Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar,önümüzdeki ay açıklanacak Ağustos bülteninde EU için “Current” olasılığı çok yüksek kendi nacizane fikrim bu.Mevcut tabloya dikkat ederseniz 2006 dönemi ile biraz benzerlik gösteriyor.Burada tabii ki AF ve AS belirleyici olucak ama zaten amacımız tahmin yürütmek değilmi?:)) Her ne kadar 2018 de farklı bir sistem olduğu düşünülse de ben Ağustos olmasa bile temmuz ayında yayınlanacak ve son bülten olan Eylül bülteninde her halukarda EU’nun “Current olacağından hiç şüphe duymuyorum.Eğer aksi bir durum olacak olsa bunun işaretlerini Mayıs bülteninde almış olurduk diye düşünüyorum.Herkese panik olmakta haklı rakamlar EU için düşük başladı ancak zannedilenin aksine ben gecikmelere rağmen tüm numaraların güvende olduğu kanısındayım. “Current” kelimesini görünce oh sağlamdaymışız demiyecekmisiniz?İşte ben bunun aynen bu şekilde olacağını düşünüyorum son bülten de olsa bile.2004 yada 2005 tablolarını inceliyorum ve yine de o derece riskli bulmuyorum bu seneyi.Bence herkes gidecek inşallah..Diğer yıllara göre düşük seyretmekle birlikte aslında herşey olması gerektiği gibi gidiyor merak etmeyin içinizi ferah tutun ...

• @Kocayürek böyle güzel ümitverici sözlere göre çok sağ olun. oh bee içim rahatladı bir az

• Arkadaşlar ; bazen çok şey bilmekte iyi değil , çok fazla sorgular , olumlu olumsuz çok çıkarımlar yapmaya başlıyoruz.
    İşte bu rakamlardan dolayı eşime anlatıyorum durumları , gidememe ihtimalimiz var , olmazsa naparız , bula bula bu sene bizi mi buldu vs gibi ...
    Eşiminde hiç alakası yok , herşeyi bana bırakmış durumda .. ama bakış açısı son derece basit :

• son 10 yılda gidemeyen olmuş mu ?
    • Hayır .. hatta son 12 yılda 10 defa current , 2 defa 39bin üstü olmuş..
      -Eeee , ozaman neden bu kadar stress yapıyorsun , bizimde olucak..

Olucak arkadaşlar, current olucak ve herkes hayaline kavuşacak... dualarımız bu yönde ..

• @azeusa rica ederim.Burda ki herkes gitmeyi sonuna kadar hak ediyor ve bunun gerçekleşeceğinden hiç de şüphe duymuyorum açıkcası.Brit denen arkadaşın sitesinde de TR ye bu sene verilecek olan vize sayısının etken rol oynayacağı ve son 2-3 yılda TR’nin yukarı yönlü ivme kazandığı konuşuluyor.Bu sene biraz farklı bir sene oldu kabul ediyorum ama yeni Abd yönetimi,travel ban,bölgesel etkenler,politik konularla birlikte farklı kıtalara vize dağıtmak elbette karmaşık bir sistem sonucu ancak tüm bunlara rağmen EU da bu sene “Current” olmaması için hiçbir mantıklı neden göremiyorum.AF bana göre zaten mayıs’ta sorun olmaktan çıktı.Burada bize sorun olursa sadece Ukrayna ve Ozbekistan olabilir son 2 kalan bültende de EU “current” yerine 26K-28K aralığında bir seviyede toplamda kalırsa kalır dicem ama bunun son bültene baktığımda AF için yoğun bir artış olması gerekiyor ki dediğim gibi son yayınlanan bülten poyraz estiğinde cam gibi düz olan Akdeniz kadar sakin son senelerde olduğu gibi bu senede “Current” için zemin şartları uygun görünüyor :)))Nazar değmesin ben iyi sonuçlar ile havalara uçacağımız canı gönülden diliyorum ve bekliyorum şu mübarek ay bitiminde..Geçen sene 2017CN19xxx numara ile kazandı benim kardeşim.Numarası geçen ocak ta aktif oldu ve mart başında görüşmeye çağrıldı.Benim CN27xxx ve benimle birlikte CN’ı 33xxx’ e kadar olan TR de ki kazanan arkadaşların en geç ağustos başında görüşmeye çoktan çağrılmış olacağını düşünüyorum.Kalan yüksek CN33xxx ve üstü numaralarında “Current” ile birlikte Ağutos sonundan Eylül sonuna kadar görüşmelerini tamamlayacağını düşünüyorum.Burda hiç mi risk yok dersek tabii CN395xx ve daha üzeri olan varsa belki biraz diyebilirim ama düşük bir risk olur bence bu yine de...Son yıllarda hiç kimse kazanıpta gidemediği olmamış bu sene neden farklı olsun sırf düşük başladı diye neden böyle düşünüp kendimizi üzelim,ne faydası var?İstesekte istemesekte beklicez zaten Ağustos bülteninine kadar.Taa ki önümüzde ki ay çok çok büyük bir sürpriz olması lazım...Kalpler temiz,yolumuz uzun tek dileğim hakkımızda hayırlısı ne ise o olsun benim düşüncelerim beni bağlar tabii ben ümtsiz olmamaktan yanayım sadece ..Güzel günler herkese...

• @lotusice ne güzel dedimişsin aynı fikirdeyim ..

• Guzel haber.iyi dusunelim iyi olsun .britede itibar etmiyorum ne bisey soyluyo ne bisry yapiyor.wait and see,i dont know,eu will not be current ten baska bir sey soylemiyor bi dayanagi yok.18300 diyorda hangi yil 18300 vize verilmis.artik nasil bi algi olusturduysa millet onu bu iste ust sinif olarak goruyor rus forumunda bile onun dediklerini konusuyorlar

• @metert katılıyorum size aynen

• İçinde bulunduğumuz durumda birde şöyle bir durum söz konusu Türkiye ve kendi para birimlerini kullanan bütün ülkelerde şuan dolar aldı başını gitti başta ülkemiz olmak üzere biliyorsunuz sağlık muayenesinden tutun birçok ödeme dolar üzerinden yapılıyor eğer ki banka hesabına bizim gibi önceden döviz koymayan birsürü insna var peki bu kişiler o kalabalık aileleri için gerçekten istenilen rakamı veya yakın rakamlarda para gösterebilecekler mi? Buda bence avantajlardan bir tanesi hatırlatayım dedim 🙂

• Bu ileti silindi!

• @ozan-aydemir Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

İçinde bulunduğumuz durumda birde şöyle bir durum söz konusu Türkiye ve kendi para birimlerini kullanan bütün ülkelerde şuan dolar aldı başını gitti başta ülkemiz olmak üzere biliyorsunuz sağlık muayenesinden tutun birçok ödeme dolar üzerinden yapılıyor eğer ki banka hesabına bizim gibi önceden döviz koymayan birsürü insna var peki bu kişiler o kalabalık aileleri için gerçekten istenilen rakamı veya yakın rakamlarda para gösterebilecekler mi? Buda bence avantajlardan bir tanesi hatırlatayım dedim 🙂

Acımasızca ancak ihtimal mi , evet ihtimal , azda olsa etkileyecektir.

• Acımasızca olduğunu düşünmüyorum asıl acımasız olanı söyleyim size sadece gideceğim diye hayal kurup hiç bir şekilde bunun için mücadele vermeyen insanların buradaki kişilerin hakkını gaspetmesi acımasız olan. Burda birsürü yaşanmış şey okudum. Bizde 2 yıldır evliyiz neredeyse yemedik içmedik para biriktirdik eşya almadık kıyafet almadık gezmedik dolaşmak para biriktirdik. Acımasızca olan bana çıktı ama gitmeyi düşünmüyorum başvurdum ama çıktı ama kararsızım diyenler. Veya ellerinde para yok atıyorum bu aşağılamak veya başka birşey değil yanlış anlamasın kimse lütfen özellikle belirteyim sonra başka yerlere çekip birşey yazmayın yani. Hayal kurmak güzeldir ama bu ben pilot olmak istiyorum deyip kursa gitmeden dirsek çürütmeden olmuyor, doktor olacağım Suriyeli değilsen o sınava gireceksin abicim haksız mıyım söylediklerimde

• Merhabalar , Universite zamanindaki adreslerimiz , Work and travel yaptim ameriakdaki adresim , Erasmus yaptim Polonyada ordaki adreslerime gerek var mi ??? Yoksa ikametgah olarak E devlette gozuken adreslerimi yazsam yeterli mi ? En az 3 ay kaldim bu bolgelerde.

• @Monarizzaa yanlış konuya yazıyorsunuz.Dv2019 aşamaları konusuna yazın lütfen

• @Ozan-Aydemir Tabii ki doğru ama para hiçbir zaman konsolosluk vize görüşmelerinin hiçbirisinde ilk öncelik değil maalesef.Hiç bir mülaakatta ilk önce kaç para gösterdin diye sormazlar yada para göstermemişsin vize alamazsın demezler.Bu mevzuata aykırı zaten.Çünkü Abd nin önceliği ilk etapta sizin güvenilirliliğinizi tespit etmek ( ki buna her türlü araştırma dahil atıyorum sosyal medya,eski ve yeni mail adresi kullanımınız,banka istihbaratları,adli araştırmalar,farklı ülke ziyaretleri yapmışsanız nereler yada üye olduğunuz platformlar gibi vs vs ...) sonra sizin iş durumunuzu,yaptığınız işleri,mezun olduğunuz okul,bildiğiniz lisan ve hatta o an sorulara mantıklı ve düzgün yanıt verip vermediğiniz görüşme boyunca size yöneltilecek soruların belli başlıları olacaktır.Fakat kaldı ki bunlardan eksik yada yetersiz bulunursanız size şunu diyebilir;madem yeterli tecrübeniz yada dayanağınız yok o zaman iş bulamazsanız ilk etapta ne ile geçim sağlayacaksınız ve geçiminizi nasıl karşılayacaksınız,size yardım edecek bir tanıdığınız var mı?İşte bu aşamada para durumunuzu sorgulayabilir.Yinede esasen Para göstermemiş olsanız bile bu aslında onlar açısından çok da önem arzetmiyor.Tamamen sizin o an o kişiye güven verip veremediğinize ve niteliklerinize bağlı;kaldı ki siz oraya gelene kadar kime bu vizeyi verip vermeyeceğini önceden çok iyi biliyor bu adamlar.Tam insan experi hepsi sadece ve sadece doğruları ararlar hem vize görüşmesinde hem de özellikle Abd ye ilk girişte.Ailem sponsor okucak deyip hiç para göstermeyen ve vize alan çom düzgün insanlar var geçmişte...Zaten bu para mevzusundan az kişi gelir diye bir ihtitaca gerek kalmayacak herkese sıra sorunsuz gelicek ümit ediyorum çok fazlasıyla...

• @Ozan-Aydemir çok doğru haklısınız.İster istemez insan gerginleşiyor.Biraz uzadı gibi geliyor süreç bekledikçe insana tabii durum böyle olunca geçen her bir gün kayıp maddi açıdan.Biz hanımla kurumsal işlerden istifa edeli 4 sene oldu ve o zamandan beri bir çaba içerisindeyiz inşallah yakında bu dertler bitmiş olucak hepimiz için hayırlısı olsun diyelim saygılar benden de..

• @kocayürek tabiki benim anlatmaya çalıştığım şey şu yönde zaten istemeyip kararından emin olmayıp gerçekten isteyen insanların yerini işgal edenlere zaten bunun bir çoğunu aracı firmalarda yapıyor malesef. Umarım bütün bekleyenlere sıra gelir. Ayrıca antiparantez şunuda belirtmekte fayda var para konusunda konsolosluk her zaman maddi duruma ve hesaptaki paraya bakmaz zorundadır mesleki yeterlilik dil bilgisi bir yere kadar Tolare edilebilir. Sonuçta oraya gittiğiniz zaman harcama yapmanız gerektiğini gayet iyi biliyor konsolosluk bölümü zaten orda tanıdığın varmı veya sponsorluk şartları tabiki oluyor. Fakat zaten bu insanlar gitmek için çabalayıp yol bulan insanlar oluyor o kitle söylediğim grubun içine girmiyor. Saygılar

• ⭐⭐

@Ozan-Aydemir maddi durum konusunda size katılıyorum. Çekilişin iptal edilip sonra tekrar yapıldığı yılda bir talihli yeterli maddi kaynak gösteremediği için AP ye kalmıştı. Mutlaka bir miktar para istiyorlardır yada oraya gidinceye kadar geçecek süre içinde (emeklilik, ev satışı gibi) para temin edeceğinize emin olmak isteyeceklerdir.

Kazanıpta gitmeyenler konusunda size maalesef katılmıyorum. Bunlar mutlaka birilerinin hakkını yiyor ama bir düşünün 22000 ile 32000 arasında kazanıp gitmek istemeyen kişilerin çok olduğunu. Sıra birden size gelir 🙂

• çıkmayanlar çıkıp gitmeyenlere kızıyor gidecek bir kişinin yerini boşuna doldurduğu için.ama sayın @arnblt ın dediği gibi çıkıp gitmeyenlerin çok olması bizim yararımıza olacaktır.bu açıdan hiç bakmamıştım.:D

• Eskiden kazanıpta gitmek istemeyeni zorlardım . Gitmesi icin elimden geleni yapardım . Şimdi boşverdim gitmezse gitmesin 1 vize 1 vizedir :))))

• @Ozan-Aydemir size katılıyorum. Bu duruma şöyle de bakılabilir. Örneğin KCC, EU'nun 20K kotası varsa 20K insan seçebilirdi ancak bu gitmeyenler konusunda extra insan seçerek bunu garantiye alıyor. Aslında belli CN'in üzerinde bizim gibi seçilenler yedek bir bakıma. İşin gerçeği yedek oyuncular gibiyiz. Sorun gc kazanıp gitmeyende değil. Çıkıp ds formu doldurup gitmeyenler aslında sorun.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

41

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |