Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @busyman birth certificate’i turkiye’den gelirken cevirisini yaptirip oyle teslim ettim aos basvurusu yaparken ve sorun cikmadi. E-devlet ciktisi hakkinda bilgim yok o sekilde basvuran varsa aydinlatabilir ama tavsiyem Türkiye’den gelmeden once tum evraklari halledin ne olur ne olmaz. Bol sans

• Sayın @crazycells, Yaklasik iki yılı askin bir suredir EB3 kategorisindeki surecim devam ediyor. Suan Ankarada ikamet etmekdeyim.Çalışma bakanlıgından PERM i bu sene subat basında zorda olsa alabıldım. Daha sonra USCIS (gocmen dairesine) i-140 basvurusunu nisan da consular processing olarak yaptım.daha sonra request of evidence(RFE) geldı .tam eksik belgeleri topladık, haziran sonunda acıklanan karar ıle ocak 2021 e kadar ,employment based basvuruları konsolusluklarda yapılmıcakdır kararı cıkdı. zaten suan konsolosluklar kapalı. yanı RFE icin belgeleri daha teslım etmedık. hala kasıma kadar sure var.

1. sizce CP seklinde hersey olumlu gıderse, ne zamana NVC mulakat tarıhı verır konsoloslukda?( tabi Visa bulletinde guncel olursakı . Ekimde olucak gıbı gorunuyor.Priorty date im 15mayis2019)

2. Avukat dun baska bır sey onerdı ;buda kafamı cok kurcaladı. Mevcut i-140 basvurusunu ıptal edıp .Amerıkaya mevcut turist vizem ile gelmemi istedi( girisde risk oldugunu biliyorum) ve 2.3 ay icinde AOS a basvurup, surece bu sekılde devam edebılcegımı soyledı.(bu sekılde bırcok kısıyı getırdıgını de belırttı)yaklasık 4 ay sonrasıda Calısma ıznı cıkdıgını ve turıst vızesının 6 ay hukmunun dusecegı ve green card processı bıtene kadar da ABD de yasayıp calısabılcegımı belırttı.Acıkcası bu konu ıle ılgılı kaynak pek yok. sizin goruslerınızı ve tahmınlerınızı rica edebilirmiyim.İyi gunler dilerim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Cagdas-Kilic, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Sayın @crazycells, Yaklasik iki yılı askin bir suredir EB3 kategorisindeki surecim devam ediyor. Suan Ankarada ikamet etmekdeyim.Çalışma bakanlıgından PERM i bu sene subat basında zorda olsa alabıldım. Daha sonra USCIS (gocmen dairesine) i-140 basvurusunu nisan da consular processing olarak yaptım.daha sonra request of evidence(RFE) geldı .tam eksik belgeleri topladık, haziran sonunda acıklanan karar ıle ocak 2021 e kadar ,employment based basvuruları konsolusluklarda yapılmıcakdır kararı cıkdı. zaten suan konsolosluklar kapalı. yanı RFE icin belgeleri daha teslım etmedık. hala kasıma kadar sure var.

1. sizce CP seklinde hersey olumlu gıderse, ne zamana NVC mulakat tarıhı verır konsoloslukda?( tabi Visa bulletinde guncel olursakı . Ekimde olucak gıbı gorunuyor.Priorty date im 15mayis2019)

2. Avukat dun baska bır sey onerdı ;buda kafamı cok kurcaladı. Mevcut i-140 basvurusunu ıptal edıp .Amerıkaya mevcut turist vizem ile gelmemi istedi( girisde risk oldugunu biliyorum) ve 2.3 ay icinde AOS a basvurup, surece bu sekılde devam edebılcegımı soyledı.(bu sekılde bırcok kısıyı getırdıgını de belırttı)yaklasık 4 ay sonrasıda Calısma ıznı cıkdıgını ve turıst vızesının 6 ay hukmunun dusecegı ve green card processı bıtene kadar da ABD de yasayıp calısabılcegımı belırttı.Acıkcası bu konu ıle ılgılı kaynak pek yok. sizin goruslerınızı ve tahmınlerınızı rica edebilirmiyim.İyi gunler dilerim

Hizli bir sekilde RFE'yi gonderin. Konsolosluklarda mulakat verilmiyor ama hem USCIS, hem de NVC hala islemlere devam ediyor. Siz de bu sureyi bosa gecirmemis olursunuz, bu sekilde son asamada mulakatlarin acilmasini bekliyor olursunuz...

1. Maalesef tarihlere ben de emin degilim. Ozellikle EB vize sureclerine cok asina degilim maalesef...

2. Zaten olagandisi zamanlarda yasiyoruz, ben yerinizde olsaydim bu tur "risk arttiran" girisimlerde bulunmazdim. Tabii sizin onceliklerinize ve hayatiniza gore vermeniz gereken bir karar ama zaten bu sureci tamamlarsaniz belki 1 yil surecek ama ABD'ye calisma izni ile girmis olacaksiniz. O zamana kadar ekonomi de toparlanmis olur, eger degisiklik yapmak isterseniz yeni is bulma ihtimaliniz de artar...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

AOS hakkinda bir guzel haber @Yasin-B-Akalan Bey'den geldi...

ABD'de bugun bir DV2020 talihlisi sureci tamamladi ve dosyasi onaylandi. (AOS icin onemli olan 30 Eylul'den once mulakata girip dosyanin onaylanmasi, Green Card'in kendisi daha sonra ulassa da olur)

Yasin Bey'in DV2020 talihlisi muvekkiline Mayis ayinda yaptigi AOS basvurusunun mulakati bugun gerceklesmis ve dosya onaylanmis, AOS yapacaklar icin cok guzel bir haber, demek ki USCIS'e baski yapinca 3.5 ayda tum sureci tamamlamak mumkun. Su an sureci USCIS'te devam eden arkadaslara bu konunun ustunde durmalarini, gerekirse kendi avukatlarina veya Yasin Bey'e ulasmalarini tavsiye ederim.

• merhaba green kart lottery talihlisiyim aos yapacagım forumda bazı soruların cevabını bulamadım bu konuda yardımcı olurmusunuz lutfen

1. ds 260 formunu doldurmak zorundamıyım , egerkı doldurucaksam herhangı bır odemem gereken ucretı varmı ?

2. suanda statumun gelmesı ıcın pendıngde beklıyorum j1 dan f1 a yaklsık bır sene oldu hala statum gelmedı mulaka tarıhıne kadar statum gelmezse surec ıcın bı skıntı olurmu ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Akif-Taskiran, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

merhaba green kart lottery talihlisiyim aos yapacagım forumda bazı soruların cevabını bulamadım bu konuda yardımcı olurmusunuz lutfen

1. ds 260 formunu doldurmak zorundamıyım , egerkı doldurucaksam herhangı bır odemem gereken ucretı varmı ?

2. suanda statumun gelmesı ıcın pendıngde beklıyorum j1 dan f1 a yaklsık bır sene oldu hala statum gelmedı mulaka tarıhıne kadar statum gelmezse surec ıcın bı skıntı olurmu ?

1. DS-260 formunu doldurun. Bu sekilde KCC, USCIS'e sizin icin bir vize gondermesi gerektigini bilecek. Eger tum AOS yapanlar DS-260 formunu doldurmasaydi o zaman problem olurdu ayrilacak vize sayilarinda, o nedenle problemin degil, cozumun bir parcasi olmak icin DS-260 formunu doldurun 🙂

2. Sanirim onaylanmadan da AOS surecini baslatabiliyorsunuz, cunku ABD'ye yasal olarak girdiniz ve tam olarak out-of-status de degilsiniz... Isterseniz emin olmak adina bunu bir de Muslu Hukuk Burosu'na soralim:
      https://yesilkartforum.com/forum/category/120/muslu-hukuk-bürosu-sorularınızı-cevaplıyor

• @crazycells cok tesekurler ilginize, surec tamamlanınca , diğer arkdaslara da bilgi olması mahıyetınce ,detaylıca surecı paylasmayı dusunuyorum.
    saygılar sunarım.

• @Rookie, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

22 Eylül 2018
    Evlilik Tarihi : 24 Eylül 2018
    Tebrık ederım ve ıyı gunler dılerım, Arastırdıgım kadarıyla, amerıkaya gırınce evlenmeden en az 3 ay bekleyın deneyıyordu. sız gırer gırmez evlenmıssınız.USCIS de bununlaılgılı sıkıntı yaratmadılarmı hıc.

• @Cagdas-Kilic kendisi k1 vizesi ile geldi. Yani nişanlılik bizim vizemis evlilik için turist vizesi ile gelip evlenmek gibi degil

• Merhabalar,
    Konsolosluktan Birth Certificate aldım, Court Records almayı unutmuşum ama daha önce mahkemelik bir işim de olmamıştı, e-devlet’ten adıma mahkeme kaydı olmadığına dair kağıt almam yeterli mi? Yoksa yine de konsolosluktan mı isteyeyim belgeyi?

• @Cagdas-Kilic, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@Rookie, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

22 Eylül 2018
    Evlilik Tarihi : 24 Eylül 2018
    Tebrık ederım ve ıyı gunler dılerım, Arastırdıgım kadarıyla, amerıkaya gırınce evlenmeden en az 3 ay bekleyın deneyıyordu. sız gırer gırmez evlenmıssınız.USCIS de bununlaılgılı sıkıntı yaratmadılarmı hıc.

Teşekkür ederim. @graombze 'nin de dediği gibi ben K1 vizesi ile gelip evlilik yaptım o yüzden bir sıkıntı olmadı.Süreciniz de bol şanslar iyi günler.

• @Akif-Taskiran @crazycells sımdıye kadar yazılan tum yazıları okudum yalnız DS-260 formundan sonra herhangi bir odeme yapılmasına dair bir yazıyla karşılaşmadım bu konuda da aydınlatabılırmısınız ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@losersweepers, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Merhabalar,
    Konsolosluktan Birth Certificate aldım, Court Records almayı unutmuşum ama daha önce mahkemelik bir işim de olmamıştı, e-devlet’ten adıma mahkeme kaydı olmadığına dair kağıt almam yeterli mi? Yoksa yine de konsolosluktan mı isteyeyim belgeyi?

Konsolosluktan boyle bir belge alabileceginizi sanmiyorum, en fazla adli sicil kaydi alabilirsiniz. Bildigim kadariyla mahkeme kayitlarini sadece ilgili Adliye'den alabiliyorsunuz...

Eger arsiv kayitli adli sicil kaydi aliyorsaniz yeterli. Eger daha once bir mahkemede suclu bulunduysaniz o durumda mahkeme kayitlarini da gormek isteyeceklerdir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Akif-Taskiran, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@Akif-Taskiran @crazycells sımdıye kadar yazılan tum yazıları okudum yalnız DS-260 formundan sonra herhangi bir odeme yapılmasına dair bir yazıyla karşılaşmadım bu konuda da aydınlatabılırmısınız ?

Hayir, DS-260 formu icin bir odeme yapmaniza gerek yok.

Fakat DV Lottery fee'yi AOS surecine baslamadan odemeniz gerekiyor. Normalde bu ucreti konsoloslukta vize ucreti olarak oduyorsunuz, fakat siz vize almayacaginiz icin bu ucreti AOS surecine baslamadan DOS'a gondermeniz gerekiyor.

Ilk iletiyi bir daha okuyun 🙂 Asagi tarafta "Green Card Cekilis Talihlilerine Dair Ek Bilgiler" kisminda bu bilgileri bulabilirsiniz. Bu ucret DS-260 formunun ucreti degil, normalde vize ucreti olarak gecen DV cekilis ucreti...

• @crazycells
    Pardon ben Court Records = Adli Sicil Kaydı sanıyordum, onda da bir kaydım yok. E devletten alayım mı yine? Direkt ingilizcesini veriyorlar. Yoksa o da mı konsolosluktan alınmalı sizce?
    Sağolun cevabınız için!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@losersweepers, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@crazycells
    Pardon ben Court Records = Adli Sicil Kaydı sanıyordum, onda da bir kaydım yok. E devletten alayım mı yine? Direkt ingilizcesini veriyorlar. Yoksa o da mı konsolosluktan alınmalı sizce?
    Sağolun cevabınız için!

Bu konuda USCIS'in standartlarini anlayamadik hala 🙂 ayni belgeler olsa da birilerinin gonderdigini kabul edip, baskalarininkini kabul etmiyorlar gibi 🙂

Direkt ingilizcesini gonderin isterseniz, eger RFE alirsaniz Turkiye'den alip ingilizceye cevirip gonderirsiniz.

• Merhaba herkese. DV2020 talihlisi olarak AOS sürecim olumlu sonuçlandı ve greencard elime ulaştı. Buradaki arkadaşlara yol göstermesi açısından kendi tecrübemi paylaşmak istiyorum. Öncelikle ben F1 vizesi ile 1.5 senedir ABD'de bulunuyorum. Sonuçlar açıklandığında AOS ile CP arasında kalmıştım. En son AOS'da karar kıldım. Case Numaram 41 binlerde olduğu için ancak Haziran ayında current olabildim. Ofisler kapalı olduğu için süreci başlatma konusunda başta tereddütlüydüm ama yine de şansımı denemek istedim. Eşim de burada olduğu için toplam 660 dolarlık çek yazdırıp 27 Nisan'da KCC'ye yolladım. Kağıda ödendi damgası vurup geri yolladılar. Mayıs ayı boyunca da sağlık formu, doğum sertifikası, I-485, I-944 gibi belgeler için uğraştım. E-devletten tüm aile bilgisini içeren vukuatlı nüfus kağıt örneğini çıkartıp Türkiye'deki bir çeviri kurumuna çevirttirdim. 1225+1225 dolarlık da bankadan iki çek yazdırdım. Bütün belgelerimi 1 Haziran'da NBC'ye yolladım. 18 Haziran'da belgelerin işleme alındığına dair I-797 (Notice of Action) belgeleri elime ulaştı. Bundan bir sonraki aşama biyometrik ve parmak izi randevusu verilmesi. 20 Temmuz'a kadar ASC'ler kapalı olduğu için bekledim. Pandemiden dolayı walk-in izin verilmiyordu fakat ben yine de şansımı denemek istedim. Ertesi gün ASC'ye gittim. İlk başta izin vermez gibi oldular ama biraz dil döküp DV olduğumuzu anlatınca içeri aldılar, aynı gün biyometrik ve parmak izi verdik. 21 Ağustos'ta ise Field Office'ten interview günü için email atıp aradılar. 26 Ağustos'ta mülakatımız gerçekleşti. 15 dk sürdü, kısa basit sorular soruldu. Ertesi gün case statümüz 'New Card is Being Produced' oldu. (Case status şuradan kontrol ediliyor -> https://egov.uscis.gov/casestatus/landing.do) Diğer gün de 'Case was Approved' yazısı çıktı. 4 Eylül'de Approval Letter elimize ulaştı. 8 Eylül'de 'Card was Mailed to Me' dedi ve bugün kartlar elimize ulaştı. AOS yapacaklar için şu siteye bakmalarını tavsiye ederim ->https://forums.immigration.com/threads/dv-2020-aos-only.340762/. Sorunuz olursa da cevaplamaya çalışırım. Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@enver, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Merhaba herkese. DV2020 talihlisi olarak AOS sürecim olumlu sonuçlandı ve greencard elime ulaştı. Buradaki arkadaşlara yol göstermesi açısından kendi tecrübemi paylaşmak istiyorum. Öncelikle ben F1 vizesi ile 1.5 senedir ABD'de bulunuyorum. Sonuçlar açıklandığında AOS ile CP arasında kalmıştım. En son AOS'da karar kıldım. Case Numaram 41 binlerde olduğu için ancak Haziran ayında current olabildim. Ofisler kapalı olduğu için süreci başlatma konusunda başta tereddütlüydüm ama yine de şansımı denemek istedim. Eşim de burada olduğu için toplam 660 dolarlık çek yazdırıp 27 Nisan'da KCC'ye yolladım. Kağıda ödendi damgası vurup geri yolladılar. Mayıs ayı boyunca da sağlık formu, doğum sertifikası, I-485, I-944 gibi belgeler için uğraştım. E-devletten tüm aile bilgisini içeren vukuatlı nüfus kağıt örneğini çıkartıp Türkiye'deki bir çeviri kurumuna çevirttirdim. 1225+1225 dolarlık da bankadan iki çek yazdırdım. Bütün belgelerimi 1 Haziran'da NBC'ye yolladım. 18 Haziran'da belgelerin işleme alındığına dair I-797 (Notice of Action) belgeleri elime ulaştı. Bundan bir sonraki aşama biyometrik ve parmak izi randevusu verilmesi. 20 Temmuz'a kadar ASC'ler kapalı olduğu için bekledim. Pandemiden dolayı walk-in izin verilmiyordu fakat ben yine de şansımı denemek istedim. Ertesi gün ASC'ye gittim. İlk başta izin vermez gibi oldular ama biraz dil döküp DV olduğumuzu anlatınca içeri aldılar, aynı gün biyometrik ve parmak izi verdik. 21 Ağustos'ta ise Field Office'ten interview günü için email atıp aradılar. 26 Ağustos'ta mülakatımız gerçekleşti. 15 dk sürdü, kısa basit sorular soruldu. Ertesi gün case statümüz 'New Card is Being Produced' oldu. (Case status şuradan kontrol ediliyor -> https://egov.uscis.gov/casestatus/landing.do) Diğer gün de 'Case was Approved' yazısı çıktı. 4 Eylül'de Approval Letter elimize ulaştı. 8 Eylül'de 'Card was Mailed to Me' dedi ve bugün kartlar elimize ulaştı. AOS yapacaklar için şu siteye bakmalarını tavsiye ederim ->https://forums.immigration.com/threads/dv-2020-aos-only.340762/. Sorunuz olursa da cevaplamaya çalışırım. Teşekkürler.

Harika haber, hayirli olsun 🙂 Bundan sonraki surecte bol sanslar...

• @crazycells kardeşim bu bilgilere nerelerden ulaşıyorsun vallahi pes.çok teşekkür bizleri bilgilendiriyorsun sağol

• ⭐⭐⭐

@enver, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Merhaba herkese. DV2020 talihlisi olarak AOS sürecim olumlu sonuçlandı ve greencard elime ulaştı. Buradaki arkadaşlara yol göstermesi açısından kendi tecrübemi paylaşmak istiyorum. Öncelikle ben F1 vizesi ile 1.5 senedir ABD'de bulunuyorum. Sonuçlar açıklandığında AOS ile CP arasında kalmıştım. En son AOS'da karar kıldım. Case Numaram 41 binlerde olduğu için ancak Haziran ayında current olabildim. Ofisler kapalı olduğu için süreci başlatma konusunda başta tereddütlüydüm ama yine de şansımı denemek istedim. Eşim de burada olduğu için toplam 660 dolarlık çek yazdırıp 27 Nisan'da KCC'ye yolladım. Kağıda ödendi damgası vurup geri yolladılar. Mayıs ayı boyunca da sağlık formu, doğum sertifikası, I-485, I-944 gibi belgeler için uğraştım. E-devletten tüm aile bilgisini içeren vukuatlı nüfus kağıt örneğini çıkartıp Türkiye'deki bir çeviri kurumuna çevirttirdim. 1225+1225 dolarlık da bankadan iki çek yazdırdım. Bütün belgelerimi 1 Haziran'da NBC'ye yolladım. 18 Haziran'da belgelerin işleme alındığına dair I-797 (Notice of Action) belgeleri elime ulaştı. Bundan bir sonraki aşama biyometrik ve parmak izi randevusu verilmesi. 20 Temmuz'a kadar ASC'ler kapalı olduğu için bekledim. Pandemiden dolayı walk-in izin verilmiyordu fakat ben yine de şansımı denemek istedim. Ertesi gün ASC'ye gittim. İlk başta izin vermez gibi oldular ama biraz dil döküp DV olduğumuzu anlatınca içeri aldılar, aynı gün biyometrik ve parmak izi verdik. 21 Ağustos'ta ise Field Office'ten interview günü için email atıp aradılar. 26 Ağustos'ta mülakatımız gerçekleşti. 15 dk sürdü, kısa basit sorular soruldu. Ertesi gün case statümüz 'New Card is Being Produced' oldu. (Case status şuradan kontrol ediliyor -> https://egov.uscis.gov/casestatus/landing.do) Diğer gün de 'Case was Approved' yazısı çıktı. 4 Eylül'de Approval Letter elimize ulaştı. 8 Eylül'de 'Card was Mailed to Me' dedi ve bugün kartlar elimize ulaştı. AOS yapacaklar için şu siteye bakmalarını tavsiye ederim ->https://forums.immigration.com/threads/dv-2020-aos-only.340762/. Sorunuz olursa da cevaplamaya çalışırım. Teşekkürler.

Hayırlı olsun tebrik ederim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

139

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |