Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Warrior99, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Nasıl bir sertifika, nerden ve nasıl temin edebiliriz?

Su bolumu incelemelisiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/category/7/sağlık-sektörü

• @hadiharmandar gecen sene secilen sayisida 110 kusur net rakami bilmiyorum. Yakin yani. Basta bizde oyle mi dedikte sanmiyoruz.

• Sevgili @crazycells
    6 ay once ap durumuna kalmis arkadasimizin ceac sayfasında son guncelleme tarihi 19 agustos olmus bu konuda sizin yorumunuz nedir

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozlemc, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Sevgili @crazycells
    6 ay once ap durumuna kalmis arkadasimizin ceac sayfasında son guncelleme tarihi 19 agustos olmus bu konuda sizin yorumunuz nedir

Konsolosluktaki memurlardan biri durumu kontrol etmek icin hesaba girmis olabilir, bu tur durumlar gerceklesince son girilen tarihi guncelleme tarihi olarak belirtiyor.

• @serdestheval21 Bu kisi siz misiniz?

• 1998 yılında Kenya Amerikan konsolosluğu bombalı saldırıya uğrar, bu kötü durumdan dolayı DV 1998 kazananları için mülakat tarihi verilemez, daha sonra vizesini alamayan 1998 kazananı mahkemeye gider (mahkeme tutanakları elimde ama nasil yüklenir bilemedim) yargıç, 1998 fiscal year kıskacından davacıyı kurtarır v söyle bir karar verir ; "To extend into fiscal year 1999 the visa processing period for diversity applicants
    whose visa processing was suspended during fiscal year 1998 due to embassy
    bombings." dediğim gibi pdf yükleyemedim ama soyle bir link birakabilirim inşallah sorun olmaz.. https://www.congress.gov/bill/105th-congress/house-bill/4821/all-actions?overview=closed#tabs @crazycells v diğer arkadaşların bu durum için öngörülerini beklerim.

• @Aydin-Osmanov evet Ali bey. Ona danisarak yazdim bende

• @ozlemc Anlamadim?

• @Aydin-Osmanov sorun yok benim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zinos, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

1998 yılında Kenya Amerikan konsolosluğu bombalı saldırıya uğrar, bu kötü durumdan dolayı DV 1998 kazananları için mülakat tarihi verilemez, daha sonra vizesini alamayan 1998 kazananı mahkemeye gider (mahkeme tutanakları elimde ama nasil yüklenir bilemedim) yargıç, 1998 fiscal year kıskacından davacıyı kurtarır v söyle bir karar verir ; "To extend into fiscal year 1999 the visa processing period for diversity applicants
    bombings." dediğim gibi pdf yükleyemedim ama soyle bir link birakabilirim inşallah sorun olmaz.. https://www.congress.gov/bill/105th-congress/house-bill/4821/all-actions?overview=closed#tabs @crazycells v diğer arkadaşların bu durum için öngörülerini beklerim.

Boyle bir karar ciksa bile bence Disisleri Bakanligi'nin tutumu onemli olacak... Konsolosluklara neyi nasil uygulayacaklari DOS tarafindan soylenecek, o nedenle Trump'in adamlari gorevden alinana kadar her seyi geciktirmeye calisacaklardir kanimca, o nedenle bu karar bile ancak Ocak ayindan sonra uygulanabilir gibi... Tabii, Supreme Court'un o zamana kadar mahkeme kararini bozmayacagini farzediyoruz.

Fakat bu yilki durum, 98'de sadece Kenya'yi etkileyen bu olaydan daha farkli; o nedenle hakimin bu sekilde karar verecegini garanti edemeyiz; ama bir ulkeye de olsa daha once boyle bir karar verilmis olmasi bence olumlu bir durum.

bu arada 1997, 1998, 1999, 2000 ve 2001 yillari icin istatistiklere baktim (TABLE 8)... sirasiyla 522, 703, 601, 850 ve 751 kisi Kenya'dan DV vizesiyle ABD'ye giris yapmis... 2000 yilindaki artis, 1999 yilinda vize alanlarin fazlaligindan kaynaklaniyor olabilir...

• @crazycells, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

1998 yılında Kenya Amerikan konsolosluğu bombalı saldırıya uğrar, bu kötü durumdan dolayı DV 1998 kazananları için mülakat tarihi verilemez, daha sonra vizesini alamayan 1998 kazananı mahkemeye gider (mahkeme tutanakları elimde ama nasil yüklenir bilemedim) yargıç, 1998 fiscal year kıskacından davacıyı kurtarır v söyle bir karar verir ; "To extend into fiscal year 1999 the visa processing period for diversity applicants

Boyle bir karar ciksa bile bence Disisleri Bakanligi'nin tutumu onemli olacak... Konsolosluklara neyi nasil uygulayacaklari DOS tarafindan soylenecek, o nedenle Trump'in adamlari gorevden alinana kadar her seyi geciktirmeye calisacaklardir kanimca, o nedenle bu karar bile ancak Ocak ayindan sonra uygulanabilir gibi... Tabii, Supreme Court'un o zamana kadar mahkeme kararini bozmayacagini farzediyoruz.

Fakat bu yilki durum, 98'de sadece Kenya'yi etkileyen bu olaydan daha farkli; o nedenle hakimin bu sekilde karar verecegini garanti edemeyiz; ama bir ulkeye de olsa daha once boyle bir karar verilmis olmasi bence olumlu bir durum.

bu arada 1997, 1998, 1999, 2000 ve 2001 yillari icin istatistiklere baktim (TABLE 8)... sirasiyla 522, 703, 601, 850 ve 751 kisi Kenya'dan DV vizesiyle ABD'ye giris yapmis... 2000 yilindaki artis, 1999 yilinda vize alanlarin fazlaligindan kaynaklaniyor olabilir...

Sizin söyleminizle: "Trump'ın adamları " 'nın bu işi yokuşa sürmeleri, EO' un çıkarılış amacında öne sürülen nedenler olmadığının, tamda avukatların iddaa ettigi gibi göçmen ve immigration karşıtı, ırkçı yaklaşımlar olduğunun kanıtı olur ve er veya geç işin sonunda DV2020 mağdurları kazanır diye düşünüyorum. Ayrıca; Kenya olayından farkı, sadece bir lokasyon'a değil tüm dünyaya "bomba" düşmesi bence, hukuk kuralları mağduriyetler v örnek geçmiş dava göz önüne alınınca belki iddialı olacak ama ben, DV2020 için mali yıl kıskacının kaldıracağını düşünüyorum. Hayırlısı olsun bakalım..

• @zinos, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@crazycells, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Sizin söyleminizle: "Trump'ın adamları " 'nın bu işi yokuşa sürmeleri, EO' un çıkarılış amacında öne sürülen nedenler olmadığının, tamda avukatların iddaa ettigi gibi göçmen ve immigration karşıtı, ırkçı yaklaşımlar olduğunun kanıtı olur ve er veya geç işin sonunda DV2020 mağdurları kazanır diye düşünüyorum. Ayrıca; Kenya olayından farkı, sadece bir lokasyon'a değil tüm dünyaya "bomba" düşmesi bence, hukuk kuralları mağduriyetler v örnek geçmiş dava göz önüne alınınca belki iddialı olacak ama ben, DV2020 için mali yıl kıskacının kaldıracağını düşünüyorum. Hayırlısı olsun bakalım..

Ek olarak; yargıç'ın lottery mağdurları için 2020 mali yılın 2021'e genişletilmesi fikir beyanı, duruşmada kayda geçti.

• Merhaba Ali Cihan Bey covid-19 dolayısıyla biten vizemi yenilemek için 21 ağustosta pasaportumu konsolosluğa bıraktım 5 gün oldu ama pasaport halen kargoya verilmemiş, normal mi sizce konsolosluğa mail atmam gerekir mi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emreonline, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhaba Ali Cihan Bey covid-19 dolayısıyla biten vizemi yenilemek için 21 ağustosta pasaportumu konsolosluğa bıraktım 5 gün oldu ama pasaport halen kargoya verilmemiş, normal mi sizce konsolosluğa mail atmam gerekir mi

5 is gunu gecmesini bekleyin...

Eger vize ucretini odediyseniz, saglik muayenesine girip raporu gonderdiyseniz (ya da Ungan'lar gonderdiyse) er ya da gec basilacaktir. Cuma'ya kadar haber bekleyin isterseniz, eger hala konsoloslukta bir guncelleme olmazsa pazartesi gunu siteleri uzerinden mesaj gonderirsiniz.

• @crazycells teşekkür ederim

• Arkadaşlar bugünkü görüşmeyi dinleyip türkçe yorumlayan sayın @Özgür-Dinç beyin arkadaşına ve bu kayıtları bizimle paylaştığı için Özgür beye çok teşekkür ederiz.Ses kayıtlarında bugünkü görüşmenin tüm detaylarını dinleyebilirisiniz.Toplam 48 ses dosyası sırasıyla ilgili konu başlığında paylaşıldı ⬇

Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020) https://yesilkartforum.com/forum/post/157893

• arkadaşlar merhaba,

kcc ye evrak gönderirken eşimin evraklarını nasıl göndericem mesela adli sicil kaydı ben çıkardım ismini cn_ismin_soy_police_certificate yaptım eşiminkini nasıl yapıcam ayrı bir dosya mı ismi eşimin ismi mi olacak yoksa aynı dosyaya eşiminkini demi ekliyeceğim pdfleri birleştirme gibi birşeyle anlamadım ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cüneyt-öztürk, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

arkadaşlar merhaba,

kcc ye evrak gönderirken eşimin evraklarını nasıl göndericem mesela adli sicil kaydı ben çıkardım ismini cn_ismin_soy_police_certificate yaptım eşiminkini nasıl yapıcam ayrı bir dosya mı ismi eşimin ismi mi olacak yoksa aynı dosyaya eşiminkini demi ekliyeceğim pdfleri birleştirme gibi birşeyle anlamadım ?

dosya numarasi degismeyecek, esinizin isminizi yazacaksiniz. Kendi belgelerinizle esinizin belgelerini ayri belgeler olarak gonderin, yani hepsini tek bir pdf olarak birlestirmeyin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cüneyt-öztürk Siz DV2020 talihlisi misiniz? Yoksa DV2021 mi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

124

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |