Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells tam olarak aradığım buydu. Çok teşekkür ederim

• @Muhtaradana Teşekkür ederim 🙂

• @crazycells Teşekkürler cevap için. Sanırım DS-260ı göndermeyi ABD'ye girene kadar ertele demenizin sebebi, girişte sınırda problem yaşamamak, değil mi?

• Formu doldururken önceki çalışılan yerler bölümüne sadece 10 yıla kadarki işleri mi yazmamız gerekiyor acaba? Bir de KKTC adresini nasıl belirtebiliriz? Ülke olarak sadece Cyprus mevcut sanırım? Teşekkürler,

• Merhaba arkadaşlar, yurtdışında universite okuduğum yıllarda her sene 9 ay yurtdisi 3 ay Turkiye olmaz üzere 5 sene bu şekilde öğrenimi tamamladım. Acaba 12 aydan fazla kalmadığım için (takvim yılı olarak ), yurtdışı adli sicil kaydı almam gerekir mi?
    Birde geçmiş adresleri bildirirken 9 ay yurtdisi 3 ay Turkiye olarak mi belirtmem daha doğru olur?
    Teşekkürler ilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmetcpaos, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Teşekkürler cevap için. Sanırım DS-260ı göndermeyi ABD'ye girene kadar ertele demenizin sebebi, girişte sınırda problem yaşamamak, değil mi?

evet, ne olur ne olmaz CBP bu basvuruyu bilmese daha iyi olur 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@orko79, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Formu doldururken önceki çalışılan yerler bölümüne sadece 10 yıla kadarki işleri mi yazmamız gerekiyor acaba? Bir de KKTC adresini nasıl belirtebiliriz? Ülke olarak sadece Cyprus mevcut sanırım? Teşekkürler,

Evet son 10 yil yeterli... Cyprus olarak yazabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vseravno, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba arkadaşlar, yurtdışında universite okuduğum yıllarda her sene 9 ay yurtdisi 3 ay Turkiye olmaz üzere 5 sene bu şekilde öğrenimi tamamladım. Acaba 12 aydan fazla kalmadığım için (takvim yılı olarak ), yurtdışı adli sicil kaydı almam gerekir mi?
    Birde geçmiş adresleri bildirirken 9 ay yurtdisi 3 ay Turkiye olarak mi belirtmem daha doğru olur?
    Teşekkürler ilginize.

Toplamda kaldiginiz sure de onemli... o nedenle almalisiniz. 9 + 3 olarak belirtebilirsiniz...

• Merhaba herkese,
    Basit bir soru olabilir ama;DS260'ta pasaport bilgilerini girerken pasaportun basıldığı ülke de takıldım;)
    Ben en son Newyork Türkiye Konsolosluğundan aldım pasaportumu( ocak 2022 de süresi doluyor ) pasaportlar Türkiye'de basılıp Amerika'ya geliyordu sanırım.
    Dolayısyla 'Country/Authority that Issued Document' seçeneğinin cevabı Türkiye olacak doğru mudur?
    Daha önce sordum ama; pasaportumun süresinin bitimine yaklaşık 1,5 yıl var bu pasaportum ile başvurabilirim sanırım.Vize mülakatında esnasında pasaport sürem 8 aydan kısa bir süre olduğu taktirde yeni pasaport çıkarıp ve eski pasaportum ile mülakata gitmem gerekiyor doğru mudur? F1 vizemin olduğu pasaportta bundan bir önceki pasaportumda onu da götürmeliyim sanırım.
    Teşekkürler

• Merhabalar, Form doldururken yutdışında bulunduğunuz ülkerler ilgili bir soru var. Buna 1-2 günük ya da 1-2 haftalık turist amaçlı gidilen ülkeleri de yazmak gerekir mi? (Instagram/facebook gibi sosyal medya hespaları tarandığından ulaşılabilcek bilgiler olduğu için kafama takıldı)
    teşekkürler

• @wyomingist

Country/Authority that Issued Document sizin için Turkey

Mülakat tarihi aldığınızda bu süreye bakalım, eğer 8 aydan kısa bir süre kalmışsa, o zaman yenilersiniz

Amerika vizesi olan pasaportunuzu mülakata götürmeniz gerekiyor(eğer mevcutsa başka ülke vize basılı pasaportlarınız varsa onlarıda yanınıza alırsınız)
    Dv Lottery çekilişine başvururken kullandığınız pasaport zaten mülakata mutlaka gidecek

• @Muhtaradana, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@wyomingist

Country/Authority that Issued Document sizin için Turkey

Mülakat tarihi aldığınızda bu süreye bakalım, eğer 8 aydan kısa bir süre kalmışsa, o zaman yenilersiniz

Amerika vizesi olan pasaportunuzu mülakata götürmeniz gerekiyor(eğer mevcutsa başka ülke vize basılı pasaportlarınız varsa onlarıda yanınıza alırsınız)
    Dv Lottery çekilişine başvururken kullandığınız pasaport zaten mülakata mutlaka gidecek

@Muhtaradana
    Çok tesekkür ederim, bu dönemde ‘obsesif’olmanın faydası var sanırım.
    Patolojik olmamak kaydıyla, gerek pandemi gerek green card süresince faydalı olacaktır;) ince eleyip sık dokumak’a karşılık 😉

• @crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@orko79, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Formu doldururken önceki çalışılan yerler bölümüne sadece 10 yıla kadarki işleri mi yazmamız gerekiyor acaba? Bir de KKTC adresini nasıl belirtebiliriz? Ülke olarak sadece Cyprus mevcut sanırım? Teşekkürler,

Evet son 10 yil yeterli... Cyprus olarak yazabilirsiniz.

Merhaba,
    Ben lisans mezunuyum ,bunu söylememdeki kasıt sayın @crazycells in formun bir yerinde bahsettiği kadarıyla mealen söylüyorum eğitim şartlarını sağlayanlar için çalışılan yerlerin ‘ÇOK da önemli olmadığı’ şeklinde bir açıklaması vardı.Kendi durumuma bağlarsam ;

• Çalışılan yerlere ilişkin ds260 da sorulan sorularda son 10 yıla kadar yerleri mi girin diyor?
    • F1 başvurumda ben ds160 ta (f1 için ) kendi şahıs şirketimi ve önceki çalıştığım iki kurumsal firmaları yazmıştım ve bu iki çalıştığım kurumda çalıştığım yıllar 10 yıldan daha önceki yıllardı.Şahıs şirketimde 1 yıldan daha az açık kaldı ve ondan sonra da sgk kaydım da 2017’de 4 aylık bir çalışmam oldu.Yani kısaca son 10 yılda bu kısa süreli sgk lı olarak çalışmam dışında çalışmam yok ailevi sağlık sorunlarından dolayı.
      -Bu bilgileri nasıl girmeliyim?
    • Ben F1 ile Amerika’da toplam 11 ay( Türkiye’ ye dönmeden ) kaldım.Bunun için tam olarak içeriği bilemiyorum ‘polis belgesi’ almam gerekiyor mu?
      Çok tesekkürler

• Merhaba arkadaşlar ds260 formunda düzeltme yapmam gerekiyor ama nasıl açılır bulamadım.actirmanin dezavantajları var mı ? Teşekkürler

• @Tolgahan

[email protected] mail adresine göndereceksiniz.
    Maile bunları yazacaksınız;

Pricincipal Aplicant Name : Ahmet ABC (Ad Soyad)
    Case Number : 2021EU10XXX
    Date of birth : 26-04-1991
    Preferance Category : DV DIVERSITY
    Foreign State Chargeability : TURKEY

Dear Sir/Madam,

Please unlock my DS260 form as I would like to make some revisions.

Thank you. Regards.

• @wyomingist

1. burada ds260 formunda sizin mesleğiniz için önemli gördüğünüz tüm iş deneyimlerini yazabilirsiniz,bu işi ne kadar önce yaptığınız önemli değil,zaten dvlottery çekilişe katılma şartını üniversite mezunu olarak yerine getiriyorsunuz, mülakatta size faydalı olabileceğini düşündüğünüz bütün iş deneyimlerini yazabilirsiniz, bunlar kısa dönemli stajlarda olabilir, eğitim gördüğünüz alanların dışındaki tecrübelerde olabilir
      Not:Bir yerde çalıştığınızı beyan etmek için sgklı olmanıza gerek yok

2. Amerika'da kaldığınız dönem için polis kaydı almanıza gerek yok, onlar gerekli bilgilere ulaşabiliyor

• @Tolgahan şu anda açtırmanın bir sakıncası yok

• Merhaba, telefon numaramı yazarken; 0090536XXXXXXX şeklinde yazdım doğru mudur?
    Sayın @crazycells in hazırlamış olduğu dosyada bulunmuyordu,kişiye özgü de olabilir bilemedim;
    -Son 5 yılda başka bir e-mail adresi kullandınız mı?
    -Son 5yılda başka bir telefon kullandınız mı?
    Soruları da vardı.
    Bu sosyal medya hesaplarında youtube ve google için gmail hs belirtiyoruz?
    Tesekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Umut-çalışkan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar, Form doldururken yutdışında bulunduğunuz ülkerler ilgili bir soru var. Buna 1-2 günük ya da 1-2 haftalık turist amaçlı gidilen ülkeleri de yazmak gerekir mi? (Instagram/facebook gibi sosyal medya hespaları tarandığından ulaşılabilcek bilgiler olduğu için kafama takıldı)
    teşekkürler

Yazmaniza gerek yok. Eger listeniz bossa ekleyebilirsiniz de, bir problem olmaz...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@wyomingist, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

F1 başvurumda ben ds160 ta (f1 için ) kendi şahıs şirketimi ve önceki çalıştığım iki kurumsal firmaları yazmıştım ve bu iki çalıştığım kurumda çalıştığım yıllar 10 yıldan daha önceki yıllardı.Şahıs şirketimde 1 yıldan daha az açık kaldı ve ondan sonra da sgk kaydım da 2017’de 4 aylık bir çalışmam oldu.Yani kısaca son 10 yılda bu kısa süreli sgk lı olarak çalışmam dışında çalışmam yok ailevi sağlık sorunlarından dolayı.
    -Bu bilgileri nasıl girmeliyim?

Sadece bu isi yazmaniz yeterli olur o halde... Telaslanacak bir durum yok 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

133

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |