DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• At NVC ne demek Real ID mi?

• Adamın yaptığı hesaplama kendi içinde gerçekten mantıklı. Anladığım EU vize sayısına bağlı olarak artacak. Duamız çok vize verilmesi

• Arkadaşlar Ruslar ciddi anlamda AF ve AS gelecek vizlere bel bağlamışlar. Ve bu konuda ciddi anlamda emin görünüyorlar. Siz ne düşünüyorsunuz? KCC her yıl yaptığı bir uygulama mı yoksa boşa mı kürek çekiyoruz.

• Nasil kullaniliyor bu 28300 olsa mesela case hesabi nasil yapiluyor

• Anladığım 28300-21900=6400/2.23=2870

• Hayallerin peşinden gitmeye devam. Yaşım 30. Evliyim. Birde 2,5 yaşında oğlum var. Greencard ilk başvurumda çıktı. Burada yıllardır başvuran fakat sonuç alamayanların aksine ilk yılımda kazanmış olmam çok büyük bir şans farkındayım. Ama maalesef ters bir yılda ters bir numarayla kazanmakta bu işin cilvesi oldu. Allah’tan ümit kesilmez tabi bi bakmışız current olmuş. Olmadı mı? Varsın olmasın. Denemeye devam. 2019da kazanamadım. Olur ya ek çekiliş yaparlar orda kazanırım. Kazanamadım mı? 2020 var. Trump rahat durursa 21-22-23 diye gider. Benim babam 1997 yılında 42 yaşındayken Türkçe dışında başka hiçbir dili bilmiyorken gitti yurtdışına. Bunu bile baz alsam 12 sene daha var önümde. Yeterki azim, inanç ve fırsatlar olsun. Bir taraftan yazılım eğitimleri alıyorum, bir yandan yabancı dilimi geliştirmeye çalışıyorum, yıllardır kendi mesleğimde iyi bir noktaya zaten geldim çok şükür. İnanıyorum Allah bana ve benim gibi samimiyetle isteyen herkese bir kapı açacaktır. Yeterki sonu şer olmasın. İçimi döktüm. Zamanınızı çaldım. Affola.

• @barisaslanpence selam bu hesaba gore maalesef 28K altinda kaliyor
    @periscope selam AS 7500 civari sanirim. 5000 biraz iyimser geldi bana gel orta yolda bulusalim 🙂 senin soz ettigin agir ilerleme konusuna katilmakla beraber AS ve AF bolgelerindeki nunaralarin tumunun son iki ayda cagirilacagini dusunuyorum. Temmuzda gordukki AF ile EU arasinda ucurum olmamasini istiyorlar. He burada cagirdiklari tum id lerin ne kadariyla gorusme yapabilirler o kismi muamma. Ben bir sekilde AF yi 19K uzerine tasiyacaklarini dusunuyorum. Umarim yaniliyorumdur.

• @onur1601 bu hesap derken eu ya kayan vizelerden sonraki olarak mı 28 k nın altında kalıyor

• Buraya yazıyorum delil mahiyetindedir, çıkınca hatırlarsınız “haziran bülteni EU CURRENT”

• @goldfather Neye gore Current. Neticede EU icin verdikleri vize belli

• Brit kardeşten inciler

• ama bunu 4 mayısta yazmış daha cut off açıklanmadan

• current olması çok mümkün gözükmüyor.zaten adamların 18300 e göre kota dolmak üzere biz diğer kıtalardan gelmesini umduğumuz vizeler üzerinden yorum yapıyoruz.current olması demek herkesin randevu alacağı anlamına gelmiyor maalesef.bekleyelim ve görelim

• @metert selam, kotalarin asildigi 2015 ve 2017 total cagirilan kisi sayisi birbirine benziyor.
    bu sayiya yine yakin bir sayi icin son iki aya 2700 civari vize kaliyor. Bu sayiyi yakalamak icin de iki ay toplamda 2000-2200 civari gercek id cagirmalari yeterli gorunuyor.

Current olacak diyenler icin de current olmaktan kasit eu dan herkesin gorusmeye cagirilacagi ise bunun icin hesap ortada eu ya toplamda 25 bin vize vermeleri gerekiyor. Gecmis yillarda eu icin bir ornegi gorunmuyor. En yuksek gecen sene 20500 verilmis ancak af ye daha once 24745 vize verildigi sene var. O sene eu 16 bin vize almis.

Bunun olabilmesi icin diger bolgelerden 7000 e yakin vize kalmasi lazim. Mumkun mu? Cok zor gorunuyor ancak bu sene oyle bir sene ki ne olsa sasirmam 🙂

• Şu soruların cevaplarını bilnediğimiz sürece ne desek boş

1. Bu kcc'nin vb aylık cutoff hesaplamasında (bu yazılım tabiiki) hangi parametreler var. İnce hesapları göz ardı etmemek gerekir. Örneğin; 50k kota için EU'nun diğer regionlara göre visa verme başarısı bir parametre midir ?Bu bir parametre ise bu yazılım EU için son iki ay vb'de rakami arttirmasi gerekir. Hatta boyle bir parametre varsa belki africa ve asia'yi current degil belki bir sayida tutup EU'yu extreme bile arttirabilir eger risk alip 50k kotayi dolduramama dusuncesi en onemli etkense ya da KPI bu ise diyelim
    2. bu visanın adı çeşitlilik visa'sı. EU ile Africa arasında fazla fark olmasına izin verirler mi diye soracaktim ama @onur1601 buna cevap vermis 🙂
    3. onceki senelerde ap+ready+issued sayilari 56k'yi bulmus son cutoffda. Yani ap ve readyler gorusmeye gitse 56k visa verilebilecekmiydi ? 2015 ve 2017'de rakamlar hemen hemen bu sekilde. Buna bir yorumu olan var midir ? Oyleyse hedef bu kalan Ap+readyleri de goz onunde tutup( nasil olsa dusecek) 55k olabilir mi diye soruyorum
    4. son cutoff'a kadar arada artan vb'lere bakarak sonuc cikarmak bence dogru degil. Genele bakmaj lazim ki zaten "current" hamlesi bu yuzden var.
    5. her ne kadar orneklemeye inansamda sonlara dogru ne kadar RR ve derivatives olacagini bilemiyoruz. Bu da zaten hesaplari havada birakiyor
    6. Asiadaki visalarin durumu. Suanki goruntu son ana kadar bu visalar ban kalkmayacakmis gibi hesaplaniyor sanirim. Zaten asia'nin current olmamasi ve EU'nun dusuk artmasi ayni sebep. Banlı ülkelerin durumuyla ilgili yaniti da bilmiyoruz

• @superdem22 yani tüm mucizeler gerçekleşirse hala azda olsa current umudumuz var. Allah büyük. Bakalım ne olacak.

• @muzmin_a Yorumculardan biri bence en güzel tahmini yürütmüş. Yaklaşık olarak -600 eksik CN'a göre yani. Bu arkadaşın tahminine göre en fazla 26-27 binlerde fiscal year sona eriyor.

''Hi, Brit!
    I made a research on EU.
    There was 934 April interview, 199 of which was “backlog”. So we had 735 “new” interview.
    May: 940-197=743
    June: 863-132=731.
    So we can see that 735 “new” interview per month is OK for KCC.
    I think that 2200 looks like an appropriate pace for coming months.
    Thus we can talk about 22500 in July, 24700 in August and 27000 in September.
    I know your answer – wait and see )))''

• anlamadığım bişey var belli sayılar üzerinden bu işlemler yapılmıyor mu? her yapan nasıl farklı bir şey buluyor?

• Arkadaş normal şartlar ile 26500-27000 eğer kcc bize bir kıyak yaparsa Current oluruz.
    Agustos: 24200
    Eylül: 26500

Ama gönül isterki herkes Current olsun

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

190

41.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.0k

| | | |