Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @graombze çok teşekkür ederim

• @crazycells çok teşekkürler

• @crn93 Gozunuz aydin! Adiniza cok sevindim darisi bizim basimiza😊

• @5september5 çok teşekkür ederim. İnş hemen size de gelsin

• Bu ileti silindi!

• @crn93 Siz NewYork damisiniz ? Benim belki NY cok kalabalik oldugu icin bu kadar gecikti

• @5september5 yok hayır north carolina benimki

• @crazycells bugün I-765 Ve I-131 için durum güncellemem oldu güncellemede ; On July 31, 2020, we approved your Form I-765, Application for Employment Authorization, Receipt Number MSC....

We sent you an approval notice.

Please follow the instructions in the notice.

If you do not receive your approval notice by August 15, 2020,

Ve Travel İçinde
    On July 31, 2020, we approved your Form I-131, Application for Travel Document, Receipt Number

If you do not receive your approval notice by August 15, 2020, please go to www.uscis.gov/e-request.

Bu ne demek? Benim biometrik randevum marttan bu yana yenilenmedi.biometrik randevusu bu belgelerden bagimsizmi?cevap için şimdiden teşekkürler.

• Arkadaşlar dün itibari ile mulakatimin planlandığını ve mektup gönderildiğini öğrendim. Eylul 2019 da başvurumu yapmıştım. Sanirim 1 hafta içinde mektup elim de olacak umarım hersey sorunsuz geçer.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@seznec, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@crazycells bugün I-765 Ve I-131 için durum güncellemem oldu güncellemede ; On July 31, 2020, we approved your Form I-765, Application for Employment Authorization, Receipt Number MSC....

If you do not receive your approval notice by August 15, 2020,

Ve Travel İçinde
    On July 31, 2020, we approved your Form I-131, Application for Travel Document, Receipt Number

If you do not receive your approval notice by August 15, 2020, please go to www.uscis.gov/e-request.

Bu ne demek? Benim biometrik randevum marttan bu yana yenilenmedi.biometrik randevusu bu belgelerden bagimsizmi?cevap için şimdiden teşekkürler.

Henuz biyometrik vermediniz mi? Yenilenmedi derken tam olarak ne demek istiyorsunuz? Tarih mi almadiniz?

Fotonuz olmadan kartlari basamazlar, ama basvuruyu onaylayabilirler diye dusunuyorum...

• @crazycells evet henüz biometrik randevum olmadı,iki kez coronadan iptal edildi ve yeni bir randevu verilmedi.başvuru sırasında 4 adet vesikalık koyduk dosyaya,ben de anlam veremedim

• @crazycells başvurunun onaylanması demek,kartın gelmesi anlamını taşımıyor değilmi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells evet henüz biometrik randevum olmadı,iki kez coronadan iptal edildi ve yeni bir randevu verilmedi.başvuru sırasında 4 adet vesikalık koyduk dosyaya,ben de anlam veremedim

Eger vesikalik koyduysaniz onlari da kullanabilirler diye dusunuyorum. Imza kismini nasil halledecekler ondan emin degilim... Normalde sizin de bildiginiz uzere ilk birkac ay icinde biyometrik halledildigi icin, geri kalan surecte de problem olmuyor... Ben de surecin nasil geliseceginden emin degilim...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells başvurunun onaylanması demek,kartın gelmesi anlamını taşımıyor değilmi?

Kart sonra da gelebilir, ayni mektup olmayabilir; ama basvurunun onaylanmasi karti oyle ya da boyle alacaginiz anlamina geliyor... Eger bir eksiklik varsa zaten ona gore hareket edeceklerdir, o nedenle sizin zaten bir sey yapmaniza gerek yok.

• @graombze Gozunuz aydin..Benimde basvurum Ekim basi idi.Umarim yakinda banada gun verirler🙏 NY da gun alan oldumu bilmiyorum ama.....

• Hocam yardimci olursaniz cok sevinirim gunlerdir arastiriyorum bu kisma ne yazicagimi cozemedim evlilik sonrasi calisma izni icin doldurdugumuz I-765 formunda Eligibility cetegory bolumune ne yazmaliyim benim durumum buraya gecen yaz j1 vizesiyle geldim sonra dil okulu icin change of status yaptim surec sonlanmadi dosyalar hala pendingte belkide degil cunku en son iki ay once ek belge istediler gondermedim muhtemelen dosyami terk etmis sayildim yani suan icin her hangi bir statum yok Eligibility category ne yazmaliyim ve servis number bolumune ne yazmaliyim okuldan aldigim I-20 formundaki numarayimi yoksa gecen yaz dan kalan DS deki numarayimi yada hic birsey mi cevabiniz icin simdiden cok tesekkur ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhammet-Aladagli, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Hocam yardimci olursaniz cok sevinirim gunlerdir arastiriyorum bu kisma ne yazicagimi cozemedim evlilik sonrasi calisma izni icin doldurdugumuz I-765 formunda Eligibility cetegory bolumune ne yazmaliyim benim durumum buraya gecen yaz j1 vizesiyle geldim sonra dil okulu icin change of status yaptim surec sonlanmadi dosyalar hala pendingte belkide degil cunku en son iki ay once ek belge istediler gondermedim muhtemelen dosyami terk etmis sayildim yani suan icin her hangi bir statum yok Eligibility category ne yazmaliyim ve servis number bolumune ne yazmaliyim okuldan aldigim I-20 formundaki numarayimi yoksa gecen yaz dan kalan DS deki numarayimi yada hic birsey mi cevabiniz icin simdiden cok tesekkur ederim.

Bilgilerinizi imzaniza tasimalisiniz...

ABD vatadandasi ile evlilik mi yaptiniz? Yoksa sadece Change of Status mu yaptiniz?

• @crazycells abd vatandasi ile evlilik yaptim buraya ilk j-1 fizesiyle geldim sonra dil okulu icin chance of statu yaptim dosyalar pendingteyken ek belge istediler gondermedim yani muhtemelen dosyayi terk etmis gorunuyorum sistemde suan evliliyim ve green cart basvurusu surecindeyim auan caliama izni icin I-765 formunu dolduruyorum ve eligibility cetagory yazan bolume ne yazicami bilmiyorum yani yukarida anlattigim durumda benim katogorim ne oluyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhammet-Aladagli, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@crazycells abd vatandasi ile evlilik yaptim buraya ilk j-1 fizesiyle geldim sonra dil okulu icin chance of statu yaptim dosyalar pendingteyken ek belge istediler gondermedim yani muhtemelen dosyayi terk etmis gorunuyorum sistemde suan evliliyim ve green cart basvurusu surecindeyim auan caliama izni icin I-765 formunu dolduruyorum ve eligibility cetagory yazan bolume ne yazicami bilmiyorum yani yukarida anlattigim durumda benim katogorim ne oluyor.

Ilk statunuzu ve basvurulari unutun 🙂 Su an ABD vatandasi ile evlendiginiz icin I-765 formunu dolduruyorsunuz... O nedenle (c)(9) olarak girmelisiniz...

Screen Shot 2020-08-05 at 7.53.04 PM.png

• @crazycells 46435A19-0AED-4DFF-99CA-3FDF7DE62248.jpeg
    Ve 2.sayfası
    E962DDF0-8CE0-466F-87CC-7EF9C2D86D8A.jpeg
    Yukarıdaki şekilde 2 sayfa A4 kuşe Parlak kağıdına basılmış olarak
    Ve zaman aralığı 1 yıl olarak geldi.
    Buna göre bu evrakla ben SSN için başvurabilirmiyim?Bulunduğum yerdeki uscis ofisi arayıp,biometric randevu için aramak faydalımıdır?zira kartı sonra göndereceğiz denmiş yani biometrik olmadan kart gönderemiyorlar.ne yapmamı önerirsiniz?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

150

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.7k

| | | |