Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@kaanyrtz, içinde söyledi: Coronavirus nedeniyle verilen iş yeri kredileri ve yardımları

@crazycells 2019 un yıl sonunda amerikaya giriş yaptım. 2019 yılında amerikada herhangi bir yerde çalışmadım. dolayısı ile tax return de yapmadım. bir yazı ile bunu onlara açıklasam mı acaba?

Doordash/grubhub islerine 2020'de mi basladiniz?

O sekilde dediginiz gibi yapin, ise baslama tarihi olarak ne yazmistiniz formda?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Tugba maalesef kisisel olarak kullanamiyorsunuz. Bu kredi kisilere degil, is yerlerine veriliyor. Isinizle ilgili harcamalar icin kullanabilirsiniz. Normalde nasil bir sirkete bu yardimi yaptiklari zaman, sirketin sahipleri o parayi kendi hesaplarina gecirip kisisel harcamalari icin kullanamiyorlarsa, bunu da o sekilde dusunurseniz yasal olarak sorun yasama ihtimaliniz azalir 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sefa, içinde söyledi: Coronavirus nedeniyle verilen iş yeri kredileri ve yardımları

2019 Ekim'den beri Doordash yapmistim. İndependent contractor olarak basvuru yaptim, ne hibe ne de kredi hicbir sey cikmadi 🙂 uygun gorulmedigime dair bir e mail geldi.kime, hangi sartlarda ne veriyorlar, epey karisik gorunuyor.

Evet, cok ilginc sonuclar aktaranlar var 🙂 Bana da bir duzensizlik var gibi geliyor, ozellikle de teklif edilen kredi miktarinin neye gore belirlendigini anlayamadim 🙂

• Ben Mayista basvurdum. Gecenlerde, bekleyin islemler devam ediyor anlaminda email geldi. Sonra ses yok seda yok.
    Delivery ve Lyft yapiyordum.
    Ek: Basvurum 05.05.2020, cevap epostasi gelis tarihi 07.15.2020

• @caglaror Dayanamadim eposta gonderdim. Bizim is n'oldu diye. Bekliyorum.

• @caglaror Otomatik olarak su cevap geldi:

Thank you for reaching out to the U.S. Small Business Administration Disaster Assistance Customer Service Center. If you are attempting to submit an application for an Economic Injury Disaster Loan as a result of COVID-19, please visit our new streamlined application page and apply at https://covid19relief.sba.gov/ .

If you have any additional questions, please feel free to reach back out to us via email, or call our Customer Service Center at (800) 659-2955. Individuals who are deaf or hard of hearing may call (800) 877-8339.

Thank you in advance for your patience,

SBA’s Disaster Assistance Customer Service Center

• Merhaba, kafam çok karıştı sorularım var.
    Başvurumu yaptım 1.000$ hibemi aldım. Şuanda 5.500$ loan alabiliyorum.

1. @crazycells yukarıda bu paranın bireysel hesaba aktarılıp harcanmasinin yasal olmayacagini düşündügünüzü söylemişsiniz. Ben eşimle ortak bireysel hesabımla başvurmuştum ve loan çıktı. Eğer loan'ı onaylarsam iş hesabı mı açmamı isteyecekler? Bireysel hesabıma para geçerse yasal olarak sorun mu yaşarım?

2. Paranın harcanacağı yer konusunda çok ikilem gördüm. Ben bu parayı kendime garanti olması için alacağım ve kenarda tutacağım. Eğer 2-3 sene harcamadan tutarsam, yine de SBA bana parayı nereye harcadığımı soracak mı? Yoksa süreç parayı harcayınca mı başlayacak?

Teşekkürler

• Bu kadar milletin şirketi mi var da aldı?
    Veya uber yapanlar kendi başına şirketmiş gibi kabul edildiği için verilmedi mi hibe? Veya neden böyle bir loan teklif etme gereği duyuyorlar ki? Sonuçta SSN verdiğimiz için şirket sahibi olup olmadığımız bunların önüne çıkmıyor mu?

Bu şekilde boldan dağıtım yapıp yarın hesabını soracak olmaları biraz saçmaca bence. Madem şirket adına istiyorsa şirket adı,kaydı, numarası falan filan istesin. Yine anlamadım 😕

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mara, içinde söyledi: Coronavirus nedeniyle verilen iş yeri kredileri ve yardımları

Merhaba, kafam çok karıştı sorularım var.
    Başvurumu yaptım 1.000$ hibemi aldım. Şuanda 5.500$ loan alabiliyorum.

1. @crazycells yukarıda bu paranın bireysel hesaba aktarılıp harcanmasinin yasal olmayacagini düşündügünüzü söylemişsiniz. Ben eşimle ortak bireysel hesabımla başvurmuştum ve loan çıktı. Eğer loan'ı onaylarsam iş hesabı mı açmamı isteyecekler? Bireysel hesabıma para geçerse yasal olarak sorun mu yaşarım?

2. Paranın harcanacağı yer konusunda çok ikilem gördüm. Ben bu parayı kendime garanti olması için alacağım ve kenarda tutacağım. Eğer 2-3 sene harcamadan tutarsam, yine de SBA bana parayı nereye harcadığımı soracak mı? Yoksa süreç parayı harcayınca mı başlayacak?

Teşekkürler

1. Siz independent contractor oldugunuz icin bireysel hesabiniza yatmasi sorun olmaz. Ben onu kurumsal kimlikle, bireysel kimligin devlet onunde farkini anlatmak icin yazdim.

2. Sadece 'audit' edilirseniz aciklama yapmaniz lazim. Bilgileri ve fisleri 3 yil boyunca saklamanizi istiyorlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Tugba, içinde söyledi: Coronavirus nedeniyle verilen iş yeri kredileri ve yardımları

Bu kadar milletin şirketi mi var da aldı?
    Veya uber yapanlar kendi başına şirketmiş gibi kabul edildiği için verilmedi mi hibe? Veya neden böyle bir loan teklif etme gereği duyuyorlar ki? Sonuçta SSN verdiğimiz için şirket sahibi olup olmadığımız bunların önüne çıkmıyor mu?

Bu şekilde boldan dağıtım yapıp yarın hesabını soracak olmaları biraz saçmaca bence. Madem şirket adına istiyorsa şirket adı,kaydı, numarası falan filan istesin. Yine anlamadım 😕

Hayir, zaten baslik altinda daha once de belirtildi, normalde independent contractor'lara verilmiyorken coronavirus'tan dolayi tanim genisletildi.

• @crazycells, içinde söyledi: Coronavirus nedeniyle verilen iş yeri kredileri ve yardımları

@Tugba, içinde söyledi: Coronavirus nedeniyle verilen iş yeri kredileri ve yardımları

Hayir, zaten baslik altinda daha once de belirtildi, normalde independent contractor'lara verilmiyorken coronavirus'tan dolayi tanim genisletildi.

independent contractor'lara UBER'de dahil. şu an hemen hemen kimse uber yapamayacak konumda gibi. yani çalışamadığı günlerin telafisi için alabilme durumu olabiliyor mu veya ne bilim uber yapıp da " gaz aldım, araba temizlettim, bakım yaptırdım vs" gibi durumlar sunulabiliyor mu? 😃

• Benim bugün advance olan $1000’da ayrı olarak yattı. 15K+1K şeklinde oldu loan olan daha hızlı oldu. Ben acaba içinde mi o ekstra 1000 dolar diye düşünmüştüm değilmiş. 11 günde loan advance olan herhalde 20 günü buldu.

• ⭐⭐

Inanmiyorum banada 1k yatmis 😂 be hicbir belge istemediler😂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: Coronavirus nedeniyle verilen iş yeri kredileri ve yardımları

independent contractor'lara UBER'de dahil. şu an hemen hemen kimse uber yapamayacak konumda gibi. yani çalışamadığı günlerin telafisi için alabilme durumu olabiliyor mu veya ne bilim uber yapıp da " gaz aldım, araba temizlettim, bakım yaptırdım vs" gibi durumlar sunulabiliyor mu? 😃

UBER yaptiginiz icin basvuru yaptiysaniz, krediyi araba giderlerine harcamak sorun olmayacaktir diye dusunuyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@HockeyUmpire2 gozunuz aydin... bu, hukumetten alabildiginiz ilk para oldu sanirim?

• @gkhanfeez @HockeyUmpire2 Party time o zaman 🎉

• ⭐⭐

@crazycells evet Alicim cok tatlismis 😂

• ⭐⭐

@MySea aynen abicim 😂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@HockeyUmpire2, içinde söyledi: Coronavirus nedeniyle verilen iş yeri kredileri ve yardımları

@crazycells evet Alicim cok tatlismis 😂

Darisi diger yardimlarin basina o halde 🙂 bozdurup bozdurup harcayin, ekonomiye can verin 😃 😃

• Lütfen şu UBERciarkadaşlar bi ses etsiinler hele 😃 Benim araama çarptılar mesela. Covid olsa bile istesem de 2 aydır çalışamazdım. tamirdeydi. Ayrıca uber en güvensiz işlerden birisi şu anda.

Ayrıca alakasız da olsa, iş çıkaran kaza avukatı önerisi olan varsa kabulümdür, CA olursa sevinirim 😃

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |