Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@seznec, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@crazycells 6 ay 18 gün sonra EAD Kartımı nihayet teslim aldım,Pazartesi günü çalışmaya başlıyorum.

harika haber, gozunuz aydin 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@graombze, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Arkadaslar sabah 9:15 uscis alabama montogomery'de mulakatimin vardı saat 9'dan önce binaya girmemize müsade etmediler. İceri girdikten sonra parmak izi ve fotoğrafımı çektiler. 3 çift vardi hepimizin randevu saati aynıydı. Bir çifti ayri odalarda mülakata aldilar biz de panik olduk:)) sonrasinda başka bir memur bizi çağırdı yuzyuze mülakat gerçekleşti. Genel olarak sorular doğum tarihimiz,nasil tanıştığımız, aile bireylerin isimlerini,dugun tarihimiz nerede olduğunu ve eşimin kac kere turkiyeye geldiği gibi cok basit sorular soruldu. Hatta biz sohbet ettik güldük eğlendik ayaga kalkıp tarifler verdik:)) hic bir sekilde bizim hazırladığımız kocaman dosyaya bakmadı. Yeteri kadar kanitim var yeterli dedi. Cok uğraştık dedik tamam bir kac tane verin dedi:)) hazırladığımız dosyaya bakmadı ve hic birsey almadı( tabii bu davadan davaya değişir hersey tam gidin çünkü hepsi isteniyor normalde)
    Taxleri bile biz söyledik bunlari almaniz gerekiyor sanirim diye. Çok guzel rahat ve eğlenceliydi. Formda cevapladigimiz guvenlik soruların hepsi tekrar soruluyor.Yaklasik 30 dakika sürdü bize gun içinde sistemi kontrol edin dedi. Binadan cikip sisteme baktim kart üretiliyor olarak değiştirildi.
    Yolda yazıyorum yazım hatalari için özür dilerim.

hayirli olsun 🙂

• 17 agustos tan beri interview was completed and case must be reviewed than oteye gidemedim 🙂

• Max 1 aya mektup gelir demişti adam ek bili lazımsa die . İnterview de harika geçmişti. Ama hala bekleme mod

• @graombze tebrik ederiiim. çok uğraştın ama sonunda bitti 🙂 gözünüz aydın, darısı başımıza 🙂

• @crn93 bu hafta icinde mektup gelir aksi halde field office ile iletisime gecmen gerek. Bu aralar fazlaca aksaklik meydana geliyor.

• @akhilleus bize yasal surecin 120 gun olduğu söylendi.

• @graombze woow baya uzunmus 4 ay. Sozlerine de guvenmek istiyor ama insan

• Bugun aksam saat 7 civarlarında kartimin basılıp gönderildiğini gördüm sonunda bitti çok mutluyum umarim sorunsuz bir sekilde elime geçer. Mulakattan 4 gün sonra kart kargoya verildi.
    (Kartim geldi) mülakattan tam 7 gün sonra

• ⭐⭐⭐

@graombze, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Bugun aksam saat 7 civarlarında kartimin basılıp gönderildiğini gördüm sonunda bitti çok mutluyum umarim sorunsuz bir sekilde elime geçer. Mulakattan 4 gün sonra kart kargoya verildi.

Hayırlı olsun gözünüz aydın

• @graombze ay muthis hayirli olsun

• Öncelikle Herkese merhabalar...aranıza yeni katıldım....eşimle 4 yolluk evliyi burada bi oğlumuz oldu ve artık gitmeye karar verdiğimiz Eşim floridalı ve 16 Şubat 2019 USCIS başvurumuzla Başlayan macera 24 Eylül e Ankara Büyükelçiliğine randevu verilmesiyle hala devam ediyor... yaklaşık 45 dakike önce gelen bir mail ile durduk yere stres yapmamıza neden oldu...The Visa Information Service isimli ve [email protected] Tarafından gelen “Ankara Elçiliğindeki randevunuz İş yoğunluğu nedeniyle iptal olmuştur. ais.usvisa-info.com adresinden gruplara girip yeni Ekim-kasım 2020 Tarihine yeni randevu alın” şeklinde bir mail aldım. Haliyle öncelikle panikledim “fishing” olabileceğini düşünmeden Verdikleri ais.usvisa-info.com adresine tıklayıp girmiş bulundum... ama baktım ais.usvisa-info adresinde bi değişiklik gözükmüyordu... Sonradan niye “.com” adresinden mail atsınlar diye düşünürken Mailin altında iContact - Try it for FREE şeklinde ve “ https://www.icontact.com/signup-trial?utm_medium=poweredby&utm_source=footerlink&utm_campaign=iC Footer&afid=144186” adresi bulunan bir son dip not gözüme çarptı....

Sizlere sorum şu acaba bu şekilde bi mail alan var mı ? , büyük ihtimal scam gibi duruyor ais adresinde şifremi falan değiştirdim ama Bilgi hırsızlığı dahil bi problem olur mu ? Cevap verebilirseniz çok sevinirim.. herkese teşekkürler iyi forumlar dilerim......

• @zeybek *4 yıllık , *evliyiz , *phishing vb gibi yazım hatalarından ötürü affınıza sığınırım. Telefondan yazdığım için otomatik düzeltme özelliğinin azizliğine uğramışım birçok yerde kusura bakmayın lütfen....

• @zeybek konsolosluğa mail atın bilgi almak için ama ayni sey bana da yapılmıştı mulakatimi is yoğunluğu nedeni ile iptal ettiklerini söyleyen bir mail atmıştım ancak mülakat günüm yerinde durdu sonrasinda kendileri iptal ettiler. Ben bilgi almak için mail atmıştım. Konsololuk ile iletişime geçin

• Tebrikler!

Benim de 15 eylul sali gunu mulakatim vardi, bende paylasmak isterdim deneyimlerimi.

Interview icin Uscis`in Fairfax, Virginia ofisine gittim. Saat 11:30 da baslayacak olan interview icin 11:15de binaya girdim. Covid-19 nedenleriyle binaya randevunuzdan en erken 15 dakika once girebiliyorsunuz. Yaklasik 15-20 dakika bekleme odasinda bekledikten sonra mulakata aldilar. Mulakatimizi yapan beyefendi cok samimi, cok guler yuzlu biriydi ve hic zorlamadi bizi. Sohbet havasinda gecti. Nasil tanistiniz, ilk nereye gittiniz vb. gibi basit sorular sordu. Daha sonra yanimizda getirdigimiz lease, faturalar, fotograflar gibi kanitlari gosterdik. Yaklasik 15 dakika surdu ve daha sonra greencardi 6-8 hafta icerisinde yollayacaklarini soyledi. Cok rahat gecti. Umarim bekleyen herkes bir an once alir 🙂

Arkadaslar sabah 9:15 uscis alabama montogomery'de mulakatimin vardı saat 9'dan önce binaya girmemize müsade etmediler. İceri girdikten sonra parmak izi ve fotoğrafımı çektiler. 3 çift vardi hepimizin randevu saati aynıydı. Bir çifti ayri odalarda mülakata aldilar biz de panik olduk:)) sonrasinda başka bir memur bizi çağırdı yuzyuze mülakat gerçekleşti. Genel olarak sorular doğum tarihimiz,nasil tanıştığımız, aile bireylerin isimlerini,dugun tarihimiz nerede olduğunu ve eşimin kac kere turkiyeye geldiği gibi cok basit sorular soruldu. Hatta biz sohbet ettik güldük eğlendik ayaga kalkıp tarifler verdik:)) hic bir sekilde bizim hazırladığımız kocaman dosyaya bakmadı. Yeteri kadar kanitim var yeterli dedi. Cok uğraştık dedik tamam bir kac tane verin dedi:)) hazırladığımız dosyaya bakmadı ve hic birsey almadı( tabii bu davadan davaya değişir hersey tam gidin çünkü hepsi isteniyor normalde)
    Taxleri bile biz söyledik bunlari almaniz gerekiyor sanirim diye. Çok guzel rahat ve eğlenceliydi. Formda cevapladigimiz guvenlik soruların hepsi tekrar soruluyor.Yaklasik 20 dakika sürdü bize gun içinde sistemi kontrol edin dedi. Binadan cikip sisteme baktim kart üretiliyor olarak değiştirildi.

• @ssergenk cok sevindim!:) sonunda bitti.umarım en yakin zamanda eline geçer kartın! benim ki sanirim yarin elimde olacak. Bir sure kafamızı dinleyeyim:))

• ⭐⭐⭐

@ssergenk, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Tebrikler!

Benim de 15 eylul sali gunu mulakatim vardi, bende paylasmak isterdim deneyimlerimi.

Interview icin Uscis`in Fairfax, Virginia ofisine gittim. Saat 11:30 da baslayacak olan interview icin 11:15de binaya girdim. Covid-19 nedenleriyle binaya randevunuzdan en erken 15 dakika once girebiliyorsunuz. Yaklasik 15-20 dakika bekleme odasinda bekledikten sonra mulakata aldilar. Mulakatimizi yapan beyefendi cok samimi, cok guler yuzlu biriydi ve hic zorlamadi bizi. Sohbet havasinda gecti. Nasil tanistiniz, ilk nereye gittiniz vb. gibi basit sorular sordu. Daha sonra yanimizda getirdigimiz lease, faturalar, fotograflar gibi kanitlari gosterdik. Yaklasik 15 dakika surdu ve daha sonra greencardi 6-8 hafta icerisinde yollayacaklarini soyledi. Cok rahat gecti. Umarim bekleyen herkes bir an once alir 🙂

Taxleri bile biz söyledik bunlari almaniz gerekiyor sanirim diye. Çok guzel rahat ve eğlenceliydi. Formda cevapladigimiz guvenlik soruların hepsi tekrar soruluyor.Yaklasik 20 dakika sürdü bize gun içinde sistemi kontrol edin dedi. Binadan cikip sisteme baktim kart üretiliyor olarak değiştirildi.

tebrik ederim hayırlı olsun

• @graombze Cevabınız için çok teşekkür ederim. Bugün olanları anlatayım acaba yaşadıklarınıza benzer mi merak ettim ve siz de iptal ile ilgili yaşadığınız tecrübeyi aktarırsanız sevinirim. Sabahtan usvisa-info.com sitesinin 850 ile başlayan numarasını aradım ve randevumda şu an İçin bi değişiklik olmadığını ilettiler ancak Supervisor a danışacağını ve öğleden sonra tekrar aramamı İstediler. Eşim dün NVC aramıştı ve Ankara’nın telefonunu iletip orayla görüşmemizi söylediler. Daha sonra Ankara Embassy aradım ve daha önce de buna benzer duyumlar aldıklarını ve e mail yoluyla iletişime cevap vereceklerini söylediler. Bu arada çalıştığım için de zaman geçtiğinden öğleden sonra oldu ve usvisa-info.com un 850 Li numarasını yine aradım bu sefer randevunun iptal olduğunu ilettiler. Ama dedim sitenizde hala randevu durumum normal görünüyor (şu an dahi atanmış randevu olarak 24 Eylül normal görünüyor). Orası öyle görünecek sonra 25 eylülde kalkacak siz yeni randevu oluşturacaksınız dendi. Ama dedim kağıt üzerinde ben kendi irademle katılmamış ve randevuyu kaçırmış görüneceğim o Nasıl olacak dedim. Memurların talimatları böyle diye bi yanıt aldım. Durumla ilgili Bilgi alabilmek için Ankara elçiliğinin sitesindeki 400 karaktere sığdırmaya Çalışıp bir mail attım. Şu an İçin ne olacağı hakkında bi fikrim yok. Çok uzun yazıp da okumayı zorlaştırdıysam kusura bakmayın ancak pandeminin de araya girişiyle süreç 2 yola yaklaşıyor ben 7 Aydır oğlumu göremiyorum. İlk doğum günü ilk kelimeleri ilk adımları hepsini kaçırdım.. anlayacağınız tahammül seviyelerini aşmış durumdayım. Dosyası onaylanan arkadaşlara hayırlı olmasını diliyorum ve Teşekkür ediyorum cevaplarınız İçin....

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zeybek merak etmeyin bir problem yok. Tum ABD konsolosluklarindaki vize tarihi ve ucretleri islemlerini ayri bir sirket yonetiyor, bu verdiginiz adres onlarin adresi.

Konsolosluktan kendilerine verilen bilgiyi size iletiyorlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ssergenk, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Tebrikler!

Tebrikler, hayirli olsun 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |