Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

• @heroinchains, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

Twitterdan takip ettigim kadariyla su anda hakim bizim tarafi da zorlayici sorular soruyor. Fakat avukatlarin dedigine gore hakimin isi bu, umutsuzluga kapilmamak lazim. Extension icin gerekli talepte bulunuldu. 10 dk ara verildi simdi hukumet avukatlari dinlenilecek.

Merhabalar @Muhtaradana @heroinchains Bir yerden Canlı yayınlanıyor mu ? Ve ya duruşma bittikten sonra video yazısı paylaşılıyor mu ? Bilgilendirme için Teşekkürler 🙂

• @ida sureciniz nasil devam ediyor

• @ida bizde postayi yeni aldik esimin abisi basvuru yapmisti onayi o sekilde aldik.ancak oglumun 21 yas sinirini doldurmasina 3 ayimiz var cok kararsizim mulakat tarihi sizce yetisir mi yoksa bosuna odeme yapmis olacagim bircok kisinin surecini inceledim evrak onayindan 3 ay sonrasina ancak mulakat tarihi veriyorlar

• Su anda hukumet avukatlarini da bolca sikistiran sevgili judge’imiz Mehta, iyice didikliyor olanlari.

• @Masda merhabalar dostum, ben NicoletteGlazer,DVobserver ve gsiskind hesaplarindan live tweetingleri takip etmeye calisiyorum. Tabii hukuki terim cok fazla oldugu icin ve kisaltmalar old icin zorlaniyorum ama en azindan havayi koklamaya yardimci oluyor. 🙂

• Arkadaslar anladigim kadariyla hukumet avukatlarinin aciklamalari yargica ‘bullshit’ geliyor , bu bizler icin cok sevindirici. Fakat oyle bir live tweeting serisi var ki gercekten basim donuyor cok heyecanli bir sezon finali izliyor gibiyim bir yandan dualar ederek 🙂 cok fazla flood yapmak istemiyorum sevgili forumdas ve adminlerimizi rahatsiz etmemek icin. Elimden geldigince nadir yazacagim. Umuyorum en hayirlisi olur.

• Britsimon duruşma ile ilgili notlarını paylaşmış http://britsimonsays.com/lawsuit-hearing-notes/

• @Masda, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

Britsimon duruşma ile ilgili notlarını paylaşmış http://britsimonsays.com/lawsuit-hearing-notes/

Bu linkte yazdığına göre duruşma bitmiş ama sonuç çıkmamış.

• Ee arkadaşlar ne oldu şimdi dava?

• @zıpzıp Anladığım kadarıyla karar başka tarihte çıkacak.

• Sonuc cikmadi degil arkadaslar, Judge Mehta zaten surenin cok hassas bir konu oldugunun farkinda ve en kisa surede karar verecegini soyledi. Bu sekilde durusma snlandi.

• @heroinchains Duruşmanın bu şekilde sonlanması, sonuç çıkmaması olmuyor mu ^_^

• @Arthur-Morgan yok yok, demek istedigim hani bir onceki dava gibi bir 10 gun daha beklemiyor bizi, kisa bir degerlendirme sureci olacak anlaminda 🙂

Brit Simon cok pozitif degerlendirdi. Tam olarak dediklerini de kopyalayalim hatta :

I mean it would be hard to imagine that we don’t “win”. However, the question is – what remedy will there be. If the deadline is still in place, only a few cases can be helped. That would still be worth it, in my opinion, but obviously the bigger concern is the deadline and how people will be affected if we cannot get an extension

• @heroinchains Şahsi yorumum, bu saatten sonra kararın ne zaman çıkacağı değil nasıl bir karar çıkacağı önemli. Son tarih 30 Eylül'ün ötesine atılmazsa eğer, TRO çıksa bile diğer ülkeleri bilmem ama Türkiye'de bir faydası olmaz zaten veya olsa da az kişiye olur, konsolosluk açık değil ki...

• Kazanmayacağımızı hayal etmek zor diyor Brit, buna inanıyor. Ama asıl hangi kararla kazanacağımız önemli diyor: 30 Eylül’e kadar olan süreyi uzatarak mı uzatmayarak mı. Eğer süre uzamazsa sınırlı sayıda kişiler faydalanabilecek ne yazık ki diyor...

• @tolgamg, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

Kazanmayacağımızı hayal etmek zor diyor Brit, buna inanıyor. Ama asıl hangi kararla kazanacağımız önemli diyor: 30 Eylül’e kadar olan süreyi uzatarak mı uzatmayarak mı. Eğer süre uzamazsa sınırlı sayıda kişiler faydalanabilecek ne yazık ki diyor...

Benim dediğimi demiş o da 🙂

• Evet dediklerinize katiliyorum, durum pozitif ancak nasil bir karar cikacagi onemli diyor. Extension olmasa da 30 eylule kadar sureclerin islemesi dahi kàr diyor Brit Simons. Ben de buna katiliyorum 1,0’dan buyuktur. Charles Kuck en gec pazartesiye kadar sonuc cikacagini soyledi en son.

Sahsi bir ricam olacak arkadaslar @ckuck basta olmak uzere @curtisatlaw @rafaesq @gsiskind ve tum saz arkadaslarina twitterdan destegi eksik etmeyelim, sonuc ne olursa olsun gercekten guzel calistilar hakkimiz icin. Helal olsun!!

• @Arthur-Morgan Konsolosluk açık şu linke göre:

• Arkadaşlar bugünkü görüşmeyi dinleyip türkçe yorumlayan sayın @Özgür-Dinç beyin arkadaşına ve bu kayıtları bizimle paylaştığı için Özgür beye çok teşekkür ederiz.Ses kayıtlarında bugünkü görüşmenin tüm detaylarını dinleyebilirisiniz.Toplam 48 ses dosyası sırasıyla

• @tolgamg Kısmi olarak açık, kısıtlı olarak işlemler var.

Benzer Başlıklar

• 155
  • 40
  • 5
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

104

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |