Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ibrahimasar 👍 manası çok derin. ben adama bilezik gibi geçiririm demek. saksıya fesleğen gibi oturturum anlamı da çıkar. 😅

• Ne kadar çok ABD den nefret eden varmış, ABD ye en ufak bir kötü söz eden karşısında beni bulur. Sevmiyorsan almanyaya git oradakiler turkiyeye bayılıyor ama nedense emekli olsa bile gelmiyor turkiyeye. Ayrıca küflü peynirleri sakıp sabancı senin babana yedirdi unutma. Burada olmaz küflü kokmuş gıda şikayet etsen aklını alırlar o işletmenin. Turkiyede alıştınız at eşek yemeye burayıda ora sanıyorsun

• ⭐⭐⭐⭐

@fetihy, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

@ibrahimasar, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

@MySea, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

Dun yaptim alisveris, Lidl'dan.

Organik dana kiyma 1 pound: $3.69 = 1 kg: $8.20
    Dogal dana eti 1 pound: $4.29 = 1 kg: $9.53
    12 lik organik yumurta: $3.29
    Blue cheese (kuflu peynir) 150 gr: $2.29
    Organik sut 1.89 litre: $3.69

Organik sütü 3,69 $ dan mı aldın. Üff kazıklıyorlar sizi. Asla gelmem o zaman ben amerikaya 🙂

İbrahim abi alemsin gerçekten 😊

Ne alemi olm. Görmüyomusun, resmen enayi düdüklüyolar. Bence hiç birimiz gitmeyelim amerikaya. Onlar gelsin.. 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@MySea, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

Sizler Turkiye'de krallar gibi yasiyorsunuz, kiymetini bilin! Biz burada surunuyoruz; peyniri kuflu, domatesi taneyle, sutu ve eti otla beslenmek zorunda birakilmis ineklerden, yumurtasi ise hic kumeste oturmayip, hep dag bayir gezen tavuklardan. Kurulu duzenimiz olmasa, 1 dakika durmayacagiz donup gelecegiz de, iste yapamiyoruz, sizlere imrenerek geciriyoruz gunlerimizi... 😎

Borç falan da vardır şimdi. Kira ödesen aynı paraya oturacağın evi 30 yıl taksitle zorla satmışlardır sana. Nasıl bırakıp gelicen şimdi.. Derdine yan. Baştan düşünücektin işte. Bedava amerika verirler mi adama. 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@nordlendingen, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

@ibrahimasar 👍 manası çok derin. ben adama bilezik gibi geçiririm demek. saksıya fesleğen gibi oturturum anlamı da çıkar. 😅

Yok, o dediğimde kinaye yada laf sokma yok. Engellenmesin demişti arkadaş. Engellemeye ban'a ben de karşıyım. Masda nın kazandığını sonradan gördüm, latife yapayım dedim. 360 milyon amerikalının içinde nerde denk gelecek yoksa o kafadaki kişilere.

• @ibrahimasar, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

@nordlendingen, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

@ibrahimasar 👍 manası çok derin. ben adama bilezik gibi geçiririm demek. saksıya fesleğen gibi oturturum anlamı da çıkar. 😅

....360 milyon amerikalının içinde nerde denk gelecek yoksa o kafadaki kişilere.

Hahaha oyle bir denk geliyorsunuz ki, kendiniz bile sasiriyorsunuz!! Burasi gercek Amerika olamaz diye dusundugunuz bile oluyor, veya bu kisiler gercek olamaz diye 🙄

• ⭐⭐⭐

@ibrahimasar güzel fikir abi 😉😉

• ⭐⭐⭐⭐

@ibrahimasar Dediğiniz de haklısınız. Burada hesaplar saatlik çalışma ücretine göre bağ kuruluyor. Benim X dolarlık mali almam için kaç saat çalışmak lazım şeklinde yorumlamak gerekiyor. Kur durumu Eğer Türkiye'de almayı düşündüğünüz bir şey var ise bir tek birikiminizin ne kadar TL olduğunda işimize yarıyor. Olayı USD değil birim para olarak bakmak lazım.Aksi taktirde hayat burada çok sıkıcı ve tatsız olur.

• Araba ev et elektronik vs vs hepsi ucuz...
    Psikolojik süreçlere dikkat etmek lazım...
    alım gücünü tartismak zaman kaybı... Kelime israfı...
    Amerika'nın herkese mutluluk getirmesi dileğiyle...

• Merhaba herkese

Aşağıda videosunu paylaştığım arkadaş dolar artışını gayet güzel anlatmış.

• ⭐⭐⭐

@Tongel, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

Merhaba herkese

Çok çok çok güzel anlatmış. Emeklerine sağlık.

Aslında olay aşırı basit. TL değer kaybediyor çünkü ekonominin temel göstergeleri kötü. Bu kadar basit, karmaşıklık yok, ABD başkanıymış, AB'nin baskısı falan değil mesele. Dolara bakmaya odaklanmayan bakanın, sürekli baktığı ekonomik parametrelerin "gerçek değerleri" kötü.

Ekonominin bu temel göstergeleri kötü olduğu sürece TL değer kaybediyor. Dolar ya da Euro'nun değerlenmesi; bu değer kaybında çarpan etkisi yapıyor. Maalesef ki durum bu.

• @Sono, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

@Tongel, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

Merhaba herkese

Çok çok çok güzel anlatmış. Emeklerine sağlık.

Aslında olay aşırı basit. TL değer kaybediyor çünkü ekonominin temel göstergeleri kötü. Bu kadar basit, karmaşıklık yok, ABD başkanıymış, AB'nin baskısı falan değil mesele. Dolara bakmaya odaklanmayan bakanın, sürekli baktığı ekonomik parametrelerin "gerçek değerleri" kötü.

Ekonominin bu temel göstergeleri kötü olduğu sürece TL değer kaybediyor. Dolar ya da Euro'nun değerlenmesi; bu değer kaybında çarpan etkisi yapıyor. Maalesef ki durum bu.

Aci gercek ise bu ekonomideki kotu durumu yaratanlar bunun farkindalar ve duzeltemeyeceklerini de bildikleri icin, olayi gormezden gelmeyi tercih ediyorlar veya halka o sekilde yansitmaya calisiyorlar. Sanki kendileri ile hic alakasi yokmus, hic kendilerini ilgilendirmiyormus gibi. Yok sayiyorlar. Malesef bunun cozumu yakin gelecekte yok.

• ⭐⭐

8.43📈😱🤯 umarım frenlemenin bir yolu bulunur.

• ⭐⭐⭐

@Drywall, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

8.43📈😱🤯 umarım frenlemenin bir yolu bulunur.

Her gün %1 görmeye başladık. Çok acı...

• Yaklasik 3 ay once 6.85 TL idi. O zaman TL'sini $ yatirimi yapanlar, bu gunku kura gore yaklasik 23% kar elde ettiler.

• uçuyoruz

1 United States Dollar equals
    8.44 Turkish lira

• anlık bazda 8.43 olmuş dolar efendi. her kuruş hareketi bende stres yaratır oldu.

• Büyük gun yarinki secimler. O zaman dolar iner yada 9 un üstüne geceriz. Yarın kritik

• Merkezi ekonomi yönetimi kur için frene basmayı frenlemeyi bıraktı ki bu ay dış borç ödemesi 5,3 milyar dolar MB piyasadan dolar topladığı için kur yükselmesi son derece normal ayrıca 2.çin olabilmek ve meşhur Avrupa'nın en ucuz ülkesi Türkiye izlenimi için bunun yanında yatırımcı çekebilmek için ₺ değersizleştiriliyor faiz silahı hâlen cepte bu yüzden ABD seçimleri sonrası Eyy Trump "seçimlerde şahibe var - hiç bir şey olmasa bile kesinlikle birşeyler oldu ama fark edemedik der mi?" derse şaşırmam seçimlerin resmi sonuçları ve bunun ekonomi fiyatlaması ay sonunu bulabilir ki J.Biden ihtimali CAATSA yaptırımları boykot serüveni vs bu sefer MB toplantısından FAİZ ARTTIRIMI gelebilir kur bir miktar düzeltme yapar şimdi ki kayıplar faiz kararı sonrası telafi edilmeye çalışılır işte burada ABD planı yapan veya parasının değerini korumak isteyene fırsat olabilir sonra yine iştahlı serüvenine devam eder Ekim ayı MB toplantısında herkesin aksine faizlerin sabit tutulacağını söylemiştim kesinlikle ytd

IMG_20201103_012019.jpg

• ⭐⭐⭐

Dolar bugün yine çok çılgın 8.45📈

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

123

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.3k

| | | |