Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu ileti silindi!

• MERHABALAR BENIM BIR ARKADASIM DEVLETIN VERMIS OLDUGU 1200 DOLARI ALABILMEK ICIN BENIM TAX FAILIMI YAPMIS 2019 YILINI CALISMIYOR OLARAK GOSTERMIS ASIL CALISTIGIM SIRKETTE BENIM TAX FAILIMI ELEKTRONIK OLARAK IRS GONDERINCE IRS BUNUN TAX FAILI YAPILMIS DIYE ASIL OLAN TAX FAILI GERI GONDERIYOR YANI IRS TE IKI ADET TAX FAILIM OLMUS OLUYOR IRS ARIYORUM ULASAMIYORUM BU DURUMU NASIL DUZELTEBILIRIM YARDIMCI OLABILIRMISINIZ BIRDE BU SMALL BUSINESSIN SBA NIN IRS ILE HARHANGI BIR ALAKASI VAR MI YARDIMCI OLABILIRMISINIZ

• @abdullah1453 IRS ayni SSN kullanildigi icin ikinci tax file gonderisini reddetmis. Yapmaniz gereken, bir muhasebeci veya HR Block gibi tax isiyle ugrasan bir yerden yardim alarak, ilk yapilan tax file'i amend yapmaniz olacaktir.

Lutfen tum yazinizda buyuk harfler kullanmayin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@abdullah1453 buyuk harf kullanmayin sorularinizi sorarken. Ayrica ayni soruyu farkli konulara da kopyalamayin...

• ⭐⭐

Para kac gunde hesabiniza yatti ? Birde aylik odemesi hemen mi baslayacak ? Otomotik odeme talimati yaptirabilirmiyiz?

• @HockeyUmpire2 issizlik maasindan bahsediyorsan, TX da 2 haftada bir sana tayin edilen gunde pay request denen ve 10 kadar sorudanolusan bir form submit etmen gerekiyor. 600$/hafta + eyaletin senin gecmis kazancin gibi kriterlere gore ekledigi para ilk basvuruda sectiysen banka hesabina yoksa debit kart gonderiyorlar ona yatiyor.
    TX icin benim 3k ortalama aylik kazancim icin 2 haftalik 1452$ yatiyor. Ben ilk basvuruda vergiyi dusecek sekilde sectim. 160$ gibi vergi dusuldukten sonra verilen net para bu.
    Vergi sonrasi eyalet bana haftalik 126$ veriyor.
    Bu rakamlarin 600 $ disinda kalanlari eyalete ve onceki maas/gelir durumuna gore degisecektir. 21 July sonrasi odemelerde 600$ olmadan almaya devam edecegim. Eger destek devam karari alirlarsa ona gore devam eder. Her pay requeste can alici soru (her hafta icin ayri soruluyor) bu hafta calistin mi? Calistiysan me kadar kazandin? Arkadaslar tecrube ettiler, ne mebla yazarsan yaz issizlik destegi ya komik rakamlara dusuyor ya da sifir$ yatiyor hesaba. Calisip belirtmezsen de suc.
    Secenek ya calisip aylik 2900$ ustu net kazanc elde etmeye calismali ya da calismamali.
    Basvurulari red olan veya sonradan odenegi kesilenler var. Sebepler cok net degil.

• ⭐⭐

@caglaror Abicim bu sba loan I soruyorum 😊 bundan bahsetmende iyi oldu. Is yerinde bir amerikali arkadas hem calisip hemde federalin destegini aliyor. Bana sende basvur dedi ama aklim almadi bence yanlis bir durum var ama o cok emin .

• @HockeyUmpire2, içinde söyledi: Coronavirus nedeniyle verilen iş yeri kredileri ve yardımları

@caglaror Abicim bu sba loan I soruyorum 😊 bundan bahsetmende iyi oldu. Is yerinde bir amerikali arkadas hem calisip hemde federalin destegini aliyor. Bana sende basvur dedi ama aklim almadi bence yanlis bir durum var ama o cok emin .

Loan başvuran Arkadaşlarımdan biliyorum. Kimisi 3 günde, kimisi 10 günde. Değişiyor. ( $1000 3 günde yatıyor). Ödemeler seneye başlıyor. Bu ay çektiniz, seneye temmuzda başlıyor. Taksitler de henüz loan almadan sistemde görünüyor zaten.

NOT: Turkish style her yerde aynı demek ki. UI alıp mallde çalışanlar 😃

• ⭐⭐

@Tugba tesekkur ederim cevabiniz icin. Turkish style derken neyi kasdettiniz acaba ? Mall de calisan kim ? Anlayamadim kusura bakmayin

• Arkadaşlar, kredinin onayı için benden green card ve schedule C belgelerini istediler. Ben bu belgeleri isteyen e maili reply yaparak mı dosyoları ekleyeceğim? Ya da başka hangi yolla gönderebilirim?

• Bu işsizlik maaşı ileride naturalization sürecinde sorun çıkarır mı acaba? NC yüksek artış görülen yerlerden biri. Bu şartlarda çalışmak istemiyorum.

• @ayhanhan reply diyerekten cevap veriyorsunuz

• @HockeyUmpire2, içinde söyledi: Coronavirus nedeniyle verilen iş yeri kredileri ve yardımları

@Tugba tesekkur ederim cevabiniz icin. Turkish style derken neyi kasdettiniz acaba ? Mall de calisan kim ? Anlayamadim kusura bakmayin

Hem UI alan hem de mallerde çalışan arkadaşlar var, Türk. Onlar gibi diyorum 🙂 normalde EDD'ye bildirilmesi gerekiyor ama kimse bildirmiyor 🙂

• @Anka
    1-kredi. İçin bana hala onay maili gelmedi
    2- 1000 d o ları aldım
    3- verilen krediyi istediğimşz uerde kullanabilirmiyşz

• @HockeyUmpire2 2 gunde donus alan var (1k olan hibe kismini) ama ben basvurali 2 ayi gecti sadece bekleyin islemleriniz yapiliyor epostasi aldim. Bekliyoruz bakalim.

• @Tugba, içinde söyledi: Coronavirus nedeniyle verilen iş yeri kredileri ve yardımları

@HockeyUmpire2, içinde söyledi: Coronavirus nedeniyle verilen iş yeri kredileri ve yardımları

Hem UI alan hem de mallerde çalışan arkadaşlar var, Türk. Onlar gibi diyorum 🙂 normalde EDD'ye bildirilmesi gerekiyor ama kimse bildirmiyor 🙂

Ben başvururken bildirdim uberden kazanıyorum diye o zaman da maaş vermediler 😂 ama kazandığım para 5’te 2 azalmıştı çok sallamadılar yani 😂😂😂

• @caglaror hibe için ben de hala beklemedeyim, 3 hafta oldu herhalde başvuralı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Sadece fikir yurutuyorum, bazi bilgileri onaylamak icin bazi dosyalari bekletiyor olabilirler...

Ve bu bilgiler icin 15 Temmuz'da son gonderim tarihi olan vergi bildirimlerini kullanacak olabilirler. O nedenle 2019 yilinin vergi bildirimini yapmayan arkadaslar varsa hizlica yapmalarini tavsiye ederim, belki bu sekilde daha hizli onay almak mumkun olur...

• Başvuru yaptığım kredi 18.300 olarak approved oldu. Kredi şartlarını okuduğumda 3 yıl boyunca prayla yapılan tüm harcamaların receipt lernin saklanması gerektiğini belirttiklerini gördüm. Biraz kafa karıştırıcı bu yüzden parayı henüz çekmedim. Bu konuyla ilgili daha detaylı olanlar bilgi paylaşımı yaparsa çok faydalı olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@maranty, içinde söyledi: Coronavirus nedeniyle verilen iş yeri kredileri ve yardımları

Başvuru yaptığım kredi 18.300 olarak approved oldu. Kredi şartlarını okuduğumda 3 yıl boyunca prayla yapılan tüm harcamaların receipt lernin saklanması gerektiğini belirttiklerini gördüm. Biraz kafa karıştırıcı bu yüzden parayı henüz çekmedim. Bu konuyla ilgili daha detaylı olanlar bilgi paylaşımı yaparsa çok faydalı olur.

Bu parayi zarar goren isiniz icin harcamalisiniz ve bu harcamalarin dokumantasyonunu yapmalisiniz. Eger "audit" edilirseniz, parayi dogru sekilde kullandiginizi gostermeniz gerekiyor, bu konuda tum sorumluluk size ait.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

102

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |