Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Tugba krediye mi başvuracaksınız yoksa konudan alakasız bir soru mu ben San Francisco da uber yapıyorum avukat tanıdığım yok maalesef. Corona döneminde çalışmıyor bile olsanız krediye başvurabilirsiniz çünkü o dönemi sormuyor 2019 yılını soruyor

• Kredi sorum ayrı zaten. Uber yapmış biri olarak şu an çalışamama durumuna karşılık alabiliyor muyum diye sormuştum.

Ondan hariç hazır yazıyorum madem, arabamla ilgili bir sorunum var kaza avukatı lazım dedim 😃 hatta insurance ve collision center dava açmamda yardımcı olacak bir avukat lazım 😃

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Tugba, içinde söyledi: Coronavirus nedeniyle verilen iş yeri kredileri ve yardımları

Kredi sorum ayrı zaten. Uber yapmış biri olarak şu an çalışamama durumuna karşılık alabiliyor muyum diye sormuştum.

Ondan hariç hazır yazıyorum madem, arabamla ilgili bir sorunum var kaza avukatı lazım dedim 😃 hatta insurance ve collision center dava açmamda yardımcı olacak bir avukat lazım 😃

Bunu issizlik maasi ile karistirmayin. Bu basvuru "Small Business Administration"in verdigi bir kredi...

Bunu issiz oldugunuz icin degil, yaptiginiz is coronavirus'ten zarar gordugu icin aliyorsunuz. Bu parayi isinizi toparlamak icin "working capital" olarak kullanmanizi bekliyorlar.

• @crazycells Peki bu krediyi is kurmak icin sermaye yapabilir miyiz?

• @crazycells
    evet, uber yapamıyor insanlar şu anda. mantık çerçevesinde aynı şey değil mi şirket sahibi olmakla? Uber en tehlikeli independent cont. işi şu anda. Ve yapamıyoruz. Başka işlerimizi kaybettik, uber de gitti.

Yani kısacası şu aslında: Uber yapmış olanlara da geri ödemesiz $1000 alma hakkı tanıdı SBA. Doğal olarak bu parayı almak için girdiğimiz iş bilgisi satırına uber diye de yazdık. Yani SBA bu iş üzerinden böyle bir paraya talip olmak istediğimizi zaten bilecek, bence 😕

• @Tugba Uber yapanlarda alabil,iyor sıkıntı yok, kritik cevap şu, geçtiğimiz yıl ne kadar gelir elde ettin? Bu kısım eğer dolu bir şeyler yazabiliyorsan, kredi çıkar zaten.

• @nicely

kredi çıktı zaten de alsam başa bela alır mıyım, olay o 😃

• @Tugba Geri ödeyebileceğini düşünüyorsan alabilirsin. Gelen parayla daha lüks araba alıp uber black'e geçiş yap. Sorarlarsa boyle dersin işi kurtarmak için üst segmente geçtim diye sıkıntı olmaz. Sonra arabayı satarsın bu işi bıraktım dersin, tüm taktikleri verdim sana 😃

• @nicely

hhahahhahaha Turkish style 😃

• @Tugba Ya valla yalan soylemiyoruz sonuçta, ABD yasalarına uygun sekilde kendi yararına hareket edebilrsin. Ben unemployment maaşı alıyorum. 6 Hafta alamadım sırf doğruyu soylediğim için. Bu yukarıda dediğim aklına yattıysa bu sekilde yatırım yapabilrsin işine, yanlış anlaşılmıyım şimdi ABD gelip çıkarcılık yapıyor gibi 😃

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@redcka, içinde söyledi: Coronavirus nedeniyle verilen iş yeri kredileri ve yardımları

@crazycells Peki bu krediyi is kurmak icin sermaye yapabilir miyiz?

Ayni is icin kullanabilirsiniz ama yeni bir is icin kullanabileceginizi dusunmuyorum. Bu konuda bilgi sahibi bir muhasebeci (CPA)'ye danisip hareket etmenizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Tugba, içinde söyledi: Coronavirus nedeniyle verilen iş yeri kredileri ve yardımları

@crazycells
    evet, uber yapamıyor insanlar şu anda. mantık çerçevesinde aynı şey değil mi şirket sahibi olmakla? Uber en tehlikeli independent cont. işi şu anda. Ve yapamıyoruz. Başka işlerimizi kaybettik, uber de gitti.

Yani kısacası şu aslında: Uber yapmış olanlara da geri ödemesiz $1000 alma hakkı tanıdı SBA. Doğal olarak bu parayı almak için girdiğimiz iş bilgisi satırına uber diye de yazdık. Yani SBA bu iş üzerinden böyle bir paraya talip olmak istediğimizi zaten bilecek, bence 😕

Eger o 1000 dolarlik hibe icin soruyorsaniz, onu dilediginiz gibi harcamanizda hicbir sakinca yok. Foruma aktarilan sartlar alinacak krediyi ilgilendiriyor.

• @crazycells

onu anladım, biliyorum. Neyse bir muhasebeciye sormakta fayda var. Teşekkür ederim.

• @crazycells, içinde söyledi: Coronavirus nedeniyle verilen iş yeri kredileri ve yardımları

@redcka, içinde söyledi: Coronavirus nedeniyle verilen iş yeri kredileri ve yardımları

@crazycells Peki bu krediyi is kurmak icin sermaye yapabilir miyiz?

Ayni is icin kullanabilirsiniz ama yeni bir is icin kullanabileceginizi dusunmuyorum. Bu konuda bilgi sahibi bir muhasebeci (CPA)'ye danisip hareket etmenizi tavsiye ederim.

Tesekkurler. Bir muhasebeciye danisayim.

• @bilbo, içinde söyledi: Coronavirus nedeniyle verilen iş yeri kredileri ve yardımları

Merhaba, ben virüs basladiginda Lyft driver olarak çalışıyordum virüsden sonra bırakmak durumunda kaldim ve yaklaşık 1-1,5 ay calismadim ama şuanda maaşlı sabit bir işte çalışıyorum ara ara da doordash ve GrubHub yapmaktayım ek olarak. Sizce sba desteğine basvurabilir miyim? Basvursam en kötü ret mi yerim yoksa yalan beyan vs diye başıma iş açmış olur muyum?

1 temmuzda sba ya başvurumu yaptım, 2 temmuzda bilgilerimi güncellemelerini istedikleri mail attılar, bilgilerimi guncelledikten sonra uzunca bir süre ne para ne de herhangi bir haber gelmeden bekleme surecim başladı. Ve geçen günlerde kazancının yeterli olmadığı için sba loan a uygun olmadığım konusunda bilgilendiren ret mailini aldım. Bildiğim kadarıyla kredi ile 1000 dolarlık hibe ayrı işlemesine rağmen bu süre zarfında hesaba yatan 1000 dolarlık bir hibe de soz konusu olmadı ki benden sonra başvuruda bulunanlara en azından 1000 dolarlık hibenin yattığını forumda okudum bir kaç sefer. Sanırım 1000 dolarlık hibe içinde umudu kesmenin de vakti geldi 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bilbo, içinde söyledi: Coronavirus nedeniyle verilen iş yeri kredileri ve yardımları

@bilbo, içinde söyledi: Coronavirus nedeniyle verilen iş yeri kredileri ve yardımları

Merhaba, ben virüs basladiginda Lyft driver olarak çalışıyordum virüsden sonra bırakmak durumunda kaldim ve yaklaşık 1-1,5 ay calismadim ama şuanda maaşlı sabit bir işte çalışıyorum ara ara da doordash ve GrubHub yapmaktayım ek olarak. Sizce sba desteğine basvurabilir miyim? Basvursam en kötü ret mi yerim yoksa yalan beyan vs diye başıma iş açmış olur muyum?

1 temmuzda sba ya başvurumu yaptım, 2 temmuzda bilgilerimi güncellemelerini istedikleri mail attılar, bilgilerimi guncelledikten sonra uzunca bir süre ne para ne de herhangi bir haber gelmeden bekleme surecim başladı. Ve geçen günlerde kazancının yeterli olmadığı için sba loan a uygun olmadığım konusunda bilgilendiren ret mailini aldım. Bildiğim kadarıyla kredi ile 1000 dolarlık hibe ayrı işlemesine rağmen bu süre zarfında hesaba yatan 1000 dolarlık bir hibe de soz konusu olmadı ki benden sonra başvuruda bulunanlara en azından 1000 dolarlık hibenin yattığını forumda okudum bir kaç sefer. Sanırım 1000 dolarlık hibe içinde umudu kesmenin de vakti geldi 🙂

hmm, demek ki baska kriterleri de degerlendiriyorlar...

• Kazanca bakıyorlar benim kazancım çok düşüktü neredeyse 0 doalrdı ben yiende basvurdum. Banada yetersiz kazancınız var 2019 için dediler ve vermediler.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@semavi bundan sonra arabaları konuşarak satmayacaksın. tuz serpme hareketi ile satacaksın ki yardımın en fazlasını alabilesin. 🙂

• Bize o kadar gelmedi destek. Hatta beklediğimden az teklif edildi. Alıp almama konusunda kararsizim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

121

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.6k

| | | |