Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Dünya anti demokrat, ırkçı, populist ve eğitimsiz bir liderden daha kurtuldu.

Otoriter ve dikta heveslilerinin sonu tarihin çöplüğünde yerini aldı/alıyor. Dünya’ya tek bir faydaları yok bu zihniyetin. Hep kötü anılacaklar.

Darısı başımıza ✌

• Sayın @kartalveat son dört yılda Trump Türk halkına ne gibi katkılar sağladı? Doların geldiği nokta ekonominin hali ortada insan hakları ve hukuk konusuna girmeyelim zaman yetmez.Biden’ın seçilmesi en fazla bahanelerine bir bahane daha ekler.Bir ülke kaderini başka bir ülkenin başkanına bağlıyorsa zaten konuşulacak pek bir şey yok.

• @FreeMen, içinde söyledi: 2020 Başkanlık Seçimi

Dünya anti demokrat, ırkçı, populist ve eğitimsiz bir liderden daha kurtuldu.

Otoriter ve dikta heveslilerinin sonu tarihin çöplüğünde yerini aldı/alıyor. Dünya’ya tek bir faydaları yok bu zihniyetin. Hep kötü anılacaklar.

Darısı başımıza ✌

Hocam genel olarak liderlerin ne kadar demokrat oldugu da tartisilir tabi 🙂 Buna istinadan meraklilari icin yeni VP ile alakali soyle bir yazi da vardi:

Kamala Harris

Kamala Harris HaberSol

• @iso1474 valla bezdim bunaldım artık. Kelimelerimizin cümlelerimizin anlatamayacağı kadar bir sorunumuz yok. Ama sorunumuzu çözmeye yönelik bir şey yok. Ülkenin ekonomisi üretimi, markaları değerlense bile sorunumuz insanımızın mayası olurdu. ki kaldıki insanlarımızın mayaları böyleyken ne ekonomi ne üretim olur.. bi ülke kendi vatandaşını bu kadar soğutabilir ülkesinden.

• @efe-boyunda, içinde söyledi: 2020 Başkanlık Seçimi

@kartalveat, içinde söyledi: 2020 Başkanlık Seçimi

idonun seçilmesi Ülkemiz halkı için hiç iyi olmadı.
    Tayyip

Dalawereden seçimi kim kazandı? Amerikan seçim sistemini herhalde 3.sınıf ülkelerin seçim sistemiyle karıştırıyorsunuz. Demoraside seçimi kim kazanırsa saygı duymak düşer. kazanınca "atı alan üsküdarı geçti" deyip kaybedince kesinlikle hile oldu demek çirkeflikten başka bir şey değildir kanımca.

Yazdığımdan seçimde hile oldu anlamını çıkarabilmek ve beni çirkeflikle suçlamak için bayağı kendini boşuna zorlamışsın.

Trump taraftarı falan değilim,Tayyipci hiç değilim.
    Tayyibin yaptığı tüm yanlışlıkların ve hataların günahını geçmişinde Türkiye düşmanlığı tescilli olan Bidenin secilmesi yüzünden Türkiyeye fatura çıkarılacak endişesi taşıyan biriyim.

• @Dönder-Işınla, içinde söyledi: 2020 Başkanlık Seçimi

@kartalveat Ulkemiz icin iyi olup olmayacagini zaman gosterir daha secimin ilk gununden bunlari soylemek cok mantiksiz.

"Yedisinde neyse yetmişinde de o dur" atasözüne istinaden geçmişi Türkiye düşmanlığı ile geçmiş olan ve ermeni diasporası ile içli dışlı birinden Türkiye hayrına bir şeyler olacağını sanmak saflık olacaktır.

• @Rookie, içinde söyledi: 2020 Başkanlık Seçimi

Sayın @kartalveat son dört yılda Trump Türk halkına ne gibi katkılar sağladı? Doların geldiği nokta ekonominin hali ortada insan hakları ve hukuk konusuna girmeyelim zaman yetmez.Biden’ın seçilmesi en fazla bahanelerine bir bahane daha ekler.Bir ülke kaderini başka bir ülkenin başkanına bağlıyorsa zaten konuşulacak pek bir şey yok.

@Rookie, içinde söyledi: 2020 Başkanlık Seçimi

Sayın @kartalveat son dört yılda Trump Türk halkına ne gibi katkılar sağladı? Doların geldiği nokta ekonominin hali ortada insan hakları ve hukuk konusuna girmeyelim zaman yetmez.Biden’ın seçilmesi en fazla bahanelerine bir bahane daha ekler.Bir ülke kaderini başka bir ülkenin başkanına bağlıyorsa zaten konuşulacak pek bir şey yok.

Yazdığımın içeriği Trumpın Türk halkına bir şey katıp katmaması değildir.Bidenin geçmişi Türkiye düşmanlığı ile geçti ayrıca ermeni diasporası ile içli dışlı biri.Bunlar belliyken onun seçilmesinin Türkiye yararına olacağınımı sanıyorsunuz.

Doların ve ülke ekonomisinin Trumpa bağlamak Tayyipin "dış güçler ekonomimize saldırı yapıyor " bahanesini dolaylı destek vermekten başka bir şeye yaramaz.
    Ülkenin bu durumda olmasının sebebi Trump değil ,ülkemizi yöneten adamın çapsızlığından ve cehaletinden başka bir şey değildir.

• @Ryback, içinde söyledi: 2020 Başkanlık Seçimi

@kartalveat Dünya için, Trump gibi halkı birbirine düşman eden birinin ilk seçimde yollanmış olması güzel bir örnek oldu. Popülizmle, yalanlarla, ırkçı, kin ve nefret söylemleri ile oy toplamanın sonu gelirse, emin olun her ülke için daha iyi olur.

Noktasına kadar yazdıklarına katılıyorum.
    Keşke ülkemizdede benzer bir seçim mağlubiyeti yaşanıp 18 yıllık saltanat devri kapansa.
    Fakat seçimi kazananın Biden olması onun geçmişinin Türk düşmanlığı ile tescilli olması ,Türkiyem için bende endişe yaratıyor.

• ⭐⭐⭐

Biden ve Harris bu gece gercekten guzel bir konusma yaptilar. Ne kadar geregince bir konusma olsa da, ulke bundan bile yoksundu.

2017 basindan beri suren kaba kasaba politikaciliginin ardindan kulaklara adeta bir siir gibi geliyor ve huzur veriyor. Umarim Trump ve onun zihniyetindeki ekibi tarafindan olusturulan bu ayrimci zihniyet ve hava zamanla yok olur. Tum dunyaya yayilan sagci beyaz irkcilik furyasida belki biraz durulur. Kamyonetciler artik o konfederasyon bayraklarini bir yerlere geri koyarlar.

• @kartalveat, içinde söyledi: 2020 Başkanlık Seçimi

Yazdığımın içeriği Trumpın Türk halkına bir şey katıp katmaması değildir.Bidenin geçmişi Türkiye düşmanlığı ile geçti ayrıca ermeni diasporası ile içli dışlı biri.Bunlar belliyken onun seçilmesinin Türkiye yararına olacağınımı sanıyorsunuz.

Doların ve ülke ekonomisinin Trumpa bağlamak Tayyipin "dış güçler ekonomimize saldırı yapıyor " bahanesini dolaylı destek vermekten başka bir şeye yaramaz.
    Ülkenin bu durumda olmasının sebebi Trump değil ,ülkemizi yöneten adamın çapsızlığından ve cehaletinden başka bir şey değildir.

Sayın @kartalveat Yazınızın içeriği Trump’ın Türk halkına bir şey katıp katmaması değil ise Biden ‘ın katıp katmamasının ne önemi var ? Kusura bakmayın ben sizin yazdığınız ilk gönderi ile bana cevabınız arasında bir kopukluk olduğunu düşünüyorum.Ben Biden’ın Türk halkının yararına veya zararına olacağına ilişkin bir yorum da bulunmadım aksine siz Trump yerine Biden seçildiği için zararı olacağını ısrarla belirttiğiniz halde içeriğinin bu olmadığını söylüyorsunuz mantıkta bir hata var.Bide ’nın seçilmesinin Türk halkına bir yararı veya zararı olacağını ili ilgili de bir
    şey sanmıyorum.Ama Amerika ve Amerika halkı için kesinlikle yararı olacağını düşünüyorum şayet insanlar her ne kadar Türkiye de kutuplaştırıcı, ayrıştırıcı ortamdan sıkıldıysa burada da sıkıldılar.

Endişeleriniz de haklı olabilirsiniz zaman sizi haklı da çıkarabilir.Ama Biden ile Trump arasında ki farklardan birini de yine burada görebileceğimizi düşünüyorum çünkü Biden en azından diplomasi nedir devlet başka bir devleti nasıl muhattap alır iletişim kurar danışmanın fikri bakanın fikri nedir bunlara önem verir ona göre adım atar diye tahmin ediyorum Trump gibi ben bilirim diyip Tweet ile diplomasi yürüteceğini sanmıyorum.

Son yazdığınız paragrafa da katılıyorum saygılar.

• valla sevindik.

• @FreeMen, içinde söyledi: 2020 Başkanlık Seçimi

Darısı başımıza ✌

Aslında olaya böyle bakmak lazım. Göçmenler için daha olumlu olacak diye bakabiliriz. Yoksa ikisinden birinin seçilmesi adamların Türkiye politikasını değiştirmeyecek. Onlar bizim gibi bir kişinin çıkarı için ülke yönetmiyorlar. Sonuçta onlar için önemli olan US in çıkarları.

• @mehmet-JS, içinde söyledi: 2020 Başkanlık Seçimi

@FreeMen, içinde söyledi: 2020 Başkanlık Seçimi

Darısı başımıza ✌

Aslında olaya böyle bakmak lazım. Göçmenler için daha olumlu olacak diye bakabiliriz. Yoksa ikisinden birinin seçilmesi adamların Türkiye politikasını değiştirmeyecek. Onlar bizim gibi bir kişinin çıkarı için ülke yönetmiyorlar. Sonuçta onlar için önemli olan US in çıkarları.

Evet. Ülkeler birbirleriyle çıkar ilişkisi üzerine kuruludurlar, zaten bizim ABD den yardım dilenmemiz veya bizi anlamalarını beklememiz ne biçim bir vizyonsuzluktur anlamıyorum. Bizde ki rejimin yaptığı sadece bir algı ama görüyorum ki bir takım muhalif kesimler de Trump algısına yenik düşmüş. Ben bir tık daha ileri gidip demokratların seçim zaferinin bizde ki gibi otoriter rejimlerin sonunu hızlandıracağını bile düşünüyorum aslında, bundan niye rahatsız duyulur onu anlamıyorum.

• dünyadaki yeri ve gücü dolayısıyla Amerika seçimlerinin yalnızca Amerikan halkı için değil tüm dünya için hayırlı olmasını diliyorum.. bir de tamamen meraktan sormak istediğim bir soru var.. Biden aday olduğundan beri sosyal medyada dolaşan videolar var, illaki denk gelmişsinizdir ki seçilmesiyle birlikte daha çok öne çıkmaya başladı.. tacizci olduğunu iddia eden bu videolar ve doğrulukları hakkında bilgisi olan var mı?

• ⭐⭐⭐⭐

@hayallerabd söylentiler hep var ama öyle birşey olsa herhalde başkan adayı olarak çıkarmazlardı Biden i diye düşünüyorum sonuçta çok büyük bir dezavantaj sağlardı bu durum seçimde.

• @Rhonster umarım söylediğin gibidir çünkü düşüncesi bile korkunç..

• ⭐⭐ Yasaklı

Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐

@Calibraturbo özletiyorsun kendini arayı uzun tutma reis 😃

• @Calibraturbo, içinde söyledi: 2020 Başkanlık Seçimi

Trumpu mumla ararsınız. Demokrat demek kendi halkım saglam kalsın digerlerine silah satam ülkeye çökem anlamına gelir

Yasar kemal diyor ya kız alıp verdik diyor. Biden de diyorki bu neden bahsediyor ne ayaksın sen. Satın silahı. Benim zencim meksikalım mutlu olsun. Baş belası bir kürdistan kurduracak 500 şehit milyonlarca keko mülteci türkiyeye kalacak.

Trump yapar diye korktugunuz şeyleri Biden size yapacak.

Hep eksi vermissiniz ama korkarim ki dogruluk payi var. Ifade sekli biraz kaba olmus.

Unutmayin ki Arap baharini Obama baslatti ve Trump'in kucaginda kaldi. Trump Suriye'den benim bildigim iki defa askeri cekmek istedi ama basarili olamadi. Dinlemediler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

87

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |