Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Google Chrome ile deneyin.

• 20 dk geçtiğiniz zaman tıme out yazısı çıkıyor siz her sayfada kaydet yaparak ilerlemeyi deneyin sonradan kaydettiğiniz yerden devam edebiliyosunuz ve google chorme kullanmalısınız

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aslimh, içinde söyledi: ABD Vatandasi ve gocmen yakinlarinin B1/B2 vize basvurulari

Merhabalar,
    Annem ve babam için yaklaşık (abartmıyotrum) 6 saattir vize başvurusu yapmaya çalışıyorum. Başvuru sayfası her sayfada ortalama 15dk bekletiyor ve daha sonra time out diyor, yeniden giriş yapıyorum ve hala 1 kişinin bile başvurusunu tamamlayamadım. Sayfa inanılmaz derecede yavaş. Bu sorunu yaşayan oldu mu? Konsolosluğu mu aramak gerekir?

5 dk'da bir kaydede kaydede ilerleyebilirsiniz...

• @crazycells Yaklasik 6 saat surdu ama tamamladim:)

• Eşim vatandaş ben de nişanlılık ile geleli 1yıl oluyor buraya geldikten 3 ay sonra annem ve babam için başvuru yaptık ama kabul edilmedi sebebi daha önce yurtdışı deneyimi olmadığı içinmiş ama başvuruyu yapan vize merkezi eksik gelir bilgisinde bulunmuş bu yüzden olduğunu düşünüyoruz şimdi hamileyim Temmuz sonu doğumum olacak yanımda olmalarını istiyorum bu süreçte nasıl yol izlemeliyiz onlara çok ihtiyacım var yardımcı olursanz çok sevinirim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@essente, içinde söyledi: ABD Vatandasi ve gocmen yakinlarinin B1/B2 vize basvurulari

Eşim vatandaş ben de nişanlılık ile geleli 1yıl oluyor buraya geldikten 3 ay sonra annem ve babam için başvuru yaptık ama kabul edilmedi sebebi daha önce yurtdışı deneyimi olmadığı içinmiş ama başvuruyu yapan vize merkezi eksik gelir bilgisinde bulunmuş bu yüzden olduğunu düşünüyoruz şimdi hamileyim Temmuz sonu doğumum olacak yanımda olmalarını istiyorum bu süreçte nasıl yol izlemeliyiz onlara çok ihtiyacım var yardımcı olursanz çok sevinirim

calistiginiz vize danismanlariyla basvurmak zorunda misiniz? Bence kendi basvurunuzu yapmaniz bilgilerin eksiksiz aktarilmasi icin daha iyi olur. Basvuruya anneniz ve babanizi Turkiye'ye donmeye ikna edecek bilgileri de ekleyin.

• @crazycells Teşekkür ederim, öyle bir hata yapmayı düşünmüyorum kesinlikle tabi hangi adımları izmemiz gerektiğini nasıl başvuru yapacağımızı bilemediğinizden mecbur kaldık

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@essente ilk iletiyi inceleyin isterseniz, surece asina olursunuz...

• @essente merhabalar, siz aileniz icin vize basvurusunda buldunuz mu? Biz de sansimizi denemeyi dusunuyoruz

• Sevgili Forum Üyeleri ve Crazycells,

Öncelikli olarak böyle güzel bir platformun oluşumunda emeği geçen ve katkı sağlayan herkese çok teşekkür ederim. Üye olmadan 2 3 gündür forumu detaylıca okudum ve ciddi anlamda çok faydalı bilgilere erişme şansı elde ettim. Bir konuda @crazycells ve diğer üye arkadaşların bilgisini rica ederim.

Kendim çifte vatandaş (TR - ABD) , Istanbul'da ikamet eden yaklaşık 10 senedir özel bir firmada çalışan bir kişiyim. Eşimle yaklaşık 1 sene önce evlendik, evlilik sonrası balayımız için ABD Floridaya tatil amaçlı gitme niyetimiz vardı, eşim adına Eylül 2020'de Turist vizesi için İstanbul konsolosluğundan müracatta bulunduk ve Mayıs 2021'e 9 ay sonrasına ancak randevu aldık. Her ne kadar ilk etapta üzülsekte artık kısmet böyleymiş bizde Haziran 2021 - Temmuz 2021'de tatilimizi planlarız diye üstünde durmadık. Eşime Şubat 2021 sonu konsolosluktan vize görüşmelerinin durdurulduğuna dair bir email geldi ve yaşadığımız şok neticesinde tekrardan bir hayalkırıklığı durumu oluştu. Acaba ne zamana tekrardan randevu alabiliriz, ne zaman konsolosluklar açılır derken ekşisözlükte 2022 Ocak ve Şubat ayı için İstanbul ve Ankara'da açık randevu tarihlerini okumamızla birlikte, Mayıs 2020 için iptal olan randevumuz yerine Ocak 2021 için tekrardan randevu aldık. Şimdi tekrardan 10 aylık bekleme süreci başlayacak.

Merak ettiğim bir iki konuda sizin görüşlerinizi almak isterim:

1. Ocak 2021'de mevcut olan randevu sizce bir şekilde 3 4 ayda olsa 2020 içerisinde bir tarihe revize edilebilir mi? Forum'da farklı başlıkları okurken Trump tarafından imzalanan kararnamenin 31 Mart 2021'de sonlanacağı ve bunun neticesinde farklı vize tipleri içinde işlemlerin konsolosluklar tarafından hızlandırılabileceği bilgisi yazılmış. Veyahut aşılama TR'de biraz daha hız kazanırsa bu olumlu anlamda 2022 randevularının 2021'e çekilmesi konusunda etki eder mi?

2. Kendim belirttiğim gibi Amerikan vatandaşıyım, eşimde bende Istanbul'da özel sektörde çalışıp ikamet etmekteyiz. Kalıcı olarak şu an Amerika'ya yerleşme niyetimiz an ıtıbarıyla bulunmuyor. Eşimin turistik vize talebi tamamen tatil amaçlı gidip Amerika'yı gezip görmek maksatlı. Konsolosluktaki görüşmede benim Amerikan vatandaşı olmamdan ötürü eşimin red alma durumu oluşabilir mi ? Benim Amerikan vatandaşı olmam , eşimin turist vizesine başvurması konusunda bir şüphe - kafa karışıklığı oluşturur mu ? Kendim basit mantıkla düşündüğümde, ABD'de şu aşamada yaşamaya niyeti olmayan birinin turistik gezi amaçlı eşi ABD vatandaşı olsada turist vizesine başvurması bana mantıklı geliyor ama bu şekilde başvurup red alan var mıdır acaba ?

3. Vize görüşmesi için eşimin araba ruhsatı, çalıştığı yerden bodro - imza sürküsü - ticari sicil kaydı - bankada yeterli miktar para - otel rezv ve ucak gidiş döüş biletleri - ds160 form çıktı ve talimatname çıktıları harici ekstra belge ne ekleyebiliriz veya bu belgeler yeterli midir?

Zaman ayırıp okuduğunuz için ve yaptığınız katkılardan ötürü teşekkür ederim, iyi günler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AE123 amerika vatandaşı olan kişi olarak neden evliliğini amerika konsolosluğuna onaylatmıyorsunuz. Konsolsoluk sadece mülakata açık değil yani vatandaşların işlerini yapıyorlar. Sizde vatandaş olduğunuz için burada ki kişiler gibi bir bekleme durumunda değilsiniz. Vatandaş veya acil işler için işlemler yapılıyor. Yazınızı okuyunca üzüldüm ya direk kapıya gidin ben vatandaşım böyle bir işlemim var dersin. Sonuçta sana yardım etmek zorundalar. Amerikan vatandaşısın. Kapıdan yardımcı olmuyorlarsa ACİL konu başlıklı bir mail atarsın. Böylelikle otomatik olarak eşinin de green kart işlemleri başlayacak. Bu videolar corona öncesinde olan şimdi corona var işlemler daha hızlı olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AE123 aşağıda bak ne yazıyor acil işler için de arayın diye bu telefonu ettiğin zaman Türk vatandaşı olarak değil Amerikan vatandaşı olarak konuşacaksın ki senin işlemlerini yapsınlar.
    Untitled.jpg

• @ayvalik10, içinde söyledi: ABD Vatandasi ve gocmen yakinlarinin B1/B2 vize basvurulari

@AE123 amerika vatandaşı olan kişi olarak neden evliliğini amerika konsolosluğuna onaylatmıyorsunuz. Konsolsoluk sadece mülakata açık değil yani vatandaşların işlerini yapıyorlar. Sizde vatandaş olduğunuz için burada ki kişiler gibi bir bekleme durumunda değilsiniz. Vatandaş veya acil işler için işlemler yapılıyor. Yazınızı okuyunca üzüldüm ya direk kapıya gidin ben vatandaşım böyle bir işlemim var dersin. Sonuçta sana yardım etmek zorundalar. Amerikan vatandaşısın. Kapıdan yardımcı olmuyorlarsa ACİL konu başlıklı bir mail atarsın. Böylelikle otomatik olarak eşinin de green kart işlemleri başlayacak. Bu videolar corona öncesinde olan şimdi corona var işlemler daha hızlı olur.

abd vatandaşıyla olan evlilik otomatik olarak bir şeybaşlatmaz. abd de yaşamıyorsan sponsor lazım, nvc de işlemler yapılması lazım. en az 1 sene sürer bunlar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AE123, içinde söyledi: ABD Vatandasi ve gocmen yakinlarinin B1/B2 vize basvurulari

Sevgili Forum Üyeleri ve Crazycells,

Öncelikli olarak böyle güzel bir platformun oluşumunda emeği geçen ve katkı sağlayan herkese çok teşekkür ederim. Üye olmadan 2 3 gündür forumu detaylıca okudum ve ciddi anlamda çok faydalı bilgilere erişme şansı elde ettim. Bir konuda @crazycells ve diğer üye arkadaşların bilgisini rica ederim.

Kendim çifte vatandaş (TR - ABD) , Istanbul'da ikamet eden yaklaşık 10 senedir özel bir firmada çalışan bir kişiyim. Eşimle yaklaşık 1 sene önce evlendik, evlilik sonrası balayımız için ABD Floridaya tatil amaçlı gitme niyetimiz vardı, eşim adına Eylül 2020'de Turist vizesi için İstanbul konsolosluğundan müracatta bulunduk ve Mayıs 2021'e 9 ay sonrasına ancak randevu aldık. Her ne kadar ilk etapta üzülsekte artık kısmet böyleymiş bizde Haziran 2021 - Temmuz 2021'de tatilimizi planlarız diye üstünde durmadık. Eşime Şubat 2021 sonu konsolosluktan vize görüşmelerinin durdurulduğuna dair bir email geldi ve yaşadığımız şok neticesinde tekrardan bir hayalkırıklığı durumu oluştu. Acaba ne zamana tekrardan randevu alabiliriz, ne zaman konsolosluklar açılır derken ekşisözlükte 2022 Ocak ve Şubat ayı için İstanbul ve Ankara'da açık randevu tarihlerini okumamızla birlikte, Mayıs 2020 için iptal olan randevumuz yerine Ocak 2021 için tekrardan randevu aldık. Şimdi tekrardan 10 aylık bekleme süreci başlayacak.

Merak ettiğim bir iki konuda sizin görüşlerinizi almak isterim:

1. Ocak 2021'de mevcut olan randevu sizce bir şekilde 3 4 ayda olsa 2020 içerisinde bir tarihe revize edilebilir mi? Forum'da farklı başlıkları okurken Trump tarafından imzalanan kararnamenin 31 Mart 2021'de sonlanacağı ve bunun neticesinde farklı vize tipleri içinde işlemlerin konsolosluklar tarafından hızlandırılabileceği bilgisi yazılmış. Veyahut aşılama TR'de biraz daha hız kazanırsa bu olumlu anlamda 2022 randevularının 2021'e çekilmesi konusunda etki eder mi?

2. Kendim belirttiğim gibi Amerikan vatandaşıyım, eşimde bende Istanbul'da özel sektörde çalışıp ikamet etmekteyiz. Kalıcı olarak şu an Amerika'ya yerleşme niyetimiz an ıtıbarıyla bulunmuyor. Eşimin turistik vize talebi tamamen tatil amaçlı gidip Amerika'yı gezip görmek maksatlı. Konsolosluktaki görüşmede benim Amerikan vatandaşı olmamdan ötürü eşimin red alma durumu oluşabilir mi ? Benim Amerikan vatandaşı olmam , eşimin turist vizesine başvurması konusunda bir şüphe - kafa karışıklığı oluşturur mu ? Kendim basit mantıkla düşündüğümde, ABD'de şu aşamada yaşamaya niyeti olmayan birinin turistik gezi amaçlı eşi ABD vatandaşı olsada turist vizesine başvurması bana mantıklı geliyor ama bu şekilde başvurup red alan var mıdır acaba ?

3. Vize görüşmesi için eşimin araba ruhsatı, çalıştığı yerden bodro - imza sürküsü - ticari sicil kaydı - bankada yeterli miktar para - otel rezv ve ucak gidiş döüş biletleri - ds160 form çıktı ve talimatname çıktıları harici ekstra belge ne ekleyebiliriz veya bu belgeler yeterli midir?

Zaman ayırıp okuduğunuz için ve yaptığınız katkılardan ötürü teşekkür ederim, iyi günler.

1. Tarihin one cekilme ihtimali var ama planlarinizi buna guvenerek yapmayin bence. Vizeyi aldiktan sonra biletleri alirsiniz. 31 Mart'ta sonlanan kararname maalesef turist vizesini ilgilendirmiyor.

2. Boyle bir ihtimal var. Siz ABD'ye tasinmak istemeseniz de, konsolos gorevlisini buna ikna etmeniz gerekiyor. Eger amacinizin yani esinizin amacinin ABD'de gocmen olduguna karar verirse, red verebilir maalesef. O sekilde dusunemezsiniz, soyle dusunmeniz gerekiyor... Amaci gocmenlik olan biri de benzer bir "yalan" soyleyip turist vizesi almaya calisabilirdi. Fakat konsoloslugu ABD'de gocmenlik islemlerine baslamayacaginiza ikna edebilirseniz vizeyi alabilirsiniz.

3. Bence is yerinden bu tatilin kisa bir gezi oldugunu ve esinizin donunce islere devam edecegini de ekleyin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10 @DustyBlue , arkadaslar sayin @AE123 'u yanlis anlamis olabilir misiniz? Cunku su an gocmen olmak istemiyorlar. Turist vizesiyle gezip cikmak istiyorlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells ben neden böyle yazdım aşağodaki başlıkta yazanlara göre TURİST olarak yakın zamanda zaten gidemeyecekler elinde böyle bir altın bilezik neden kullanmıyorsun bana garip geldi binersin uçağa gidersin tatil balayı yaparsın gel geri off sıkıldım dersin tekrar atla uçağa gemiye yani ne vize ne mülakat peşinde koşmazsın
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/95/b1-b2-ziyaretçi-vizeleri-i̇ş-turi̇zm-tibbi̇-tedavi̇/609?_=1615610954832

• @crazycells, içinde söyledi: ABD Vatandasi ve gocmen yakinlarinin B1/B2 vize basvurulari

@ayvalik10 @DustyBlue , arkadaslar sayin @AE123 'u yanlis anlamis olabilir misiniz? Cunku su an gocmen olmak istemiyorlar. Turist vizesiyle gezip cikmak istiyorlar.

Ben turist vizesinin mantikli oldugunu dusunuyorum oteki turlusunun bugunden bir yarina faydasi yok demek istemistim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Tamamdir, simdi anlasildi. 👍

• @DustyBlue, içinde söyledi: ABD Vatandasi ve gocmen yakinlarinin B1/B2 vize basvurulari

@crazycells, içinde söyledi: ABD Vatandasi ve gocmen yakinlarinin B1/B2 vize basvurulari

Ben turist vizesinin mantikli oldugunu dusunuyorum oteki turlusunun bugunden bir yarina faydasi yok demek istemistim.

Bu konuda net cevap verebilmek icin daha fazla bilgiye ihtiyac var.

Sayin @AE123 yazdigina gore, en az 10 yildir Turkiye'de yasiyor ve calisiyor. Vatandasligi olduguna gore, bu surede vergi beyanlari yapmis mi, ABD ile bagi nasil, yani esine sponsor olabilme yeterliligi var mi gibi sorular.

Yoksa dogum turizmi sonucu alinan bir vatandaslik mi? Oyleyse, vatandaslik belgesi ve passport haricinde elinde baska neler var? SSN, ehliyet, banka hesabi, ABD adresi vs vs...

• Herkese cevapları için teşekkür ederim, belirttiğim gibi yakın dönemli bir taşınma planımız şu an için mevcut değil. Amacımız hem tatil yapmak, hem eşime biraz Amerika'yı tanıtmak sonrasında eğer ki şartlar olumlu olursa ilerleyen dönemde belki daha planlı programlı bir şekilde gitmek. Bu nedenle turist vizesinin amacımıza daha yönelik ve hızlı olucağını düşündük ama malesef vize randevularının iptal olması neticesinde nerdeyse başvuru tarihinden 1.5 sene sonrasına eğer ki tekrardan bir erteleme olmazsa eşim randevuya katılacak. Malesef hayalkırıklığı ve biraz sinir bozan kısım görüşmelerin ertelenip ileri tarihlere ötelenmesi ama bunda da yapabileceğimiz bir şey olmadığının farkındayız. Tekrardan hızlı geri dönüşler için teşekkür ederim, selamlar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |