Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• merhaba,

greencard cekilisine almanyadan basvurdum 15 mayis da secildigimi gördüm yanliz ilk basta sartlardan haberim yoktu ve istenilen high-school denkligi yok bende malesef simdi bu durumda kesinikle "hic bir sekilde" green cardi alma ihtimalim yokmudur?

• @ca213 lise diplomanız yoksa son 5 yılın 2 yılı bi liste var ordaki uygun mesleklerden birine sahip olmanız gerekiyor.mesleğiniz nedir?

• Denklik derken diplomanızmi yok diplomanız varsa denklige lüzum yok diplomanız yoksa sayın @metert inde dediği gibi geçerli bir mesleğinizin olması gerekmekte

• @takip türkiyedeki okul sistemini bilmiyorum ama benim burdaki okul diplomam kesinikle yetersiz kaliyor hatta mail atmistim konsolosluga orda da öle yaziyordu
    gelen cevapta meslek ve is konusunda zaten daha zor onlarin istedigi isci grubu mühendis, programci vs. öle bir is veya meslek sahibi degilim malesef
    ben baska bir yolu varmidar acaba diye kayit oldum bu siteye bu konuyla ilgile yardimci olabilicek birisi varsa cok sevinirim

• lise mezunuysanız lise mezunusunuzdur yetersiz nasıl oluyor anlamadım?

• eğer geçerlil diplomanız veya dediğim gibi bi mesleğiniz yoksa başka yol yok maalesef.ayrıca meslekten kastım genellikle el işi olan meslekler mobilyacılık,terzilik gibi tabi bunlar geçerlimi emin değilim ama bu tür işlerden.

• @metert Almanya da ilk okuldan sonra ögrenciler bu üc okuldan birisine gider "Hauptschule, Realschule ve Gymnasium" ben Hauptschulede okudum ve bu okul göcmenlik vizesi icin yetersiz görülüyor malesef.

• O zaman yapacak bir sey yok maalesef

• @metert yinede görüsmeye gidip sansimi zorlamaya calisicam, belki bir umudu vardir hala 🙂

• @ca213 meslekle alakalı sağlam belgelerle gidip konsolosluğu ikna edin . Hiç birşey götürmeyip vize alacağınızı düşünmeyin bu sene alamayan arkadaşlar oldu diplomadan dolayı

• @yekta eyvallah sgl elimden gelenini denicem artik.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ca213 Ayrintili bilgi icin su konuya goz atabilirsiniz: https://yesilkartforum.com/basvuru-sartlari/

Bu arada icerigi daha iyi yansitacagindan konunuzun basligini degistirdim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

ayrica @ca213 , eger lisenin bir kismini okuduysaniz, acik liseyi bitirip acik lise diplomasi almayi da deneyebilirsiniz. Eger cok az krediniz kaldiysa acik lise diplomasini zamaninda alabilirseniz mulakat sirasinda vize alabilirsiniz.

• @crazycells Onu bende düsünmüsdüm gerekli olan liseye girib bir sene icerisinde diploma alabiliyorum, ama alicagim diploma basvurudan sonra elde edicegim icin gecersiz sayiliyormus daha dogrusu bunun ilgili almanyadaki baskonsolosluga e mail yazmistim öle bir sansim varmi diye cevapta bunun mümkün olmadigi söylenmisti bana.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ca213 Lise diplomasi yeterliligi hakkinda içinde söyledi:

@crazycells Onu bende düsünmüsdüm gerekli olan liseye girib bir sene icerisinde diploma alabiliyorum, ama alicagim diploma basvurudan sonra elde edicegim icin gecersiz sayiliyormus daha dogrusu bunun ilgili almanyadaki baskonsolosluga e mail yazmistim öle bir sansim varmi diye cevapta bunun mümkün olmadigi söylenmisti bana.

bu bilgi dogru degil, Ankara'daki konsoloslukta onemli olan mulakat sirasinda diplomaya sahip olmaniz. Eger 1 yilda alabiliyorsaniz kesinlikle bu yontemi kullanin ve mulakatinizi Ankara'ya aldirin. Ne olur ne olmaz diye, Almanya'da girmeyin.
    Eger Ankara'daki mulakatiniz sirasinda diplomaniz olursa, vizeyi rahatlikla alabilirsiniz.

• @crazycells

cok tuhaf ankaradaki kosulusluklan burdakinin farkli kuralari oldugunu bilmiyordum eger bu dogruysa o zaman hemen okula basvurabilirim yanliz ds 260 formunu diplomami aldiktan sonrami doldurmaliyim yoksa öncedenmi malum eger randevu tarihini diplomami almadan önce verirlerse sorun olmus olur, sizce nasil yapmaliyim en iyisi?

• case numberiniz nedir

• @metert case numaram biraz kritik 🙂 29xxx,

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ca213 Lise diplomasi yeterliligi hakkinda içinde söyledi:

@crazycells

cok tuhaf ankaradaki kosulusluklan burdakinin farkli kuralari oldugunu bilmiyordum eger bu dogruysa o zaman hemen okula basvurabilirim yanliz ds 260 formunu diplomami aldiktan sonrami doldurmaliyim yoksa öncedenmi malum eger randevu tarihini diplomami almadan önce verirlerse sorun olmus olur, sizce nasil yapmaliyim en iyisi?

su an erken daha, sizin mulakat tarihinizi diploma sonrasina ertelemeniz lazim. Bence 3-4 ay sonra gonderin. Eger mulakat tarihi verilirse gitmeyin ta ki diplomanizi alana kadar, fakat tarih onemli olacak cunku son ay olan Eylul ayina birakmak riskli olabilir. Ne zaman diplomanizi aldiniz ve mulakata hazirsiniz o zaman konsoloslukla konusup yeni bir mulakat tarihini alabilirsiniz.

• @crazycells ilginiz icin tesekürler, yarin basvurumu yapar baslarim en kisa zamanda okula insallah dediginiz gibi bu yöntem gecerlidir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

44

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |