Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells teşekkür ederim

• @ilkin001 sizin yurt disinda oldugunuzu ortaya cikartacak bir olay olmadigi surece sorun olacagini zannetmiyorum... yaptiklarai "random call" a denk duserseniz o zaman ortaya cikar...

• @gizem19 arayan olursa abd den açma 😛

• @nicely ararlarsa mesaj birakirlar... mesaja geri donmemek ulasilamaz oldugunuzu gosterir... suresini bilmiyorum ama herhalde en fazla 24 saat icinde donus yapmak lazim...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ilkin001, içinde söyledi: ABD'de İşsizlik Maaşı

Merhaba 1aydır açerika dışındayım ve işsizlik maaşı +600 dolar alıyorum geri döndüğümde ne gibi problem yaşaya bilirim? Avukatım problem olmayacağını dedi .bu konuda fikri olan varmı?

ABD disindayken bu yardima hakkiniz oldugunu dusunmuyorum; bir daha eyaletin kitapcigini inceleyin isterseniz.

Eger almamaniz gerekiyorsa ve eyalet bunu yakalarsa tum parayi sizden geri isteyebilir.

ABD vatandasi misiniz? Yoksa Green Card sahibi misiniz?

• @ilkin001 Merhaba.Bu başlıkta yukarıda daha öncede yazmıştım.Abd'de 1 ayda olsa bu ödenekten faydalanmak için başvurdum.Fakat Tr'de başvuruyu tamamladım.Yaklaşık 1 gün sonra questionnaire mesajı geldi.Bu mesajda Tr'de olduğumun tespit edildiğini,geri ödeme,ceza gibi yasal yaptırımlara karşı karşıya kalabileceğim uyarısı yapıldı.Ardından ise 3 gün süreyle abd hattıma 911 cevapsız araması düştü.Fakat 1 gün sonrasındada başvurum onaylandı.İstersem her hafta onayladığım takdirde parayı alabilirdim fakat ben haftalık online form için herhangi bir işlem yapmadım dolayısıyla para yatmadı.Bu konuda sizin avukatınızın aksine parayı almamamı tavsiye etti.Greencardlıyım dolayısıyla bir aylık alacağım para sıkıntı yaratmasın kafasındayım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ilkin001

New York Eyalet kitapcigini inceledim:

soyle yaziyor:

Screen Shot 2020-07-22 at 8.47.03 PM.png

Su durumda siz ABD disinda oldugunuz icin "ready, willing and able to work immediately" sartini yerine getirmemis oluyorsunuz; eger her hafta bu sekilde isaretleme yapip para aliyorsaniz yalan bilgi vererek yardim aldiginiz anlamina geliyor bu...

Eger ABD vatandasiysaniz ve eyalet bunu yakalarsa yasal sorunlar yasayabilirsiniz, bu durumda dedigim gibi verilen tum parayi geri istiyorlar diye biliyorum ama bu pandemi donemindeki yaptirimdan emin degilim. Eger Green Card sahibiyseniz o durumda eyalet yakalamasa bile, vatandaslik basvurusu sirasinda USCIS memuru ulke disinda olmaniza ragmen yardim aldiginizi yakalayabilir, tarih tarih hangi ulkede oldugunuzu yaziyorsunuz N-400 formuna... eger bu sekilde yakalanirsaniz vatandaslik basvurusu da reddedilebilir, bu yardimlardan dolayi yine baska sorunlar yasayabilirsiniz. USCIS memurunun alinan federal yardimlari ve ulke icinde bulundugunuz tarihleri inceledigini biliyorum, ama eyalet yardimlarini inceleyip incelemediklerini bilmiyorum maalesef. Gerci su an verilen 600 dolar federal hukumetin yardimi, o nedenle inceleme ihtimalleri yuksek.

Avukatiniz sizi neden bu sekilde yonlendirmis hic bilmiyorum, ama verdiginiz bilgilerden hareketle bence yasal acidan oldukca sorunlu bir is yapiyorsunuz, bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Insan Kaynaklarindan biraz once gelen emaili paylasayim... New York ozelinde yazilmis olsa da, tum eyaletlerde yasayanlarin bilmesi gereken bir durum diye dusunuyorum...

Issiz sayisinin fazla olmasindan istifade, bazi kotu niyetli gruplar kisilerin kimlik bilgilerini calip issizlik maasina basvuru yapiyormus... Eger DOL'dan bu konuda -basvuru yapmamis olmaniza ragmen- posta aldiysaniz, buyuk bir ihtimalle siz de kurban olmus olabilirsiniz.

Issizlik maasi basvurusu yapmayacak olmasaniz bile eyaletinizin DOL sayfasindan kendinize bir hesap olusturmaniz ve kisisel bilgilerinizi girmeniz, sizin disinizda birinin ayni bilgilerle hesap acmasini engelleyecektir.

Dear colleagues,

New York Attorney General Letitia James has warned that criminal groups are using stolen identities to file fraudulent claims for unemployment benefits in New York and other states. The scam targets people who are currently working and utilizes "mules" to apply for benefits in their names. Victims, whose personal information may have been obtained from past large-scale data breaches and leaks, may have difficulty filing for or collecting benefits in the future. According to reports, New York State has identified roughly 9,000 impostor claims so far. If you receive a letter from the New York Department of Labor about unemployment benefits for which you did not apply, you might be the victim of identity theft and this scam.

If Someone Has Filed in Your Name
    .

• Report any incidents to the NYS Department of Labor Unemployment Insurance Program
    • File an identity theft report with your local police precinct.
    • You can also file a complaint online with the Office of the Attorney General or call 1-800-771-7755.
    • Use a new email address for financial and government transactions.
    • Check your credit report (with all three agencies: Equifax, Experian, and Transunion) for unusual activity and be on high alert for other fraud, including tax-related identity theft.

Be Proactive
    .

• To protect against scammers creating an online benefits account with your information, consider creating your own NY.gov ID account, even if you do not need to file a claim. This will make it easier for the state to detect fraudulent activity.
    • Visit the World Privacy Forum website for comprehensive information about how to detect and resolve identity theft involving Stolen Unemployment Benefits.
    • Consider freezing your credit lines with the three major credit agencies.

• PUA issizlik maasinin 2 ay daha uzatilmasi konusunda gorusmeler devam ediyor Kongre'de. Ama buyuk ihtimalle $600'dan asagida bir miktara cekecekler.

• @crazycells teşekkür ederem ayrıntılı nilgi için amaben şu an ready, willing and able to work immediatel olduğumu düşünüyorum .usa dışında olduğum sürede iş başvurusu yapıyorum kayıtlarını tutuyorum . Bir daha teşekkür ederim bilgiler için

• @MySea Bekliyoruz umarım geçer $400 da olur.

• @nicely Siz borsadan voleyi vurdunuz saniyordum! Issizlik maasi?

• Isverenler haftalik $600'lik federal issizlik maasindan memnun degiller. Isci bulmakta zorlaniyorlar.

• @MySea Hazıra dağ dayanmaz demişler, ondan dolayı işsizlik maaşı devam ederse süper olur virüs etraftayken çalışmak halen çok riskli geliyor. 🙂 Bu arada bizim $BNGO coştu, bu gün COVID-19 haberleride çıkınca, onumuzdeki hafta umarım $1 olacaktır.

• @nicely Dun bir ara $1 gordu ama ben $.90 dayken satmistim. Tekrar $.70 altina duser belki diye takipteyim. Cok hareketli bir hisse, her an hersey olabilir...

• @MySea Ben de 70 alti bekliyorum 🙂 borsa icin ayri bir baslik var mi ya issizlik altinda komik duruyor 🙂

• Takviye 600 den 200 e düşecekmiş sanırım 😃

• @nicely evet PUA haftalik $600'den $200'e dusecek gibi.

• benim işsizlik maaşım 4 hafta oldu yatmıyor acaba sorun nedir bilen varmı bakıyorum sisteme tarih güncelleniyor ama yatan bir ücret yok

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

119

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |