Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @xdjsez Merhaba. Yeni randevu almayi denediniz mi? Alabildiniz mi?
    6 ay gecerli malum rapor ama sormanizi oneririm ben.

• @merveyağmur alamadım işte her gün bakıyorum 27 mayıstan beri iletişim numarasını aradım beklemeniz gerek diyor rapor hakkındada bişey bilmiyor garip insanları koymuşlar oraya anlamadımki

• Benim dosyalarım 16 marttan beri ankarada görünüyor ama malum süreçten dolayı hala büyükelçilikten mail almadım. Mail gelmeden randevu alamıyorum veya herhangi bir işlem yapamıyorum doğru mudur?

• @el-nino-9 evet Ben de aynı durumdayım tarihlerimiz aynı benim dosyamda 16 marttan beri Ankara’da ve hala mail almadık. 2 hafta önce nişanlım mail attı bununla ilgili. Yanıt alamadık hala. Bekliyoruz. 😞

• 12 Haziran'dan beri dosyamız NVC'den Ankara'ya gelmeyi bekliyor. Mart'tan beri yüzyüze görüşemedik, özlem artıyor, Ben oraya gidemiyorum nişanlım ordu mensuplarına bırakın yurtdışına çıkmayı state dışına bile çıkmalarına izin verilmediği için buraya gelemiyor. Ne yapacağız bilmiyoruz...

• @Fahri Biz Kasım ayından beri yüz yüze görüşemedik üstelik eşim. Herkes oldukça ama oldukça çok yıprandı. Allah yardımcımız olsun

• @EmBus İsviçre, Hollanda, Almanya gibi Avrupa ülkelerinin sevgililere covid sürecinde görüşemedikleri için vize verdiği haberlerini okudum bugün. Biz evli, nişanlı olmamıza rağmen hiçbir haber dahi alamıyoruz.

• @merveyağmur sordum yaa bügün raporu 6 aylık dedi gitti bizim 2500 lira again 🙂

• Büyükelçiliği arayan oldu mu? E-mail gönderdik ama cevap verilmedi. Acaba telefonla arasak cevap alabilir miyiz?

• @Fahri ARADIM BEN 2 KERE HERHANGİ BİR BİLGİ VERMİYORLAR KARDEŞİM

• İNŞAALAH EKİM GİBİ SİZDE RANDEVU ALAMADINIZ HERALDE

• @xdjsez NVC'yi aradık bizimle olan süreç bitti, büyükelçilik de dosya kabul etmiyor diyor.

• @Fahri Bende aradim NVC yi.. Hatta Mart basindan beri belki 5-6 defa aradim. En son Pazartesi (10 Agustos) da aradim.. Banada ayni cevap verildi. Konsoloslugun dosya kabul etmedigi ve bu asamada beklemekten baska hic bir sey yapilamayacagi soylendi..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Konsolosluk K-1 icin mulakatlarin basladigina henuz aciklama yapmadi maalesef.

• Merhaba,
    Erkek arkadasim Amerika'dan benim icin K-1 vizesine basvuracak. Su anda daha I-129F'i doldurma ve gereken diger belgelerle birlikte USCIS'e gonderme asamasindayiz. Kisacasi surecin en en basindayiz.
    Bu asamada sanirim bir niyet mektubu da yazilmasi gerekiyor. Iliskimizi anlatan ve Amerika'ya girisimden itibaren 90 gun icerisinde evlenme niyetinde oldugumuzu gosteren.
    1-Acaba ornek bir mektup/dilekce gonderebilir misiniz? Bu mektupta nelerden bahsetmeliyiz? Tum iliskimizi bastan sona anlatmamiz mi lazim? Evlenme niyetimizi sadece sozlu olarak mektuba yazabiliriz, bunun disinda herhangi bir davetiye/ ayarlanan mekan vs. yok (henuz bunlar icin cok erken)
    2- Bunlarin disinda kanit olarak toplamda kac fotograf gondermek yeterli olacaktir?
    Simdiden cok tesekkur ederim!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ozge-Guler, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Merhaba,
    Erkek arkadasim Amerika'dan benim icin K-1 vizesine basvuracak. Su anda daha I-129F'i doldurma ve gereken diger belgelerle birlikte USCIS'e gonderme asamasindayiz. Kisacasi surecin en en basindayiz.
    Bu asamada sanirim bir niyet mektubu da yazilmasi gerekiyor. Iliskimizi anlatan ve Amerika'ya girisimden itibaren 90 gun icerisinde evlenme niyetinde oldugumuzu gosteren.
    1-Acaba ornek bir mektup/dilekce gonderebilir misiniz? Bu mektupta nelerden bahsetmeliyiz? Tum iliskimizi bastan sona anlatmamiz mi lazim? Evlenme niyetimizi sadece sozlu olarak mektuba yazabiliriz, bunun disinda herhangi bir davetiye/ ayarlanan mekan vs. yok (henuz bunlar icin cok erken)
    2- Bunlarin disinda kanit olarak toplamda kac fotograf gondermek yeterli olacaktir?
    Simdiden cok tesekkur ederim!

Evet, surec icin su iletiyi inceleyebilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/post/3067

1. Evlilik planindan bahsetmeniz yeterli, tum detaylarin belli olmasina gerek yok. Sanirim internette ornek bulabilirsiniz, ama cok ciddi ve resmi bir mektup olmayacak 🙂 o nedenle strestlenmenize gerek yok...

2. Buna siz karar vermelisiniz, bence abartmaktan cekinmeyin 🙂 3-4 fotoyu bir word document'a ekleyip ciktilarini alabilirsiniz...

• Merhabalar daha önce farklı bir konu hakkında soru sordum fakat Nişanlılık vizesi ile başvurum olacağı için konuyu tekrar yazıyorum cevaplar için şimdiden teşekkürler

Öncelikle hikayemi anlatayım;
    4 yıldır görüştüğüm ve her yaz Türkiye ye gelen bir Abd ve Türkiye vatandaşı kız arkadaşım ile Nişanlılık vizesi almak için süreçleri başlatıyoruz.
    Gelelim sorularıma 🙂

1. Kendisi öğrenci ve çalışan birisi olmadığı için babası sponsor olacağını biliyorum bunun için I-129 formuna ek olarak babasının sponsorluk formu da doldurması mı gerekiyor. ve bu olay vizeyi almada süreci uzatır mı.

2. Vizemin en geç Ağustos başına yetişmesi için kız arkadaşımın süreci ne zaman başlatması tavsiye edilir.(pandemi sürecini de dahil edersek) . Forumda gördüğüm bi arkadaşın 2017 aralıkta süreci başlayıp vize randevu aldığı tarih ise 2018 ağustos daha vize elinde geçmemiş ama toplam süre 7 ay. fakat bu pandemi dönemi dışında bir süre.

3. Nişanlılık vizesi için gerekli ön koşul süresini ve diğer şartları( fotoğraflar vs.) karşılıyorum fakat şunu sormak istiyorum kız arkadaşım pandemi nediyle gelemedikleri için bu yaz yüzük takamadık yani yüzük bu kanıtların içinde olmazsa olmaz mıdır. bununla ilgili detaylı cevap bekliyorum 🙂

4. Randevuya götüreceğim niyet mektubunda neler yazmalıdır.

5)Şimdiden yapmamı istediğim( bunu yapmalısın yoksa yetişmez gibi..) herhangi bir tavsiyeniz var mı.

6)Son sorum ise ben üniversiteden yeni mezun oldum ve işim yok şuan vize görüşmesinde bu bir sorun olur mu.

• Bu ileti silindi!

• @runaslan Hayırlı olsun... Umarım süreciniz sorunsuz ilerler...

1. Evet ek olarak kim sponsor olacaksa onun da Affidavit of Support formlarını doldurması gerekiyor. süreci uzatacağını veya sorun olacağını sanmam. Bazı ülkeler izin vermiyor ama U.S. Ankara Embassyde K-1 için Sponsor kullanarak vize alabilirsiniz.
    2. Pandemi öncesi dönemler için süreyi öngörmek mümkündü ama bu süreçte şahsen tüm dünyada salgının ne zaman biteceğini bilemediğimden bu soruya ben cevap veremiyorum. Belki başkası verir...
    3. Yüzük olmazsa olmaz değildir önemli olan ilişkinin gerçek olması ve yüzyüze görüşmüş olmanız.
      4)Niyet mektubunu 129F formunda gönderiyorsunuz. Mülakata götüreceğiniz Letter of Intent.(Bunu ben 129F formuna da koymuştum hem nişanlım hem ben imzaladık) mülakata giderken de yeni tarihle formu sıfırdan tekrar imzalayıp orijinal formu götüreceğim. (Hala 90 gün içerisinde evlenme niyetinde olduğumuzu söylemek amacı ile).
    4. Dosyanızı göndermeden önce RFE den kaçınmak adına mutlaka defalarca kontrol edin. Normalde RFE süreci uzatır ama salgın döneminde çok daha fazla uzatacaktır sürecinizi. O yüzden dosyanızın eksiksiz olduğundan emin olun.
    5. Sizin ekonomik durumunuzla değil nişanlınızınkiyle ilgileniyorlar. İşsiz olmanızın bir problem yaratacağını düşünmüyorum.

Tekrar hayırlı olsun,sevgiler 🙂

• @Jossie Abd de kız arkadaşım 129F formunu göçmenlik idaresine gönderirken mi niyet mektubunu ekleyecek. yoksa bana gönderip benim Türkiyede benden istenilen formlara ek olarak ekleyeceğim mektubu.

ve bu sorum sponsorluk formu içinde geçerli

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |