Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @bszr, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

1)Bu dava sadece surenin uzatilmasi ile ilgili, sure dava sonucu uzatilirsa yine acaba case number’i yuksek olsa bile dava acanlar mi onceliklenir? Bu davaya katilmayi planlayan arkadaslar ile iletisime gecebilir miyim?
    2)Dun kcc ile gorustum belgelerimi 23/11/19’da gondermis oldugum halde ve process edildigine dair mail almis oldugum halde su an belgelerinizi goruntuleyemiyorum dedi.. mumkun olmadigini cunku geri 2 adet (biri otomatik
    Mail digeri 3-4 gun sonra) mail aldigimi soyledim. Tek soyleyebileceginin belgeleri goruntuleyemedigi oldugunu tekrarladi. Ne yapabilecegimizi sordugumuzda belgeleri tekrar gonderebilirsiniz ancak interwiev garantiniz olmaz dedi. Pazartesi tekrar arayacagim, elimde belgerimi gonderdigim tarihli mail var. Boyle bir durumla karsilsan oldu mu? Nasil bir yol izlemeliyim?
    3)Dokuman onay maili nasil
    Bir mail paylasabilir misiniz?
    Tesekkurler
    Case num:38xxx

1. 3 Mart’ta aldığım doküman onay maili örneği (1NL oluyor sanırım). 6 aydan fazladır bundan başka bir ilerleme olmadı...

Case Number: 2020EU00023XXX
    Dear TOLGA G.:

Congratulations! Our records indicate that you have submitted all required documentation to the Kentucky Consular Center and are ready to be scheduled for an interview when your case number becomes current. Interviews are scheduled numerically based on case numbers that have completed processing.

Interviews for the DV 2020 program will begin in October 2019 and conclude on September 30, 2020. Please refer to the visa bulletin at www.travel.state.gov to locate the current numbers being processed. This bulletin is updated after the 15th day of each month. Once an interview date has been scheduled, you will receive notification via email listed on your DS-260 to check http://www.dvlottery.state.gov.

If your case becomes current and you have not received notification to check http://www.dvlottery.state.gov, please contact [email protected] to confirm all of your documents have been received, and you are ready to be scheduled for an interview.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hakan34, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@crazycells evet DV2020

Tum surecin bitmesine 15 gun kaldi, isterseniz formu hemen doldurup gonderin sonra pasaportu eklersiniz; ama beklentinizi minimumda tutmanizi tavsiye ederim.

• @tolgamg bende bu yüzden kararsız kaldım

• @tolgamg @bszr Dava formunu hemen doldurup göndermiştim DV 3.0 için.Fakat daha sonrasında bu konuda dava için şekillenen düşüncem; mantıken aslında önceliklendirilen her zaman davacılar olsa da, karar tüm DV2020 winner'larını kapsıyor, özel bir kapsamada bulunulmadı. Sadece prioritize kısmı değişti. Bu sebeple deadline extend edilmediği sürece davacı ya da davacı değil kazanmak çok zor olacak. Tamamen şahsi fikrim, katılmamaya karar verdim.

• @Muhtaradana teşekkürler inşallah en kısa zamanda sizlerinde haberini alırız

• arkadaşlar merhaba
    daha once de bu sorunu yaşıyordum ama cozum bulamadım. ais kaydı oluştururken ais kayıt pdf i ndeki seçenek bende çıkmıyor.
    normalde 6 mayıs tarihinde randevum vardı ama iptal edilmişti.
    şimdi tekrar ais sitesine giriş yaptım bende çıkan seçenekler bunlar. https://www.resimupload.org/r/etWFi bu şekilde

ayrıca https://ceac.state.gov/CEACStatTracker/Status.aspx?App=IV sitesinde 000 lar olmadan case numaramı yazınca "Your search did not return any data." hatası alıyorum.

yurtdşında yaşıyorum ve randevuya yurtdışında girecceğim. ais sayfasında eğer türkiye seçersem ais kayıt pdf indeki seçenek çıkıyor ama yurtdışında çıkmıyor

• Aist nedir yardimci olurmusunuz linki varsa atarmisiniz

• Merhaba, gorusmeye I-134 formu goturenler var mi? Orijinali mi kopyasini mi vereceksiniz?

• ABD konsoloslukları mahkeme kararına rağmen dv2020 talihlilerine cevap vermiyor mülakat tarihi alabilen çok fazla insan yok sanırım bütün bunlardan dolayı yeni açılacak davada bütün bu yapılanları avukatlar mahkemeye sunarsa 30 Eylül 2021 tarihine deadline uzatılabilir.

• Mülakat tarihi belirlendi maili aldıktan sonra ais kaydı için aşağıdakilerden hangisi seçiliyor?
    Şimdiden sormak istedim.
    ais.jpg

• @AlicanKidd, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Mülakat tarihi belirlendi maili aldıktan sonra ais kaydı için aşağıdakilerden hangisi seçiliyor?
    Şimdiden sormak istedim.
    ais.jpg
    diversity lottery visa randevusuna kaydolmak veya programlamak için mektup eposta aldım

• @bszr 2. Madde hk. bence hemen [email protected] adresine durumu belirten bie e-posta gönderin, bilsinler. Bu örnekleri önümüzde ki süreçte zaten yine bizlerin lehine kullanacaklarını düşünüyorum.

• @Muhtaradana Mülakatımı kaçırdım işlemini Nisan ayında yapmıştım. Ona rağmen mail de gelmedi yeni tarih de alamıyorum ve randevu yok uyarısını alıyorum. AIS e mail attım. Yarın da aramayı düşünüyorum. Bunun dışında yapılabilecek bir şey yok sanırım.

• @crazycells hocam salı günü mülakatım var ve zaman darlığından dolayı suan diplomamı üniversitemden alamıyorum bunun yerine e devletten barkodlu mezüniyet belgesini vermem problem olur mu acaba şimdiden tşkler 🙂

• Turkiyede mulakat tarihi alan var mi? Elcilik calisiyor mu yani?

• @emrecetin, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@crazycells hocam salı günü mülakatım var ve zaman darlığından dolayı suan diplomamı üniversitemden alamıyorum bunun yerine e devletten barkodlu mezüniyet belgesini vermem problem olur mu acaba şimdiden tşkler 🙂

Barkodlu belge olduğu için kabul ederler sorgulama şansları var

• @Muhtaradana , selamlar hocam. case no`larimiz birbirimize yakin diye size sormak istedim. Trumpin kararinin iptal edilmesinden sonra mulakat tarihi alanlar olmus. surecten bir haberim.yapmam gerekenleri ogrenebilecegim bir link var mi ? yoksa beklemeye devam mi ?

• @heroinchains, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@tolgamg @bszr Dava formunu hemen doldurup göndermiştim DV 3.0 için.Fakat daha sonrasında bu konuda dava için şekillenen düşüncem; mantıken aslında önceliklendirilen her zaman davacılar olsa da, karar tüm DV2020 winner'larını kapsıyor, özel bir kapsamada bulunulmadı. Sadece prioritize kısmı değişti. Bu sebeple deadline extend edilmediği sürece davacı ya da davacı değil kazanmak çok zor olacak. Tamamen şahsi fikrim, katılmamaya karar verdim.

@heroinchains 22k’ya mülakat randevusu verilip iptal olmuş. Yani 23k’ya kadar gelinmiş. Sizin de case numaranız düşük ve KCC oyalanmayıp adam gibi hızlıca işlemleri devam ettirirse davacılardan sonra sıra bize gelecektir diye düşünüyorum...

• @emrecetin Dava acanlar arasında mısınız? Cunku case nonuz 20xxx, biz randevu alamadık hala, bizim case no 19xxx

• @usanyc, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

ABD konsoloslukları mahkeme kararına rağmen dv2020 talihlilerine cevap vermiyor mülakat tarihi alabilen çok fazla insan yok sanırım bütün bunlardan dolayı yeni açılacak davada bütün bu yapılanları avukatlar mahkemeye sunarsa 30 Eylül 2021 tarihine deadline uzatılabilir.

Özellikle konsolosluklardan ve sonra da KCC’den o kadar çok sayıda şikayet var ki... Twitter’dan oldukça aktif olan “DV Observer”ı takip etmenizi tavsiye ederim. Mesela aşağıdaki tweet’ler bu konularda baya etkili. Avukatlar da takip ediyor buradan ve yorum yapıyor. Siz de tweet’leyebilirsiniz...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |