Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• evet vizesi olmayan ve raporunun suresi gecen herkesin yeni rapor almasi gerekiyor ama bu benim aldigim bilgi sizde arastirabilirsiniz

• DV vizelerinin gecerliligi 30 eylulde bitiyormus dogrumudur? Acaba K-1 icin onun bitmesinimi bekliyorlar

• @Ali-Naci-Okay ben de öyle düşündüm. Ekim ayında DV bitince evlilik ve nişanlılık vizelerine aynı anda başlarlar diye tahmin ediyorum, yani umarım öyle olur :))

• @Jossie bende oyle okuyunca acaba zaman siniri olan vizeleri aradan cikarmak mi istediler diye dusunuyorum cunku once K-1 e oncelik verilecek diye haber cikmisti

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Sanirim su an icin konsolosluk K-1 islemlerine devam etmeyi planlamiyor, 14 Eylul'deki bultende o sekilde yazmislar...

https://yesilkartforum.com/forum/post/161610

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ali-Naci-Okay, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

DV vizelerinin gecerliligi 30 eylulde bitiyormus dogrumudur? Acaba K-1 icin onun bitmesinimi bekliyorlar

Evet, vizelerin gecerliligi degil de, vize alma tarihi bitiyor. O nedenle oncelik verildi...

• @crazycells O paylasima gore DV icinde ayni seyleri soyluyorlar ama DV vizesi icin gorusmelere baslandi diye biliyorum daha once vize gorusmesi olmus yada olmamis farketmeden

• K1 (fiancée) visa interviews have also been suspended, but any K1 applicant who was interviewed within the last 365 days and was refused under section 212(g) may resume their visa applications. Diversity visa applications are suspended under the Presidential Proclamations, unless they fall under one of the excepted categories above.

Burda belirtildigi gibi DV ve K-1 suspended gozukuyordu yanliz su an oyle degil diye biliyorum ama sizin tanidiginiz DV vizesi gorusmesine daha once gorusmesi olmadan gun verildiyse K-1 icinde gecerli diye dusunuyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ali-Naci-Okay, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@crazycells O paylasima gore DV icinde ayni seyleri soyluyorlar ama DV vizesi icin gorusmelere baslandi diye biliyorum daha once vize gorusmesi olmus yada olmamis farketmeden

Sadece mahkeme kararindan dolayi DV gorusmeleri yeniden basladi...

• Anladim.. .Beklemekten baska bir secenegimiz yok 30 eylul sonrasini bekleyip gorcez artik

• Dosyanız NVC'den postalandıktan sonra Ankara'ya kaç günde gelmişti veya geliyor bilen var mı?

• @Fahri bana konsolosluk 2-3 ay sonra haber verdi 3 sefer mail attiktan sonra

• @Ali-Naci-Okay Hadi ya... Dosyası kaç aydır NVC'de bekleyip postalanmasını bekleyenler yandı desene...

• @Fahri Su surecte aynen oyle pandemi falan yoktu ben beklerken genede yavastilar simdi pandemide var o yuzden baya sabir lazim

• Sayin @crazycells yine kız arkadaşımla nişanlılık vizesi hakkında konuşuyoruzda aklıma takılan şey şu: Sponsora ıhtıyacımız olmaması için gelirinin ne kadar olması lazım yada gelirini neye göre hesaplıyorlar? Yilda $21.000 dolarin üstünde mi kazanması lazım yoksa son 6 ayına mı bakıyorlar neye bakıyorlar? Son 6 aya bakıcaklarını farzedersek bu Covid olayları yüzünden insanların gelirleri ve iş bulma olanaklarıda düştü bunlarıda Uscis göz önünde bulunduruyor mu?

Hakli olarak derki kiz arkadaşım : --Why can’t it just be me if I’m making more than $21,000 a year ?
    --They will look at my tax returns not the last 6 months. Covid fucked that all up

• Sayin @Umutcum Eyalete gore degisiyor mesela maryland poverty guideline a gore bizim sadece $17k gostermemiz gerekiyordu ayrica tax return disinda belgeler sunabilirsiniz bu benim bildigim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Umutcum, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Sayin @crazycells yine kız arkadaşımla nişanlılık vizesi hakkında konuşuyoruzda aklıma takılan şey şu: Sponsora ıhtıyacımız olmaması için gelirinin ne kadar olması lazım yada gelirini neye göre hesaplıyorlar? Yilda $21.000 dolarin üstünde mi kazanması lazım yoksa son 6 ayına mı bakıyorlar neye bakıyorlar? Son 6 aya bakıcaklarını farzedersek bu Covid olayları yüzünden insanların gelirleri ve iş bulma olanaklarıda düştü bunlarıda Uscis göz önünde bulunduruyor mu?

Hakli olarak derki kiz arkadaşım : --Why can’t it just be me if I’m making more than $21,000 a year ?
    --They will look at my tax returns not the last 6 months. Covid fucked that all up

Su basligi inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/255/sponsorluk-islemleri-ve-yapilmasi-gerekenler-i-134-ve-i-864

Yillik gelire bakiyorlar...

• Herkese selamlar, bu forumu gunde 2-3 kere zıyaret edıyorum ama kimse yazmıyor birşeyler:) o yüzden mesajımı görenler bana yardımcı olursa cok sevinirim..
    Bu hafta artik başvuruyu tamamlayalım diyoruz kız arkadaşımla, özelden bilgi aldığım @runaslan a da tesekkürlerimi sunuyorum.
    Dosyamizin içinde olan evrakları aşağıdaki şekilde belirledim, önemli olmayan yada unuttuğum bir şeyler varsa söylerseniz son halini düzenliyeyim.

*Cover Letter
    *Payment in the form of a check or Money order of $535
    *Form G-1145
    *Form I-129F
    *I-129F Supplement: Part 2, Question 53-54 Explanation of Meeting.(both sing)
    *Passport style photo (Petitioner and Beneficiary)
    *Birth certificate (Petitioner)
    *US Passport (Petitioner)
    *TR Passport (Beneficiary)
    *Fiancée Letter of Intent (Petitioner and Beneficiary)
    *Proof of Relationship

Bunların dışında merak ettiklerim;
    1- Resimlerinizi a4 e hangi boyutta eklediniz her sayfaya 1 tane olacak sekildemi yok küçültüp bir sayfaya 2-3 tane mi eklediniz?
    2- Konuşma ve yazışma kayıtlarını eklerken önemli olan konusma tarihlerinin gözükmesimi, konusmaların içeriğinin ilişkiyi destekleyici olduğu bölümler mi (sevgiden özlemden bi an önce birleşme isteğinden bahsedilen bölümler) 1 sayfaya iki whatsaap görüntüsü normal 4 görüntü okunabilecek sekilde sıgıyor siz ne şekilde, kac sayfa yaptınız?
    3- Eğer USCIS gelirinin düşük olduğuna kanaat getirirse dosyayı onaylamaz mı yoksa sponsor bulmamız için bizi yazılı olarak bilgilendirir mi?
    4- Bunlarin dışında aklıma gelmeyen püf noktaları varsa söyleyebilirmisiniz.
    5-Eğerki konsolosluk randevu aşamasına geçersek konsolosluğa götürmem gereken evrakların listesi nedir?

Bu soruların cevaplarını bu forumda arıyorum bazılarını buluyorum 2017den beri açık olan bir forum hepsini birleştirmek adına bu mesajı cevaplarsanız çok mutlu olurum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Umutcum, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Herkese selamlar, bu forumu gunde 2-3 kere zıyaret edıyorum ama kimse yazmıyor birşeyler:) o yüzden mesajımı görenler bana yardımcı olursa cok sevinirim..
    Bu hafta artik başvuruyu tamamlayalım diyoruz kız arkadaşımla, özelden bilgi aldığım @runaslan a da tesekkürlerimi sunuyorum.
    Dosyamizin içinde olan evrakları aşağıdaki şekilde belirledim, önemli olmayan yada unuttuğum bir şeyler varsa söylerseniz son halini düzenliyeyim.

*Cover Letter
    *Payment in the form of a check or Money order of $535
    *Form G-1145
    *Form I-129F
    *I-129F Supplement: Part 2, Question 53-54 Explanation of Meeting.(both sing)
    *Passport style photo (Petitioner and Beneficiary)
    *Birth certificate (Petitioner)
    *US Passport (Petitioner)
    *TR Passport (Beneficiary)
    *Fiancée Letter of Intent (Petitioner and Beneficiary)
    *Proof of Relationship

Bunların dışında merak ettiklerim;
    1- Resimlerinizi a4 e hangi boyutta eklediniz her sayfaya 1 tane olacak sekildemi yok küçültüp bir sayfaya 2-3 tane mi eklediniz?
    2- Konuşma ve yazışma kayıtlarını eklerken önemli olan konusma tarihlerinin gözükmesimi, konusmaların içeriğinin ilişkiyi destekleyici olduğu bölümler mi (sevgiden özlemden bi an önce birleşme isteğinden bahsedilen bölümler) 1 sayfaya iki whatsaap görüntüsü normal 4 görüntü okunabilecek sekilde sıgıyor siz ne şekilde, kac sayfa yaptınız?
    3- Eğer USCIS gelirinin düşük olduğuna kanaat getirirse dosyayı onaylamaz mı yoksa sponsor bulmamız için bizi yazılı olarak bilgilendirir mi?
    4- Bunlarin dışında aklıma gelmeyen püf noktaları varsa söyleyebilirmisiniz.
    5-Eğerki konsolosluk randevu aşamasına geçersek konsolosluğa götürmem gereken evrakların listesi nedir?

Bu soruların cevaplarını bu forumda arıyorum bazılarını buluyorum 2017den beri açık olan bir forum hepsini birleştirmek adına bu mesajı cevaplarsanız çok mutlu olurum.

ilk sayfada yaziyor aslinda ama madde madde ayrilmadigi icin insanlarin gozunden kaciyor sanirim, onu daha sonra duzenleyeyim...

@crazycells, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

ABD vatandasi olan nisanliniz, sureci baslatmak icin su linkte bulunan I-129F formunu doldurmali. Bu formu, gerekli ucreti, vize fotograflarini, esinizin vatandasligini gosteren belgelerin kopyalarini, gecmis 2 yilda gorustugunuzun kanitlarini, iliskinizi gosteren tum belgeleri (fotograflar, email ve telefon kayitlari, yazismalar, ucak biletleri ve iliskinizi kanitlayabilecek akliniza gelebilecek diger turlu evraklar ) ve ABD'ye girdikten sonra 90 gun icinde evlenme niyetinizi gosteren belgeleri (eger baska bir belge yoksa bu konuda bir mektup yazabilirsiniz) USCIS'e gondereceksiniz.

1. A4'e sadece 2-3 degil, 6-8 tane bile foto sigdirabilirsiniz 🙂 Ilk asama icin yeterlidir. Zaten konsolosluga ilgili evraklarin orijinallerini gotureceksiniz.

2. Konusmalarin hepsini bir word dokumanina aktarip sonra font'u kucultun. Ne kadar eskiye giderse ve ayrintili olursa o kadar iyi olur; ama dediginiz sekilde de yapmaniz mumkun.

3. USCIS bu durumu NVC'ye aktariyor diye biliyorum. NVC evraklari istiyor sizden, eger evraklar eksikse tamamlamanizi istiyor, ama evraklar tamamsa ama miktar yeterli degilse mulakata kadar bunu tamamlayabiliyorsunuz; sponsorlugun yeterli olup olmadigina dosyanizi inceleyen konsolos karar verecek. NVC sadece evraklarin tamam olup olmadigini inceliyor.

4 ve 5. Yine ilk sayfadaki iletinin altinda mulakat icin bilgiler var ama direkt bir linkle yonlendirdigimiz icin gozden kacmis sanirim 🙂 Ben ilgili iletiyi forumdaki diger sayfalardaki gibi ayrintili olarak duzenleyecegim.

Konsoloslugun ilgili sayfasi surada: https://tr.usembassy.gov/wp-content/uploads/sites/91/2017/06/K1K2-Visa-Instructions-TR.pdf

• @Umutcum

Belgeler hepsi tam bizim gönderdiğimiz gibi. passaport style fotoların arkasına isim yazmayı unutmayınız.

1 A4 sayfasına bazen 3 bazen 4 foto koyduk fotoların altına tarihleri nerede çekildiği ve ne yapıldığını kısa bir cümle ile anlattık

Whatsapptaki konuşmaların tarihlerine dikkat ettik içerikte ise kalpli vs emoji ve normal konuşmalar birde Whatsapp aramaların veya skype vs. ekran görüntüsünü de ekledik Toplam 30-40 foto ve ekran kaydı oldu diye hatırlıyorum.

Mülakat için acele etmeyin herşey yolunda giderse yengenin son yapacağı bir şey kaldı I-134 sponsorluk formu ve ek belgeleri ıslak imzalı sana kargo ile göndermesi
    diğer belgeler ise senden istenilecek

Bizim dosyalarımız muhtemelen aynı zamana denk gelecek Ankarada, yani sürecimiz çok yakın tarihleri

diğer önemli soruları zaten @crazycells cevaplamış.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |