikten sonra guncel evraklari gonderin.

3. Kendi formunuzu actirip tum bilgileri guncelleyin.

4. Evet, tum evraklarinizin guncel halini bir daha gonderin.

• @crazycells çok teşekkürler

• Merhabalar, sevgilim Amerikan vatandaşı ve biz birbirimizle tanışalı bir yıl oldu ve evlenmeyi düşünüyoruz. Fakat K1 için en az 2 yıl diyor. 1 yıl daha beklemek istemiyoruz ne yapabiliriz? Nasıl bir yol izleyebiliriz iyi forumlar dilerim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Toprak-Arı, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Merhabalar, sevgilim Amerikan vatandaşı ve biz birbirimizle tanışalı bir yıl oldu ve evlenmeyi düşünüyoruz. Fakat K1 için en az 2 yıl diyor. 1 yıl daha beklemek istemiyoruz ne yapabiliriz? Nasıl bir yol izleyebiliriz iyi forumlar dilerim

K-1 icin 2 yil beklemeniz gerekmiyor, gecmis 2 yilda en az 1 kere yuzyuze gorusmus olmaniz lazim sadece. Isterseniz ilk iletiyi bir daha okuyun.

Eger kisa sure icerisinde evlenecekseniz, IR-1/CR-1 yolunu da dusunebilirsiniz.

• Selamlar, nişanlımla birlikte green cardı almak istiyoruz ancak DS-260 ı çoktan doldurdum , KCC ye belgelerimi gönderdim ve onaylandı. Randevu verilmeden evlenirsek bu durumda vize görüşmesine birlikte gidebilirmiyiz acaba nasıl bir yol izlemeliyiz? Şimdiden çok teşekkür ederim.

• @Oguz-Talan BENCE, önce DS260 formunu açtıracak bir mail gönderin KCC'ye sonra hızlıca mümkün olan en kısa sürede nikahınızı yapın, nikahtan sonra eşiniz soyadı değişeceği için pasaportunu ve tc kimliğini değiştirsin, ds260'a eşinizi "add aplicant" kısmından ekleyin ve onun için doldurun, kendiniz için de evliliğinizle alakalı kısımlar güncelleyin tekrar submit edin formu.
    CN'niz düşük olduğu için hızlıca yaparsanız bu işleri şubat mart gibi görüşmeye çağrılabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Oguz-Talan, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Selamlar, nişanlımla birlikte green cardı almak istiyoruz ancak DS-260 ı çoktan doldurdum , KCC ye belgelerimi gönderdim ve onaylandı. Randevu verilmeden evlenirsek bu durumda vize görüşmesine birlikte gidebilirmiyiz acaba nasıl bir yol izlemeliyiz? Şimdiden çok teşekkür ederim.

Once resmi olarak evlenmeniz lazim. Eger evlenirseniz esinizi dosyaniza ekleyip mulakata beraber katilabilirsiniz, ama resmi olarak evlenmeden hicbir islem yapamazsiniz maalesef.

• @crazycells teşekkür ederim cevabınız için. Resmi olarak evlendikten sonra @muhalif ' in yorumundaki gibi DS 260 ı açtırıp o şekildemi sürece devam etmemiz gerekiyor? DS260' a ekleme yapmadan katılabilir miyiz mülakata?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells teşekkür ederim cevabınız için. Resmi olarak evlendikten sonra @muhalif ' in yorumundaki gibi DS 260 ı açtırıp o şekildemi sürece devam etmemiz gerekiyor? DS260' a ekleme yapmadan katılabilir miyiz mülakata?

evet, hem esiniz icin bir DS-260 formu olusturtun, hem de kendi formunuzu actirip bilgileri guncelleyin.

Bunlari, evlendikten hemen sonra yapmanizi tavsiye ederim, sizin durumunuzda mulakata birakmamaniz cok daha iyi olur.

• Herkese merhaba,
    Green card sahibiyim esime Green kart çıkarmak istiyorum. Ise nerden başlamalıyım? Önce 130 formunu mu doldurmaliyim? 130 formunu doldurduktan sonra başka hangi formlara ihtiyacım olacak? 130 formunu posta yoluyla mi göndermem gerekiyor yoksa 130 formunu online doldurabilir miyim?
    Bu konuda yardımcı olabileceklere şimdiden çok teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@akin11, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Herkese merhaba,
    Green card sahibiyim esime Green kart çıkarmak istiyorum. Ise nerden başlamalıyım? Önce 130 formunu mu doldurmaliyim? 130 formunu doldurduktan sonra başka hangi formlara ihtiyacım olacak? 130 formunu posta yoluyla mi göndermem gerekiyor yoksa 130 formunu online doldurabilir miyim?
    Bu konuda yardımcı olabileceklere şimdiden çok teşekkürler.

su basligi inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/1424/f2a-ve-f2b-vize-surecleri-green-card-sahiplerinin-es-ve-cocuklari

• Merhabalar,
    Ben Amerikan vatandaşıyım. 5 Eylül 2020 tarihinde Türkiye’de evlendim. Evraklarımızı avukatımız 2 ay sonra immigration a gönderdi. Yaptığım araştırmalara göre eşimin green card alabilmesi yaklaşık bir veya bir buçuk sene sürebilirmiş. Bu süreci eşimin yanında Türkiye’de geçirsem. Eşimin green card almasında herhangi bir problem olur mu?
    Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hukal82, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Merhabalar,
    Ben Amerikan vatandaşıyım. 5 Eylül 2020 tarihinde Türkiye’de evlendim. Evraklarımızı avukatımız 2 ay sonra immigration a gönderdi. Yaptığım araştırmalara göre eşimin green card alabilmesi yaklaşık bir veya bir buçuk sene sürebilirmiş. Bu süreci eşimin yanında Türkiye’de geçirsem. Eşimin green card almasında herhangi bir problem olur mu?
    Teşekkürler.

Problem olmaz, ama vize almadan once ABD'ye yerlesmis olmalisiniz veya vize aldiktan hemen sonra ABD'ye yerleseceginizi gostermelisiniz.

• Sayın @crazycells , peki green card sahibi olan biri içinde aynı durum geçerli mi? 6 ayda bir ABD' ye giriş çıkış yapıp, eşim vize almadan önce yerleşsem bi sıkıntı olurmu? Amacımız birlikte yerleşmek uzun süre ayrı kalmamak olduğu için. Şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Sayın @crazycells , peki green card sahibi olan biri içinde aynı durum geçerli mi? 6 ayda bir ABD' ye giriş çıkış yapıp, eşim vize almadan önce yerleşsem bi sıkıntı olurmu? Amacımız birlikte yerleşmek uzun süre ayrı kalmamak olduğu için. Şimdiden teşekkürler.

Teorik olarak sorun olmamasi lazim. Ama 2-3 yil boyunca ABD'de cok kisa kalip hemen Turkiye'ye donerseniz 2. veya 3. yil artik CBP gorevlileri soylenmeye ve sizin gocmenlik isteginizi sorgulamaya baslayabilirler. O nedenle ABD'de mumkun oldugu kadar fazla vakit gecirmeye calisin.

• iyi aksamlar dilerim 2020 yılı ekim ayında konsolosluk ile bir mülakatım oldu vize alamadım sebebi ise sponsor olan amerika birleşik devletleri vatandası olan esimin 2019 yılınını büyük bir kısımını türkyede geri kalanını amerikada hamileleginden dolayı calısamasından dolayı sponsor finansman sorunu nedeniyle verilmedi 2020 yılında tekrar calısmaya baslamıs ve 2021 yılı ocak ayında müthiş bir vergi gecmişi olusturdu bende yonergeleri izleyerek once telefonla bildirim gereken evragı gonderdim daha sonra konsolosluktan benden arsiv kayıtlı adli sicil kaydımı gondermemi istediler 3 gün sonrada bu evragı amerikan vize merkezindeki belgelerime yüklemem ve yüklememin ardından kendilerine geri bildirimde bulunmamı soylediler yaptım fakat yükledigim evrak submit olarak son 5 gündür beklemede ve en on ankara visa merkezinden gelen mail aynen soyle
    Dear Sir/Madam,

Thank you for the information. We will process your case accordingly.

Regards,

Immigrant Visa Unit
    U.S. Embassy - Ankara
    ve ben forumda bu durumu yasayan hiçkimsenin olmadıgın gordüm bilgisi olan yada basından gecen birisinden ne yapmam yada ne yapmamam gerektigine dair bir bilgi alırsam cok sevinirim 16 aylık bir oglum var kendisiyle hic tanısmadık en büyük hayalim istegim bu bunun icin 22 aydır mücadele veriyoruz ve bilgi alabilecegimiz pek kaynagımız yok . tesekkür ederim şimdiden

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ceyhan-vatan, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

iyi aksamlar dilerim 2020 yılı ekim ayında konsolosluk ile bir mülakatım oldu vize alamadım sebebi ise sponsor olan amerika birleşik devletleri vatandası olan esimin 2019 yılınını büyük bir kısımını türkyede geri kalanını amerikada hamileleginden dolayı calısamasından dolayı sponsor finansman sorunu nedeniyle verilmedi 2020 yılında tekrar calısmaya baslamıs ve 2021 yılı ocak ayında müthiş bir vergi gecmişi olusturdu bende yonergeleri izleyerek once telefonla bildirim gereken evragı gonderdim daha sonra konsolosluktan benden arsiv kayıtlı adli sicil kaydımı gondermemi istediler 3 gün sonrada bu evragı amerikan vize merkezindeki belgelerime yüklemem ve yüklememin ardından kendilerine geri bildirimde bulunmamı soylediler yaptım fakat yükledigim evrak submit olarak son 5 gündür beklemede ve en on ankara visa merkezinden gelen mail aynen soyle
    Dear Sir/Madam,

Thank you for the information. We will process your case accordingly.

Regards,

Immigrant Visa Unit
    U.S. Embassy - Ankara
    ve ben forumda bu durumu yasayan hiçkimsenin olmadıgın gordüm bilgisi olan yada basından gecen birisinden ne yapmam yada ne yapmamam gerektigine dair bir bilgi alırsam cok sevinirim 16 aylık bir oglum var kendisiyle hic tanısmadık en büyük hayalim istegim bu bunun icin 22 aydır mücadele veriyoruz ve bilgi alabilecegimiz pek kaynagımız yok . tesekkür ederim şimdiden

Yakin zamanda donus yapacaklardir. Sizin sureciniz IR-1 idi sanirim, bu baslikta sureci konusmaya devam edebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/297/ir1-cr1-sureci-ve-mulakat-deneyimleri-abd-vatandasi-ile-evlenip-turkiye-de-green-card-almak

Esinizin gelir seviyesi yeterli mi? Yoksa co-sponsor mu kullaniyorsunuz?

• Benim sevgilim Abd li evlenmeyi düşünuyoruz ben Türkiyede yaşiyorum sevgilim orda çalişiyor bende evlenip oraya yerleşmek istiyorum bana vatandaşlik verirlermi orada bana uygun bir iş verirlermi yada maaş mi bağlarlar bana yardimci olursanaz sevinirim Benin Türkiyede %70 engelli raporum var Tesekkur ederim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |