Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba ben genel bir soru soracağım mesela ABD vatandaşı biri ile 1 Eylül tarihinde evlenen birinin mülakata girmesi ve fiziki green kartı alması tahminen ne kadar zaman alıyor şu an?

• @5september5 dava sorgulama gönderilebilir ama onu da maalesef kabul etmiyorlar çünkü sureler uzadi sizin şubenin verdiği süre ne kadarsa o süreden sonra sorgulayabiliyorsun davanizi ki şuan da ofislerde görünen süreler uçuk süreler onun öncesinde ciddiye almiyorlar. Bekleyin diyorlar yine de lütfen aramayi dene sürekli

• @graombze cevap icin tesekkurler..Cok sagolun....

• @Erbatur belirli bir tarih yok hele pandemi dönemin de benim 1 yili geçti. 7 aydan önce çok sanmıyorum günümüz şartlarında gelebileceğini ama cok bilinmez bir durum örnek olarak 7 ayda sürebilir 2 yılda umarım istediğiniz gibi olur.

• @graombze peki bu sürede evli olan TR vatandaşı eş Türkiye’ye girip çıkamayacak mı?

• Sen amerika'da evlenip süreci burda başlamaktan bahsediyorsan eğer ead kart ya da greencard olmadan seyahat edemezsin veya calisamazsin.

• EAD kartı almakta yine aynı zamanı almıyor mu? Bir arkadaşımın eşinde EAD kart vardı ama geri dönüşte almazlar belki diye ülkesine gitmeye korkuyordu.

• @Erbatur hic bir sorun olmaz o kart size seyahat için veriliyor acil durum seyahat izini değil ama pandemi sürecin de seyahat etmek ya da etmemek size kalmış ayrica eğer greencard mülakatı bekliyorsaniz ve geldiğinde turkiye de sıkışırsaniz buyuk problem çıkar. Ead kart gelme suresi yaklaşık 5 ay

• @akhilleus ead ile ilgili sadece parmak izi alindi diyor bi degisiklik olmadi. case statuste baska bisey gordukce heyecanlaniyorum ama cok da beklememek gerek sanirim, mecbur beklicez 🙂

@graombze cok tesekkur ederiim destegin ve iyi dileklerin icin, umarim en kisa zamanda bitsin su herseyi kanitlama derdimiz 🙂

• @tuchi en azindan uscis odenekleri kesilmeyecegi icin islemler normal devam edecek. Bu da kisa surede evrak islerinin halledecegi anlamina gelir. Olaya boyle bakmakta fayda var iciniz rahat olsun.

• @akhilleus bu bilgi kesin mi? Ben sadece 1 ay falan uzatıldı sanıyorum.

• @akhilleus ben de dosyaları hızlı işleyeceklerini düşünüyorum. Umarim hepiniz için hayırlısı olur en kisa zamanda

• @Erbatur evet gecenlerde denk geldim hatta forumda da bazi basliklarda paylasildi linki.

• Cok cok uzun bir bekleyisin ardindan sonra September 15 icin interview tarihi verdiler.

• @ssergenk Cok sevindim

• @graombze bende cok sevindim .NY damisiniz ?

• @crazycells 6 ay 18 gün sonra EAD Kartımı nihayet teslim aldım,Pazartesi günü çalışmaya başlıyorum.

• Arkadaslar sabah 9:15 uscis alabama montogomery'de mulakatimin vardı saat 9'dan önce binaya girmemize müsade etmediler. İceri girdikten sonra parmak izi ve fotoğrafımı çektiler. 3 çift vardi hepimizin randevu saati aynıydı. Bir çifti ayri odalarda mülakata aldilar biz de panik olduk:)) sonrasinda başka bir memur bizi çağırdı yuzyuze mülakat gerçekleşti. Genel olarak sorular doğum tarihimiz,nasil tanıştığımız, aile bireylerin isimlerini,dugun tarihimiz nerede olduğunu ve eşimin kac kere turkiyeye geldiği gibi cok basit sorular soruldu. Hatta biz sohbet ettik güldük eğlendik ayaga kalkıp tarifler verdik:)) hic bir sekilde bizim hazırladığımız kocaman dosyaya bakmadı. Yeteri kadar kanitim var yeterli dedi. Cok uğraştık dedik tamam bir kac tane verin dedi:)) hazırladığımız dosyaya bakmadı ve hic birsey almadı( tabii bu davadan davaya değişir hersey tam gidin çünkü hepsi isteniyor normalde)
    Taxleri bile biz söyledik bunlari almaniz gerekiyor sanirim diye. Çok guzel rahat ve eğlenceliydi. Formda cevapladigimiz guvenlik soruların hepsi tekrar soruluyor.Yaklasik 20 dakika sürdü bize gun içinde sistemi kontrol edin dedi. Binadan cikip sisteme baktim kart üretiliyor olarak değiştirildi.
    Yolda yazıyorum yazım hatalari için özür dilerim.

• ⭐⭐⭐

@graombze, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Arkadaslar sabah 9:15 uscis alabama montogomery'de mulakatimin vardı saat 9'dan önce binaya girmemize müsade etmediler. İceri girdikten sonra parmak izi ve fotoğrafımı çektiler. 3 çift vardi hepimizin randevu saati aynıydı. Bir çifti ayri odalarda mülakata aldilar biz de panik olduk:)) sonrasinda başka bir memur bizi çağırdı yuzyuze mülakat gerçekleşti. Genel olarak sorular doğum tarihimiz,nasil tanıştığımız, aile bireylerin isimlerini,dugun tarihimiz nerede olduğunu ve eşimin kac kere turkiyeye geldiği gibi cok basit sorular soruldu. Hatta biz sohbet ettik güldük eğlendik ayaga kalkıp tarifler verdik:)) hic bir sekilde bizim hazırladığımız kocaman dosyaya bakmadı. Yeteri kadar kanitim var yeterli dedi. Cok uğraştık dedik tamam bir kac tane verin dedi:)) hazırladığımız dosyaya bakmadı ve hic birsey almadı( tabii bu davadan davaya değişir hersey tam gidin çünkü hepsi isteniyor normalde)
    Taxleri bile biz söyledik bunlari almaniz gerekiyor sanirim diye. Çok guzel rahat ve eğlenceliydi. Formda cevapladigimiz guvenlik soruların hepsi tekrar soruluyor.Yaklasik 30 dakika sürdü bize gun içinde sistemi kontrol edin dedi. Binadan cikip sisteme baktim kart üretiliyor olarak değiştirildi.
    Yolda yazıyorum yazım hatalari için özür dilerim.

Tebrik ederim hayırlı olsun

• @graombze tebrik ederim oldu bitti 🙂 darisi bekleyen herkesin basina.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |