Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ICu, içinde söyledi: Amerika'da adres degisikligi yapmak USCIS (AR-11 form)

@crazycells, içinde söyledi: Amerika'da adres degisikligi yapmak USCIS (AR-11 form)

@ICu, içinde söyledi: Amerika'da adres degisikligi yapmak USCIS (AR-11 form)

@crazycells
    Evet formu online doldurursanız 1.05$ alıyorlar. O sorun değil zaten TR kartımla da öderim veya geri vermek üzere US'deki bir arkadaşımdan da rica edebilirim ama kart adresinin verdiğim adresle örtüşmesi lazım ve yanlış değilsem kartın bana ait olması da gerekiyor..

Evet, privacy'yi kullanabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/post/151119

Yazilan isim ve fatura bilgisi ne olursa olsun "dogru" diyerek cevap veriyor.

Bahsi geçen konudaki (https://yesilkartforum.com/forum/topic/3536/sanal-kredi-kartı-uygulamaları/8) mesajınıza göre sanal numara ile TR'den hesap açıp ABD adresi göstermek problem olur gibi duruyor sanki?
    Veya TR numaramı verip ABD adresi versem nasıl olur ki?

TR'den hesap açmak olmuyormuş. Uygulama sadece ABD bankalarıyla uyumlu imiş...

Ayrıca hesap açabilmek için ABD tabanlı bir telefon numarasına ihtiyaç varmış, zira telefona onay kodu geliyormuş. Skype gibi yerlerden alınan numaralarına text mesajı gelmiyor maalesef

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: Amerika'da adres degisikligi yapmak USCIS (AR-11 form)

@crazycells
    Evet formu online doldurursanız 1.05$ alıyorlar. O sorun değil zaten TR kartımla da öderim veya geri vermek üzere US'deki bir arkadaşımdan da rica edebilirim ama kart adresinin verdiğim adresle örtüşmesi lazım ve yanlış değilsem kartın bana ait olması da gerekiyor..

Evet, privacy'yi kullanabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/post/151119

Yazilan isim ve fatura bilgisi ne olursa olsun "dogru" diyerek cevap veriyor.

Bahsi geçen konudaki (https://yesilkartforum.com/forum/topic/3536/sanal-kredi-kartı-uygulamaları/8) mesajınıza göre sanal numara ile TR'den hesap açıp ABD adresi göstermek problem olur gibi duruyor sanki?
    Veya TR numaramı verip ABD adresi versem nasıl olur ki?

TR'den hesap açmak olmuyormuş. Uygulama sadece ABD bankalarıyla uyumlu imiş...

Ayrıca hesap açabilmek için ABD tabanlı bir telefon numarasına ihtiyaç varmış, zira telefona onay kodu geliyormuş. Skype gibi yerlerden alınan numaralarına text mesajı gelmiyor maalesef

bilemiyorum maalesef, kayit konusuna yapacak bir seyim yok 🙂 ben billing adresi problemini cozmeniz icin onermistim 🙂 cunku o problemi cozebiliyor...

• Az once TX telefonu aradi. Federals. Ben kendi adresimi degistirince ailecek adres degisti gibi algiladigim icin esimin ve kizimin adres degisikligini yapmamistim. Esimin de yapmamiz gerektigini dosya acildigini belirten hanimin telefonunu kapatinca hatirladim. Hemen adres degisikligini yaptik ama bu arada artik ceza gelirse katlanacagiz. Sorum kucuklerde adres beyani gerekiyor mu? Gerekiyorsa onlar icin de USCIS hesabi acmak gerekiyor mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@caglaror, içinde söyledi: Amerika'da adres degisikligi yapmak USCIS (AR-11 form)

Az once TX telefonu aradi. Federals. Ben kendi adresimi degistirince ailecek adres degisti gibi algiladigim icin esimin ve kizimin adres degisikligini yapmamistim. Esimin de yapmamiz gerektigini dosya acildigini belirten hanimin telefonunu kapatinca hatirladim. Hemen adres degisikligini yaptik ama bu arada artik ceza gelirse katlanacagiz. Sorum kucuklerde adres beyani gerekiyor mu? Gerekiyorsa onlar icin de USCIS hesabi acmak gerekiyor mu?

Evet, herkes için adres bildirimi gerekiyor. Hesap açmadan yapabilirsiniz. Hatta ben hepimizinkini hesap açmadan yaptım.

• @knnrn Aynen, online olarak dolduruluyor hatta Call Center dan bile yapilabiliyormus. Adres degisikligi de cogu verimiz gibi beyan esasli. WEbde Federal Law ihlal cezasi olarak 30 gun Jail veya 200$ cezasi var gibi bilgiler var ama bunu bilerek bildirilmediginde veya istemeden bildirilmedigi ispat edilemediginde demisler.
    Pratikce uygulanmayan bir ceza oldugunu da belirmisler. Ama ilerleyen zamanlarda ne olur bilinmez. Deport ile sonuclanabiliyormus.
    Uzun zamandir pratik olarak uygulandigi gorulmemis.

• Merhaba, Benim 2 gün önce Green Cardim Abd'ye girişte değiştirdiğim yeni adrese geldi, Uscis üzerinden de değiştirmeye gerek yok değil mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ayvaz-Azizov, içinde söyledi: Amerika'da adres degisikligi yapmak USCIS (AR-11 form)

Merhaba, Benim 2 gün önce Green Cardim Abd'ye girişte değiştirdiğim yeni adrese geldi, Uscis üzerinden de değiştirmeye gerek yok değil mi?

Girişteki değişiklik zaten USCIS için yapılıyor, o nedenle başka bir işlem yapmaya gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ayvaz-Azizov, içinde söyledi: Amerika'da adres degisikligi yapmak USCIS (AR-11 form)

Merhaba, Benim 2 gün önce Green Cardim Abd'ye girişte değiştirdiğim yeni adrese geldi, Uscis üzerinden de değiştirmeye gerek yok değil mi?

hayırlı olsun. hangi eyalet acaba kartin geldiği adres? baya hızlı olmuş çünkü; sevindirici.

• @knnrn Anladim, tessekurler)

• @gucarslan Teşekürler, Ohio. Green Card 2 aya geldi, pek hızlı sayılmaz 🙂 9 Ekimde Card yeni adrese geldi.

• Oglum ve esim Ocak sonu Kaliforniya'ya yerlesecek , Bir sene lise donemi kalacaklar sonra adres degisecek gene. Onceki adresimizde Kaliforniya, aile dostumuzun adresi.
    1 - Bu bir sene de adres bilgisini USCIS ten degistirmemek bir problem teskil eder mi ? Sadece 1 sene , lise bitene kadar gecici kalinacak bir kira adresi oldugu icin sordum.
    2 - USCIS te esim ve benim adima olusturulmus profiller var lakin oglum icin yok. Adres degisikligi bildirecegim zaman, oglum icin (16 yasinda) profil mi acmam gerekecek ya da anne/babanin profiliden biri icinde onunda adres degisikligi yapilabiliyor mu ?
    Tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cnpist, içinde söyledi: Amerika'da adres degisikligi yapmak USCIS (AR-11 form)

Oglum ve esim Ocak sonu Kaliforniya'ya yerlesecek , Bir sene lise donemi kalacaklar sonra adres degisecek gene. Onceki adresimizde Kaliforniya, aile dostumuzun adresi.
    1 - Bu bir sene de adres bilgisini USCIS ten degistirmemek bir problem teskil eder mi ? Sadece 1 sene , lise bitene kadar gecici kalinacak bir kira adresi oldugu icin sordum.
    2 - USCIS te esim ve benim adima olusturulmus profiller var lakin oglum icin yok. Adres degisikligi bildirecegim zaman, oglum icin (16 yasinda) profil mi acmam gerekecek ya da anne/babanin profiliden biri icinde onunda adres degisikligi yapilabiliyor mu ?
    Tesekkurler

Tüm adres değişiklerini 10 gün içinde USCIS'e bildirmek zorundasınız. Bir sene kalınan bir adres için geçici demek pek mantıklı değil.

Kimse için profil oluşturmak şart değil. AR-11 formunu siteye üye olmadan doldurabilirsiniz.

• @knnrn tesekkurler.

• Merhaba Ben 1 sene sonra adres degistirdim neyazzikki unuttum.2 gun once degistirdigimde su yaziyi okudum.
    Error on certain USCIS receipt notices
    See less
    Between Jan. 5 and Jan. 21, 2021, USCIS issued receipt notices with incorrect information to applicants who submitted Forms N-400, N-565, N-600, N-600K, or N-336 online. The error does not have any impact on the pending application and applicants can disregard that receipt notice. USCIS will mail new, corrected notices in the coming days and post corrected notices to applicants’ USCIS online accounts.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mustapha, içinde söyledi: Amerika'da adres degisikligi yapmak USCIS (AR-11 form)

Merhaba Ben 1 sene sonra adres degistirdim neyazzikki unuttum.2 gun once degistirdigimde su yaziyi okudum.
    Error on certain USCIS receipt notices
    See less
    Between Jan. 5 and Jan. 21, 2021, USCIS issued receipt notices with incorrect information to applicants who submitted Forms N-400, N-565, N-600, N-600K, or N-336 online. The error does not have any impact on the pending application and applicants can disregard that receipt notice. USCIS will mail new, corrected notices in the coming days and post corrected notices to applicants’ USCIS online accounts.

Eger, gocmenlik basvurusu yapmadiysaniz sadece adres degisikligi yaptiysaniz o durumda o uyari sizi ilgilendirmiyor, gormezden gelebilirsiniz.

• @crazycells cok tsk ederim biraz panikledim

• USCIS online profilim hesabim mevcut, daha onceden amisim. Benim ismimin altinda adres bilgisi yok, edit de gozukmuyor.
    myuscis altinda online profil olsada, yukarida yazdigimdan dolari online AR-11 dolduracagim sanirim. AR-11 formu her aile bireyi icin tek tek yapilacak anlasilan.
    myuscis hesabimda neden adres gozukmuyor acaba, greencardlar geleli cok oldu, uzun zamandirda girip bakmamistim, @caglaror un paylastigi ekran goruntusunde gordum. myuscis hesabim olsada ar-11 formunu online doldursam bir problem olur mu
    Bir de myuscis de profl tabi altinda e-verify yaninda kutu isareti ve sag yukari dogru bir ok mevcut, e-verify mi yapmak gerekiyor acaba ? Tesekkurler

• @cnpist bendede gozukmyor bu hafta degistirdim

• @mustapha nasil yaptiniz, online ar-11 doldurarak mı ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cnpist, içinde söyledi: Amerika'da adres degisikligi yapmak USCIS (AR-11 form)

USCIS online profilim hesabim mevcut, daha onceden amisim. Benim ismimin altinda adres bilgisi yok, edit de gozukmuyor.
    myuscis altinda online profil olsada, yukarida yazdigimdan dolari online AR-11 dolduracagim sanirim. AR-11 formu her aile bireyi icin tek tek yapilacak anlasilan.
    myuscis hesabimda neden adres gozukmuyor acaba, greencardlar geleli cok oldu, uzun zamandirda girip bakmamistim, @caglaror un paylastigi ekran goruntusunde gordum. myuscis hesabim olsada ar-11 formunu online doldursam bir problem olur mu
    Bir de myuscis de profl tabi altinda e-verify yaninda kutu isareti ve sag yukari dogru bir ok mevcut, e-verify mi yapmak gerekiyor acaba ? Tesekkurler

Eger profilden degistirmeyi kastediyorsaniz o sekilde yapamazsiniz maalesef. AR-11 formunu doldurup gondermeniz lazim, ama bu formu kagit olarak da online olarak da doldurup gonderebilirsiniz. USCIS profilinizden yapmaniz veya hesabiniz olmadan yapmaniz farketmez. AR-11 doldurulup gonderildigi surece USCIS, guncellemeyi yapacaktir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |