Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @periscope

• @periscope Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

@gökberk-bozdoğanoğlu Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

Selamlar herkese.Numaramız 274XX.Sıra gelme ihtimalini yüzde kaç olarak görüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyorum 🙂

1500 ek vize gelirse %99 gelmezse %10

Siralarimiz cok yakin ucumuzunde. 🙂 @Gökberk-Bozdoğanoğlu @periscope 21900den sonra sana yaklasik kac reel id var biliyor musun? Ben de ona yaklasik biseylerden hesaplarim 🙂 Bir de arkadaslar, readyler de kalacak daha bir dunya. Onlari da goz onunde bulundurarak mi hesapladiginda 1500 ek vizeye ihtiyac var bizim icin? ve 18300 kotasina mi ek hesapliyorsun? Ben gecen hesapladigimda nasil bulduysam, 19200 le (900 ek vizeyle) max. cut off yaptiklarinda sira bana geliyordu:) heheheh... Hesaplara gel yahu.

• Benim hesap 19500 cercevesinde biraz asagi biraz yukari, benim numaramla 21900 arasinda 2300 reel case var gibi

• 1). Haziran Bülteni EU 26500-28500 (%40)
    Ağustos bülteni EU CURRENT (% 99.9)

2). Haziran Bülteni EU 24500-26500 arası bir rakam gelir (%30)
    Ağustos Bülteni EU CURRENT (% 99.9)

3). Haziran Bülteni EU CURRENT ( %30)
    Ağustos Bülteni EU CURRENT (%99.9)
    Bu üç seçenekten birisi olacak gibi tahminlerim ... Herkes gidicek neticede öyle inancım var ve yanılmayacağım inşallah... Hayırlısı bakalım bekleyip göreceğiz iyi bir bayram hediyesi olur bize ..

• 04.28'den bugüne EU bölgesinde 1480 vize daha tükenmiş. Nisan & Mayıs ayları ile birlikte verilen vize adedi 13600'leri geçti.Haziran & Temmuz aylarında da bu hızla devam edilirse ortalama 3000 vize daha verilecek. EU bölgesine ek kota verilmezse tünelin ucu karanlık.

• @entelman Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

04.28'den bugüne EU bölgesinde 1480 vize daha tükenmiş. Nisan & Mayıs ayları ile birlikte verilen vize adedi 13600'leri geçti.Haziran & Temmuz aylarında da bu hızla devam edilirse ortalama 3000 vize daha verilecek. EU bölgesine ek kota verilmezse tünelin ucu karanlık.

Case numaraniz 22xxx olmasaydi ayni cumleleri yine gormek isterdim sizden, her neyse.

• @kocayürek Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

1). Haziran Bülteni EU 26500-28500 (%40)
    Ağustos bülteni EU CURRENT (% 99.9)

2). Haziran Bülteni EU 24500-26500 arası bir rakam gelir (%30)
    Ağustos Bülteni EU CURRENT (% 99.9)

3). Haziran Bülteni EU CURRENT ( %30)
    Ağustos Bülteni EU CURRENT (%99.9)
    Bu üç seçenekten birisi olacak gibi tahminlerim ... Herkes gidicek neticede öyle inancım var ve yanılmayacağım inşallah... Hayırlısı bakalım bekleyip göreceğiz iyi bir bayram hediyesi olur bize ..

Hocam current olmayacak malesef keske ama olmayacak %99.9 olan tek dogru o

• @periscope Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

@entelman Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

04.28'den bugüne EU bölgesinde 1480 vize daha tükenmiş. Nisan & Mayıs ayları ile birlikte verilen vize adedi 13600'leri geçti.Haziran & Temmuz aylarında da bu hızla devam edilirse ortalama 3000 vize daha verilecek. EU bölgesine ek kota verilmezse tünelin ucu karanlık.

Case numaraniz 22xxx olmasaydi ayni cumleleri yine gormek isterdim sizden, her neyse.

Ne alakası var? Kendi numaram adına endişeliyim zaten en başta. Bu sayılar zaten yuvarlanmış halde. Daha da artıp, Ağustos & Eylül ayları için kimseyi çağırmayabilirler. 2005 yılına bir göz atın. Önyargıyla yaklaşmadan önce de önceki iletilerimi inceleyin.

• tünelin ucu karanlık demektense şöyle olursa şöyle olur demek daha açıklayıcı olur herhalde.böyle diyince pek bi anlam çıkmıyor komple current konusunda mı mesela?açıkçası kendim nerdeyim merak ediyorum.

• @metert Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

tünelin ucu karanlık demektense şöyle olursa şöyle olur demek daha açıklayıcı olur herhalde.böyle diyince pek bi anlam çıkmıyor komple current konusunda mı mesela?açıkçası kendim nerdeyim merak ediyorum.

Ek kota lazım hocam. İşin en kestirme çözümü bu. Umutlar NACARA'nın 5000 kontenjanından ve AS bölgesinin kullanılamayan kotaların, EU bölgesindeki yoğunluk gözetilerek dağıtılmasından geçiyor. Çünkü diğer bölgelerde şimdilik bir sorun görünmüyor. +5000 ve daha fazla vize eminim pek çok kişiyi ihya eder.

• @entelman hocam hepimiz bu şu kadar vize verildi şu kadar vize kaldı cümlelerinden satüre olduk 🙂 zaten yüksen CN'li birçoğumuz extra kota & NACARA gibi olağandışı çözümlere kaldığını biliyoruz. Yani biraz empati kursak daha iyi olur kanaatindeyim 🙂

• banlardan dolayı asyadan ve redlerden dolayıda afrikadan kalan vizeler avrupaya gelmeme durumunda işlerin çok kötü duruma gelecegini sağır sultan bile biliyor artık 🙂 22 bindeki arkadasların tünelin ucu karanlık demesi bizleri daha çok üzüyor 🙂 daha moral verici yorumlar gelsin 🙂

• ⭐⭐

@entelman kusura bakma ama, bana görede yorumların biraz yanlış ve gereksiz yere karamsar. Zaten belirtmişsin 13600 vize Mayıs sonunda verilmiş olsun. Şurada 15 gün içinde Ağustosta çağrılacak kişiler açıklanacak. Aynı hızla gitti diyelim Henüz daha 14500 civarında vize issued olmuşken Ağustos ta kimseyi çağırmamaları mümkün olabilir mi? Geriden gelenler çok olmadığı sürece bundan garip ve mesnetsiz bir tez olamaz.Ne olacak Readyler gelmezse 14500 demi kapatacaklar.
    Aslında hesap çok basit ve bu çok basit hesap varken herkes gidip ISSUED lar üzerinden Derivative ler üzerinden hesaplar yapıyor. Benim yaptığım zamanlar oldu ama genelde bu olumsuz yorumlar yapmak için değildi.
    Ben 4 sene istatistik lisans üstüne 2 sene İstatistik yüksek lisans yapmış biri olarak tek doğru hesabı basit bir ilkokul matematiğinde buluyorum.
    Bu adamlar Nisan sonuna kadar 11407 Real Case ile 12090 vize verdiler. Yani birilerinin bir yerlerinden uydurduğu (Britin verdiği linktede factbook tada böyle bir şey yazmaz iken) 18300 vizeyi 17266 Real Case ile verebilirler. Bu da 28600 ü garanti hale getirir. Hesap gayet basit. Bu kadar kasmaya gerek yok. Ek kota 35000 lere çıkarıyor sayıyı bu hesapla. Bir de ISSUED olma oranı her bin case de giderek düşüyor. Bununda göz önüne alınması lazım.
    Ayrıca 2005 yılında arttırılması bir şey ifade etmez. Kaldı k o yıl 46000 vize verilmiş. Britin yayınladığı listede 48bin gibi yanlış bir sayı yazıyor.Adamın bir tane doğru yorumu yok. Yinede 50000 in altında.
    O senelerde ABD ye gitmeye istekli adam şimdiki kadar yoktu.

• Dostlar hepimiz stres oluyoruz bu durum çok normal çünkü bir senedir beklemedeyiz. Herkes hayatında keskin kararlar aldı yada alması gereken kararları erteledi belkide fırsatlar tepti. Tek temennim şu 45 gün sonrasında açıklanan rakam buradaki büyük çoğunluğun hayrına sonuçlanması. Sıra gelmez ve vize alamazsak belkide çok üzüleceğiz ancak tek gerçek var bizlerin ve ailemizin sağlığı, mutluluğu. Zaten temel amacımızda bu değil mi?

Bakınız yakın zamanda başka bir konu başlığında bir arkadaşımız aile büyüğünü kaybetmiş ve gitmekten vazgeçtiğini dile getiriyordu. Yani diyeceğim o ki evet belki büyük şans belkide vize alırsak ileride o kadarda büyük şans değilmiş diyeceğimiz bir süreç yaşıyoruz. Hep bu gözle bakıp bir şekilde moralimizi yüksek tutmalı hem kendimizi hemde etrafımızdakileri üzmemeliyiz diye düşünüyorum.

ben @entelman in de bu stresle ve iyi niyetle yazdığını düşünüyorum. Elbette nacarayı geçtim as de ban durumu devam ederse kalacak, af den kesin kalacak vizeler var. Şu durumda bile af de herkesi çağırsalar 20k geçmesi pek mümkün görünmüyor.
    Yeter ki kalan kotaları kıvırıp kullanmak yerine geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi kullanabilecek bölgelere aktarmaya karar versinler.

Özetle canımızı sıkmayalım moralimizi yüksek tutalım derim. Dua edip beklemeye devam çoğu gitti azı kaldı sabır 🙂

• @entelman Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

@periscope Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

@entelman Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

Ne alakası var? Kendi numaram adına endişeliyim zaten en başta. Bu sayılar zaten yuvarlanmış halde. Daha da artıp, Ağustos & Eylül ayları için kimseyi çağırmayabilirler. 2005 yılına bir göz atın. Önyargıyla yaklaşmadan önce de önceki iletilerimi inceleyin.

Empati kurun hocam 22 binde olup endiseliyim.demek bile.komik.

• Neyse genel olarak yazayım madem, kimseyi etiketlemeden. Mevzuyu fazla uzatmak ve kimseyle polemiğe girmek istemiyorum. Gidişat iyimser mi karamsar mı yoksa bunlar salt benim düşüncelerim mi, ilerleyen zamanda hep beraber görürüz. Benim özetle anlatmaya çalıştığım; ek kota verilmediği sürece vizelerin EU bölgesi için tükenmekte olduğu idi. Zaten bu gidişatı, az biraz farklı kaynakları da kurcalayanlar istatistiki verilerle değil de, gerçek 4 işlem matematik hesabıyla da görüp idrak edebilirler. Umarım herkes adına en hayırlısı olur.

Not: Mayıs ayından sonra yaklaşık olarak 1500-1600 vize verilecek Haziran & Temmuz ayı değerlendirmeleri var. Bunu da hesaba katmadan Ağustos ayını değerlendirmek doğru değil.

• Niye kızıyorsunuz birbirinize yahu :), biz ne dersek diyelim adamlar zaten ne ister ise o olacak...

Ne birisi dedi diye current olacak nede başkası dedi diye vizeler bitecek. Boşverin akışına bırakın artık...

@entelman bu kadar yazdım ama bu gün itibari ile 13282 vize verilmiş AP ve Readylerin(Haziren tam sayı bunun içerisinde) %40 oranında vize aldığını düşünsek 2.250 vize yapar, 650de Temmuzdan gelse, toplamda Temmuz sonu itibari ile yaklaşık verilen vize 16.100 olur.
    Konsolosluğunda buna benzer veriler doğrultusunda hareket ettiğini düşünür isek bencede şu dedikodu 18300 tavan sayısı bile olsa Ağustos ve Eylül ayına en az 2200 civarı vize kalır. Bu en kötü ihtimal hesabının bile bizi 27binlere taşıyacağını gösterir. Bu kadar karamsar olmayın... )

Ben hala 30-32bin bandını göreceğimize inanıyorum... Neyi değiştirir? Hiç bir şeyi. Analiz edilebilir bir durum bile değil ama başka türlü vakit geçmez 🙂

• zaman geçmiyor bize inat

• Arkadaşlar Rus arkadaşlara takılıyorum bir kaç gündür valla adamlar Current olursalar vodka ısmarlayacaklar birbirlerine. Yani adamlarda hayat devam ediyor. Bizde kasmayalım

• bende takip ediyorum orayı tabi google translatele ne kadar anlaşılıyorsa 😃

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

50

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |