Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@crn93, içinde söyledi: Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme)

Merhaba . Belgelerimizin alindigini receipt gelmesi disinda teyit edebilicegimiz bir yer var mi? 30 temmuzda teslim edildi belgeler lewisville tx a hala yok receipt. Checkler de tahsil edilmis

Check'lerin tahsil edilmis olmasi guzel haber. Demek ki basvurunuzu degerlendiriyorlar, ilk gonderiden 1 ay sonra genelde gondermis oluyorlar receipt bilgilerini, ama gecikmeler olabilir.

Sizin bu surede yapmaniz gereken tek sey, normal planiniza gore hareket etmek... eger ABD'den misal 15 Eylul'de cikacaginizi soylediyseniz basvuru formunda, cevap beklemeden ABD'den 15 Eylul'de cikabilirsiniz... Merak etmeyin her seyi dogru yaptiniz, daha sonra problem yasamazsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crn93, içinde söyledi: Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme)

Olmadi belgeleri tekrar yollasak mi ? Tavsiye eder misiniz?

boyle bir seye kesinlikle gerek yok. Karar cikmasa da zamaninda basvuru yaptiginiz icin bu aradaki gunlerde statunuzu ihlal etmis sayilmayacaksiniz.

• @crazycells gerçekten içimizi rahatlattınız çok ama çok teşekkür ederim size

• Ayyy volkan anık facebook canlı yayını yapmış . Asla normal değil bu durum. 3-4 haftaya gelmeliydi receipt demiş. Z planı olarak ne önerirsiniz bu hafta gelmezse ?

• Sabahtan beri uscis ile telefondayim. 7/31 de teslim alinmis gercekten. 8/22 de de receive notice yollamislar. Ama yanlis fee yollamisiz reject edilmis . 9/26 a kdr gelmesi lazim elinize receive notice dediler. Telefondaki kadin bastan dogru fee ile basvurmaniz gerekiyor receive notice deki talimatlarla ama illegal aykiri bir durum yok dedi. Denied degil rejected dedi. Siz ne onerirsiniz ? Legal miyiz hala ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Sabahtan beri uscis ile telefondayim. 7/31 de teslim alinmis gercekten. 8/22 de de receive notice yollamislar. Ama yanlis fee yollamisiz reject edilmis . 9/26 a kdr gelmesi lazim elinize receive notice dediler. Telefondaki kadin bastan dogru fee ile basvurmaniz gerekiyor receive notice deki talimatlarla ama illegal aykiri bir durum yok dedi. Denied degil rejected dedi. Siz ne onerirsiniz ? Legal miyiz hala ?

6 aylik sure ne zaman dolacakti? Hatirlatir misiniz?

Eger o tarihten once eksikleri gonderirseniz sorun olmayacak. Ne kadar ucret gondermistiniz? Eksigin nerde oldugunu bulabildiniz mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Sabahtan beri uscis ile telefondayim. 7/31 de teslim alinmis gercekten. 8/22 de de receive notice yollamislar. Ama yanlis fee yollamisiz reject edilmis . 9/26 a kdr gelmesi lazim elinize receive notice dediler. Telefondaki kadin bastan dogru fee ile basvurmaniz gerekiyor receive notice deki talimatlarla ama illegal aykiri bir durum yok dedi. Denied degil rejected dedi. Siz ne onerirsiniz ? Legal miyiz hala ?

Suradan bir daha hesaplayin isterseniz:

• @crn93 agustos 20 de bitiyordu 6 ay lik sure . Temmuz 31 de isleme almislar case i. Ay 540 olucakken 455 atmisiz. Artik receive notice i beklicez . Umarim sadece dogru parayi isterler.

• @mistikky ins sizin de sikintisiz hallolur hemen

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crn93 agustos 20 de bitiyordu 6 ay lik sure . Temmuz 31 de isleme almislar case i. Ay 540 olucakken 455 atmisiz. Artik receive notice i beklicez . Umarim sadece dogru parayi isterler.

Yine de basvurunun tamamlandigi gun Agustos 20 sonrasinda oldugu icin problem olabilir. Fakat siz yine de kendi planlariniza gore tarih gelince ABD disina cikabilirsiniz. Buyuk ihtimal cevabin gelmesi uzun surecektir.

Siz sadece Turist vizesi uzatmasi mi aldiniz? Yoksa ayrica evlilik mi yapiyorsunuz? Hatirlatir misiniz basvuru amacini?

• Yok annem ve kardesim in vize uzatmasi . Basvurunun tamamlanmasi degil oturumun bitisi agustos 20. Basvuru ellerine temmuz 31 de ulasmis. Mektubu da agustos 22 de yollamislar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Yok annem ve kardesim in vize uzatmasi . Basvurunun tamamlanmasi degil oturumun bitisi agustos 20. Basvuru ellerine temmuz 31 de ulasmis. Mektubu da agustos 22 de yollamislar

evet, onu anladim. Fakat basvuruyu yapamamis oldunuz Temmuz 31'de... Cunku eksik basvuru gercek basvuru olarak degerlendirilmiyor. Onemli olan basvurunun tamamlandigi gun olacak.

Tamamdir, simdi konu daha iyi anlasildi. Diger baslikta da yazdiginiz icin dogru bilgi verdigime emin olmak istedim sadece.

• @crazycells ay evet ordan kendim icin burdan annemle kardesim icin soruyorum kusura bakmayin karisiklik icin. Umarim sikinti cikmaz.

• Bu ileti silindi!

• Merhaba son kez bu konuyla ilgili rahatsiz edicem sizi. En son bahsettigim
    Gibi reject olayini ogrenince dun itibariyle ulkeden ayrildilar. Rejection letter yollanmasindan 1 ay icinde evden cikmak gerekiyormus. Rejection letter bize ulasmadi daha ama uscis 22 agustosta mektup
    Yollanmis dedi. Dun 29. Gun de cikmis oldular. Turist vizelerine zarar gelmis midir ? Ozellikle
    Kardesim F1 a basvurucak sikinti cikarmi? Rejection letter in elimize ulasmadigini da uscis e bildirdik bizim icin ellerine rejection letter ulasmamistir die submit ettiler sisteme. Cok tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Merhaba son kez bu konuyla ilgili rahatsiz edicem sizi. En son bahsettigim
    Gibi reject olayini ogrenince dun itibariyle ulkeden ayrildilar. Rejection letter yollanmasindan 1 ay icinde evden cikmak gerekiyormus. Rejection letter bize ulasmadi daha ama uscis 22 agustosta mektup
    Yollanmis dedi. Dun 29. Gun de cikmis oldular. Turist vizelerine zarar gelmis midir ? Ozellikle
    Kardesim F1 a basvurucak sikinti cikarmi? Rejection letter in elimize ulasmadigini da uscis e bildirdik bizim icin ellerine rejection letter ulasmamistir die submit ettiler sisteme. Cok tesekkurler

Gecmis olsun, rejection mi geldi? En son ucret eksik evragi gelmisti diye hatirliyorum.

Zaten ilk plana gore cikis yaptiysaniz problem yasamazsiniz. Bu bekleme surecinde yasal olmayan surecin 120 gununu konsolos affediyor... Ilgili yasalari ilk sayfadaki iletilere aktarmistim, oradan bir daha bakin isterseniz. Dolayisiyla red gelse bile bir sure out-of-status ABD'de yasamak sorun yaratmiyor.

Vizeye zarar geldigini sanmiyorum, dilerseniz bir sonraki ABD'ye giristen hemen once konsolosluga yazip, vize numarasini verip sistemlerinde vizenin gecerli olup olmadigini teyit edebilirsiniz. Aciklama olarak da bu I-539 basvurunuzdan ve ucret yanlisligi nedeniyle basvurunun iptalinden bahsedebilirsiniz (baska seylerden suphelenmesinler).

Daha sonra F-1 vizesinin de bu basvuru nedeniyle reddedilecegini sanmiyorum, eger F-1 sartlarini sagliyorsa yine vize alabilmeli. Bol sanslar.

Bu arada sonraki basvurularda soyleyeceklerinize referans olmasi amaciyla su anki basvuruya dair tum bilgileri ve belgeleri saklayin.

• Oncelikle bu forumdan cok yararlandim tesekkur ederim. Benim sorun su ben J-1 vizesi ile geldim ve evlenecegim oncelikle 2 yil kurali icin Waiver’a basvurdum turkiyeden olumlu yanit geldim simdi DOS’tan gelecek olan yaniti bekliyorum waiver gelince evlilik islemleri icin baslayacagim fakat vizemin bitmesine 4 ay kaldi ve evlilik yolu ile greencard surecini burada takip edebilmek icin gecerli bir statuye ihtiyacim varmis. Bunun icin statumu uzatmak dogru bir karar mi?
    Ayrica henuz waiverim gelmedi bu durumda Eos’a yinede basvurabilir miyim? (Waiver’a 1 ay once basvurdum)
    Eos sureci uzun bir surec mi?
    Kafam oldukca karisik ne yapicagimi bilmiyorum.

• @Buse-Aktaş, içinde söyledi: Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme)

Oncelikle bu forumdan cok yararlandim tesekkur ederim. Benim sorun su ben J-1 vizesi ile geldim ve evlenecegim oncelikle 2 yil kurali icin Waiver’a basvurdum turkiyeden olumlu yanit geldim simdi DOS’tan gelecek olan yaniti bekliyorum waiver gelince evlilik islemleri icin baslayacagim fakat vizemin bitmesine 4 ay kaldi ve evlilik yolu ile greencard surecini burada takip edebilmek icin gecerli bir statuye ihtiyacim varmis. Bunun icin statumu uzatmak dogru bir karar mi?
    Ayrica henuz waiverim gelmedi bu durumda Eos’a yinede basvurabilir miyim? (Waiver’a 1 ay once basvurdum)

eğer evleneceğiniz kişi abd vatandaşı ise statü dışına çıksanız dahi affediliyorsunuz.

• @DustyBlue malesef degil sadece green card’i var.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Buse-Aktaş, içinde söyledi: Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme)

Oncelikle bu forumdan cok yararlandim tesekkur ederim. Benim sorun su ben J-1 vizesi ile geldim ve evlenecegim oncelikle 2 yil kurali icin Waiver’a basvurdum turkiyeden olumlu yanit geldim simdi DOS’tan gelecek olan yaniti bekliyorum waiver gelince evlilik islemleri icin baslayacagim fakat vizemin bitmesine 4 ay kaldi ve evlilik yolu ile greencard surecini burada takip edebilmek icin gecerli bir statuye ihtiyacim varmis. Bunun icin statumu uzatmak dogru bir karar mi?

Work and Travel ile mi geldiniz? O durumda belli bir maksimum sure oluyor, o nedenle isteseniz de uzatamayabilirsiniz.

Ayrica waiver almis olmak veya basvuru yapmak da uzatmanizin onune gecebilir.

Isterseniz durumunuza ozel olarak bakmasi icin bir gocmenlik avukatiyla konusun, eger bir sorun gorunmuyorsa o durumda EOS icin basvuru yapabilirsiniz.

Ayrica waiver ve evlilikten hemen sonra gocmenlik islemlerine baslayabilirsiniz, 3-4 hafta icinde gelecek receipt'ten sonra statunuzu kaybetseniz de sorun olmayacak.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

114

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |