DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Şöyle kabaca bir hesaplama yaptım. Hata varsa söyleyin lütfen. Neden her bölgenin current olamayacağını biraz gösteriyor.
    Mayıs sonu max issued 29K gibi bir rakam oluyor ve toplam 18K ap + ready var .. Mayıs ayı sonuna kadar verilen issued visa'lar 40K gerçek ID'den gerçekleşiyor. Yani issued olma oranı kabaca 29K/40K = 0 ,725
    Mayıs ayı tüm region'larda Mayıs sonrası görüşme bekleyen gerçek id sayısı 27K. Bu 27K içinde Ceac'daki 4K'lık ap+ ready çıkardığımızda 24600 gibi bir rakam kalıyor. Önceki döneme göre sampling uygularsak ; 24600 * 0,725 =18K gibi bir rakam çıkıyor. Böylece yıl sonu toplam 18K + 29K = 47K
    Kalan ID'lerin de ap+ ready üreteceğini düşünürsek 11K gibi bir rakam da Eylül sonuna kadar açığa çıkıyor. Kabaca 18K + 11K = 29K gibi bir ap+ ready potansiyeli olacak. Buradan her türlü 3K'yı çıkartır KCC. Yani ap + ready'lere bir şekilde güveniyor KCC.

Burada iyi nokta ise Africa'nın hızlı issued'a dönüşmemesi ve refuse'ların fazlalılığı. Zaman da azaldığına göre bu bir kaç ay Africa'nın ne yapacağı çok önemli
    Burada EU'nun current olabilmesi için Africa ve Asia'yı belli sayıda kesmesi gerekir sanırım.

• sayın @superdem22 hesaplamarınıza göre 280XX cnye hala umut var mı ?

• Hala hesap mı yapıyorsunuz? 🙂

Bırakın arkadaş, gerek yok, salın çayıra belki mevlam kayırır bizleride. Ben öyle yaptım...

Bunda da vardır bir hayır, tut bacağından ayır oldu bizim iş...

• @asilcenk 23k diyorduk min 22 bile gelmedi 😊

• @metert aynen 23k altı gelmez o kadar da olmaz diyorduk, adamlar bize inat açıklıyor sanki bülteni 🙂 Aha bak böyle diyorlar 22kbile yapmayalım mort olsunlar falan diyorlar orada oturup. Sonrada gülüyorlar bize 🙂

• @asilcenk zaman geçtikçe ve datayı gördükçe sana hakveriyorum 🙂 Ancak beklemek de yoruyor insanı ve dataya giriyor bir şekilde. KCC'nin nasıl düşündüğünü ve düşünebileceği üzerine tez üretiyoruz resmen 🙂

• bu sene bi şeylerden ders almışlar bence 2019 a baktığım zaman tr den düşük numaralı çok arkadaş var 200 bile var

• Dersten ziyade, her seneyi bir önceki seneye göre yönetiyorlar bence. 2018'de bu kadar vize almak isteyen olunca 2019'da bol keseden vize dağıtmamışlardır diye düşübnüyorum.

Bu sene bizdeki şansızlık herkez vizesini almak istedi. Hepsine hayırlı olsun, umarım hepsi vizenin hakkını verir ve çok güzel bir yaşam kurarlar ABD'de...

• @metert hocam inanın bilmiyorum. Bu maalesef bizim ilkel hesaplamalarımızla olacak bir konu değil. KCC'nin elinde daha fazlası var. Adamlar ready ve ap'lerin issued olma oranını vs gibi daha fazla istatistik veriye sahip. Bir de redistribution konusu var. Brit current sorunusuna kesin hayır derken , 35K sorusuna "bilmiyorum, bekle gör" yanıtı vermişti birisine.

• @superdem22 bekle ve gör ü herkese diyor radikal bir şey söylemek fazla ileri olabilir güvenli dedikleri risk altında artık .bence insanlardan tepki almamak için öyle diyor

• bir hesaplama yapıyorum kesin geliyor bana . sonra tekrar hesaplama yapiyorum kesinlikle gelmiyor :)) nasıl bir olayın içindeyiz :))

• ⭐⭐

18300 kotası ile benim hesabıma göre en kötü 25 bin seviyesine geliyor.
    Hesabım çok basit. Her binlik Case ler de ISSUED oranı ortalama %33. Derivative Rate 2.25.
    Buradan 18300 sayısına 25 binlerde ulaşıyorlar.
    Ama unutulmaması gereken bir şey var. Son 6 binlik case ler de ortalama %26 larda. Buda 33 olan ortalamayı aşağı çekiyor böyle giderse. Ek vize ve ortalama düşüşü 30 binlere kadar getirebilir.

• Salam dostlar. Son fikirleriniz nedir sizlerin ? sizcə 32k və yuxarı case numberlərə sıra gələrmi ? Hər birinizə uğurlar arzu edirəm

• peki sayın @arnblt sizin hesabınıza göre 30 binlere kadar gelmesini sağlayacak ek vize sayısı nedir ?

• ⭐⭐

En kötü durumda en az 4000 ek vize gerekli bence. İyimser tahminle en az 2000.

• Cok yuksek degil mi? Herkes farkli bi sayi buluyor kim daha dogruya yakin bilemiyorum.280xx icinse 3 3.5 gibi gerekiyordur sizin hesabiniza gore o zaman

• ⭐⭐

Ben sürecin başından beri gidişatı dikkate alıyorum. Ama son dönemde ortalamalar düşmeye başladı. Bence bu Ukrayna Özbekistan gibi ülkelerin bitmiş yada azalmış olmasından kaynaklanıyor. Deriv. Rate de düşecek bence. Ben aynı kalırsa ve 18300 kotası ile en az 4000 ek vize gerekeceğini düşünüyorum.

• @arnblt selamlar bu hesabi sadece issued oranlari ile mi yapiyorsunuz? Yoksa ap ve gecmisten gelen readyleri hesaplamaniza katiyor musunuz?

Ben ap ve gecmisten gelen ready leri hesaba kattigimla 23K seviyelerinde 18300 leri goruyor.

Umarim ilerleyen aylar dediniz gibi gelisir ve soz ettiginiz rakamlari goruruz.

• @arnblt Hesaba çok girmeden KCC'nin olası bir yaklaşımını tahmin ediyorum, son 1 veya 2 aya düzeltme ataklarını koydular. Yani bu kadar ağırdan almaları bence buna işaret. İstedikleri rakamı en yaklaşık tutturabilmek için bizim gibi tahminlerde bulunuyorlar. Eğer giderek daha "fine tune" yapmazlarsa (giderek azalan sayıda dosya çağırmak) o zaman son ay yüksek rakamlara çıkabilirler. Ağustos'a 23.000 altında kalırsa o zaman kesinlikle ince ayar yapmak istiyorlar demektir.

• ⭐⭐

@onur1601 Kasım 2017 den itibaren geçmişten gelen AP+Ready ler vardı. Zaten hesaplamalardaki sıkıntı ve ümitsizlik yaratan şeyler bunlar. AP ve Ready ler sanki vize almış gibi düşünülüyor. Ben baştan beri gidişata bakarak yorum yaptım. Zaten bundan sonra daha kötüye gitmez.
    Biz süreçle ilgili olduğumuzdan dolayı sanki herkes GC etrafından dönüyor zannediyoruz. Herkes kaçıyor denilen Türkiyeden bile anca 1000 vize verildi şu ana kadar.
    Tekrar belirteyim benim gönlümden geçen 30 bin. 18300 vize ile 25 binler zor değil. En basitinden son bültendeki artışı kalan iki bültene sayı olarak uygulasanız 25 bini geçiyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

257

41.5k
Kullanıcı

4.4k
Konu

429.6k

| | | |