DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @yekta bu ay en az 5K olur diye düşünüyorum

• @mustafacil girersek beraber gireriz bizde 26k

• Insallah

• Dua edelim 🙂

• Bu ileti silindi!

• @mkilyar ya sen rahat ol senide alacağız yanımıza gideceğiz. bu ay 27 28 olur son ay 38 hop ordayız 😂

• Insallah hepimiz gorusmeye girebiliriz bir mucize olur da.. KAc ready, kac issued var vs bunlari nereden takip ediyoruz arkadaslar? Readyler birike birike kalicakgorusmeye gitmeyenler olucak bu yil cok fazla umarim, ki oradan bizim case numaralari etkilenip artsin. Umutlarimdan biri de bu. Bu yuzden, AF ve Asia'dan aktarilacak vizelerin yanisira, bunlari da takip etmek istiyorum. Mesela 273XXlere kac reel id var. 5500 civari case number var ama bunlardan kaci reel.

• @jade selam su adresten hepsini takip edebilirsin;

• Bu ileti silindi!

• arkadaşlar yapmayın etmeyin daha erken umut depolamak için en azından şöyle haziran başı gelsin. sonra hüsran çok yüksek oluyor 😃

neyse bende kendi adıma bize yetmese bile bir sıçrama bekliyorum 🙂

• Rus sitelerini gezdim EU verilecek vize sayısını 21.5K- 22K tahmin ediyorlar. Adamlar bizden daha optimist

• @muzmin_a selam AF ve AS bu sekilde devam ederse aslinda cokta optimist bir bakis acisi degil.
    AS de banlar kalkmaz ise oradan 1500 AF gorusmeleri yetistiremezse bir o kadarda o bolgeden vize kaliyor. Gectigimiz yillardaki gibi hedefleri 50K olursa ki oyle olmasi gerekiyor SA e bu kalan vizenin 500 u gitse bile yaklasik 2500 vize EU ya kalir.

Gecen yil kalan 2000 vize EU ya verilmis ve 18500 olan kota 20500 e cikartilmis. Bu sene ongordugumuz sekilde diger bolgelerden bu vizeler kalirsa EU nun 21K uzerini gormesi surpriz olmaz. Tek temennim diger bolgelerin tahmin ettigimiz gibi sonuclanmasi.

• @onur1601 Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

@muzmin_a selam AF ve AS bu sekilde devam ederse aslinda cokta optimist bir bakis acisi degil.
    AS de banlar kalkmaz ise oradan 1500 AF gorusmeleri yetistiremezse bir o kadarda o bolgeden vize kaliyor. Gectigimiz yillardaki gibi hedefleri 50K olursa ki oyle olmasi gerekiyor SA e bu kalan vizenin 500 u gitse bile yaklasik 2500 vize EU ya kalir.

Gecen yil kalan 2000 vize EU ya verilmis ve 18500 olan kota 20500 e cikartilmis. Bu sene ongordugumuz sekilde diger bolgelerden bu vizeler kalirsa EU nun 21K uzerini gormesi surpriz olmaz. Tek temennim diger bolgelerin tahmin ettigimiz gibi sonuclanmasi.

Peki 21K üzerini görmesi yaklaşık olarak beni kurtarır mı mesela? Net bir cevabı olmayacaktır muhakkak. Daha yalın olarak şöyle diyeyim; herşey olumlu giderse current olma ihtimali varmıdır size göre? İnce hastalığa yakalanacağım az kaldı.

• Bu ileti silindi!

• @mkilyar selam,
    Asagida 2015 ve 2017 EU nun son haline yakin rakamlari var. Totale dikkat ederseniz birbirine cok benziyor ancak id basina dusen vize ve basvuru oranlari issued sonuclarinda 800 vize gibi bir fark olusturmus.

2018 icin mevcut durumuda paylastim buna Temmuzda gelecek vizeleride dahil edersek 2017 deki adedi(20500) yakalamalari icin son iki ay 2500 vize gibi bir rakam kaliyor. Bu rakamin yakalanmasi icin de en fazla 2000 gercek id cagirilir. Buda 16300 gercek id lere tekabul eder.

Ancak gecen seneden de fazla vize vermeleri gerekirse ki diger bolgeler icin durum boyle devam ederse bu mumkun gorunuyor, bu rakamin ustune ekleyeceklerdir. Ne kadar ekleyebilirler derseniz bir current maalesef pek mumkun gorunmuyor. Gerci kcc bu bizi hep ters kose yapiyor ama current deseler bile 50K asilmadigi surece tum numaralar ile gorusmeleri zor gorunuyor 😞

EU 2015
    İssued 19095
    Refused 1561
    AP 627
    Ready 2250
    Total 23.533

EU 2017
    İssued 19914
    Refused 1612
    AP 633
    Ready 1123
    Total 23.282

EU 2018
    İssued 12700
    Refused 1288
    AP 1164
    Ready 4333
    Total 19.485

• @onur1601 merhaba,
    Peki tahminen max CN kaç olacak sizce ?

• @onur1601 merhaba,

asya ve afrikadan artacak vize sayısı ile ilgili ön görüne malesef katılmıyorum. özellikle asya konusunda minimum 2500 vize artacak gibi. 7500-9000 arasında değişmiş asyanın kotaları bu sene için kaç olduğuna açıkçası bakmadım ama 8000 kotası var diye ortalamasını aldım. 7.5 ayda 3000 vizeyi zar zor vermiş, ki bu vizelerin %60 ı nepal tarafından alınmış. nepalin tüm kotasını kullanması durumunda bile 5000 vizeyi bulmak zor olacaktır diye tahmin ediyorum(elbette seyahat yasağının kalkmadığını farz ediyoruz). temmuz ayı için 7800 den 10500 e 2700 lük artış oldu fakat reel case sayısı 740 gibi bir şey. asyada şuan hole(boşluk oranı %71 ve refused oranları neredeyse %40 nasıl bu oranlar yakalanıyor onuda bilmiyorum seyahat yasağına rağmen yemen ve iranlılar mülakata mı giriyor?)

afrika içinde durum çok iç açıçıcı değil fakat afrikanın etiyopya mısır gibi gana vs gibi yüksek talepli ülkeleri var. asya da sadece nepal vize için talep gösteriyor. yine de 38000 e gelmiş afrikanın ne olacağını bilmek bir noktada daha zor. ben af ve as den toplamda 4500 5000 vize kalacak diye düşünüyorum.

kafamı kurcalayan tek konu şu 38 bin'e yükselen afrikanın temmuz ayında ne yapacağını göremeden son cutoff açıklanacak öyleyse afrikanın temmuz ayında 38 bin olmasının manası ne? yeniden dağıtım olacak derken neye göre yapacaklar bunu? belki de temmuzun ortasına kadar ki süreçte asya ve afrikanın tutumu takip edilecek ve ona göre yön çizilecek.

afrika için şöyle bir bilgi vereyim haziran ayında afrikadan mülakata girecek kişilerin toplam sayısı(aile üyeleri dahil) 1059 kişi desem? eğer ret onay ap oranı korunursa bu kişilerden tahmini 550 kişi vize alacak desem? daha önceki aylardan yeniden kaç kişi randevu almış bilmiyorum yani haziranda 24800-28300 aralığında sadece 1059 kişi var(açıkçası bunları yazıyorum ama aklımda da acaba randevular mı görünmüyor sorusu aklımın bir kenarında çünkü çok fazla at nvc dosyası art arda bulunuyor anormal bir durum). afrikada çok nadir 1-2 kişiyi aşıyor mülakatlara giren sayısı. afrikanın haziran ayı için geçmişten gelen caseler ile toplam kaç kişinin görüşmeye gireceğini yazan olursa sevinirim. biz 2 katını alsak 1100 kişi yapar 14 mayıs itibari ile 10123 vizesi var afrikanın haziran sonu itibari ile 12 bin vize desek.21550 vizelik kotayı göz öüne alınca 4 ay ve 9500 vize kalıyor. 8 ayda 12 bin vizeyi zar zor alan afrikadan bahsediyoruz. 28300 ile 38000 arasında 4622 dosya görünüyor.(at NVC şeklinde) bunların ne kadarı ready olacak bilmiyoruz. 3500 ü ready olsa 7000 vize yapar diyebiliriz fakat bunlardan ne kadarı no show olacak? %30 a yakın ret oranı var ap vs ile 4000 e yakın vize verilebilir temmuz sonu itibariyleböylece 16000 vizeye ulaşır afrika ve ağustos eylül sonuna kadar 5500 vize vermesi gerekir. ne kadar olabilitesi var sizin taktiriniz. spekülasyon yapıyorum ama hatalı olduğum kısımları düzeltmekten çekinmeyin lütfen. değil 5000, 10 bin vize kalsa kcc vermedikten sonra bize bir faydası yok. benim tahminim 21 bin vizenin avrupaya kalacağı yani +2700(ki bu toplam vize anlamında tüm zamanların avrupa rekoru oluyor sanırım) ama 22 bin vizeyi avrupaya tahsis etmemeleri için bir neden yok, avrupa düşük ret yüksek talep ve çok kazananlı yapıya sahip kcc belkide bunu dikkate alır.

• bir de merak ediyorum ready olmuş ama randevusuna gitmemiş ya da temmuz ayında ağustosta kazandığını fark edip rendevu talep eden birisine hangi tarihten sonra sana randevu verme şansımız yok denilebilir? sanırım 45 gün gibi bir süre önce haber vermek gerekiyor bu durumda ağustos 15 ten sonraready olanların randevu talep etme şansı kalmayacak mı? ya da son cutoff açıklanırken ready olmuş ama randevusuna gitmemiş/randevu almamış/ds260 doldurmamışlar dikkate alınmayarak planlama yapılıp sonraki süreçte gelişmelere göre bu kişilere mi randevu verilecek ya da verilmeyecek?

• DV-2018-19 mayıs Issued Refused AP Ready
    AF 10402 3327 2389 6389
    AS 3043 2041 869 2730
    EU 12862 1292 1124 4438
    OC 459 83 38 265
    SA 779 38 149 306
    Total 27545 6781 4569 14128

• Yine Rusların sitesinde buldum incelemeye değer
    https://goo.gl/xzU6br

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

35

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.2k

| | | |