Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba Arkadaşlar,
    Başvuru esnasında büyük harf mi yoksa küçük harf mi kullanmalıyız?Yani net olarak hangi format doğru?Çoğunluğun tercihi hangisi acaba? @crazycells Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐

@musty, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Arkadaşlar birkaç tane sorum var cevap verirseniz çok sevinirim.
    1.çocuklarım ve eşim gitmeyecek. başvuruda onların ismini yazmam gerekiyor mu?
    1 Gitmeyecek dahi olsalar eş ve çocuklarınızın bilgilerini ve resimlerini başvuruda belirtmelisiniz. DS260 açarken onlara açmayacaksınız sadece.

2.eğer onları da yazmam gerekiyorsa sağlık kontrolü gibi belgeler esnasında onlara da sağlık kontrolü yaptırmam gerekiyor mu

1. Gitmeyeceklerse ds 260 açmayacağınız için sağlık raporu almayacak, vize görüşmesine sokmayacak ve vize ücreti ödemeyeceksiniz.
    1. onları yazmasam mülakata kendim belgelerimi hazırlayıp gitsem sadece bana vize verirler mi
    1. Onları yazmazsanız Nüfustan alacağınız vukuatlı nüfus kayıt örneğinde isimleri çıkacağı için yanlış bilgi vermekten elenirsiniz.
    1. Onları yazsam ve mülakata götürmezsem sorun olur mu?
    1. Yazarsınız ve mülakata götürmezsiniz sorun olmaz.
    1. Ya da onlar da götürmek istesem kuraya yazsam sağlık raporu tüm katılımcılar için isteniyor mu?
    1. Evet, yazarsanız, kazanırsanız, ds 260 açılan tüm katılımcılar için sağlık raporu isteniyor.

• @mochi aynı sorunu bende yaşıyorum, geçen sene o kadar bağlanmıştım ki burada ki hayattan koptuğumu zamanın akıp gittiğini fark edememiştim. sanki artık buraya ait değilim.

• @muhammed01 eğer fotoğrafçıda vize fotoğrafı olarak çekildiyseniz gerekli düzenlemeler yapılmıştır sizin ekstradan bir düzenleme yapmanıza gerek yok. bu gün bende aynı şekilde başvurumu yaptım

• @quikless o bence birçok insanda o şekildedir çıkma ihtimali çok düşük ancak o kadar mükemmel bir ihtimal ki insanın aklını başından alıp hayal dünyasına götürüyor ilk kez bu sene başvurdum ve göçmen vizeyle abd ye ilk giriş konuyu baştan sona özenerek okudum umarım çıkar da biz de stecrübelerimizi arkamızdan gelecek olan arkadaşlara aktarırız

• ⭐⭐⭐

@brtnfnk Farketmiyormuş. İster BUYUK, ister kucuk, ister KaRiSiK. Sadece türkçe karakter kullanmayın deniliyor 😊 Ama sen gene de karışık yazma 😁

• @muhammed01, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@FreeMen yok sayısal veriler örtüşüyor ama bu fotoğraf düzenlemede 2 yeşil yuvarlak varya onun içine sığdırma işlemlerini biz yapacak mıyız? Yoksa fotoğrafım çok iyi pek yakuşuklu çıkmışım ... onu sormuştum 😃

Onun için ilk önce fotoğrafı check edin kontrol sitelerinden ondan sonra düzenlenmesi gerekiyorsa idphoto4you dan düzenleyin.

• @aliakyuz, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@FreeMen Okuduğum yerde e devletteki adres gibi yazın dendi kısaltma yapmadım ama bina ve daire no yu 15/2 olarak girdim sorun çıkmaz umarım 😰

Sorun olmaz 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@ibrahimasar beraber gidek abi Guantanamoya seni bulan FBI beni hayli hayli bulur 😃

• Herkese merhaba, arkadaşlar başvuru yaparken şöyle bir sıkıntı yaşadım yardımınızı rica ediyorum. Adres kısmını doldururken yeterli alan yok adress line 1 kısmına sadece mahalleyi yazabildim adres line 2 kısmına da sadece sokak girebildim yaşadığım yerin adresi çok daha uzun nasıl yazmam gerek, teşekkürler...

• Forumda arattırdım ve sorunum ile ilgili daha önce yazışmalar yapılmış ordan doğru cevaba ulaştım ve eşimle başvurumuzu yaptık. Herkes için hayırlısı olsun umarım hepimize çıkar, iyi pazarlar arkadaşlar...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Wynn, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@crazycells in care of kismina, aileden postayi alacak olan kisinin adi ve soyadi mi yazilacak? tesekkurler

o adreste yasayan kisiyi yazabilirsiniz. Artik her sey online yapildigindan bir mektup almiyorsunuz, bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@musty secilirseniz tek basiniza surece devam edebilirsiniz ama yine de ilk basvuruya tum aile uyelerini yazmaniz gerekiyor.

• selam arkadaşlar, ara ara forumu okurum çok aktif değilim burada. Genelde kazananlar ilk iki başvurusundan birinde kazanıyor gibi izlenim oluştu doğru mudur? Çıkacağı varsa birinci veya ikincide çıkıyor. Tabii 17. başvuruda kazanan da var o ayrı. Şayet 55.000 kontenjanı tamamen rast gele dağıttıklarını da düşünmüyorum, kazanıp gitmeyene seneye tekrar çıkıyor ne hikmetse.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@caner-memiş kisaltmalar yapmanizda bir sakinca yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@uğur-kara, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

selam arkadaşlar, ara ara forumu okurum çok aktif değilim burada. Genelde kazananlar ilk iki başvurusundan birinde kazanıyor gibi izlenim oluştu doğru mudur? Çıkacağı varsa birinci veya ikincide çıkıyor. Tabii 17. başvuruda kazanan da var o ayrı. Şayet 55.000 kontenjanı tamamen rast gele dağıttıklarını da düşünmüyorum, kazanıp gitmeyene seneye tekrar çıkıyor ne hikmetse.

Tam tersine, kisilere ikinci kez cikmasi surecin tamamen rastgele yapildigini gosteriyor 🙂 Eger bir cikana bir kez daha cikmiyor olsaydi, o zaman cekilisin "rastgele" yapilmadigini anlardik 🙂

• @crazycells peki diğerine ne dersiniz? genelde ilk iki başvurudan birinde mi kazanıyor insanlar?

• @crazycells valla ben çok gülüyorum yazılanlara aynen bende yeni üye oldum sayılır bizde acayip acemiyiz bu konulara ama bizim sorunumuz galiba okumamak Sayın @ayvalik10 da dediğiniz gibi hatalı değil bence de😄 aslında herkes bir sakin olsa sorun kalmayacak 😄 umarım hepimizin gönlünden geçen güzel dilekler gerçekleşir🙏☺

• @crazycells Üstadım geçen sene başvuruda kullandığımız fotoğrafları bu senede kullanmamızın bir sakıncası olur mu?

• ⭐⭐⭐

@cvtgrz Yeni fotoğraf ile başvurulmasını tavsiye ediyor. 😊

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

112

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |